FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Gloria Buzau - Steaua 1 - 1

«16789»
crafft01.12.2007 08:58

daca se mai indoieste cineva ca nu a fost blat,inseamna ca e orb sau fanjiji,un blat ordinar,doamne cat ma bucur ca a intrat mingia in poarta,romica bunica ha ha ha,saracu tyganus era atat de mahnit ca a bagat-o in poarta,voi chiar analizati tactica meciului,cat de naivi sunteti,pacat de Laca,sunt clipe jenante fara precedent pentru noi Stelistii,nu pentru ca suntem saraci la puncte,pentru ca am ajuns sa furam

predatorpulse701.12.2007 08:58

Incredibil!!!! Am dat pe tvsport din intamplare si-l vad pe Jiji spunand ca a fost fraierit si ca e cel mai prost om din lume(nu-l contrazic) ca l-a egalat buzaul prietenului Bucur si ca ii pare rau ca cainele pe care l-a hranit l-a muscat.

Si a mai zis ca e un prost pentru nu a aranjat meciul,din partea mea e f bine ca nu l-a aranjat,ceea ce e deranjant e ca el se astepta ca gloria sa se dea la o parte din proprie initiativa,fara sa mai vorbeasca el cu cineva de acolo. Nu a spus-o direct,dar asta a lasat sa se inteleaga,nu ii pare rau ca a facut Steaua egal ci ca buzaul l-a tradat.

Sa-mi bag p**a in tine jij,in loc sa-ti faci echipa te superi ca te-a egalat satelitul. Alta chestie grava este Jijel spune ca el si Bucur(a se intelege doar Jiji,cine a auzit discutia intelege) au bagat 3 milioane in echipa Buzaului si acum el e suparat pe Bucur si ca nu mai crede ca acesta va mai fi patron la Gloria pentru ca cica "o sa isi vanda actiunile pentru ca nu mai are bani".

Inca o data imi e rusine ca acest om conduce Steaua Bucuresti,imi e rusine ca ne-a jignit gloriile,ca le-a angajat ca sa scape de gura galeriei,ca a vrut sa ne vanda palmaresul,ca a creat o atmosfera de rahat la echipa,ca nepotismul a devenit o obisnuinta in club,si mai nou imi e rusine ca pentru prima oara in istorie Steaua Bucuresti are satelit in Liga 1.

Concluzia dupa interventia lui Jiji ar fi urmatoarea: meciul n-a fost un blat organizat profesionist dar Jiji credea ca buzoienii o sa fie baieti de bun-simt si nu o sa ia puncte celui ce le da salariile,si anume Razboinicul Luminii. Probabil ca Jiji a ramas cu amintirea echipei ce apartinea prietenului Sechelariu care a facut tot ce i-a stat in putinta ca sa plece infranta de pe Ghencea,inclusiv sa rateze din penalty prin viitorul stelist Croitoru.

Doamne cand o sa scapam de parazitul acesta? Vai de Steaua si de suporterii ei....

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

andreich01.12.2007 09:04

Problema nu este Becali ci jucatorii si antrenorul. Meciul a fost un aranjament numai ca jucatorii nostri nu au valoare la momentul acesta nici pentru un aranjament. Pur si simplu unii nu au valoare iar altii mimeaza fotbalul de frica unei accidentari si implicit pierderea transferului. Mentalitatea este una balcanica si trebuie schimbata, trebuie pastrati doar 10% jucatori romani iar restul straini.

milovan djilas01.12.2007 09:49

Dati-o incolo, mai oameni buni, cat de orbit trebuie sa fii ca sa nu vezi ce a vazut o tara intreaga.

A fost clar un blat esuat, cum bine ziceau endorama, aditut, predatorpulse7. yo_marius si alti oameni normali la cap de pe site-ul asta.

Bunica :biggrin: (extraordinar numele, e din categoria Oae, Fetita, Dulap, Caju si altii pentru care imi cumpar mereu ziarele de luni sa vad echipele din Liga 2 si sa caut nume haioase) a gresit clar, a vrut s-o dea te miri unde si a marcat din greseala.

Vad ca ne explicau mai multi pe aici cum ca St. Stoica si Bunica nu s-au bucurat fiindca ei respecta de nu mai pot pe stelisti si Gigi Becali, au pe sub haine maieuri cu Steaua si alte asemenea imbecilitati crase.

A fost o pura intamplare, venita mult prea tarziu ca sa se mai "repare" ceva (ca la celebrul Rocar-Petrolul 2-1) si asta e, nu-i cazul sa dam in crize de ipocrizie, ca adevaratii stelisti nu pot sa-si imagineze vreun blat facut de Steaua si alte cretinitati care, mie cel putin (si cred ca nu sunt singurul) imi insulta facultatile mintale (bune sau rele, asta e treaba mea).

 

Asa ca trebuie sa inghitim gogoasa asta si sa speram la vremuri mai bune.

Multe salutari tuturor oamenilor lucizi care posteaza aici, iar comentariul lui yo_marius in care spunea ca Badoi i-a indicat din saritura lui Zapata forta si traiectoria sutului lui Bunica este de-a dreptul bestial. Recunosc ca nu am mai ras de mult atat de tare.

FORZA Steaua!!!!!!!

MoRRiS01.12.2007 09:57
1. ai dreptate,cand faci un blat nu faci 1-1....dar golul lui romica a venit intamplator.....

2. iti propun un exercitiu de imaginatie (sorry pentru. off...): tu esti romica bunica,care,dupa cum spui,a visat de mic sa ajunga la Steaua...asa,ai meci cu Steaua....stii foarte bine "metoda" patronului Jiji care cumpara jucatori doar dupa ce vede un meci bun facut de acestia.....echipa ta joaca excelent,dar se vede condusa pe final,nedrept condusa dupa desfasurarea meciului.....vine min. 92...dai un super gol la vinclu!!! echipa ta castiga un punct important pentru lupta la retrogradare....si tu?? tu ce faci?? mai ai putin si te podideste plansul...iar coechipierii vin catre tine nedumeriti,parca ar intreba "ce ai facut ma??"

 

 

poate ca n-am dreptate........

 

 

 

Mai e si alta faza .. Din cate stiu eu, Bunica ala e cel mai bun executant de lovituri libere de la Gloria .. Daca era sa fie blat, mai batea el lovitura aia libera ? (Avand in vedere ca lovitura a fost batuta PERFECT)

 

Se poate sa ma inshel si eu, sa vad altfel lucrurile, dar ... Oricum, cert este ca , Steaua NU a fost capabila sa bata o echipa care se afla aproape de retrogradare. si se observa clar ca Steaua are probleme cu echipele mici ( ex. meciul cu U Cluj )

mirceaor01.12.2007 10:11
Parerea mea :

Din punct de vedere psihologic, meciul cu Buzaul a fost un blat.In mintea lor, nici cei mai infocati suporteri sau fideli jucatori ai Buzaului nu-si puneau problema ca Steaua s-ar putea impiedica la Buzau, avand in vedere atat legaturile la nivel de conducere a celor doua cluburi cat si decalajul (cel putin pe hartie) valoric dintre cele doua loturi.

Poate faptul ca Bunica nu s-a bucurat la inscrierea golului este rezultatul acestui sindrom creat in plan psihologic si nu ca ar fi gresit si n-a respectat indicatiile trasate in culise.Poate ca instinctul de fotbalist i-a jucat feste si a executat cum a stiut el mai bine lovitura libera din care a inscris, uitand pentru o clipa ca jocurile facute in culise erau altele. Poate.Nu vom sti niciodata.

Mult mai grav mi se pare faptul ca, in ambele cazuri (blat sau nu), exista niste certitudini ingrijoratoare.Neputinta jucatorilor Stelei.Inconstanta acelorasi jucatori.Lipsa lor de ambitie si clarviziune in joc.Ei nu se mai pot concentra si juca la adevarata valoare (aia pe care o au, atat cat este) decat in anumite conditii.Atunci cand joaca si sunt vazuti in lumea selecta a CL, sau cand au izbucniri de orgoliu (rareori) in campionatul intern (vezi meciul cu cainii).In rest, liniste si plictiseala.Meciurile cu echipe modeste din campionat nu prezinta suficient interes pentru ca jucatorii nostri sa se mobilizeze.Din pacate problema e in primul rand de mentalitate, iar boala asta se trateaza greu.Nu de ciobani ci de specialisti !

 

 

De acord cu tine. Cu un accent pus pe lipsa de valoare a jucatorilor.

roket_grl01.12.2007 10:23

Jiji e chiar nebun!sunt curios daca se va sesiza cineva la toate aceste afirmatii pe care le-a facut!Doar asa putem scapa de el!Sa mearga la puscarie!!!! :steag_steaua_ro:

Rerun01.12.2007 10:49

Vai de capu' meu FRATILOORR ! Gigi a innebunit complet! cum sa zici ca trebuia sa cedeze aia meciu ???? Maniacu asta trebuie oprit cu orice pret !!! SUNT MANDRU CA BUZAUL A JUCAT P BUNE CU NOI! OIERU ASTA IMPUTIT NU INTELEGE CA ISTORIA Stelei SI MANDRIA NOASTRA S-A CONSTRUIT P CINSTE SI ONOARE !!! nu blaturi jegoase ! suporteri stelisti trebuie sa facem ceva !!! :steagcruce:

alpopa01.12.2007 10:57

Tembelul asta nu se mai opreshte ?! Pe o scara de la 1 la 10 Steaua are acum -5 in planul imaginii ! Din cauza acestui jeg pe nume Gigi Becali !

Va rog, tragetzi-i un glontz in cap !

Sunnyblack01.12.2007 12:25
Tembelul asta nu se mai opreshte ?! Pe o scara de la 1 la 10 Steaua are acum -5 in planul imaginii ! Din cauza acestui jeg pe nume Gigi Becali !

Va rog, tragetzi-i un glontz in cap !

 

normal ca Jiji e devina cine p.... mea alcineva????

 

bah va las sa va faceti pareria singuri,

dar cand un jucator (dela Buzau) inscrie, si nu sa bucura

deloc ce asta mah????

 

o fost blat pareria mea, Steaua lu Jiji o facut BLAT, sa castige meciul nu sa mearga cu 1 punct acasa.

 

 

rusine Jiji rusine.

1uLy4Nn01.12.2007 12:26
Tembelul asta nu se mai opreshte ?! Pe o scara de la 1 la 10 Steaua are acum -5 in planul imaginii ! Din cauza acestui jeg pe nume Gigi Becali !

Va rog, tragetzi-i un glontz in cap !

 

 

decat -5?

Joint01.12.2007 12:38

Este incredibil ce scrie pe gsp.ro. au plesnit ficatii si matele in cacareaza -voda, ameninta pe patronul Gloriei Buzau, pe antrenorul Stefan Stoica, pe toti locuitorii orasului Buzau ca nu i-a lasat pe panaramele lui sa castige. Dobitocul asta chiar nu are nici o limita !? asta o fi cunoscand oare cuvinte ca "demnitate", "personalitate", "onoare". Nu cred.. Alo, FRF-u' ! LPF-u' !!! sunteti pe faza? Vi se pare normal cum batjocoreste gunoiul asta notiunea de sport si blazonul unei echipe, candva mandria unei tari intregi ? Faceti-i si faceti-ne un bine : impuscati-l !!!

leynad7201.12.2007 13:31

In-cre-di-bil !!!!

 

"Gigi Becali: "I-am spus și lui Lãcãtuș sã lase echipa în pace"

Patronul Stelei sustine ca nu jucatorii Stelei sunt vinovati de esecul de la Buzau, ci cei ai Gloriei."

 

Sursa: gsp.ro

 

 

 

 

Nu numai ca ar fi vrut ca aia se se dea la o parte, dar nici acum nu realizeaza cat de prosti sunt jucatorii, "razboinicii" lui !! Sa nu poti bate Buzaul intr-un meci corect ? Vai de capul lui ! Vai de Steaua noastra !

Impuscati-l ma careva, ca deja e prea mult !

dax4701.12.2007 13:56

Steaua si-a pierdut si ultimul dram de imagine pe care o mai avea. Si totul datorita numai retardului de fecali. Cel mai bine pentru Steaua ar fi sa ajunga pe 13-14 si se zbata pentru evitarea retrogradarii. Doar as am avea sanse sa scapam de fecaliot.

 

Cea mai dovada clara ca nu exista divinitate este existenta acestui personaj grotesc. Viata bate filmul. E incredibil idiotul.

 

E incredibil ca se mai duce lume la stadion ca sa vada aceasta caterica de echipa a Stelei. Nu merita nici valoarea bruta a hartiei pe care este tiparita valoarea biletului de intrare. O echipa de terminati... La agricultura cu voi, parodii de jucatori de fotbal ce sunteti !

 

ps : si condoleante de ziua romanilor ! Asta e, nu s-a putut cetatenie de state civilizate si pentru noi.. Poate copii nostri vor avea mai mult noroc.

adi_steaua01.12.2007 14:29

Imi este atat de rusine de declaratiile acestui jeg de cioban, incat am o retinere cand spun ca sunt Stelist.

 

Iar pe dvs. liderilor de galerie va dispretuiesc, am fost in tribune, in galerie mai exact cand am incercat sa strigam impotriva ciobanului iar voi ati oprit acele scandari.

greenyes01.12.2007 15:44
Imi este atat de rusine de declaratiile acestui jeg de cioban, incat am o retinere cand spun ca sunt Stelist.

 

Iar pe dvs. liderilor de galerie va dispretuiesc, am fost in tribune, in galerie mai exact cand am incercat sa strigam impotriva ciobanului iar voi ati oprit acele scandari.

 

Is curios cine o sa te bage in seama???? Cea ce ai spus tu e foarte grav!!! Vad ca din partea peluzelor s a ales metoda strutului in cazul ........ si metoda "curajosilor" in cazul jucatorilor, care au aterizat la Steaua printr o simpla intamplare, nu ca ar fi fost adusi si platiti de unul care da imprumuturi.

Simao8301.12.2007 16:21

:angry: steagro

Nu stiu de ce face-ti atata caz????....nu e prima data cand oierul isi arata "valoarea".dandu-se in stamba penibil,..chiar ca singura solutie ca Steaua sa scape de acest infractor...locul de reabilitare e puscaria.....dar cati miliardari in euro ati vazut voi p acolo?????Un lucru as mai avea de adaugat....In Nord asa numiti lideri de galerie (cu exceptie ...2-3)mananca de la cioban branzica....sa nu mai zic de bilete luate p 0ron si vandute de ei mai departe...deplasari etc...asa ca aviz amatorilor....aveti grija!nu strigati impotriva oierului,are destui sclavi in Nord sa nu luati bataita......nu-i lasa-ti fara o coaja de paine.Am iubit Steaua...o iubesc....o voi iubi mereu....dar cu Jiji la conducere nu mai calc p stadion...

Wally01.12.2007 16:24
In-cre-di-bil !!!!

 

"Gigi Becali: "I-am spus și lui Lãcãtuș sã lase echipa în pace"

Patronul Stelei sustine ca nu jucatorii Stelei sunt vinovati de esecul de la Buzau, ci cei ai Gloriei."

Din cate vad eu rezulta ca Steaua nu e in stare sa bata nici macar intr-un meci "aranjat"...

84ava01.12.2007 16:55
Imi este atat de rusine de declaratiile acestui jeg de cioban, incat am o retinere cand spun ca sunt Stelist.

 

Iar pe dvs. liderilor de galerie va dispretuiesc, am fost in tribune, in galerie mai exact cand am incercat sa strigam impotriva ciobanului iar voi ati oprit acele scandari.

 

 

TOTI IAU BANI! NISTE SCLAVI,toti il asteapta pe"nea Jiji" sa le mai dea ceva,sa ii mai scoata din cate vreo incurcatura,sunt oamenii lui sau dak nu au fost de la inceput au devenit pe parcurs ca doar nu-i asa...totu se cumpara chiar si dragostea indiferent pentru ce se manifesta ea.Peluza norde compromisa in totalitate,cei de la sud mai tin stacheta ridicata dar toata lumea ii considera niste pusti care doar dau din gura numai ca ei mai si fac cate ceva.Ar trebui toti sa se uneasca sa vina cu mesaje bannere manifestatii,nush dak se rezolva ceva da macar stiu ca incercam...mai grav e ca unii dintre noi nu doresc plecarea viermelui

handrei01.12.2007 16:57

Pe cand un sondaj sa vedem cati "suporteri" ar fi preferat un blat la Buzau?

 

 

Iar pe dvs. liderilor de galerie va dispretuiesc, am fost in tribune, in galerie mai exact cand am incercat sa strigam impotriva ciobanului iar voi ati oprit acele scandari.

 

Chiar asa s-a intamplat? Ce penibil!

roket_grl01.12.2007 17:02
Imi este atat de rusine de declaratiile acestui jeg de cioban, incat am o retinere cand spun ca sunt Stelist.

 

Iar pe dvs. liderilor de galerie va dispretuiesc, am fost in tribune, in galerie mai exact cand am incercat sa strigam impotriva ciobanului iar voi ati oprit acele scandari.

 

Sa sti ca ai mare dreptate!Noi ar fi trebuit sa continuam cu acele scandari anti-Jiji,sa continuam sa ii spunem ca nu il votam,sa il injuram tot timpul,doar asa putem scapa de el!Dar unii dintre noi se lasa foarte usor cumparati!Pacat!Orice dolar in plus,poate cumpara onoarea in ziua de azi!

androsteaua01.12.2007 17:17

galeria e praf! liderii sunt cumparati dar de fapt nici macar nu sunt lideri sunt niste frustrati! vin-o jeane inapoi sa pui galeria pe picioare!! noi te asteptam.....

korynna01.12.2007 17:39

Nu stiu de unde va vin ideile astea,dar n-am auzit sa fi inceput vreun grup sa scandeze ceva anti jj iar galeria sa-i opreasca.Nici nu stiu cum ar fi putut sa-i opreasca,poate doar acoperindu-i vocal.Ceea ce discutati voi aici nu-si are locul si daca sunteti de parere ca ati face o treaba mai buna de ce nu incercati in loc sa blamati?

loveyousteaua01.12.2007 18:35

fratilor, de mult timp nu mi-a mai fost asa rusine, chiar numai am cuvinte dupa 30 de ani de stadion, si intotdeauna mandru,dar ce se intampla acum ma lasa fara orice comentariu. cred ca totul a inceput de cand a plecat MM, de atunci a inceput degringolada, numai este nimeni sa apere echipa si de presa si de asazisul ei patron, care nu are altceva mai bun de facut decat sa dea cu pietre si cu noroi in baietii pe care-i plateste, asta ca sa numai spun si de galerie si in special de liderii ei, mi-e scarba de voi.

mandru ca mai sunt stelist! :steag_steaua_ro: fular-campionii

84ava01.12.2007 18:39

Ceea ce discutati voi aici nu-si are locul si daca sunteti de parere ca ati face o treaba mai buna de ce nu incercati in loc sa blamati?

 

 

..si voi ne-ati lasa nu?:D

«16789»