il acuzati pe badoi ca nu e de Steaua.
dar pe voi daca va fute seful la cap nu il **** si tu daca poti
asa si el. dupa ce boul de Lacatus (nici ca jucator nu ai fost numa un cersator,unhot si un nebun ce rupea picioare) zice in presa ca nu e serios. ce mai astepti.
plus badoi este ca si transferat si tratat ca un outsider de stelisti. va mai amititi faza aia dintrun meci de pregatire de la inceputul campionatului. cand Dica nici nu ia dat macar mingea sa o arunce din aut. pai bai Dica pleaca in pzd matii odata ca m-am saturat de fitele tale.
eu in meciul de azi sa fi fost in locul lui badoi mias fi dat autogol numa sa piarda echipa.
Lacatus e profesionist??? caracter zero. cati de la Steaua au caracter. nimeni in afara de golanski emeghara si zapata. poate si Nicolita ( in fiecare luna doneaza 500 € unei case de copii) in plus macar si fuge pe teren. nu doarme ca Dica.
bravo badoi ceea ce ai facut tu se numeste antijoc impotriva echipei tale. stiu e neprofesionist dar trebuie sa ai tupeu sa il practici si de asta respect. asta merita toti de la Steaua in afara suporterilor. dar se pare ca doar noi suferim.
Nu e corect ce i s-a facut lui badoi,a dezamagit azi,dar daca i se acorda sprijin putea reveni la forma de la milogi. Daca nu era placut de colectiv de ce dracu' l-au mai adus. Plus ca badoi nu-mi pare omul care sa fie "popular" si nu cred ca se intelege prea bine nici cu colegii nici cu staf-ul tehnic si nici cu conducerea.
Doar "managementul" Stelei putea sa transfere cel mai bun pasator de anul trecut din prima Liga si sa-l transforme intr-un anonim. Golanski isi revenise de ceva timp si totusi abia azi a fost pus titular desi ii da clasa lui Petre Marin pe dreapta,formula corecta ar fi cu golanski pe dreapta si emeghara pe stanga.
La Steaua fiecare trage pentru el,stati linistiti,a fost o vreme cand erau o echipa, MM incerca sa-i apropie pe toti,acum sunt bisericute la greu,credeti ca da cineva doi bani pe tanarul bicfalvi,pe strainii emeghara,zapata,golanski, Ochirosii a fost expediat si exemplele continua. Si inca nu s-a intors Radoi sa faca "ordine" in vestiar....
Toti incearca sa dovedeasca ceva si trag in directii diferite:
-Adi Ilie vrea sa dovedeasca ca stie sa aduca jucatori si acum reincalzeste ciorba "Thereau si camus"
-unii jucatori mediocri incearca sa dovedeasca ca pot fi jucatori de baza(ov Petre,Banel,Lovin,Croitoru,surdu) dar se lovesc de anti-talentul lor.
-Jiji vrea sa dovedeasca electoratului ca poate sa fie presedinte si Atotputernic dar nici nu poate sa faca blat cu satelitul sau buzau.
-unele "staruri" vor sa dovedeasca impresarilor straini ca sunt buni de transfer(Dica,Goian)
-antrenorii vor sa-i dovedeasca lui Jiji ca sunt adevarati "profesionisti" si amesteca jucatorii pe toate posturile posibile de-i ametesc(varfurile sunt puse extreme,gen surdu si Neaga) si doar ca sa-i faca ciuda niciodata nu incep cu un singur inchizator si 2 atacanti.
Toate aceste entitati steliste,si anume creditor,manager,jucatori si antrenori nu s-au pus niciodata de acord sa faca un bine acestei echipe,toti incearca sa faca ceva dar 90% dintre ei au dovedit ca sunt incompetenti.
Dupa cum vedeti,toti sunt vinovati pentru aceasta catastrofa insa ordinea dupa mine ar fi:
1)JIJIIIIIIII,pentru ca el face transferurile cu adevarat,el facea echipa(si poate inca o face),el lauda si apoi jigneste jucatorii,el Atotstiutorul care de fapt nu se pricepe decat la muls oi si sa pacaleasca fraierii. Strategia clubului porneste din capul lui si de aici in jos in organigrama clubulu vin toate ineptiile,toate ciurucurile de transferuri etc.
2)Sugatorii de ciorapi ai lui Jiji,Adi Ilie si argatul Argaseala care nu fac nimic altceva decat sa pupe ciobanul in fund,transferurile din intersezon au fost asa ca sa iasa la numar,Adi Ilie n-a propus nimic,a adus jucatorii de 2 margarete nu de 5 stele.
3)Antrenorii,mai ales pentru ca n-au stiut sa se impuna in fata lui jijel si pentru ca au stricat atmosfera din vestiar. Olaroiu pentru ca a stricat stilul de joc(pare o eternitate de cand Steaua juca fotbal) chiar daca a avut rezultate si pentru ca prea i-a rasfatat pe fotbalisti,a fost prea prieten cu ei in loc sa ii ia la rost. Hagi pentru ca a accceptat "sugestiile" lui Jiji,si abia apoi ne-a povestit de ele si pentru ca a lasat bisericutele sa se perpetueze la Steaua,atmosfera fiind nasoala in mandatul lui,vezi episodul jucatorii la palat. Pedrazzini pentru ca si el s-a lasat calcat in picioare de Jiji si Laca pentru ca inca nu stapaneste vestiarul si face schimbari ciudate rau de tot.
4)Jucatorii. I-am pus ultimii pentru ca au fost adusi de management si nu e vina unora pentru ca,desi sunt jucatori de divizia B sau C,au fost adusi la Steaua,doar nu vroiati sa se impotriveasca unui asemenea transfer. Cam jumatate dintre ei nu au valoare,iar din cei ce au valoare unii abia asteapta transferul,altii sunt accidentati,iar pe altii ii doare in paispe.
Concluzia ar fi ca Steaua e in rahat rau de tot,rahat perpetuat de 2 ani de Jiji si antrenorii sai marioneta,de managementul pupinbecalist si de jucatorii de tot rasul adusi de acelasi Jijel,creditorul nr 1.
Vestea buna e ca se mai pot repara lucrurile,insa cu conditia ca Jiji sa plece sau macar sa stea undeva in umbra,sa ne lase in pace,si sa-si lase angajatii sa lucreze in pace,si antrenorul,si managerii si jucatorii.
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.