Problema e ca a uitat gandacul de zvac cu ocazia vizitei la muntele athos. De aducea zvac sfintit era rezolvata problema pac-pac, zdremtelor.
Problema e ca a uitat gandacul de zvac cu ocazia vizitei la muntele athos. De aducea zvac sfintit era rezolvata problema pac-pac, zdremtelor.
@ Azarello
Subscriu la ce-ai postat mai sus.
Multa lume traieste cu gandul ca Steaua ar fi ceva super echipa e Europei, pentru care accederea in primavara UCL ar trebui sa fie o formalitate.
Si mai multa lume traieste sub mirajul unei finale castigate chinuit si cu super noroc in 1986...
In momentul in care echipe ca Stuttgart sau Kiev cu bugete imense, pe langa cel al Stelei, au aceiasi soarta cu noi, cum ne putem noi permite sa speram la asa ceva? Cum poti tu sa compari jucatorii Stelei cu marii jucatori ai Europei?
Ideea e simpla, matematica: Steaua - transferuri - 6 milioane - valoare totala a lotului - 10-15 milioane (cu indulgenta)... 80% din jucatorii lui Real, Barca, Manchester, Inter, Milan, Chelsea costa cat tot lutul Stelei, luat ca jucator individual.
ok.. si care e concluzia ta? hai sa nu ne mai prezentam atunci in Liga.. hai sa numai credem in surprize.. remember Grecia 2004... hai sa ramanem in campionatul nostru ... dar Hopa o mica problema: suntem varza si in campionat, nu batem pe nimeni in deplasare... exceptie Mioveniul in min 92.. nu legam mai mult de 3 pase..
NU AVEM ANTRENOR.. sau avem dar nu este lasat sa-si faca treaba.. atata timp cat selectia o face ciobanul, nu avem nici o sansa.. merge el sa vada cum se antreneaza baietzii??? titularizarea se face in functie de pregatirea de la antrenament din saptamana premergatoare meciului.. si eu l-as fi bagat pe Badea.. dar ce sa facem daca baiatul inca nu si-a revenit.. de Surdu ce sa mai zic? doar ca l-a tzinut pe banca pe Cristocea..
Te felicit cu toata stima pentru faptul ca ai indraznit sa faci public acest articol, cu toate ca nu cred ca numele tau adevarat este Gica Chioru, ci un pseudonim. Gigi ar trebui sa inteleaga ca acestea sunt sentimentele intregii suflari steliste.
[@ diego
Nu sa ne retragem, doar sa ne stim locul. Participam si o dam pe aia cu "conteaza sa participi", nu? Asta pana in momentul in care vom acea in echipa jucatori de fotbal nu sportivi.
Oricat de marsav ar fi D. Dragomir a spus o chestie super tare la o emisiune: "In Romania exista multi sportivi dar putini fotbalisti." Nimic mai adevarat.
Steaua are nevoie rapida de inlocuitori pentru urmatorii jucatori:
Banel, Surdu, Dica, Nesu, Lovin si altii. Iti zic eu ca oricat s-ar implica ciobanu` sau nu s-ar implica, fara o echipa formata din jucatorii de fotbal, nu de futsal, Steaua nu o sa aiba rezultate.
Sa nu uitam ca jucatorii de la nationala Greciei joaca la echipe de 2-3 ori mai puternice decat Steaua, nu sunt deloc de aruncat.
sunt cu totul de acord cu opinia de mai sus, si anume ca reactia unor suporteri fata de rezultat si chiar si fata de campania asta e cu totul exagerata. pana la urma am pierdut cu campioana ultimelor doua editii de Cupa UEFA, o echipa care reprezinta o forta in europa. daca noi suntem atat de revoltati, ce ar putea sa mai zica suporterii unor echipe deja enumerate mai sus, cu bugete si investitii mult mai mari si care fac acest lucru de mult mai mult timp.
principala rusine de anul asta este ca am pierdut cu o echipa ca slavia, intr-un meci unde nu am jucat nimic. si dupa parerea mea s-a pierdut foarte mult in perioada cat Hagi a fost antrenor la Steaua
da, vreau sa plece Becali din Ghencea. in primul rand pentru pretentia lui idoata de a fi antrenor la echipa, in conditiile in care exista profesionisti platiti si pregatiti pentru asta si pentru ca el crede ca poate sa gaseasca cele mai bune solutii pentru prima echipa din patul lui din pipera si nu dupa ce a stat in fiecare zi la antrenamente cu acei jucatori (si cativa zeci de ani in crampoanele lor)
da de aici si pana sa ii dorim moartea unui patron care a investit multi bani de-a lungul timpului in acest club, si care a reusit performantele cele mai importante de dupa revolutie cu o echipa care se chinuia, ca toate echipele din Romania atunci , si se vede ca pentru celelalte si acum, in tururile preliminare, e cale lunga
[ultimele retușuri înainte de Infern
23 Octombrie, 2007 |
Gata, cureaua? E OK! Stã țapãnã cravata? Sînteți bine, domn' Hrebe și nea Gigi!
Iar planul pe care l-ați imaginat acum 7 ani a funcționat. Dintr-un anonim, Becali a devenit românul vînat de fotoreporteri în tribuna de pe "Sanchez Pizjuan". Acolo unde, cîndva, regele Spaniei asista cu o tristețe pititã suveran la triumful echipei lui Lãcãtuș și Tudorel Stoica.
Așadar, proiectul a mers uns. Prețul se anunțã astfel: Becali este celebru, iar Steaua, cea folositã drept cal de povarã pentru gloria stãpînului, a ajuns de nerecunoscut, în ciuda scorului strîns.
http://[site din caracatita Gazetei Sporturilor]/2007/10/23/ultimele-ret...inte-de-infern/
ce sa mai zici ?!!! no comment
e simplu , vreau sa mori Gigi !!!!!! dispari ...... Forza Steaua :steag_steaua_ro:
Dragi stelisti, incurabili super-mega-optimisti, care va dati pumni in cap cand vi-i se ineaca corabiile doar din cauza faptului ca ati trait cu iluzia ca Steaua poate bate orice echipa din Europa, va rog sa cititi articolul din GSP al lui Ioanitoaia. Cel mai adevarat articol legat de ce se intampla cu Steaua sau cu echipele din Romania = NU AVEM VALOAREA NECESARA!!! Nu patron, nu antrenor, nu noroc, nu amuleta sau stiu eu mai ce. VALOARE!!!
http://[site din caracatita Gazetei Sporturilor]/ioanitoaia/2007/10...-bagi-putin-ai/
fiecare are dreptul la o parere, asa cum ai si tu! nu poti tu sa spui cuiva sa taca!ti-as spune mai multe ,dar nu meriti...
bai nene lasa-ne dute la u la png si taci ca esti platit de cioban , sa speram ca nu va iesi presedinte ca se duce tara de rapa , de akm inkolo treb sa scandam impotriva lui la fiecare meci , trebuie sa plece neaparat de la Steaua isi face imagine pe seama Stelei si a noastra treb sa-l indepartam pana nu e prea tarziu .......si vazut ca nu datorita lui Steaua a ajuns in Liga ..........datorita lui joaca asa prost akma ..............dc l-a dat afara pe Zenga ???...........l-a desfiintat pe simbolul Romaniei ....pe Hagi ........pai asta e cea mai mare rusine posibila numai un om fara cap face asa ...........deci asa ca Gigi lasa-ne te rugam ..........forzza Steaua ![]()
steagro :steag_steaua_ro:
[@ diego
Nu sa ne retragem, doar sa ne stim locul. Participam si o dam pe aia cu "conteaza sa participi", nu? Asta pana in momentul in care vom acea in echipa jucatori de fotbal nu sportivi.
Oricat de marsav ar fi D. Dragomir a spus o chestie super tare la o emisiune: "In Romania exista multi sportivi dar putini fotbalisti." Nimic mai adevarat.
Steaua are nevoie rapida de inlocuitori pentru urmatorii jucatori:
Banel, Surdu, Dica, Nesu, Lovin si altii. Iti zic eu ca oricat s-ar implica ciobanu` sau nu s-ar implica, fara o echipa formata din jucatorii de fotbal, nu de futsal, Steaua nu o sa aiba rezultate.
Sa nu uitam ca jucatorii de la nationala Greciei joaca la echipe de 2-3 ori mai puternice decat Steaua, nu sunt deloc de aruncat.
pai da, ne-ar trebui echipa mai solida, jucatori mai buni. dar cine sa faca treaba asta daca nu el ciobandante? de asta imi e scarba de el mai mult decat jignirile publice pe care ni le-a adus. ca se implica doar cand nu trebuie si fara cap. si nu m-am enervat de la meciul de aseara. orice om cu mintea la cap si-a dat seama dinainte ca o sa fim sparring partener. dar maimutoiul asta distruge Steaua in mod constant si sigur. si asta doare.
eu unul il urasc pe Becali dar echipa nici nu are valoare-- puitea sa bata pe sevilia dar nu poate fi Constanta in rezultate! a fi cat de cat constant in rezultate inseamna a avea valoare!
@ Azarello
Subscriu la ce-ai postat mai sus.
Pai noi ne plangem de cioban, de faptul ca am pierdut, de esec? cand ar trebui sa ne vedem de ale noastre pana cand o sa avem valoarea necesara participarii in astfel de competitii, nu sa vinsam cu ochii deschisi la victorii glorioase, ca nu suntem in basme...
Legat de solutiile oferite pentru mazilirea lui Becali: nu pot sa cred ca unii chiar iau in serios chestia asta, poate cauta pe Google "hitman for hire"...
Da, foarte adevarat, dar din pacate e greu sa fii realist ...
E simplu Gigi!! dispari odata ca nu e de tine fotbalul!! Daca tu i-ai dat pe Thereau si pe Elton care jucau mult mai bine ca multi altii din actuala echipa , esti un tampit, ca si un om simplu de rand ar sti sa aibe grija de o echipa. Rusine sa iti fie! PLEACA ODATA ca nu esti singurul cu bani!
bai nene lasa-ne dute la u la png si taci ca esti platit de cioban , sa speram ca nu va iesi presedinte ca se duce tara de rapa , de akm inkolo treb sa scandam impotriva lui la fiecare meci , trebuie sa plece neaparat de la Steaua isi face imagine pe seama Stelei si a noastra treb sa-l indepartam pana nu e prea tarziu .......si vazut ca nu datorita lui Steaua a ajuns in Liga ..........datorita lui joaca asa prost akma ..............dc l-a dat afara pe Zenga ???...........l-a desfiintat pe simbolul Romaniei ....pe Hagi ........pai asta e cea mai mare rusine posibila numai un om fara cap face asa ...........deci asa ca Gigi lasa-ne te rugam ..........forzza Steauasteagro :steag_steaua_ro:
aoleu! flacau, citeste cu atentie ce scriu eu si invata sa te ghidezi dupa semnele ortografice. de unde pana unde, ai tras tu concluzia ca as fii vreun fan al gandacului sau ca as fii platit de el? te-ai bagat si tu in seama ca musca...stii vorba aia?
aoleu! flacau, citeste cu atentie ce scriu eu si invata sa te ghidezi dupa semnele ortografice. de unde pana unde, ai tras tu concluzia ca as fii vreun fan al gandacului sau ca as fii platit de el? te-ai bagat si tu in seama ca musca...stii vorba aia?
cred ca a gresit persoana cand a dat QUOTE...fii bland...
Gica are dreptate: SA MOOOAAAARRRRRA
Impiedicandu-te pe scari la sediul PNG, in accident cu Mybach-ul, cazand pe geamul tribunei oficiale din Ghencea, raztignit pe mutele Athos, cum vrei tu numai mori odata!!!
@andyq,te rog sa nu mai minimalizezi performanta echipei din 1986. Steaua din anii 80 este cea mai buna echipa din istoria fotbalului romanesc,pentru ca e singura care a realizat ceva. Prostii din presa incearca sa banalizeze acea performanta pentru ca 7 MAI 1986 e singurul lucru care poate fi sarbatorit de fotbalul romanesc,unul de altfel mediocru invers proportional cu gargara care se face in jurul lui. In afara de generatia lui Hagi care a fost aproape de semifinalele Cupei Mondiale,Craiova Maxima si Steaua Magica din anii 80 alte echipe tari nu am avut. Am avut in istoria noastra multe meciuri bune in care "am cazut de pe cai mari" si cateva exceptionale.
Asta e tragedia fotbalului romanesc,noi in loc sa sarbatorim trofee castigate sarbatorim meciuri castigate odata la nspe ani,adica exceptiile fericite din fotbalul nostru.
Cat despre Jijel,trebuie sa multumim Sevillei ca l-a facut sa se simta cum e de fapt,si anume un gandac. Un gandac ce trebuie strivit de suporterii ce vor veni la stadion si ignorat de presa.
Trebuie sa scapam de Jiji pentru ca odata cu el a venit cea mai grava criza ce poate suferi orice echipa,nu criza de joc ci una de identitate. Steaua a avut meciuri bune,a avut meciuri slabe,dar am stiut mereu cine suntem,ciobanul a reusit sa indeparteze f multi oameni ce tineau la Steaua pentru ca a rupt legaturile intre ei si echipa. Doar cei cu un grad mare de toleranta au putut sa ignore babuinul din fruntea clubului si imixtiunea lui la echipa,dar mai ales efectele negative ale acestei implicari. Abia acum ne dam seama cum platim episodul "reusit" cu Andrei Cristea. Ne-am bucurat noi ca am batut pe valencia dar s-a creat un precedent periculos acolo si Jiji de acolo a innebunit cu adevarat. Dupa cum bine zicea cineva,a mai ramas doar numele Steaua si culorile. Jocul traditional al Stelei a murit de mult,cu o scurta reinviere sub Protasov,cat despre spirit el s-a stins incetul cu incetul de cand a venit Jiji la club. Iar eu ca boul ma bucuram atunci ca am scapat de mosul senil Paunescu,fara sa stiu de ce fanfaron am dat.
ca sa stam si noi linistiti si sa ne recuperam Steaua,spun atat:
GG(adica Gigi GANDACUL) DA-TI DEMISIA!!!!
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.
Ma distreaza toate replicile astea acide, pline de injuraturi
Inca incerc sa le gasesc sensul...
Ce-i subtili ca tine , n-au ce cauta aici , vezi ca ai gresit adressa !!
AA tu esti ...timbrul......
Steaua a inceput sa fure meciuri(vezi sfarsitul de campionat),Steaua va fura meciuri,jucatorii Stelei fac afirmatii jignitoare despre o glorie a Stelei(Hagi),simbolul de la Sevilia `86(dukkdam),incepe sa manance foarte mult kkt,doar pentru a prinde un post in conducerea Stelei sub carmuirea ciobanului,suporterii sunt alungati de pe stadion,intrarea in incinta stadionului este o imensa bataie de joc,ciobanul afirma ca i se rupe de valorile Stelei,spune sa le luam si sa plecam cu iele cu tot,suntem cu totii total scarbiti de tot ce se intampla,acestea ,sunt doar o foarte mica parte din planul de distrugere al Stelei,parca nu mai pot sa ma uit la meciuri,nu mai gasesc emotie,pasiune,am o singura concluzie,daca un singur om reuseste sa faca toate acestea si nu i se intampla nimic ,inseamna ca suntem cei mai numerosi si cei mai prosti suporteri din lume,fara discutie
Gica, tre' sa dai o bere ![]()
drepturile de autor se platesc ![]()
@ Azarello...
Azarello? :biggrin: Azazello.
Subscriu la ce a postat, atentie Andy, Azazello.
Dar mai vreau sa adaug ceva, pentru ca tot am citit posturi in care a fost citit Ienei : nici in sezoanele jucate in CL la mijlocul anilor 90 Steaua nu speria deloc Vestu . Nici in anii dupa Revolutie cand era antrenor nea Imi nu-mi amintesc sa fi avut mari performante pe plan european,asa ca...
Poate ca nu a speriat vestul, dat atunci Steaua era o echipa europeana, care reusea faze elaborate, in viteza si culmea mai si marca din aceste faze.
Performante dupa 90 nu prea au mai fost din multiple motive :
- dupa '90 s-au vandut cei mai buni jucatori; (probabil altfel fotbalul nostru nici nu ar fi supravietuit sau ajungeam la nivelul Albaniei)
- COOPERATIVA ( vindem hot dogs pentru puncte sau mai bine spus : fii blat cu mine ca sa fiu blat cu tine);
- cluburile mari printre care si Steaua au cumparat la greu jucatori crescuti de alte cluburi, nepromovand decat f putini din pepinierele proprii, ceea ce evident slabeste acele cluburi care in loc sa contribuie la o competitie mai acerba , pierd ani prin diviziile inferioare pentru a se reface;
- s-au adus jucatori straini din tari exotice , multi de mana a-2a;
- exista f putini conducatori care se pricep la fotbal, cei mai multi investesc doar pentru imagine, nu pentru PERFORMANTA sau dupa principiul "Ce bine imi pare ca ai luat teapa !"
- salariile sunt mult prea mari in raport cu valoarea;
- lipsa de mentalitate, "preferam banane contra puncte";
- cultivarea mediocritatii si nu a caracterelor si a excelentei sportive.
Adevarul trist este ca avem un fotbal BANANIER; doar Steaua, chiar si slabita mult in acest deceniu, a reusit sa mai ajunga intr-o semifinala de UEFA. Daca am fi jucat finala, UNII dintre cei care acum il contesta pe jegali, i-ar fi ridicat o statuie calare pe maibach. Si ar fi strigat - Gigi in UE, Gigi in UE , ura ura ura...
Cine este Lacatus, noi il avem pe Banel. Traiasca noua Steaua, Steaua lui Becali.
In concluzie :
SUPORTERI BANANIERI (taranii) + CONDUCATORI BANANIERI + Jucatori fara mentalitate = FOTBAL BANANIER = dezastru care va urma.
Unde nu e cap, vai de fotbal.
Exista solutii? Nu prea, toti isi aroga merite cand se castiga, cand se pierde, e vinovat vecinul ,partidul , UE sau chiar radiatiile cosmice.
Nu poti construi nimic fara a avea o fundatie solida. Exista cicluri de performanta, la noi doar fluvii de aroganta.
It's as simple as that.
Am inteles ca vrem ca jj sa dispara. Mai avem nevoie de un magician !
Imi pari tanar. Te da de gol pasiunea si gandirea inflacarata. Prietene, sa-ti spun eu ceva. O caracteristica principala a romanilor e lasitatea. Du-te tu cu toata galeria cu bate si rangi la palat si vine si el cu cateva sute de la BGS si daca in 10 min. mai sunteti vreo unul eu chiar sunt Apolo. Ai putea sa ma contrazici cu revolutia din 89 cand am stat "cu pieptul gol in fata gloantelor". Abureala. Aia a fost o greseala.
Eram nervos, nu mai gandeam nimic aseara, sper sa ma inteleaga cei ca tine care s-au napustit sa-mi explice ce nu se poate face. Pe mine ma intereseaza CE SE POATE FACE. Rog AISS sau pe oricine altcineva influent sa porneasca o campanie dar nu ca cea care a fost, una mai intensa, mai indrazneata, care poate o sa-i dea de gandit ciobanului. Nu stiu ce sa zic, strangem presa la o conferinta anti-Becali, chiar nu stiu. Sper din toata inima sa fie cineva aici pe site putin mai limpede si mai inventiv ca mine si sa propuna o solutie buna si care se poate aplica cat de repede.
Iar pentru tine Apolo, sa stii ca eu nu am postat aseara doar ca sa fac conversatie pe forum si tu sa ma caracterizezi ca nu suntem pe simpatie.ro. Daca vrei sa contribui uita-te spre subiect nu pe cei ca mine care isi exprima ofurile aici. Scuzele mele daca asta nu e un site unde noi, suporterii, sa ne putem zice pasurile legate de echipa noastra!
taci da-te-n ********....
Pentru a va rezolva elegant folositi cu incredere pm
Ai venit de unde cand ai scris asta???? Pot sa-ti ofer o consiliere psihologica, pentru tine ca esti stelist prima e gratis.....
Aleluia fratilor. AMIN.
Este un pacar sa vrei raul cuiva, dar asa sper sa ne ajute si nou Dumnezeu odata. Cand eu il vorbeam de rau pe oier eram cenzurat pe site. Acum in sfarsit ati mai deschis si voi ochii. Eu oricum nu imi schimb parerea ca alte ****. Sper sa moara mai repede ciobanu ca sa avem si noi liniste. Mai bine saraci si cinstiti vorba bunicutzei, decat cu asta