============ Despre ROMEO SURDU: =============
STIMATI FANI,
Ati inceput iar pentru un gol primit sa aruncati in SURDU fara sa aveti motive. Cu ce a gresit saracul om in cele 10 minute cat a jucat? Ce doriti de la el? Voi chiar ati tampit cu totii? N-a gresit cu nimic, ba chiar a prins si un corner. Important e ca nu a gresit. Au fost destui altii care au gresit de-alungul meciului. INSA URA CARE O PURTATI atunci cand Steaua nu castiga, si NEMULTUMIREA care o aveti mereu chiar si atunci cand echipa JOACA BINE, va FACE SA GASITI VINOVATI. SI DACA NU GASITI, ARUNCATI IN ALTII CARE AU GRESIT IN TRECUT, asta in loc sa incurajati echipa, mai ales pe cei care au gresit, ca sa-si revina, sa le RIDICATI MORALUL.
JENANTA ATITUDINE din partea dvs! Va dati care mai de care pe langa Lacatus, insa sunt convins ca o sa ajungeti sa-l injurati si pe asta dupa 3-4 meciuri proaste, caci cu siguranta vor exista. Si daca nu e Lacatus de vina, e SURDU, sau nu, e Nicolita, sau oricare altul.
CU CE A GRESIT SURDU MECIUL ASTA?
CU ABSOLUT NIMIC, insa voi probabil doar asta stiti. Sa injurati un jucator chiar si atunci cand nu greseste.
De ce nu aruncati in altii care au gresit? Dar de ce sa aruncati cand pana la urma echipa a avut o prestatie buna? DIN URA! Si uite asta tine echipa in loc. URA FANILOR inexplicabila, la orice meci! Si nici atunci cand echipa castiga nu va bucurati, ci mai aruncati in stanga si in dreapta cate o injuratura. Sunteti o adunatura de FANI IMATURI si VESNIC NEMULTUMITI. Nu acelasi lucru se intampla pe stadioanele din Europa. Aici e nevoie de civilizatie inainte de toate. Nu inteleg ce pretentii aveti voi, in fata unor oameni care alearga si incearca sa faca tot posibilul sa castige. Credeti ca ei nu vor sa dea fiecare dintre ei GOL ?
Si inca o data va zic, terminati cu ideea ca ROMEO SURDU e pila lui Becali. V-am zis si o repet:
ROMEO SURDU l-a vazut prima oara pe Becali la semnarea contractului. Deci nu a ajuns din cauza lu Becali, ci datorita faptului ca la CFR Cluj era cel mai bun de pe teren. Avea cele mai multe goluri din toata echipa.
Stapaniti-va URA fata de acest jucator, care e cu moralul la pamant din cauza voastra. Ati huiduit ca niste lupi la intrarea lui pe teren.
RUSINE! Nicaieri in Europa nu se injura pe stadioana in halul cum e la noi. Nici nu-ti poti permite sa iei copilul la un meci, care ar trebui sa fie un motiv de relaxare, distractie si buna dispozitie. Il duci sa auda injuraturile unor huligani!
Pentru restul fanilor, tot respectul! Mai ales pentru cei care nu injura jucatorii chiar si atunci cand gresesc.