FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Gloria Buzau - Steaua 1 - 1

«123459»
robespierre30.11.2007 13:20

Ma uit pe aici la comentarii si ma minunez.

 

Cat de usor uita unii "Steaua CLUBUL MEU TOT MEREU/ LA BINE LA RAU....."

 

Asta e si?! care e problema. Am facut egal si cu Pandurii in Ghencea si?!....si n-a murit nimeni. Ba din contra dupa aia am batut pe Dinamo. Asemenea momente se intampla tot timpul si la orice echipa. Ce sa zica Real Madrid ca a facut egal cu Murcia?!

 

Daca si in viata sunteti la fel adica la primul moment greu sa dati in cei iubiti inseamna ca aveti o viata trista, f trista.

 

Pentru mine este doar un egal, deci nu e o infrangere si sunt sigur ca baietii sunt morti de suparare.

Iar chestia asta cu blatul ma scarbeste efectiv. De la javre si milogi n-am pretentii dar si voi sa dati in ceea ce iubiti si credeti ma dezamageste profund.

 

Cu Steaua pentru totdeauna... CHIAR SI IN DIVIZIA C (poate ca n-ar strica...asa am mai scapa de toti "suporterii adevarati" si de care eu personal n-am nevoie).

 

FORZA Steaua

sper sa batem azi macar la hochei

Serilius30.11.2007 13:21

JUR ca i-am spus la tel unui prieten dupa gol ca am mai vazut meciul asta....cu Steaua marcand in min 80....i-am spus nu te mai bucura ca o sa egaleze in prelungiri... a fost Poli Iasi - Steaua anul trecut....tot intr-o zi de dupa-amiaza eram fericit ca desi am jucat slab vom castiga cu noroc....de data asta m-am invatat....am plecat de la TV cand am vazut ca e lovitura libera....cand m-am intors am vazut 1-1 si imi venea sa plang de draci....mi-a stricat toata ziua saptamana etc meciu asta ....eu unul sunt mult mai suparat decat dupa meciul cu slavia....suntem superficiali si slabi:|....avem antrenor...acum hai sa luam jucatori... :steagcruce:

MKro30.11.2007 13:21

fmm de experti care au vazut blat la meciul asta. de cand tin eu cu echipa asta (de vreo 15 ani) nu au atiut niciodata sa faca blaturi. pai nu se intamplau surprize din astea cand juca Craiova lui netoiu cu Dinamo. sau jumatate din celelalte echipe din campionatul ala cu Dinamo.

 

Steaua a castigat sau a pierdut tot timpul corect. de asta vom fi intotdeauna superiori, pentru ca nu a trebuit niciodata sa furam ca sa ne intregim palmaresul.

 

de meci ce sa spun.... echipa de rahat, antrenor care nu stie sa faca schimbarile si o conducere administrativa cu o mentalitate ciobaneasca.

 

la asa conditii, asa rezultat

 

inca mai sper la campionat. poate se impiedica si celalte echipe runda asta...

 

FORZA Steaua

eddie the 'ead30.11.2007 13:22

De risul lumii... Si inca nu s-a terminat. E clar ca e si oboseala, (sau, paradoxal, lipsa de meciuri in picioare, in cazul lui Badoi, Golanski, chiar si Cristocea) iar cei care au cerut amanarea partidelor vor vedea acum ce decizie "inteleapta" au luat. Bravo conducerii!! Sunteti senzationali!

AdrianUltras2530.11.2007 13:24

mai sunt 6 etape pana distrugem cefereul

SS Lazio30.11.2007 13:26

@robespierre ,

ai dreptate ,camarade.

Dar sa iti zic eu de ce suntem nervosi si "dam" in Steaua!

FIINDCA Steaua A VANDUT MECIUL GLORIEI BUZAU! UN CIOBAN SI-A OBLIGAT JUCATORII SA FACA EGAL CU O ECHIPA DE ZEROTI ,PENTRU CA CEI DIN URMA SA NU RETROGRADEZE!IN-CRE-DI-BIL!

Doare! EU dau in cioban,nu in Steaua

Si stii de ce? Fiindca Steaua n-ar vinde meciu;l nimanui! AFC Becali ,in schimb, l-a vandut

MOOOORI CIOBANE!

AdrianUltras2530.11.2007 13:32

Golanski si Neaga au fost cei mai buni de pe teren!Zapata,Baciu si Lovin au jucat cat de cat iar restul au fost 0!

dr.adrian930.11.2007 13:33

de accord cu cei care trebuie sa plece

nici Lacatus nu are ce cauta la Steaua.

ce fel de antrenor e daca nu ii poate tine in frau pe banditi

Azazello30.11.2007 13:35
Ma uit pe aici la comentarii si ma minunez.

 

Cat de usor uita unii "Steaua CLUBUL MEU TOT MEREU/ LA BINE LA RAU....."

 

Asta e si?! care e problema. Am facut egal si cu Pandurii in Ghencea si?!....si n-a murit nimeni. Ba din contra dupa aia am batut pe Dinamo. Asemenea momente se intampla tot timpul si la orice echipa. Ce sa zica Real Madrid ca a facut egal cu Murcia?!

 

Daca si in viata sunteti la fel adica la primul moment greu sa dati in cei iubiti inseamna ca aveti o viata trista, f trista.

 

Pentru mine este doar un egal, deci nu e o infrangere si sunt sigur ca baietii sunt morti de suparare.

Iar chestia asta cu blatul ma scarbeste efectiv. De la javre si milogi n-am pretentii dar si voi sa dati in ceea ce iubiti si credeti ma dezamageste profund.

 

Cu Steaua pentru totdeauna... CHIAR SI IN DIVIZIA C (poate ca n-ar strica...asa am mai scapa de toti "suporterii adevarati" si de care eu personal n-am nevoie).

 

 

Bravo! Cuvintele pe care le-ai scris exprima exact ceea ce cred si eu. Este plin de suporteri care sunt "mandri" de Steaua doar cand castiga un meci cu Dinamo sau prin cupele europene, iar la un egal le este rusine...si vorbesc de blaturi si tot felul de chestii paranoice.

 

Ar fi bine daca cei care sunt aici pe post de "suporteri de bine", primii la critici si vesnic nemultumiti, sa ne lase pe noi, cei care iubim clubul asta NECONDITIONAT, adica fie pe locul 15 sau 7 sau 1 in Liga intai, pe locul 4 in CL sau chiar in B sau C.

 

Am facut un egal la Buzau, care a demostrat ca ne jucam meciurile pe teren! Cu atat mai bine... mergem inaite iar soarele va rasari din nou si pe strada noastra. Daca nu anul asta, la anul...sau cand va fi sa fie. Dar iubirea e una si nu moare niciodata: Steaua Bucuresti !

andreich30.11.2007 13:38

Jucam ca-n filme......Dar din pacate filmul asta este drama Stelei fara jucatori si antrenor de valoare.Rusine.

ceai de tei30.11.2007 13:39

@SS Lazio, exagerezi, Steaua, nu a vandut meciul. Problema a fost tocmai Jiji care a hotarat dinainte ca invingatoare Steaua nedandu-le sansa jucatorilor nostri sa practice fotbalul si timorandu-i pana la frica de a nu arata ca seful lor a decis victoria. Credeti ca jucatorilor le pica bine cand presa vuieste, credeti ca le-a fost usor cand Becali alerga sezonul trecut cu banii dupa autocare?! Dovada s-a vazut pe teren. Steaua nu este Dinamo, rapid sau frana (specialiste in smecherii), nu este obisnuita cu situatia in care trebuie sa mimeze fotbalul (cu toate ca la ce jucatori avem nu ar fi prea greu).

 

Spun in mod deschis, ciobanul a omorat fotbalul, ciobanul se pregateste sa planteze crizanteme la baza clubului. Demisia de onoare Becali, ne-ai facut de rusine!!!

DelPiero1030.11.2007 13:40
Ma uit pe aici la comentarii si ma minunez.

 

Cat de usor uita unii "Steaua CLUBUL MEU TOT MEREU/ LA BINE LA RAU....."

 

Asta e si?! care e problema. Am facut egal si cu Pandurii in Ghencea si?!....si n-a murit nimeni. Ba din contra dupa aia am batut pe Dinamo. Asemenea momente se intampla tot timpul si la orice echipa. Ce sa zica Real Madrid ca a facut egal cu Murcia?!

 

Daca si in viata sunteti la fel adica la primul moment greu sa dati in cei iubiti inseamna ca aveti o viata trista, f trista.

 

Pentru mine este doar un egal, deci nu e o infrangere si sunt sigur ca baietii sunt morti de suparare.

Iar chestia asta cu blatul ma scarbeste efectiv. De la javre si milogi n-am pretentii dar si voi sa dati in ceea ce iubiti si credeti ma dezamageste profund.

 

Cu Steaua pentru totdeauna... CHIAR SI IN DIVIZIA C (poate ca n-ar strica...asa am mai scapa de toti "suporterii adevarati" si de care eu personal n-am nevoie).

 

FORZA Steaua

sper sa batem azi macar la hochei

Bai baiete,nu este primul moment prost!Jucam penibil de la inceputul anului,ne-am saturat1Mai lasati-ne in plm cu d-astea,nu vedeti ca suntem jenanti?Nu jucam nimic!VARZA!De un an!Cat sa mai suportam!In tot 2007,am batut de 3 ori afara...

dragos_drlsteaua30.11.2007 13:43

Fratilor, haideti sa fim seriosi! Sa spunem lucrurilor pe nume si sa acceptam faptul ca nu suntem in stare sa batem nici intr-un meci aranjat! Pentru cine a avut ochi sa vada si mai are si pretentia ca se pricepe cat de cat la fotbal, lucrurile sunt clare! Pana in minutul 70 s-a jucat pe bune, dupa care cei de la Buzau au inceput sa o dea in mici greseli, totul culminand cu golul de antrenament inscris de Dica. Bunica saracul s-o fi gandit ca mai sunt ceva minute pana la final si de ce nu ar incerca si el marea cu sarea! Si uite ca i-a iesit! Minca la ultima faza ''a scapat'' mingea din mana, i-a pus-o pe tava lui Petre Marin, care insa nu a stiut ce sa faca cu ea! La corner, nu a sarit nimeni la mingea respectiva, i-a cazut in cap aparatorului Gloriei. Sa fim seriosi...asta e! Mergem mai departe!

Ce se poate intampla mai rau? Daca nici echipa satelit nu esti in stare sa o bati?

AdrianUltras2530.11.2007 13:43

nu inteleg de ce mai e folosit Dica daca tot e ca si plecat

 

 

nu inteleg de ce a fost adus badoi

 

nu inteleg de ce a fost lasat Thereau sa plece

 

si de ce a fost adus Zaharia ca inlocuitor pentru francez

 

 

nu inteleg de unde are Badea impresiile astea ca parca el e Hagi nu alta

 

nu inteleg care e rolul lui Croitoru

 

 

 

 

Mai bine juca cu Surdu ca macar ala trage tare sa ne impresioneze chiar daca nu ii iasa nimic

 

badoi a stat pe teren ca c0@!3le in scrot

dee30.11.2007 13:45

Citesc si nu-mi vine sa cred cum unii gasesc scuze pentru jocul lamentabil al jucatorilor... cica l-au vandut! N-am mai citit de mult o asa ineptie. Au pierdut pe mana lor, asa cum au pierdut si alte meciuri. Steaua a fost in turul asta o echipa de 45 de min. ... si rezultatele se vad!

Transferurile ieftine dauneaza grav Stelei!

yo_marius30.11.2007 13:48
Mai bine juca cu Surdu ca macar ala trage tare sa ne impresioneze chiar daca nu ii iasa nimic

 

 

aici ai zis-o fanule!!! dar de jucatorul ala,Cristocea parca, care e cu 100 de clase peste romica surdu ai uitat......hmmmmmmmmm...ce ti-e si cu fanii.....

robespierre30.11.2007 13:48
Bai baiete,nu este primul moment prost!Jucam penibil de la inceputul anului,ne-am saturat1Mai lasati-ne in plm cu d-astea,nu vedeti ca suntem jenanti?Nu jucam nimic!VARZA!De un an!Cat sa mai suportam!In tot 2007,am batut de 3 ori afara...

 

 

Cand iubesti cu adevarat iti zic eu ca suporti si inghiti in sec. Chiar foarte mult. Si pentru mine cel putin se merita. Ca dupa o perioada slaba urmeaza sigur o noua perioada buna. Intradevar sezonul asta pare cantecul de lebada al acestei echipe si din retur trebuie sa inceapa reconstructia. Dar orice ar fi noi trebuie sa ne sustinem echipa iubita. Daca si noi incepem sa dam in ei atunci de unde sa mai capete incredere. Eu unul stiu ce inseamna ca atunci cand esti la pamant sa ai suportul celor care te iubesc. Si nu stiu ce m-as fi facu fara. Exact la fel e si cu ei. Crezi ca lor nu le pasa si nu ii doare cand sunt injurati si asa mai departe...dar asta e. Asa suntem noi romanii. E o trasatura de "caracter" a noastra.

 

FORZA Steaua

impreuna spre event (inca mai cred in el indiferent de rezultate)

DjBoss30.11.2007 13:50

Fiara care trebuia sa impresioneze intreaga Ghencea suporteri si jucatori s-a dovedit a fi de fapt fiara care speria fetitele la gradinita :|

Nici din jocul lui de alta data cu scuipaturi si zgarieturi(care in fotbal inseamna rautate dupa unii) n-a transmis nimic jucatorilor. Echipa - o adunatura de obezi ca niste oameni in pragul pensionarii.

Iata cine-si bate joc de suporterii adevarati care sufera pentru fiecare esec. Culmea ridicolului sunt declaratiile date de staff-ul tehnic , patron , antrenori in contradictie cu realitatea. Dupa asemenea declaratii si rezultatele obtinute oamenii de bun simt ar intra in pamant de rusine si nu ar mai face asemenea gafe , dar ei merg inainte pe aceeasi linie. Este revoltator!

predatorpulse730.11.2007 13:52

A critica nu inseamna a nu mai iubi acea echipa. Da,mai suntem unii care si criticam,dar tot tinem cu echipa asta,desi nu mai joaca nimic de 2 ani,ce credeti,ca suntem masochisti? Ramanem stelisti dar trebuie sa atragem atentia asupra problemelor,daca nu eram stelisti puteam sa trecem f usor la "spartani" care au defilat anul trecut,sau la milogi sau la clujeiro,insa noi ramanem tot aici,vorba unui de mai sus,si daca intram in Divizia C.

Iar la faza cu blatul sunteti chiar amuzanti. Steaua nu a facut blat si nici nu le-a dat meciul buzonienilor,nu stiu de unde veniti cu scenariile astea.

Singura mea "problema" e ca noi tinem cu Steaua de parca tinem cu un concept abstract,nu domne,pana la urma joaca 11 jucatori de fotbal iar in acele 90 de minute ei reprezinta Steaua alaturi de suporteri,iar in ultimii 2 ani Steaua e reprezentata doar de suporteri. Logic ca exista o filozofie,principii,un crez al Stelei insa pana la urma tot aia 11 joaca si aia trebuie sa duca numele mai departe. De 2 ani de zile Steaua nu mai are echipa de FOTBAL. Punct. Fotbal inseamna 11 jucatori care sa participe activ prin pase,prin centrari corecte,fotbal inseamna goluri,faze de poarta,viteza,forta,dribling. Steaua practica un fel de bambilici ieftin cu niste jucatori sub-mediocri platiti regeste cu bani negri facuti de un cioban infractor,si daca mai batem si noi pe cineva ne bucuram ca la o cupa castigata. Am batut pe Dinamo,insa doar pentru ca Neaga si Dica au fost inspirati si pentru ca am dat de unii mai slabi. Mingea e un mister pentru peste jumatate din jucatorii Stelei si tot cam atatia habar n-au ce inseamna dribling. Daca maine ii dam pe Cristocea,Dica,golanski,plesan devenim cu adevarat o echipa de cocostarci care nu stiu sa dribleze. Viteza de joc este cea a unui melc beat,noroc ca mai tampeste mingea si mai intra in poarta din cand in cand.

Daca e sa judecam obiectiv,Steaua are fata maxim de locul 3 si momentan jocul nostru e de locul 10 in jos,am vazut mai mult fotbal in ultimele minute la Pandurii-Bistrita decat in tot meciul Stelei din partea ros-albastrilor.

Singura solutie este o adevarata remaniere a lotului si un leucoplast gigant pe gura ciobanului.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Wally30.11.2007 13:52

Crezi ca pe noi nu ne doare cand ii vedem cum mimeaza fotbalul? Crezi ca pe noi nu ne doare atunci cand inghetam de frig si ragusim pe stadion ca ei nu vin sa ne salute sau vin trimisi de altcineva si nu din proprie initiativa?

AdrianUltras2530.11.2007 13:52

yo_marius

 

ce nu iti e clar ca Cristocea e pe faras?

e clar ca e pe lista neagra a lui giginio si ca va fi dat la iarna

Cristocea e unul din cei mai buni pasatori pe care ii avem si singurul mijlocas de picior stang

daca nu joaca inseamna ca e clar ca va fi dat

si daca va fi dat tu crezi ca el mai are chef sa joace?

 

nu mai trebuie bagati in echipa jucatori care sunt pe picior de plecare

 

 

p.s. eu ma refeream la surdu sa joace in locul lui badoi

yo_marius30.11.2007 13:53
CCrezi ca lor nu le pasa si nu ii doare cand sunt injurati si asa mai departe...dar asta e. Asa suntem noi romanii. E o trasatura de "caracter" a noastra.

 

 

DA PRIETENE...CRED CA UNORA DINTRE EI NU LE PASA!!!!

de exemplu nesimtitul de badoi...daca ii pasa cat de putin macar facea "efortul" de a alerga si el......sau nesimtitul de Croitoru care la fel de bine putea sa compenseze lipurile tehnice prin daruire....si cati nu mai sunt (voit nu l-am pomenit pe romica surdu care "e tata lor" al nesimtitilor)

karas_ultras30.11.2007 13:55

vin de la meci, inghetat si suparat...

Steaua nu joaca nimic, restul sunt iluzii...

Cred ca Badoi, Croitoru si P. Marin ar trebui sa paraseasca Ghencea, cred ca Dica ar trebui, deasemeni sa plece, pentru ca nu joaca decat daca sunt impresari in tribuna, cred ca Cristocea ar trebui sa fie titular si mai cred ca V Badea va prinde echipa numai cand va vrea Cyril...

In rest, joc tipic de deplasare, anost, previzibil, fara cojones!...

Eu va urez de pe-acum "Sarbatori Fericite si La Multi Ani!", pentru ca o sa evit fenomenul pana in primavara! Nu de alta, da' simt ca ma lasa inima cu baietii astia!

Joint30.11.2007 13:56

Lãcãtuș: "Problema este cã nu avem continuitate în rezultate"

 

Mai sa fie. Cum dracu nu avem continuitate ?! Mie mi se pare ca suntem de o consecventa incredibila. A, pardon...a fost accidentul din meciul cu spurcaciunile...era sa uit...

SS Lazio30.11.2007 13:56

@dee,

faci referire la mine.Tin sa-ti aminteasc ca te afli pe "fcSTEAUA.ro".Aici discuta suporterii Stelei. Siteul e facut pentru suporterii Stelei.Opiniile contrare nu exista fiindca Steaua e superioara oricui, in orice moment in tara asta de nimic.

Du-te pe ucluj.ro si discuta cu toti oligofrenii industrializati cu forta de causescu ,cantonati in cartiere-dormitor care acum o fac pe universitarii.

asa a facut si un tiganus azi ,pana i-am zdrobit falca[ era unul dintre multii universitari de culoare]

Cum bine a spus cineva,aici discuta doar cei care iubesc Steaua neconditionat.

Eu ,ca suporter care traieste fiecare meci al Stelei ca pe-o finala,risc sa fiu subiectiv,dar am vazut limpede la faza golului lui bunica[haz de necaz] ca zidul s-a dat la o parte si am mai vazut un portar care a punctat doar la impresia artistica. Meciul a fost vandut gloriei . In primul rand in mod direct,Becali spunandu-le sa faca egal ca sa nu pice aia in b,si apoi indirect ,jucatorii probabil nici n-au tinut la victoria asta care ar fi drept urmare o presiune mult prea mare pe ei si alte lucruri mizerabile de care e capabila doar diletanta presa romana.

Singura sansa era daca Steaua defila din primele minute.Oricum,nici atunci nu s-ar fi oprit zvonistica si insinuarile. Ce sa-i faci? Ciobanul strica totul

Felictari gloriei. Mai rar sa obtii atat de usor un punct .

«123459»