Nu trebuie sa ne suparam,rezultatul e just,daca bateam ne minteam in continuare. Gloria a avut vreo 3 faze clare de gol pe cand noi nu stiu daca am avut 2(fara gol). Parca vad ca o sa apara acum cativa aiuriti care o sa se ia de zapata ca a luat gol(intr-adevar a gresit),in loc sa se ia de astia care n-au jucat nimic. Steaua a jucat fotbal primele 15 minute din repriza a 2-a. Atat.Daca bateam azi pe buzau ne dadeam smecheri uitand ca Steaua in deplasare e cea mai tare gluma,ce mare chestie,nu vedeti ca in deplasare noi nastem "eroi" locali? Ne-a dat gol ala de la Cluj din foarfeca,ne-a dat bunicuta gol,un jucator care bate spre retragere,era sa ne faca si mioveni,am dat gol cu Farul din singura faza,noi despre ce naiba vorbim? Intr-un fel imi pare bine,pentru ca a luat-o Becali iar in gura si jucatorii s-au mai potolit,toti in presa ii luau cu "revenirea" si cum o sa ajungem noi pe locul 1. Prefer un loc 3-4 onest,care sa ne arate limitele noastre decat un loc 1 sau 2 manjit care sa ne mai pacalesca inca un an.
Puteam sa batem azi daca Badea n-ar fi in teren,daca badoi ar trage la poarta din 2 metri,daca Neaga ar suta tare cand scapa cu portarul,daca,daca,daca....
V-am mai zis,daca vreti sa scapati de stres,nu mai va uitati la meciurile Stelei din deplasare,si daca sunteti pariori,puneti 1X la meciurile din deplasare ale ros-albastrilor.
Acum vorbind serios,ar trebui sa nu mai dea dracu nici o declaratie si sa joace naibii fotbal,eu unul nu ii inteleg. Cum sa poti sa te suporti cand nu stii sa preiei mingea,sa centrezi,sa sutezi? Macar daca nu joaca pentru noi,sa joace pentru taranul ala incult care le da sute de mii de euro pe an,nu le crapa obrazul...
Am vazut niste combinatii la buzoieni cum n-am vazut la noi timp de vreo 1 an pana la meciul terminat la egalitate cu slavia praga. Parca vad ca ne pricopsim cu cativa buzoieni ca ii vede Jiji ca mari jucatori,cand de fapt ei doar au trecut de jaloanele nostre,majoritatea dintre ei fiind la fel de mediocri ca baietii nostri.
Concluzia e doar una: Nu putem sa castigam meciurile cand la fiecare meci minim 60% din echipa e handicapata din pc de vedere fotbalistic.
pentru cei ce mai va agitati ca prindem un loc de CL sau campionat: Fratilor nu mai va stresati,un obiectiv realistic ar fi locurile 3-6,si poate cu mult mult bulan Cupa,insa si acolo e o problema pentru ca,dupa cum spunea un articol de pe site,trebuie sa ai Constanta ca sa iei campionatul si nebunie si atitudine ca sa iei Cupa. Momentan Steaua nu are nici una dintre aceste calitati,Steaua are doar suporteri + vreo 11-12 jucatori de valoare(din care vreo jumatate sunt accidentati).
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.