FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Preliminariile WC 2010 - Africa De Sud

«1234510»
steaua_gloria06.09.2008 20:09

Poate o sa fie invatare de minte. Isi vor reveni jucatorii de baza.

MALDINI06.09.2008 20:09

Ne-am facut de ras !!! Pur si simplu nu imi vine sa cred...ce cadou frumos de ziua mea :)))

DelPiero1006.09.2008 20:09

Mie nu-mi vine sa cred cum puteti pune '=))'!Lasati prostiile cu 99% stelisti 1% romani,pentru ca nu-i asa!Suntem in primul rand Romani!Si vad ca voi chiar savurati aceasta infrangere...care sunt mai bozgori...voi sau ungurii?

steaua_gloria06.09.2008 20:10
ce cadou frumos de ziua mea :)))

La multi ani !

WhiteSnake06.09.2008 20:10

Si la Feroe 1-1!!

Rusine Sandu!! Fi-va-r Marius Niculae si Contra sa va fie!!!!! Lumea scandeaza Timisoara!! O revolutie in fotbalul romanesc!!

Sa pleace Sandu!! Sa vina Giga Popescu sau Hagi [oameni care sunt in stare sa tina o nationala si o federatie] si Razvan Lucescu pe banca!!

NE-AM SATURAT DE DICTATURA!!

c.ronaldo1706.09.2008 20:10

Pe mine ma doare`n putza cuiva de meciul de azi. Vreau doar sa aud: DEMISIA, DEMISIA!

WhiteSnake06.09.2008 20:12

Ahhh... Si btw, "Raimondo" e si el pe din`afara. :))

steaua_gloria06.09.2008 20:12

Nu suntem singurii care suferim , uitati-va la francezi , inca e 2-0 pentru austrieci.

Joga Bonito06.09.2008 20:15
Pe mine ma doare`n putza cuiva de meciul de azi. Vreau doar sa aud: DEMISIA, DEMISIA!

 

Asa... si o punem pe Elodia antrenore apoi? Ciocu' mic si hai sa strangem randurile. Chiar daca nu o sa ne calificam, eu unul nu ma pot abtine sa strig: "mandru ca sunt roman".

Faza nasoala e ca ma apuca durerile de cap cand ma gandesc la meciul cu Bayern si la potentialii "cetateni zbuciumati" din tribune. Pfff....

f234567k06.09.2008 20:18

Numai in Gruia pica "BOMBE" din astea.

Capu` sus! Batem Franta!

**alex**06.09.2008 20:18

Debut dezastruos! "Cocoși" cu ziariștii, "slugãreți" în teren!

 

Dicã trage periculos, dar mingea lovește transversala. Barã! ªi cam atât. De fapt așa s-ar caracteriza evoluția "tricolorilor" în prima reprizã. Am dat-o în barã! Scurt și la obiect.

 

Fãrã Mutu, Chivu sau Raț, naționala știa cã o așteaptã o partidã dificilã, în ciuda declaraților de complezențã. Da, am mai învins și înainte fãrã ei. Da, naționala nu stã într-un jucãtor. Sau stã?

 

Pe teren, verzii sunt mai lucizi. Nu neapãrat mai valoroși, dar mai pragmatici. ªtiu puțin, dar aplicã la sânge ce știu. Pase rapide, șuturi de la distanțã. La noi Cociș se agitã, dribleazã, paseazã. Dicã este și el prezent. Dar unde este Marica, unde este Niculae? Unde este jocul agresiv anunțat de selecționer? Poate s-a consumat odatã cu pietrele aruncate spre ziariști. Oaspeții rateazã o ocazie imensã din câțiva metri, apoi Lobonț scoate miraculos. Gluma se îngroașã, Stankevicius, omul Sampdoriei, prinde un șut cum vezi o datã la o sutã de ani și deschide scorul. Rãspunsul? Același Stankevicius îl mai încearcã pe Lobonț. Apãrarea noastrã gafeazã, centralii nu se coordoneazã, iar Radu ªtefan pare desprins din alt film.

 

Finalul reprizei a mai dat unele speranțe, cu bara lui Dicã. Cam puțin.

 

Repriza secundã a adâncit coșmarul de pe teren. În ciuda schimbãrilor efectuate de Pițurcã. Intrã "Sãgeata" Niculae, iese ªtefan. Marica se lovește, intrã vitezistul Bratu. Însã nu se schimbã nimic. Urmeazã un șir de centrãri în careul advers fãrã destinație decât fundașii lituanieni, mulțumiți de cadourile oferite.

 

Dar ce e asta? Oaspeții se gândesc sã iasã și ei din apãrare și Mikoliunas, nejenat de nimeni, mai înfige o sãgeatã în corpul rahitic al naționalei. Pițurcã pare nedumerit și mutã din nou. Intrã Lazãr, de ce oare nu mai știe nimeni. Circul continuã, ai noștrii nu mai joacã nimic, ai lor zburdã și Kalonas îi face o "aroganțã" lui Lobonț și marcheazã, halucinant, dintr-un unghi imposibil.

 

Meciul se încheie cu publicul cerând capul selecționerului și cu românii orbecãind inutil pe teren. Cum și Franța a suferit enorm în Austria, se pare cã duelul dintre Pițurcã și Domenech va avea loc doar la o tablã, ca între doi pensionari. Așa ar fi normal

 

prosport.ro

 

La astfel de articole ma asteptam ! Felicitari celui care l-a scris, a imbinat perfect evenimentele de dimineata cu jocul din aceasta seara.

weeezer06.09.2008 20:22

Un rezultat injust in urma unei evolutii promitatoare si pe alocuri incantatoare a tricolorilor nostri. Lituania a venit la Bucuresti constienta ca va lua multe si a facut ceea ce s-a pregatit sa faca: anti-joc.

 

Ai nostri, cu Lobont somer in poarta, linia de fund beton prin inspiratia lui Piti de a-l titulariza pe Stefan Radu in flancul stang, in detrimentul lui Mihaita Nesu (care apropo, era si iesit din forma, judecand dupa ultimele sale aparatii la Steaua), nu au dat nici o secunda impresia ca au cum sa piarda aceasta victorie. De remarcat si evolutia lui Sapunaru care dupa parerea mea dupa acest meci se va impune ca titular pe postul de fundas dreapta. Sau stanga. Sau amandoua.

 

Mirel Radoi nu a mai avut un meci la fel de stralucit ca returul cu Galata, insa a stopat orice atac lituanian din raza lui de actiune. A aparut in dese ori la finalizare.

 

La mijloc am vazut aceeasi inventivitate din partea lui Dica si Cocis, acesti doi jucatori despre care in fiecare meci iti vine sa te intrebi cum de joaca doar la echipe de mana a treia in Europa. Pe stanga, Daniel Niculae a facut ce-a vrut cu Stankevicius, in timp ce in partea opusa, Contra n-a avut adversar.

 

Iar Ciprian Marica, in atac, a avut nenumarate sanse de gol, fiind ajutat in permanenta de colegii din linia mediana. Mare pacat de aceasta accidentare, avea sanse sa ajuga golgeterul Nationalei in aceste Preliminarii.

 

P.S. Suntem pe ultimul loc in grupa. Cul.

Adrian06.09.2008 20:23

Ahhahahahhahah!!!

Unde sunt sustinatorii piturcieni care ma tot injurau in timpul europenelor?

 

Cand am zis ca ne-am calificat cu noroc, nu m-ati crezut.

Cand am zis ca piti nu e antrenor, m-ati injurat.

Cand am zis ca selectia se face pe pile, ati zis ca visez conspiratii.

 

S-a vazut azi cum stau lucrurile.

 

1.tamas, contra,cocis,radustefan,marica,Daniel niculae,Marius niculae - astia nu au ce cauta la nationala.

2.golurile s-au luat:

-primul gol din cauza jucatorilor de banda stanga: Daniel niculae l-a scapat pe verpakovskis si radustefan, in loc sa il dubleze, a stat sa priveasca.

-al 2lea gol si al3lea au fost datorita cuplului meu favorit: contra-tamas!si-au batut aia joc cum au vrut de astia 2 :))

3.tactica a fost aiurea.

Radoi a fost lasat singur la mijloc, echipa fiind rupta in 2.

cocis nici nu s-a vazut.

Dica nu e om care sa ajute apararea.

De aia am fost pe spate!

Ca am pierdut mijlocul!

 

Ca sa nu mai vorbim de faptul ca, in loc ca noi sa punem mingea pe jos si sa jucam la firul ierbii, am aruncat doar centrari pe care apararea aia formata din aia 2 cai le-a respins fara probleme.

Atat e de batut in cap piti incat nu a observat ca pasele printre, pe jos si jocul in viteza au pus probleme de fiecare data lituaniei.

 

bravo piti!

felicitari!

 

astept acum scuze de genul:

-a fost prea cald.

-a fost prea umed.

-a lipsit Mutu.

-a lipsit Chivu.

-a lipsit rat.

-a lipsit Banel

-a lipsit ov Petre

-aia au tras la poarta

-Lobont arunca cu pietre dupa soareci

 

cel mai frumos mi s-a parut gestul lui tamas de a se opri si a privi cum lituanienii dau al 3lea gol.

 

fabulos!

Stanici06.09.2008 20:30
Pe mine ma doare`n putza cuiva de meciul de azi. Vreau doar sa aud: DEMISIA, DEMISIA!

 

Asa... si o punem pe Elodia antrenore apoi? Ciocu' mic si hai sa strangem randurile. Chiar daca nu o sa ne calificam, eu unul nu ma pot abtine sa strig: "mandru ca sunt roman".

Faza nasoala e ca ma apuca durerile de cap cand ma gandesc la meciul cu Bayern si la potentialii "cetateni zbuciumati" din tribune. Pfff....

 

Cu mana mea personala o sa ii iau la capace pe cei care ne vor aplauda adversarii... neam de pupincuristi.

WhiteSnake06.09.2008 20:32

Mai baieti!!...

De cate ori s-o repet?

Vina e numai si numai a federatiei. Toti sefii ar trebui sa se cam care [ma refer in special la imputitul de Sandu si la Lupescu].

 

Forza Steaua!

 

:steag_cruce_invers:

**alex**06.09.2008 20:36

Austria șâ Lituania pornește ca favorite.

weeezer06.09.2008 20:37
Cu mana mea personala o sa ii iau la capace pe cei care ne vor aplauda adversarii... neam de pupincuristi.

 

Nu e frate pupincurism, e ironie la adresa alor nostri. Pupincurismul presupune un castig la schimb. Care ar fi ala? Nu e.

DelPiero1006.09.2008 20:53
Austria șâ Lituania pornește ca favorite.

Austria si Serbia se califica din grupa asta...sunt sigur!

Marius06.09.2008 21:03

Austria e praf si se va vedea pe parcurs. Lituania imi pare un fel de BATE Borisov, poate rupe tot in zi buna dar poate pierde la fel de rau intr-o zi normala. Favorite rama Serbia si Franta, cu noi undeva in coasta lor.

DelPiero1006.09.2008 21:09

Dupa ce ia bataie cu 3-1,mai poti spune ca Franta este favorita?Habar n-ai fotbal,nu i-ai vazut pe austricei,si cu Italia au jucat bine,au facut 2-2.Joaca ofensiv,n-au mari jucatori,dar de multe ori nici nu-ti trebuie.Austria va fi o nuca tare in aceasta grupa,pentru oricine!Francezii nu s ecalifica(si-n ritmul asta,nici noi0.

mountytoma06.09.2008 21:11
Un rezultat injust in urma unei evolutii promitatoare si pe alocuri incantatoare a tricolorilor nostri. Lituania a venit la Bucuresti constienta ca va lua multe si a facut ceea ce s-a pregatit sa faca: anti-joc.

 

Ai nostri, cu Lobont somer in poarta, linia de fund beton prin inspiratia lui Piti de a-l titulariza pe Stefan Radu in flancul stang, in detrimentul lui Mihaita Nesu (care apropo, era si iesit din forma, judecand dupa ultimele sale aparatii la Steaua), nu au dat nici o secunda impresia ca au cum sa piarda aceasta victorie. De remarcat si evolutia lui Sapunaru care dupa parerea mea dupa acest meci se va impune ca titular pe postul de fundas dreapta. Sau stanga. Sau amandoua.

 

Mirel Radoi nu a mai avut un meci la fel de stralucit ca returul cu Galata, insa a stopat orice atac lituanian din raza lui de actiune. A aparut in dese ori la finalizare.

 

La mijloc am vazut aceeasi inventivitate din partea lui Dica si Cocis, acesti doi jucatori despre care in fiecare meci iti vine sa te intrebi cum de joaca doar la echipe de mana a treia in Europa. Pe stanga, Daniel Niculae a facut ce-a vrut cu Stankevicius, in timp ce in partea opusa, Contra n-a avut adversar.

 

Iar Ciprian Marica, in atac, a avut nenumarate sanse de gol, fiind ajutat in permanenta de colegii din linia mediana. Mare pacat de aceasta accidentare, avea sanse sa ajuga golgeterul Nationalei in aceste Preliminarii.

 

P.S. Suntem pe ultimul loc in grupa. Cul.

ai uitat foarte inspirata strategie a selectionerului Piturca si mai ales am pierdut sansa de a-i vedea pe oficialii federatiei impaunandu-se iar cu merite ale altora. pe unde or fi acum? insuccesele nu sunt ale lor?

Marius06.09.2008 21:11

Pinturichio, esti foarte agitat si asta nu e bine pentru sanatatea ta :)

 

Poate ca n-am habar de fotbal, n-am afirmat niciodata ca as avea (mot-a-mot), dar am dreptul la o parere, nu? Asta daca imi permiti. Austria o sa capoteze si asta se va vedea in primavara. Ramane sa discutam si vedem cine a avut dreptate.

 

P.S. Franta se califica sigur.

 

LE: Ai vazut Cipru - Italia? Ai vazut cat au ratat cipriotii la 1-1? Italia a castigat in min. 90 dar putea sa piarda lejer. Pariu ca ai fi zis si de Italia acelasi lucru pe care il spui despre Franta, ca un fin cunoscator al fenomenului, binenteles :)

MoWeed06.09.2008 21:19

@Adrian

 

Ai dreptate in totalitate

Joga Bonito06.09.2008 21:28
@Adrian

 

N-ai dreptate in totalitate

 

**alex**06.09.2008 21:39

Tocmai am vazut rezumatul meciului Austria - Franta si pot spune ca francezii n-au jucat asa prost si scorul nu reflecta realitatea din teren. Austriecii au dat doua goluri balbaite din faze fixe identice si unul din penalty. In schimb, francezii au avut numeroase sanse de a inscrie, dar au fost opriti de catre portar sau bara (2 la numar).

«1234510»