V.Gaman este singurul junior care aratat ceva, oricum - nu este noul Chivu! Deci asta sa fie clar.
Nu stiu de ce l-a convocat pe Stancu, cred ca Pitzi poate sa-l scoate ceva mai mult din Stancu decat Lacatus, si sper sa-o faca.
V.Gaman este singurul junior care aratat ceva, oricum - nu este noul Chivu! Deci asta sa fie clar.
Nu stiu de ce l-a convocat pe Stancu, cred ca Pitzi poate sa-l scoate ceva mai mult din Stancu decat Lacatus, si sper sa-o faca.
lotul:
ș
ATACANÞI: Bogdan Stancu
Bogdan Stancu ???? pentru ce a fost el convocat la nationala ? :noexpression:
Numele Giovani Becali iti spune ceva?
Numele Giovani Becali iti spune ceva?
Robert De Niro
Cu lotul asta si cu tactica lui Piturca o sa ne bata Franta ![]()
3 jucatori de la locul 9 si unul de la locul 8 in Liga 1. Cu astia vrea piti sa batem Franta....
@MoWeed
Cine a spus ca Pitipoanca vrea sa bata Franta?
Trezeste-te, nu suntem campioni mondiali sa speram sa batem Franta, trebuie sa ne inchidem bine in aparare cu Mutu, Marica mijlocasi defensivi si restul fundasi si sa fim foarte precauti, eventual sa ii punem pe linia portii. Sa luam bataie cu 1-0 ar fi ca o victorie nu?
Ce atatea pretentii...asa cum "nu a fost o tragedie" ca am pierdut ca am pierdut cu Lituania, nu o sa fie nici daca pierdem cu Franta, nu? ![]()
Facem egal cu Franta. E rezultatul perfect. Scapa si Piti si Domenech de la demitere, asa ca niciunul nu ar avea motive sa riste. Puncte se pot scoate cu celelalte echipe, chiar si cu Serbia, care nu-i deloc de speriat.
Scapa si Piti si Domenech de la demitere, asa ca niciunul nu ar avea motive sa riste.
Sa speram ca nu; asta nu pleaca decat demis de la nationala....
Echipa României a coborât cinci locuri fațã de luna trecutã în clasamentul Federației Internaționale de Fotbal, dat publicitãții miercuri, aflându-se pe locul 18, cu 927 puncte.
Aceastã clasare este cea mai slabã a naționalei noastre dupã ce în ianuarie 2007 se afla pe poziția a 20-a.
România a început anul 2008 pe locul 13, pe care și l-a menținut timp de trei luni, apoi a urcat pe 12, staționând alte patru luni, în august, dupã EURO 2008, a ajuns chiar pe locul 11, dupã care a început declinul. În septembrie a pierdut douã poziții, ajungând pe 13, iar acum a cãzut alte cinci locuri.
Franța, adversara de sâmbãtã a tricolorilor, în preliminariile Campionatului Mondial din 2010, se menține pe locul 11, cu 1035 puncte. Lituania a reușit un salt remarcabil, de 17 locuri, și se aflã pe 37, Serbia a pierdut 7 poziții și se regãsește pe 40, în vreme ce Austria a reușit cel mai mare salt, 19 locuri, fiind acum pe 82. Insulele Feroe se mențin pe locul 198.
Iatã primele 20 de poziții ale acestei ierarhii:
1. Spania 1643 puncte
2. Italia 1365
3. Germania 1336
4. Brazilia 1280
5. Olanda 1258
6. Croația 1223
7. Argentina 1200
8. Cehia 1111
9. Rusia 1076
10. Portugalia 1075
11. Franța 1035
12. Camerun 1027
13. Turcia 1021
14. Anglia 982
15. Bulgaria 969
16. Israel 961
17. Grecia 945
18. România 927
19. Ucraina 893
20. Uruguay 887
Batem pe Franta cu 1-0. Si spre disperarea unora, aici se va vedea geniul de strateg a lui Piturca in asemenea meciuri de calificare.
stiti unde se poate vedea pe net meciul Romania-franta?
sau un radio pe net care sa-l transmita?
multumesc
La un moment dat, selecționerul a început sã vorbeascã pe un ton grav. "Sã vã spun ceva. Eu simt cã-i batem pe francezii ãștia! Nu sînt invincibili! Sîmbãtã va fi ziua noastrã"
"De ce vã uitați așa la mine? O sã vedeți sîmbãtã searã cã am dreptate!", a continuat Pițurcã.
"Dacã vremea va fi la fel, va fi un avantaj pentru noi. Francezii nu s-ar simți deloc bine pe ploaie și pe un teren greu" (gsp.ro)
Ce antrenor patetic. Si antrenoratul pentru el este un joc de noroc, e bine ca "simte" ca ii batem si nu ca si-a luat masuri sa o facem
e bine ca se roaga sa ploua ca sa ii batem pe saracii francezi
eventual si un vant mai puternic. Jenant.
"L-au lãsat sã ia avionul, sã vinã acasã și abia dupã ce a ajuns în țarã i-au spus cã s-a revocat convocarea. ªi-au bãtut joc de el, puteau sã îl anunțe cu o zi în urmã, mãcar cu cîteva ore, nu sã îl plimbe pînã la București", povestește un apropiat al jucãtorului. Uimit și supãrat, Niculae s-a întors în Franța luni, chiar de ziua lui. În acest timp, colegii de la echipa naționalã îl așteptau sã îi spunã "La mulți ani", îi comandaserã și un tort la bucãtãria hotelului Rex.
"Ne întrebãm ce rost are ca Daniel sã meargã în România pentru a juca doar cîteva minute în loc sã stea aici și sã se punã la punct cu pregãtirea. ªi se întreabã și el"
Jean Fernandez, antrenor Auxerre, în urmã cu o sãptãmînã (gsp.ro)
Amatorism. O fi "simtit" Piturca ceva aiurea in legatura cu Niculae.
dupa ultimile rezultate din CL , Romania ar putea face si ea o surpriza si sa invinga franta , lucru de indeplinit , dar poate ca piti va face ceva bun cu acesti jucatori si va castiga
Romania - franta 0-3 sau 1-4
orice alt rezultat (mai bun) ar fi o minune. lotul e facut de giovani, Piturca doar a contabilizat comisioanele per total!
stiti unde se poate vedea pe net meciul Romania-franta?sau un radio pe net care sa-l transmita?
multumesc
Mai mult ca sigur, postul public o sa-l transmita. Uite aici link catre site-ul lor, ascultabil live pe net.
"E greu sã mai intervinã ceva pânã la ora meciului, primul "11" e cel care a apãrut în presã", a spus Pițurcã. (prosport)
Echipa prezentatã în presã și pe care selecționerul o va trimite pe teren este urmãtoarea:
Lobonț - Ogãraru, Goian, Tamaș, Raț - Chivu, Mureșan, Cociș - Fl. Petre, Mutu - Marica
"E greu sã mai intervinã ceva pânã la ora meciului, primul "11" e cel care a apãrut în presã", a spus Pițurcã. (prosport)Echipa prezentatã în presã și pe care selecționerul o va trimite pe teren este urmãtoarea:
Lobonț - Ogãraru, Goian, Tamaș, Raț - Chivu, Mureșan, Cociș - Fl. Petre, Mutu - Marica
cu cinci ex-caini in echipa si doar doi stelisti cred ca am fost optimist cand am zis ca o luam 0-3 sau 1-4. noroc ca e in echipa ala de la CFR care a jucat anul trecut mai putin decat kapetanos in grecia...
In minutul 55, Feroe-Austria: 1-1. Gazdele au deschis scorul!!!! ![]()
In minutul 55, Feroe-Austria: 1-1. Gazdele au deschis scorul!!!!![]()
Chiar nu mai exista echipe "mici"?
Ma gandesc cu groaza la ce-o spuna acum Piturca. Ne-a zis el ca a fost bine sa ne aparam in ultimele minute, au fost trei puncte in urma unui meci bun al nostru... ![]()
Piti peste cateva ore o sa caute scuze pentru infrangerea noastra; parca vad ![]()
Mo, pai daca el il pune pe Fl. Petre in postul care e ocupat la francezi de Malouda, iar marea noastra extrema o sa fie blocata de Toulalan...
Ma gandesc ca e ok ca i-a pus pe Oga si pe Cocis sa-l blocheze pe Ribery...
LE: Feroe-Austria: 1-1, scor final!!! Anglia-Kazahstan: 0-0 la pauza! ![]()
LE: Feroe-Austria: 1-1, scor final!!! Anglia-Kazahstan: 0-0 la pauza!![]()
5-1 scor final.
Rezultat ciudat in Feroe. Sa speram, ca de asemenea, sarbii vor face egal acasa cu lituanienii si soarele o sa vina iar pe strada noastra.
Romania termina la egalitate cu franta dupa ce a condus cu 2-0 , enervant de des se intampla acest lucru la echipele din Romania si din pacate si la echipa nationala
Bulgaria Italia 0-0