Mda..nici macar de un blat nu mai suntem in stare...
Mda..nici macar de un blat nu mai suntem in stare...
VINA APARTINE:1. CONDUCERII - cioban + nepoti
2. ANTRENORILOR - Hagi - nulitate in materie , Lacatus - putin peste Hagi.
3. SUPORTERILOR ********** - care il vroiau pe Lacatus antrenor in conditiile in care nu este antrenor.
4. JUCATORILOR care nu stiu ce si cum sa joace cum le canta ciobanul, sau cum le zic nulitatile de antrenori.
total de acord cu tine
Mai ganditi inainte sa spuneti BLAT!
Va lasati prea usor trasi in presiunea coposilor si muresanilor. Folositi-va materia cenusia si lasati kkt-urile!
esti naiv mai daca nici macar acuma nu poti sa-ti dai seama ca a fost un blat...
de fapt, nici macar nu pot sa cred ca cineva ar putea fi atat de naiv incat sa nu-si dea seama de asta...
Stati linistit... Avem multe muncte in fata celor de pe locul 2... Ne permitem sa facem egal cu o super-echipa ca si Gloria Buzau.. Fiti multumiti ca nu au invins cei de la Gloria...
Steaua are jucatori cu certa valoare...problema e la concentrare...baietii joaca pe sute de mii de dolari..au luat prima de 100 de mii de dolari pentru Liga...de ce sa te mai strofoci pentru 2000 cu buzau ?...eu as face salarii intre 40.000 si 80.000 si prime consistente la 5 victorii in campionat 10.000...si sai vezi ce fug atunci...ce se strofoaca...parerea mea
Buzoienii s-au arãtat mulțumiți dupã meci de punctul obținut în prelungiri în fața trupei lui Marius Lãcãtuș. "Gloria a cîștigat azi la capitolul moralitate. Am meritat acest egal în fața unei echipe în revenire de formã. Am jucat mai bine ca steliștii, poate cã și terenul greu i-a încurcat", a spus mijlocașul Claudiu Ionescu. "Sperãm ca de-acum nimeni sã nu mai spunã cã sîntem sclavii Stelei. Pãcat cã am ratat acea ocazie din prima reprizã cînd am șutat în barã", a punctat și cãpitanul de azi al Gloriei, Vali Iovițã. Antrenorul cu care gruparea din Crîng a promovat în varã, Viorel Ion crede cã Gloria ar fi trebuit sã învingã Steaua la scor: "Am avut trei ocazii clare de gol. Dacã se termina 3-0 pentru Gloria nu cred cã s-ar fi supãrat cineva".
esti naiv mai daca nici macar acuma nu poti sa-ti dai seama ca a fost un blat...
de fapt, nici macar nu pot sa cred ca cineva ar putea fi atat de naiv incat sa nu-si dea seama de asta...
auzi si care a fost scopul acestui blat???? buzaul nu se indeparteaza de zona retrogradarii iar Steaua nu se apropie de CFR? sau poate a fost o mare conspiratie pusa la cale de cei 2 patroni care au pus la pariuri scoru final ?????
)))) fi serios
Lasand vorbele fara sens legate de blat si remarcand penibilitatea comentatorului de la national TV care pur si simplu ma dezgusta de fiecare data cand comenteaza o partida ,remarc inca o data lipsa de valuare a jucatorilor Stelei care joaca doar din AVANT si valoarea lor este egala cu 0.
Nu cred ca o sa fie vreo scapare cat de curand pentru ca buba e in fotbalul romanesc si CFR Cluj va lua campionatul prin simplul motiv ca au jucatori straini care au o cultura fotbalistica inca din perioda junnioratului . Fotbalui romanesc e la pamant si noi sarbatorim doar calificari fie ele in CL sau la CE,dar acolo ce facem ? suntem ciuca batailor..... Azi m-au dezamagit si Lovin si Badea si Zaharia si ..... cu siguranta Steaua ar fi aratat alfel in acest sezon cu Elton in lot si cloncuzionand ca e doar VINA LUI Becali !!!
un punct de vedere al unui alt suporter :
Daca vrei sa vezi adevarul pur, si nu te minti.. jocul a avut parti bune in care s-a jucat "pe teren". In special valentele ofensive determinante si nebanuite ale Buzaului din prima repriza. Dar nu s-a jucat corect si la faza din care Steaua a inscris, si de asemenea buzaul care a stricat cateva incursiuni chiar bune. Per ansamblu ... pot spune intradevar ca numai ciobanului i se putea sa ii intre mortul in casa in minutul 92 . L-au parasit pe rand norocul, electoratul, suporterii, buzaul si Doamne Doamne. In curand or sa traga numai mustele!!!
Eu cred ca orice jucator s-ar fi bucurat extraordinar de mult sa fi dat un gol Stelei in finalul partidei.. gol care iti ofera un punct. Insa bunica cu un ochi a ras.. cu altul a plans.. vezi tu.. pana una alta e mai aproape maieul decat camasa.. si poate il ia Lacatus la Steaua.
In curand or sa traga numai mustele!!!
E cel mai tare lucru care s-a spus despre cioban in ultimul timp. Si foarte adevarat, de altfel.
Iar a luat Zapata omul meciului? ![]()
Si da A FOST BLAT!!Din momentu in care Becali a facut declaratiile care le-a facut a fost blat.Si din simplu fapt ca aia nu au putut folosi 5 jucatori pentru ca erau suspecti reiese ca a fost blat, chiar daca aia care au intrat pe teren au dat totu.Numai la noi poti imprumuta jumate de echipa la alta formatie din aceeasi divizie, numai la noi poate exista un meci Poli-Poli II in Cupa Romaniei si altele.
"Ultimele minute ce-au fost..." "Poate-l ia Laca pe Bunica la Steaua...", "Atitudinea lui Bunica la marcarea golului..."
Poezii pre-romantice... Ca sa nu mai vorbesc de faptul ca Bunica e batran pentru Liga I. El se gandea sa se lase de fotbal inca de sezonu' trecut, "specialistilor".
Faza e asa: Becali a ajutat mult Buzaul, iar asta e de notorietate. Voi v-ati fi bucurat sa stiti ca i-ati dat-o prin dintzi aluia care v-a pus painea si cutitu' in mana? V-ati fi bucurat sa stiti ca i-ati tras-o aluia datorita caruia jucati in Liga I? V-ati fi bucurat sa stiti ca v-ati pus patronul intr-o situatie nasoala? Daca ati fi Stefan Stoica, v-ati fi bucurat sa stiti ca ati aruncat in bezna niste suporteri la care ati tinut si care v-au apreciat enorm la un moment dat? Nu in ultimul rand, l-ati vazut pe Stoica bucurandu-se ca descreieratu' vreodata?
Asta una la mana, doi: majoritatea de aici sunt sictiriti de faptul ca Buzaul a jucat mai bine ca Steaua (asa se face un blat?!). Eu spun ca am jucat noi extrem de prost, in special Petre Marin si Badoi (asa se explica numarul ocaziilor buzoienilor, care, culmea, au aparut, in majoritate, din vina alora doi). Gloria ne-a dat clasa la atitudine, fratilor. Adica exact ce nu au avut Badoi, Badea sau Dica (in afara golului si a 3-4 pase).
O echipa care vrea sa faca blat nu-si creaza nici mai multe ocazii ca adversarul, nici are mai multe actiuni de atac ca aia in fata carora ar sta capra (aviz Endorama, fansteaua 46 etc). Mai mult, nu-si pune cel mai experimentat om de pe teren sa execute o lovitura libera dintr-o pozitie excelenta. Si, mai mult, nu are o atitidine de 10 ori mai profesionista in teren decat cei care ar trebui sa castige.
Declaratie Minca (a jucat prost asta; este, baieti? Stiti al cui e jucatorul asta in acte?): "Cam multa lume trista, nu stiu ce-i cu ei!".
Spuneti-mi 2-3 jucatori (de la Gloria, evident) care au facut prostii care sa va dea de gandit. Am vazut ca s-a scris ca nu stiu cum au pasat sau au judecat aia fazele. Oameni buni, vorbim de Gloria Buzau, nu de Arsenal, nu de Milan, nu de Manchester. Sunt aia care lupta la retrogradare, fratilor! Aia care castiga doar atunci cand adversarii joaca precum noi, adica fara atitudine si fara nici un orizont. Daca ar fi jucat perfect, s-ar fi batut pentru titlu. Ati vazut meciul Gloria-CFR? Daca l-ati vazut, hai sa facem impreuna o comparatie a celor doua jocuri (adica Gloria-CFR si Gloria-Steaua).
Daca asta a fost blat, meciul cu Dinamo, in care aia n-au avut nicio ocazie clara, ce-a fost?
Daca asta se dovedeste in timp ca a fost blat, eu imi scot palaria in fata celor mai meseriasi actori pe care i-am vazut vreodata. Vorbesc serios!
@Predatorpulse7 - Iti dau cuvantul meu ros-albastru ca NU m-am referit la tine atunci cand am scris "Judecati mai bine..." Chiar daca nu sunt mereu de acord cu ce scrii, stii bine ca niciodata nu ti-am reprosat nimic. Tocmai pentru ca mi se pare ca esti unul dintre cei care gandesc inainte sa se apuce de scris. Inca o data, iti dau cuvantul!
P.S. Acum mi-am aruncat ochii pe prosport si pe gazeta. Cum era de asteptat, cele mai steliste ziare din tara asta (nu-i asa, baieti?) afirma clar ca nu a fost blat. Desi sunt convins ca de-abia asteptau sa ne ia iarasi in vizor.
Hai, pa!
@ lari
prietene tu te crezi mult prea interesant si inteligent pentru secolul acesta.....nu te mai lauda singur,fii sigur ca daca e cazul sa fii laudat se vor gasi 1,2 "inteligenti" s-o faca....e o vorba "lauda de sine,nu miroase a bine.." asa ca mai usor cu "aerele de superioritate" pe care te chinui sa ti le impui...asta in primul rand.
in al doilea rand sa-ti explic faza cu blatul.iata cum sta treaba:Steaua trebuia sa castige la Buzau pentru a ramane in trena chefereului,Buzaul desi se lupta la retrogradare a dovedit ca are potentzial si putea recupera cele 3 pct intr-un alt meci....daca ai vazut meciul,ai fazut cateva faze in care sunt sigur ca si tu ai fi marcat daca jucai la Buzau,iar golul nostru a fost cel mai evident cadou de sf. Andrei...acum,toate mergand conform planului,vine acea lovitura libera,romica marcheaza intamplator si toata lumea e nemultmita...
in concluzie:nu Steaua a dat meciul Buzaului,ci invers....si daca tot nu esti convin iti recomand sa te mai uiti o data la meci,o sa ai o revelatie!!!
Sa ne fie rusine,noua suporterilor, ca L-AM LASAT pe Jiji Becali sa-si bata joc de Steaua!
Prin nepasarea noastra,Steaua a ajuns o carpa de sters pe jos pentru un circar paranoic!
Ne meritam zdreanta asta de "echipa"!
:steag_steaua_ro:
mai baieti ,mai baieti stai asa chiar este toata vina lu Jiji ca nu merge echipa nu in totalitate dar are si el o parte mai mare ce i drept dar nu l mai huliti asa de tare ca nui baiat chiar asa de rau asta la cati bani o dat la lume nu stiu cine ar ma i face asa ceva ,in fuine sa nu deraiez de la subict,eu cred car ar trebui sa se schimbe multe la echipa ca treaba sa inceapa sa mearga uite una din schimbari a fost facuta si este bune a venit Simbolul Stelei acolo unde ii este locul si anume Marius Lacatus omul de care Steaua a vea nevoie acum mai trebuie sa schimbam staful si inca ceva si eu cred ca treburile ar merge mai bine decat acum.multumesc vladik
@ lari
prietene tu te crezi mult prea interesant si inteligent pentru secolul acesta.....nu te mai lauda singur,fii sigur ca daca e cazul sa fii laudat se vor gasi 1,2 "inteligenti" s-o faca....e o vorba "lauda de sine,nu miroase a bine.." asa ca mai usor cu "aerele de superioritate" pe care te chinui sa ti le impui...asta in primul rand.
in al doilea rand sa-ti explic faza cu blatul.iata cum sta treaba:Steaua trebuia sa castige la Buzau pentru a ramane in trena chefereului,Buzaul desi se lupta la retrogradare a dovedit ca are potentzial si putea recupera cele 3 pct intr-un alt meci....daca ai vazut meciul,ai fazut cateva faze in care sunt sigur ca si tu ai fi marcat daca jucai la Buzau,iar golul nostru a fost cel mai evident cadou de sf. Andrei...acum,toate mergand conform planului,vine acea lovitura libera,romica marcheaza intamplator si toata lumea e nemultmita...
in concluzie:nu Steaua a dat meciul Buzaului,ci invers....si daca tot nu esti convin iti recomand sa te mai uiti o data la meci,o sa ai o revelatie!!!
Daca ai fi avut rabdarea (semnul oamenilor inteligenti) de a vedea cum am explicat eu muuuult mai sus de ce nu a fost blat, ai fi vazut ca am expus niste motive, pur si splu, atata tot. Nu eu am avut aere de superioritate primul, am raspuns pe tonul pe care l-au avut altii la adresa mea.
In al doilea rand: eu am expus motivele clare, rationale si bazate pe ce am vazut in acest meci. Tu nu expui decat niste motive, FARA A PROBA CU NIMIC cele spuse.
Expresii gen "daca ai vazut meciul,ai fazut cateva faze in care sunt sigur ca si tu ai fi marcat daca jucai la Buzau" ma lasa rece. E o expresie tipica de samantzar, din punctul meu de vedere.
Iar asta "golul nostru a fost cel mai evident cadou de sf. Andrei" am explicat clar mai sus: 1. un gol asemanator a dat Dica impotriva Politehnicii Timisoara in prima etapa a returului 2005-2006, pe "Lia Manoliu" si 2. Dica a facut 2 lucruri: s-a demarcat si a anticipat faza; casca bine ochii la faza si uita-te de unde vine Nicu. Din "pura intamplare", astea sunt doua dintre principalele sale calitati.
Am revazut, pana la ora asta meciul, daca te intereseaza atat de mult. Imi pastrez parerile. Tu l-ai revazut? Ei, na? L-au dat aia in reluare la FIFA 2007?
Tu crezi ca ma laud si ca fac pe desteptul. Good for you! I don't care!
Repet: daca tu crezi ca prosportu' si gazeta (niste jegosi ordinari) ar fi ratat momentul de a ne face praf, in cazul in care ar fi avut cea mai mica banuiala sau motiv sa creada ca a fost blat, e clar ca nu vom fi niciodata de acord in privinta multor aspecte.
De-abia astept sa-mi raspunzi, sa am motiv sa te ignor. Idem si pentru ceilalti care "judeca" precum tine.
auzi si care a fost scopul acestui blat???? buzaul nu se indeparteaza de zona retrogradarii iar Steaua nu se apropie de CFR? sau poate a fost o mare conspiratie pusa la cale de cei 2 patroni care au pus la pariuri scoru final ?????)))) fi serios
a fost un BLAT ESUAT.... Buncica ala a dat si el la poarta si s-a nimerit sa intre si cum s-a intamplat si in ultimul minut a cazut aranjamentul
oh my god.... si eu sunt suporter al Stelei, dat nu pot fi chiar atat de orbit de asta incat sa nu pot sa-mi dau seama cand un meci e aranjat sau nu.
du-te pe site-ul celor de la fanatik si uita-te la cele 2 goluri si vei vedea clar ca asa ceva nu se poate intampla intr-un meci normal...
Repet: daca tu crezi ca prosportu' si gazeta (niste jegosi ordinari) ar fi ratat momentul de a ne face praf, in cazul in care ar fi avut cea mai mica banuiala sau motiv sa creada ca a fost blat, e clar ca nu vom fi niciodata de acord in privinta multor aspecte.
De-abia astept sa-mi raspunzi, sa am motiv sa te ignor. Idem si pentru ceilalti care "judeca" precum tine.
mai Lari, serios ca esti naiv rau de tot... cred ca asta e si ultima data cand ma obosesc sa ma cobor la nivelul tau de inteligenta...
ziarele centrale nu mai ataca Steaua, Dinamo sau Rapid fiindca nu le convine ca CFR-ul ar putea castiga campionatul. de ce nu le convine? fiindca asta ar insemna ca LC s-are juca nu la Bucuresti, ci la Cluj. iar cum mai toti ziaristii sunt din Bucuresti, impedimentele logistice sunt evidente. in plus, intr-un fel se vinde un ziar cand e vorba de Steaua in CL si altfel cand e vorba de CFR.
n-ai vazut ce scandal monstru au facut cei de la GSP dupa meciul CFR-ului cu Bistrita? asta in conditiile in care n-au zis mai nimic de faptul ca FRF-ul in ultimele zile a luat niste decizii total aiurea cu privire la nesuspendarea terenurilor pentru cele 3 echipe din Bucuresti. si in conditiile in care interventiile la arbitri obisnuiau de-a lungul timpului sa le faca si cei de la Dinamo sau chiar si Steaua din cand in cand - fara sa genereze asa un scandal ca in ultimele saptamani cu CFR-ul. ziarele au atitudinea asta fiindca vor sa puna presiune pe arbitrii sa decida impotriva CFR-ului de acum inainte de frica sa nu fie perceputi si ei ca fiind cumparati de cei de la CFR....
in fine no... cred ca n-are sens sa ma mai obosesc cu tine ca din comentariile tale de pe aici, pari genul de om care face mai toate chestiile in viata fara sa gandeasca
Noi suntem Ultras prosti!Am avut cea mai proasta aparitie in CL in sezonul asta!Multi jucatori sunt prosti(la cum joaca,eu nu le-am facut testul IQ :laugh: ).Dica a scazut si el in ochii nostri ,al suporterilor.Multi prieteni imi spun sa renunt sa mai tin cu Steaua,ca o fac degeaba.N-am sa fac asta prea curand,dar va spun,fotbalul romanesc e un rahat fata de alte ligi!In curand ne vom lasa de el pentru ca nu avem la ce sa ne uitam!Asta ne mai trebuia,egal!
Sa ne fie rusine,noua suporterilor, ca L-AM LASAT pe Jiji Becali sa-si bata joc de Steaua!Prin nepasarea noastra,Steaua a ajuns o carpa de sters pe jos pentru un circar paranoic!
Ne meritam zdreanta asta de "echipa"!
EXACT ! Am spus si eu de vreo cateva ori acelasi lucru... nu pot sa uit cand toata peluza ii scanda numele cacanarului de la oficiala.
P.S. Acum mi-am aruncat ochii pe prosport si pe gazeta. Cum era de asteptat, cele mai steliste ziare din tara asta (nu-i asa, baieti?) afirma clar ca nu a fost blat. Desi sunt convins ca de-abia asteptau sa ne ia iarasi in vizor.
cu asta ai zis tot!!!! nu stiu care din noi 2 citeste si crede ce scrie in Prosport si Gazeta!!! si ca nu ajung la al 2-lea warn in o saptamana iti spun doar atat: tu esti genul de om care aplica zicala "cine nu e cu mine,e impotriva mea.." iar toti cei care nu iti impartasesc parerile sunt automat mai putzin inteligentzi ca tine.....sunt sigur ca ai observat asta si in viatza de zi cu zi,dar nu esti tu buricul pamantului
P.S. ma indoiesc sincer ca ai revazut meciul (un adevarat stelist ar avea ceva probleme in a vizualiza si un scurt rezumat al acelui meci de rahat...) iar,dat fiind ca ramai consecvent in a-ti afisa "inteligentza superioara" si "observatiile si ironiile fine" te rog chiar sa ignori ce am scris aici...(asa ai promis..)
@ lari
in concluzie:nu Steaua a dat meciul Buzaului,ci invers....si daca tot nu esti convin iti recomand sa te mai uiti o data la meci,o sa ai o revelatie!!!
Marius , tu zici ca Buzaul a dat meciul Stelei ? Cand dai un meci cuiva, nu faci egal , corect ? Mai ales ca Stelei ii trebuia o victorie ca sa se apropie de "Chefere". Toata treaba, este ca Steaua nu a avut determinarea necesara sa scoata o victorie la Buzau.
Vad multe commenturi cum ca a fost blat, ba ca nu a fost blat , ba ca Bunica nu s-a bucurat, etc etc. Si care e faza ca nu s-a bucurat Bunica ala ?? Trebuie neaparat sa se manifeste, sa sara-n sus, sa faca tumbe ? NU , nu toata lumea se manifesta la fel. Omu` poate tine cu Steaua, poate viseaza sa ajunga la Steaua, poate avea vreo problema care l-a facut sa nu se bucure. In fine ... Ramane sperantza ca Lacatus o sa faca treaba buna si ca va scoate Steaua din criza. FORZA Steaua !!!
Parerea mea :
Din punct de vedere psihologic, meciul cu Buzaul a fost un blat.In mintea lor, nici cei mai infocati suporteri sau fideli jucatori ai Buzaului nu-si puneau problema ca Steaua s-ar putea impiedica la Buzau, avand in vedere atat legaturile la nivel de conducere a celor doua cluburi cat si decalajul (cel putin pe hartie) valoric dintre cele doua loturi.
Poate faptul ca Bunica nu s-a bucurat la inscrierea golului este rezultatul acestui sindrom creat in plan psihologic si nu ca ar fi gresit si n-a respectat indicatiile trasate in culise.Poate ca instinctul de fotbalist i-a jucat feste si a executat cum a stiut el mai bine lovitura libera din care a inscris, uitand pentru o clipa ca jocurile facute in culise erau altele. Poate.Nu vom sti niciodata.
Mult mai grav mi se pare faptul ca, in ambele cazuri (blat sau nu), exista niste certitudini ingrijoratoare.Neputinta jucatorilor Stelei.Inconstanta acelorasi jucatori.Lipsa lor de ambitie si clarviziune in joc.Ei nu se mai pot concentra si juca la adevarata valoare (aia pe care o au, atat cat este) decat in anumite conditii.Atunci cand joaca si sunt vazuti in lumea selecta a CL, sau cand au izbucniri de orgoliu (rareori) in campionatul intern (vezi meciul cu cainii).In rest, liniste si plictiseala.Meciurile cu echipe modeste din campionat nu prezinta suficient interes pentru ca jucatorii nostri sa se mobilizeze.Din pacate problema e in primul rand de mentalitate, iar boala asta se trateaza greu.Nu de ciobani ci de specialisti !
Marius , tu zici ca Buzaul a dat meciul Stelei ? Cand dai un meci cuiva, nu faci egal , corect ? Mai ales ca Stelei ii trebuia o victorie ca sa se apropie de "Chefere". Toata treaba, este ca Steaua nu a avut determinarea necesara sa scoata o victorie la Buzau.Vad multe commenturi cum ca a fost blat, ba ca nu a fost blat , ba ca Bunica nu s-a bucurat, etc etc. Si care e faza ca nu s-a bucurat Bunica ala ?? Trebuie neaparat sa se manifeste, sa sara-n sus, sa faca tumbe ? NU , nu toata lumea se manifesta la fel. Omu` poate tine cu Steaua, poate viseaza sa ajunga la Steaua, poate avea vreo problema care l-a facut sa nu se bucure. In fine ... Ramane sperantza ca Lacatus o sa faca treaba buna si ca va scoate Steaua din criza. FORZA Steaua !!!
1. ai dreptate,cand faci un blat nu faci 1-1....dar golul lui romica a venit intamplator.....
2. iti propun un exercitiu de imaginatie (sorry pentru. off...): tu esti romica bunica,care,dupa cum spui,a visat de mic sa ajunga la Steaua...asa,ai meci cu Steaua....stii foarte bine "metoda" patronului Jiji care cumpara jucatori doar dupa ce vede un meci bun facut de acestia.....echipa ta joaca excelent,dar se vede condusa pe final,nedrept condusa dupa desfasurarea meciului.....vine min. 92...dai un super gol la vinclu!!! echipa ta castiga un punct important pentru lupta la retrogradare....si tu?? tu ce faci?? mai ai putin si te podideste plansul...iar coechipierii vin catre tine nedumeriti,parca ar intreba "ce ai facut ma??"
poate ca n-am dreptate........