FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Gloria Buzau - Steaua 1 - 1

«12349»
mNiosu30.11.2007 13:04

Incorugibili. Acesta este cuvantul ce trebuie atribuit jucatorilor Stelei.Toate sperantele noastre spre o reabilitare sunt spulberate imediat dupa un meci cat de cat mai bun.Acest sezon este compromis 100% sunt sigur de asta si pariez orice pe asta.Locul 3 cred ca e maximul ce poate fi obtinut.Jucatorii nostri sunt incredibili.Cred fraza lui Copos "o echipa de amatori cu salarii de profesionesti" se potriveste mai mult echipei noastre decat a lui.Se spune ca speranta moare ultima...in cazul nostru e si ingropata sezonu asta..... :sad2: :sad2:

 

 

A si inca ceva: cum naiba stau astia in zid daca la sut feresc toti jucatorii din zid capu in loc sa respinga mingea....or fi zis ca a facut Becali blat si cu mingea sa ocoleasca poarta....VAI DE CAPU NOSTRUUUU

ros-albastru4ever30.11.2007 13:05

Penibila echipa...o victorie sigura ne scapa printre degete...bunica ala nici nu s-a bucurat,nu'i venea sa creada ca mingea a intrat in poarta :(...

Joint30.11.2007 13:05

Astia sunt chiar nesimtiti. Ei nu s-or fi saturat sa fie rusinea campionatului? 11 basinosi impotenti care iau gol de la romica bunica. tot asa, maimutoii dracu

Piece of Mind30.11.2007 13:06

Am fost unul dintre cei care au crezut sincer pe tot parcursul jocului ca va fi blat. Imi pare extrem de bine ca m-am inselat!

 

Dincolo de rezultatul rusinos, ramane astfel ONOAREA de a fi jucat pe bune cu o echipa considerata a fi o sora mai mica.

ceai de tei30.11.2007 13:06
du`te ba .. cum sa iei gol in min 92 ? ratatii .. Doamne ce nervos sunt !

 

Stai sa-l vezi pe Jiji, executa ambele echipe. Nu prea e normal sa joci cu "satelitul" si sa nu il dovedesti, pe undeva si-a bagat ala negru coada.

AdrianUltras2530.11.2007 13:06

badoi,zaharia,Croitoru,Dica,Badea,Petre Marin nu mai au ce cauta in primul 11 la Steaua!

adster30.11.2007 13:06

Pai si s-a dus, si s-a dus, campionatu'...., Si s-a dus, si s-a dus, campionatu'.... :(

stelistub30.11.2007 13:07

Am chiulit de la liceu sa vad meciul am luat si absenta m-am si enervat sa ne rugam sa manance bataie si cele din fata noastra

Astristul30.11.2007 13:07
ma fratilor..vi vedeti cum comenteaza slabatura ala de la national?....

 

 

...egal.. super!... :(

Meciul ca meciu, a iesit un egal echitabil, dar comentariul m-a scos din sarite. Dupa ce a marcat Dica, tot timpul repeta intr-una ca disperatul cate discutii o sa fie pe marginea acelui gol. Facea el, "inteligentul", fel si fel de presupuneri. Cioara drq. Mai bine s-ar abtine si ar comenta doar meciurile crapidului.

Silviu Tudor Samuila, numele spune totul despre el!

:steagcruce:

frunji30.11.2007 13:07

Parca il aud pe cioban ca Lovin a jucat ca ceasul :angry: maRS Lovin & Ov. Petre de la Steaua!!SUNT :angry: ...

stelistub30.11.2007 13:08
Astia sunt chiar nesimtiti. Ei nu s-or fi saturat sa fie rusinea campionatului? 11 basinosi impotenti care iau gol de la romica bunica. tot asa, maimutoii dracu

:biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

jarhead30.11.2007 13:08

Este demential: cretinul de cioban plateshte o mana de carmolishti sa-i incurce Armata de viteji! S-a faultat singur viermele!

ros-albastru4ever30.11.2007 13:08
badoi,zaharia,Croitoru,Dica,Badea,Petre Marin nu mai au ce cauta in primul 11 la Steaua!

 

 

L-ai uitat pe Lovin ;)

SS Lazio30.11.2007 13:11

Lumea fuge ,se scuza de la servici. Elevii,licenii ,studentii fug de la ore/cursuri.Toti gasim scuze,ne grabim la "teatru".

Ca sa ce? Ca sa ne uitam la Steaua!

Si ce vad? AM FACUT BLAT CA SA AJUTAM GLORIA SA NU RETROGRADEZE!

Becali A PROFITAT DE FAPTUL CA AM FOST PREA FERICITI DUPA MECIUL CU JAVRELE SI PREA MULTUMUTI DE MEICUL CU SLAVIA PE CARE TREBUIA SA-L CASTIGAM si le-a dat meciul buzoienilor.

AM FOST VANDUTI GLORIEI BUZAU ! FENOMENAL!

Oamenii vin LA 13 la meci la mama dracu' VINEREA ca sa fie batjocoriti de un cioban care da puncte Buzaului.STRIGATOR LA CER!

ZAPATA E UN BLATIST!!!!

TOTI CEI CARE AU STAT IN ZID SUNT BLATISTI!

Singurul care n-a fost blatist ,care s-a vazut ca nu e, si care va pleca cu capul sus este Dica!Singurul corect!

Atat,restul blatisti!

MORI CIOBANE,MOOOOOOOOOOORI!

Wally30.11.2007 13:12
badoi,zaharia,Croitoru,Dica,Badea,Petre Marin nu mai au ce cauta in primul 11 la Steaua!

Total de acord...ne trebuie o echipa noua! Sa plece toti si sa ne mai lase cu impresiile de vedete...

AdrianUltras2530.11.2007 13:12

@ros-albastru4ever

 

nu l-am uitat

 

 

macar Lovin fuge la mijloc si incearca sa mai faca cate ceva

 

 

 

badoi a fost 0 astazi!

nu imi vine sa cred ca fiind singur in fata portii a dat pasa in stanga in loc sa traga la poarta!

 

 

Dica e slab

nu fuge deloc

sta doar pe loc si asteapta mingea

 

Croitoru nu inteleg de ce nu joaca

la Vaslui mai dadea o pasa

mai un gol

aici e varza

 

Petrica Marin, tot respectu, da' e batran!

nu mai poate

 

Badea e varza!

totdeauna alege sa se complice!

 

zaharia incearca dar nu poate

 

 

Gigi a facut transferuri de rahat in vara asta!

red_blue_ultras30.11.2007 13:13

Lovin e rupt nu are ce cauta nici la echipa 2 !!!! nu este posibil sa il faultezi pe ala in min 92 in preajma careului asta e dovada de amatorism dar in cazul lui Lovin , stiam dinainte asta! oricum sa zicem ms ca am scapat asa ca trebuia sa ne bata gloria cu 3-1 cel putin dar nu se poate sa dai gol abia in min 80 impotriva unei echipe care ocupa locu 16 in Liga 1 si sa nu tii de scor 10 min alta dovada de amatorism si neprofesionalism dar ce ma mir ca in afara de Radoi , Dica , Zapata , Ghionea , Goian si Plesan restu sunt jucatori de umplutura cumparati pe bani multi de la echipe care nu au prins lotu largit asa ca asta ne e soarta

brada30.11.2007 13:13
Mda,comentariu mizerabil ca de obicei...la faza de dinainte la golu buzaului cica am asistat la "o piesa de teatru"....

dupa un surd cred ca o sa avem si o bunica la Steaua :| incredibil :| cred ca ala bunica no sa mai ajunga titular la buzau ... pentru greseala de a da golu asta =))

1uLy4Nn30.11.2007 13:14

hai ca in 6 etape ajungem e CFR =))))....cum sa ia Becali gol de la buzau??fiti seriosi oameni buni :))) na ciobane ca ai luat...asta e rasu'plansu :((

mNiosu30.11.2007 13:15
Meciul ca meciu, a iesit un egal echitabil, dar comentariul m-a scos din sarite. Dupa ce a marcat Dica, tot timpul repeta intr-una ca disperatul cate discutii o sa fie pe marginea acelui gol. Facea el, "inteligentul", fel si fel de presupuneri. Cioara drq. Mai bine s-ar abtine si ar comenta doar meciurile crapidului.

Silviu Tudor Samuila, numele spune totul despre el!

:steagcruce:

 

Pai avea dreptate cu scandalurile ce urmeaza sa Para in presa....de unde sa plece ele daca nu de la comentariile meciului ca patronii de club sunt prea prosti sa "citeasca" faza singuri. Halal tara avem....nici jucatori nici antrenori nici comentatori...de restu lucrurilor nelegate de fotbal nu mai comentez....Bine ca suntem in UE totusi..pfff

inches30.11.2007 13:15

Stati linisti, Pac Pac in 6-7 etape depasim pe CFR Cluj ;)

Becali, du-te naiba, cum vrei rezultate cu nishte ratati ?

predatorpulse730.11.2007 13:15

Nu trebuie sa ne suparam,rezultatul e just,daca bateam ne minteam in continuare. Gloria a avut vreo 3 faze clare de gol pe cand noi nu stiu daca am avut 2(fara gol). Parca vad ca o sa apara acum cativa aiuriti care o sa se ia de zapata ca a luat gol(intr-adevar a gresit),in loc sa se ia de astia care n-au jucat nimic. Steaua a jucat fotbal primele 15 minute din repriza a 2-a. Atat.Daca bateam azi pe buzau ne dadeam smecheri uitand ca Steaua in deplasare e cea mai tare gluma,ce mare chestie,nu vedeti ca in deplasare noi nastem "eroi" locali? Ne-a dat gol ala de la Cluj din foarfeca,ne-a dat bunicuta gol,un jucator care bate spre retragere,era sa ne faca si mioveni,am dat gol cu Farul din singura faza,noi despre ce naiba vorbim? Intr-un fel imi pare bine,pentru ca a luat-o Becali iar in gura si jucatorii s-au mai potolit,toti in presa ii luau cu "revenirea" si cum o sa ajungem noi pe locul 1. Prefer un loc 3-4 onest,care sa ne arate limitele noastre decat un loc 1 sau 2 manjit care sa ne mai pacalesca inca un an.

Puteam sa batem azi daca Badea n-ar fi in teren,daca badoi ar trage la poarta din 2 metri,daca Neaga ar suta tare cand scapa cu portarul,daca,daca,daca....

V-am mai zis,daca vreti sa scapati de stres,nu mai va uitati la meciurile Stelei din deplasare,si daca sunteti pariori,puneti 1X la meciurile din deplasare ale ros-albastrilor.

Acum vorbind serios,ar trebui sa nu mai dea dracu nici o declaratie si sa joace naibii fotbal,eu unul nu ii inteleg. Cum sa poti sa te suporti cand nu stii sa preiei mingea,sa centrezi,sa sutezi? Macar daca nu joaca pentru noi,sa joace pentru taranul ala incult care le da sute de mii de euro pe an,nu le crapa obrazul...

Am vazut niste combinatii la buzoieni cum n-am vazut la noi timp de vreo 1 an pana la meciul terminat la egalitate cu slavia praga. Parca vad ca ne pricopsim cu cativa buzoieni ca ii vede Jiji ca mari jucatori,cand de fapt ei doar au trecut de jaloanele nostre,majoritatea dintre ei fiind la fel de mediocri ca baietii nostri.

Concluzia e doar una: Nu putem sa castigam meciurile cand la fiecare meci minim 60% din echipa e handicapata din pc de vedere fotbalistic.

pentru cei ce mai va agitati ca prindem un loc de CL sau campionat: Fratilor nu mai va stresati,un obiectiv realistic ar fi locurile 3-6,si poate cu mult mult bulan Cupa,insa si acolo e o problema pentru ca,dupa cum spunea un articol de pe site,trebuie sa ai Constanta ca sa iei campionatul si nebunie si atitudine ca sa iei Cupa. Momentan Steaua nu are nici una dintre aceste calitati,Steaua are doar suporteri + vreo 11-12 jucatori de valoare(din care vreo jumatate sunt accidentati).

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

AdrianUltras2530.11.2007 13:16

bai

Meme, pe vremea cand inca era la noi, zicea o treaba: "imi place un jucator ca si Kaka mai mult decat unul ca Ronaldinho pentru ca munceste"

 

noua din astia ne trebuie

jucatori care sa munceasca

nu impresari!

 

 

pai sunt curios cat a fugit Dica in meciul asta

 

sau badoi

 

au stat amandoi pe teren si au jucat 66

laurentiu196930.11.2007 13:18

Nici de blaturi nu mai suntem in stare!

mirceaor30.11.2007 13:18

Daca e s-o zicem pe-a dreapta,pana la urma e un punct luat in deplasare. Ca toata lumea se astepta sa batem ,ca de, e Buzau, asta e partea a doua.

Problema e jocul pe alocuri penal, de care credeam ca am scapat... Poate-poate vom scapa de el odata cu perioada de transferuri din iarna..Da Doamne

«12349»