FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

E simplu, vreau sa dispari, Gigi…

«156789»
steaua_cristian24.10.2007 19:39

doamne cat de mult am decazut noi toti daca am ajuns sai dorim moartea uni dintre noi lu Gigi bhecali

noi nar trebui sa ne coborma la un nivel atat de josnic nu ca miar place ciobanul dar mai nici chiar asa si oricumn degeaba ii doresc uni moarte gig va mai trai ogramada pe capul nostru de unde va mai veni vrodata salvare??? stau si ma gandesc daca merita sal uram atat de mult pana la urma el e dar un simplu cioban peste care a dat norocul

canditiva caasa ceva se intampla odata la 1 miliard de oameni si stau sa ma gandesc ca Dumnezeu vre sa se intample asa altfel dc ar fi ajuns de la 0 (hai sa zic 5) patronul Stelei??? nu zic ca nul urasc ba chiar as vrea sa fie indepartat

TIN CU Steaua! TIN CU PEDRATINI! NICIODATA CU Becali!!! SA VA FIE CLAR

Tribuna 024.10.2007 19:43

Te cred Zmarandescule, si tragand la tema spre Cioran, in adancul tau de bestie doarme un suflet de fecioara.

godfather8624.10.2007 19:50

La meciul cu Vasluiu am stat langa un "suporter " al Stelei care tot meciul l-a ainjurat pe Ov. Petre.

L-am intrebat ce are cu el. A zis ca ce , a scris in ziare ca el l-a dat pe Hagi afara . Cand i-am zis sa il lse in pace ca nu o fi el Ronaldo dar e jucator bun a zis ca asa vrea el sa plece de la Steaua ca oricum e omul lui Olaroiu si merita injurat.

Nu a contat ca a facut un meci bun. Vezi domn' nu are valoared e Steaua. Cred ca au fost mai multi la acel meci cu acest "rationament". Inca odata spun :"Asa suporteri asa conducatori"(nu ma refr bineinteles la toti suporterii Stelei printre care sunt si oameni care se pricep cu adevarat la forbal, care aprecieaza golurile lui Ronaldo si nu calcaiele lui Ronaldihnio, suporteri care isi dau seama cata munca sta in spatele unei performante oricat de neinsemnate ar parea)

steaua_cristian24.10.2007 19:51
Te cred Zmarandescule, si tragand la tema spre Cioran, in adancul tau de bestie doarme un suflet de fecioara.

:)) e invers :)) pentru smarandescu :))

 

anti Becali anti Dinamo anti rapid FORTA Steaua

photo_2512_1_.jpg

vlad_22224.10.2007 19:55

Cum de Gigi nu isi da seama de ce este !il urasc

Sbi24.10.2007 19:56

Tot respectul pentru cine a scris acest articol. Am gasit o statistica pe un site despre meciul cu Sevilla: http://www.besporty.ro/index.php?id=2&...1&art=2719#

cristian01424.10.2007 19:57

Am observat ca in ultimul timp se vorbea aici pe forum despre Grecia care a castigat Euro dintr-o pozitie incontestabila de outsider. Iata ca in seara asta pe Bernabeu, Olympiakos Pireu a fost condusa cu 1-0 chiar din minutul 2, dar in 5 minute grecii au egalat, iar in minutul 50 au preluat conducerea. De retinut faptul ca joaca in inferioritate numerica din minutul 12 dupa eliminarea lui Torossidis.

Desi mai sunt aproximativ 40 de minute din meci, grecii au produs o surpriza, si e din ce in ce mai clar ca nu ne putem compara cu ei in ceea ce priveste fotbalul.

Spre deosebire de noi care am tremurat din toate incheieturile atat aseara, cat si in sezonul trecut, altii pot juca de la egal la egal cu granzii Europei.

Bravo lor !

 

Later edit : au egalat madrilenii.

horse3724.10.2007 20:43

nu cred ca noi avem menirea de al lichida fizic pe ciobandante, berbecali, boier cacareaza si cate i-am mai spus. fiecare isi are moartea lui asa ca sa-l lasam in pace cu asa ceva. dar daca vrem sa-l vedem plecat de pe stadionul nostru va spun ca de vom incepe sa-l injuram de masa si de familie, boier cacareaza innebuneste caci de cand s-a lasat de cazinouri si poker s-a facut mare familist.

nu ne ramane decat sa trecem la treaba si la primul meci sa incepem. o sa vedeti voi atunci cum i se urca in cap sangele si iese la bataie. ati citit bine o sa iasa la bataie iar noi de asta avem nevoie.

isi va trmite cateii cu rahat zmarandescu in cap in loc de creier(nu ati vazut ce mutra "de baiat de baiat" are si zmarandescu ca d'aia la fript sora pe unde l-a prins). iar noi atunci mai abitir vom striga impotriva acestui ciobandante.

haide-ti sa incercam, nu ne costa decat ceva bastoane si vreo 2 milioane pe la politie. dar pentru Steaua merita orice.eu unul va astept in numar cat mai mare pe stadion sa facem lucrul asta.

ArseneW24.10.2007 21:02

Dur mesajul; poate prea dur! M-am gandit si eu daca Steaua va fi vreodata LIBERA de prostul care o conduce. Sincer dupa ce am avut abonament in fiecare din ultimii trei ani (la peluza I si nu pentru ca atat mi-am putut permite ci pentru ca acolo ma simt cel mai bine) anul asta am avut o tentativa apoi dupa scandalul cu Hagi am inteles si eu ce trebuia sa inteleg ca nu mai are rost.

 

Am fost cu Steaua pe Dinamo anul trecut cand ne-au batut jandarmii ca pe animale - am scris ce s-a intamplat acolo si ati citit cu totii, am fost in anii trecuti in cele mai crunte conditii la meciuri! usor usor am inceput sa nu mai scandez si sa rad de mesajele PNG de la statia stadionului.

 

As vrea sa raspund tuturor celor care spun ca Steaua a progresat cu Becali si le-as spune ca omul asta nu vrea decat sa insele, ca tot ce s-a mai facut in fotbal in ultima vreme a fost datorita faptului ca tampitul asta nu se baga in ce facea antrenorul dar a prins curaj din ce in ce mai mult si am, ca mai toti, impresia ca asta e abia inceputul. A calcat in picioare antrenori si jucatori idiotul de la "palat". M-am simtit ca ultimul om dupa ce Andrey si Elton au fost facuti praf de un fraier, oameni care au renuntat la orice jucau ei acolo acasa la ei pentru a veni aici sa joace nu sa se gandeasca la bani sau la cluburi sau la orice altceva. Ne-am batut joc si acum o sa mai speram sa vina cineva la Steaua. Ne-am batut joc si de Thereau care a plecat crezand ca suntem toti o tara de nebuni.... Sunt o gramada de astfel de ganduri de la un copil care a vazut finala din 1986 Live si finala cu Milan Live si care statea si asculta la radio meciurile pe vremea lui Ceausescu. Acum sunt mare ma uit la jucatori la ce e acolo la club si an de an e mai rau si asa acum anul acesta am ajuns sa prefer sa ma uit la un film decat sa ma uit la un meci mincinos plin de povesti cu Becali pe care nu incetam sa il citam la cea mai mica basina!

Ar trebui sa nu mai luam ziare pentru ca ziarele sa nu mai scrie de Becali, ar trebui sa nu ne mai ducem pe stadion sa se retraga prosul de acolo, dar nu cred ca avem ce sa facem sa vedem din nou Steaua cea veche Steaua noastra! Acum e a lui Becali cand de mult trebuia sa fie un bun national care sa fie al nostru; nu m-ar fi deranjat o cotizatie, suntem multi ar fi fost bani dar nu niciodata nu trebuia vanduta ca o paine intre doi idioti.

 

As putea sa zic cate ceva despre antrenori buni sau rai Protasov vs Hagi caci e mare diferenta, as putea sa zic ca Steaua inaintea lui Becali a luat cum se putea atunci de 6 ori titlul la rand samd dar la ce bun. O sa tin cu Steaua mereu chiar daca se va duce in B sau C sau se desfinteaza, dar nu imi cereti sa vin la meciuri sau sa simt altceva decat scarba fata de toti cei care sunt acum acolo, fata de orice jucator, fata de orice pupincurist. Ah era sa uit Adrian Ilie: Ce cauti acolo, Cobra? Musca si fugi! dezamagesti oameni care au crezut in tine!

predatorpulse724.10.2007 21:06

Interesant,vad ca e mentionat articolul in prosport. Sa fie oare o schimbare a presei fata de cioban? Oare s-au saturat sa stea ca prostii pe la palat toata ziua ca ciobanul sa le spuna platitudini.

Vad ca au pus si postul meu in articolul din prosport. Gata,sunt vedeta :biggrin:

Just kiddin'.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

UltrasRadu24.10.2007 21:21
Subscriu

 

Sa vrei moartea unui om care este clar ca vrea binele echipei si a dovedit-o in timp, doar pentru ca Steaua a mincat bataie de la detinatoarea Cupei UEFA si a Supercupei Spaniei, asta e prea de tot!!

 

Gica Chioru, si eu am fost pe 21 pe strazi si-mi vijiau gloantele pe la 3-4 metri deasupra capului. Crezi ca sta iti da dreptul moral sa instigi la violenta fizica? Nu e de-ajuns cite etape de suspendare a primit Steaua pentru "suporteri" ca multi din cei care posteaza aici?

 

E altcineva in tara asta care ar putea pune la bataie 50 mil buget de transferuri peste (sa zicem) 2-3 ani?

 

Nu ii doresc moartea...dar orice numai sa plece de la Steaua...si daca moartea e asta...sa moara pentru ca 4-5 milioane de stelisti nu pot muri de inima din cauza oligofrenului acesta. Nu pot si nu cred ca putem sa acceptam sa nu avem libertate la echipa pe care o iubim cu atata drag, nu cred ca putem sa ne fie umilite simbolurile chiar daca ele nu isi dovedesc valoarea de antrenor sau jucator insa sunt simbolurile noastre, oameni care si-au aratat iubirea nelimitat pentru acest club. NU BANII MA FAC SA-L TIN PE Becali LA Steaua, fac ceva pe banii lui...prefer sa ma chinui ani de zile in Cupa UEFA...dar cu mandrie...sa stiu ca luptam...ca e corect totul, ca antrenorul gandeste totul pe banca, ca pot sa vin la stadion si sa strig ce vreau, ca pot sa vin la stadion si sa vad ca finantatorul nostru este un om care iubeste echipa asta...face orice pentru ea...respecta suporterii, jucatorii, antrenorii, gloriile Stelei. Omul asta care face umbra pamantului degeaba are in cap numai faima, numai voturi, numai gandul de a fi el cel mai mare, crede ca poate fi o pagina a istoriei Romaniei. Si bugetul ala il pune ca sa ne cumpere mintile ca bugetul ala e fictiv, nu cred ca vad 50 de milioane in 14 jucatori din care Zapata, Rada, Emeghara si Golanski sunt de viitor...iar restul sunt rodul unor pariuri ale unui necunoscator de fotbal. Nu se poate ca transferurile sa fie facute de un om care il vrea pe X in teren cand echipa trebuie facuta de un antrenor care sa elaboreze o strategie, sa transfere jucatori in functie de gandirea lui. Uitati-va la Protasov si cate transferuri a facut Steaua atunci, el a stiu ce ii trebuie sa faca o echipa de top. Apoi a venit geniul lui Becali....care ne-a mancat de atatea ori...

Gigi nu vreau sa mori...insa vreau din toata inima sa pleci de la echipa asta...si sunt sigur ca se va gasi cineva sa iubeasca echipa asta si sa aiba si banii tai...poate chiar mai multi...si daca cumva plecarea ta de la echipa se poate numai prin moarte...sa ne spui ca asa cum ne-am castigat odata libertatea...putem sa ne-o castigam din nou.

ronrichie24.10.2007 21:31
Subscriu.

 

Pentru mine e incredibil ce se posteaza pe situl asta din partea unora care se declara stelisti. Aici e vorba de o nevroza generala, nu de suporteri ai unei echipe de fotbal. Iar daca cei care conduc situl asta provoaca si intretin aceasta stare de isterie cronica prin articole care ne explica ca eventuala moarte fizica a lui Gigi Becali e un lucru bun SI DE DORIT (atentie!!!!), atunci poate am gresit situl.

 

Nu simpatizez cu PNG si nu sunt fan Becali, cel mult ma distreaza in aparitiile TV, dar am suficienta luciditate sa vad ceea ce se vede si din avion: si anume ca Steaua lui Becali, asa troglodit si dement cum e, e cea mai performanta echipa de club romanesca din ultimii 3-4 ani in cupele europene, ca are singurul stadion la norme Champions League din Romania, ca e (inca) singura formatie romaneasca de CL, ca are o semifinala de Cupa UEFA la activ, etc etc.

 

Sa vrei moartea unui om care este clar ca vrea binele echipei si a dovedit-o in timp, doar pentru ca Steaua a mincat bataie de la detinatoarea Cupei UEFA si a Supercupei Spaniei, asta e prea de tot!!

 

Gica Chioru, si eu am fost pe 21 pe strazi si-mi vijiau gloantele pe la 3-4 metri deasupra capului. Crezi ca sta iti da dreptul moral sa instigi la violenta fizica? Nu e de-ajuns cite etape de suspendare a primit Steaua pentru "suporteri" ca multi din cei care posteaza aici?

 

Steaua (si nici o echipa romaneasca de club) nu are valoare de CL, iar asta nu e vina exclusiva a lui Gigi Becali. Chiar si o echipa de rahat ca Shakhtar e plina de brazilieni si are un buget de 60 mil euro.

Atunci cind si Gigi Becali isi va da seama de niste chestii (ca nu e totusi prost) atunci se va implica cum trebuie la echipa, prin achizitii adevarate, de CL (nu scremete gen Camus), si printr-un antrenor de talie europeana (nu Hagi). Dar o va face, sunt convins, pentru ca e prea orgolios sa se uite la bani. E altcineva in tara asta care ar putea pune la bataie 50 mil buget de transferuri peste (sa zicem) 2-3 ani?

 

 

 

Subscriu, acest site a devenit bordeiul unor pusti frustrati din peluza, din randul celor ce intra pe teren si rup scaune (asta e viata lor).

 

Pentru acesti pusti frustrati era mai bine sa jucam o restanta cu Farul decat sa jucam in Liga Campionilor, vezi cazul lui Dinamo.

 

Tot pentru acesti pusti frustrati e mai bine sa fii pe locul 7, sa vinzi 8 jucatori pe an, sa aranjezi meciuri, pentru ei era mai bine cu Paunescu.

 

 

Noi, adevaratii stelisti, majoritarii, sustinem echipa si la bine si la rau.

 

Domnul Becali finanteaza echipa, si momentam o face cel mai bine din tara, vorbind pe rezultate. Avand ca termeni de comparatie finantatorii anteriori, e clar ca optiune mai buna nu exista.

 

 

Forza Steaua, Becali continua sa investesti si adu un antrenor tare la iarna.

razU24.10.2007 22:16
Mai in gluma, mai in serios, eu propun sa angajam un lunetist ... :blush:

 

 

la cati bani s-ar strange de la toti cred ca angajam unul de elita

 

fularsteaua2

criminalu200524.10.2007 22:19

Ce lucruri bune face Becali la Steaua in ultimu timp mai baietii veseli care aveti 8 posturi?ce a facut Becali la Steaua de cand a venit ? scaune? stadion ? gazon? gresiti asa se vade la TV pe stadion ati fost? cati ati cazut cu scaunu? unde sunt veceurile de la peluza? de ce un pahar de apa plata costa cat 2 sticle de 2 litri ?gazonu dupa cat timp l-a facut? ( mie unu, nu mi se pare extraodinar, dar e cel mai bun de la noi cred...) de ce trebuie sa castigam titluri dubioase? de ce trebuie sa amanam meciuri? de ce si pana cand trebuie sa-l ascultam la TV si radio? de ce nu mergem la hochei ? de ce nu mergem la handbal? cred ca hocheiul pe mine ma reprezinta oarecum si acolo au inceput sa vina, mai nou,pe langa mine, unii care au ca scop bautura , animatoarele si apoi meciu si incurajarea echipei? de ce trebuie sa cumparam jucatori de 18 ani? de ce trebuie sa-i imprumutam? de ce nu mai sunt optimistu acela care credea ca-n Ghencea batem pe oricine? de ce jucam alceva decat fotbal? de ce dam gol doar din faze fixe? de ce trebuie sa ma gandesc si sa realizez ca si mort tot un Becali va veni... de ce vindem valorile? de ce am tacut cand a fost vadut Thereau sau Elton? de ce trebuie sa protestam noi la fiecare meci impotriva patronului ? de ce si pana cand voi mai merge pe stadion sa ma umilesc?

 

 

VA ROG FRUMOS NU VREAU SA VIN LA MECI SA STAU JOS !!

 

NU PUTEM FACE NIMIC, este PREA PUTERNIC .

 

NU ii DORESC MOARTEA, DAR VREAU SA VINA ZIUA ACEEA IN CARE JUCATORII CARE SUNT LA Steaua IMPREUNA CU CEI CARE II VOR CONDUCE LA UN ESEC USTURATOR SA VINA SA MA APLAUDE IN GENUNCHI, SA PLANGEM IMPREUNA Si SA NE IMBARBATAM RECIPROC. Lacatus ESTE UNIC, RESTUL SUNT DOAR MERCENARI....

 

AM 23 DE ANI VOI PRINDE ZIUA ACEASTA???

razU24.10.2007 22:22
Mai in gluma mai in serios ar trebui politia sa va restezer pentru incitare la violenta.Nu glumesc. gluma e gluma dar deja s-a ajuns prea departe.Voi NU VA PRICEPETI LA FOTBAL DELOC. In anii 90' cand Steaua avea toto ce e mai bun din campionatul nostru nu prea faca fata in Liga cine mai era de vina. Si repet nu se poate compara aria de selectie pe care o ava Steaua atunci cu ce are acum. Acum e ceva normal. Atunci ava tot ce e mai bun .M aintreb unde erati atunci sa ii urati moartea celuilalt Becali.Dar probabil ca giovani facuse doar putin bine Stelei.Imi pare rau pentru greseli dar sunt prea nervos cand vad ce suporteri are Steaua.

 

 

Dar bai baiatule ce tot ai tu cu CL si cu anii '90? Eu personal cer scoaterea taranului din ecuatie din mai multe motive, NU CA Steaua NU FACE FATA IN CL, pentru ca sincer cred ca nici nationala Romaniei nu poate bate un Milan sau un Liverpool intr-o zi de mare fotbal. Deci nu asta e motivul! Motivele sunt ca Berbecali e un comunist exact ca Ceausescu, toata lumea trebuie sa ii zambeasca, sa-i raspunda frumos, sa aplaude cand el zice ceva si asa mai departe. toti aia care i se impotrivesc sfarsesc ori dati afara de la club in cel mai urat stil posibil (vezi cazul Hagi). Elton era muuuuuuuuuuuuult mai iubit si mai aclamat de public decat el si asta nu era bine..... a trebuit exterminat. ASTA E DICTATURA!

neaalecu24.10.2007 23:03

un lucru e clar, gandacul nu mai e dorit de nimeni in Ghencea,asta e o performanta

Gica Chioru24.10.2007 23:17
Sa vrei moartea unui om care este clar ca vrea binele echipei si a dovedit-o in timp, doar pentru ca Steaua a mincat bataie de la detinatoarea Cupei UEFA si a Supercupei Spaniei, asta e prea de tot!!

 

Vad ca tu stii cat bine doreste acest om echipei... eu vad faptele lui si stiu cu siguranta ca nu-l intereseaza viitorul clubului Steaua. Tot ce s-a facut la Steaua de cand este el patron s-a facut numai si numai pentru echipa de seniori. Daca s-a facut ceva la stadion s-a facut pentru ca era obligatoriu si numai din banii clubului. "Eu am dat" sau "eu platesc" sunt minciuni grosolane, 80% din sumele platite sunt din veniturile clubului, restul de 20% reprezinta sume ce vor fi "recuperate cel putin indoit de la UEFA. Becali este un mincinos ordinar, tactica lui jegoasa este de a indatora clubul mereu si mereu la el insusi, astfel incat sa poata spune oricand ca "baga" bani dar "uitand" in permanenta sa spuna cand ii recupereaza. Pentru ca daca nu stiai iti spun eu, Becali imprumuta Steaua cu bani. Asta e patron? Asta e un bisnitar ordinar si un caracter infect. Trec, din scarba, nu de altceva, peste faptul ca nu a facut absolut nicio investitie in centrul de copii si juniori, ca nu avem sediu, ca infrastructura e la pamant, ca tot ce se face, daca se face ceva, se face dupa urechea lui Becali, asta merita un tratament separat.

Meciul de aseara nu conteaza, puteam sa spun cu mult inainte ca avem o echipa de basini care nu va putea face fata unor atacanti tehnici, samd. Meciul de aseara nu are nicio legatura cu randurile mele, comportamentu paranoic al acestei scursuri m-a facut sa scroiu acele randuri, acest individ ne-a furat viitorul Stelei, ne-a furat Steaua.

 

Gica Chioru, si eu am fost pe 21 pe strazi si-mi vijiau gloantele pe la 3-4 metri deasupra capului. Crezi ca sta iti da dreptul moral sa instigi la violenta fizica? Nu e de-ajuns cite etape de suspendare a primit Steaua pentru "suporteri" ca multi din cei care posteaza aici?

Nu stiu pe unde-ti vajaiau tie gloantele, eu am spus ceea ce am spus doar ca sa se inteleaga diferenta intre un sentiment oribil, ce il datorez acestui individ, si ceea ce simteam atunci pentru Ceausescu.

 

______

 

(ultras_andy), ai scris:

M-ai fãcut .... sã mã uit la un atît de important meci al Stelei ca la unul amical. Ai reușit sã-l îndepãrtezi de iubirea pentru Steaua pe puștiul ce se extazia la fentele lui Marcel Rãducanu, la șuturile lui Dumitru și ale lui Iordãnescu, la loviturile de cap ale lui Sameș, pe tînãrul care a simțit cã-i picã cerul în cap de bucurie într-o noapte de mai 1986

 

Te rog sa folosesti ghilimele.

UltrasRadu24.10.2007 23:20
Subscriu, acest site a devenit bordeiul unor pusti frustrati din peluza, din randul celor ce intra pe teren si rup scaune (asta e viata lor).

 

Pentru acesti pusti frustrati era mai bine sa jucam o restanta cu Farul decat sa jucam in Liga Campionilor, vezi cazul lui Dinamo.

 

Tot pentru acesti pusti frustrati e mai bine sa fii pe locul 7, sa vinzi 8 jucatori pe an, sa aranjezi meciuri, pentru ei era mai bine cu Paunescu.

Noi, adevaratii stelisti, majoritarii, sustinem echipa si la bine si la rau.

 

Domnul Becali finanteaza echipa, si momentam o face cel mai bine din tara, vorbind pe rezultate. Avand ca termeni de comparatie finantatorii anteriori, e clar ca optiune mai buna nu exista.

Forza Steaua, Becali continua sa investesti si adu un antrenor tare la iarna.

 

Nu stiu cine esti insa asta este cel mai prost comentariu posibil...

Pusti frustrati...rupem scaune....stelisti adevarati....majoritarii...sustinem echipa la bine si la rau???

Uite parerea mea...nu ii iubesc pe baietii din peluza...eu merg acolo pentru ca acolo imi place sa ma duc eu la meci, acolo simt ca traiesc meciul. Nu am fost deloc de acord cu manifestarile care au fost stupide,nici cu incidentele cretine de la meciul cu Charleroi. Nu am rupt un scaun in viata mea, nu am avut probleme cu politia, nu am intrat pe teren si viata mea o am cu viitoarea mea sotie si cu copilul care se va naste insa Steaua este in urechile si in inima mea de cand tata a luat-o pe mama insarcinata cu mine si a dus-o la aeroport sa sarbatoreasca victoria din 1986.

Din pacate pentru adevaratii suporteri la care faci tu referire...la rau...spre exemplu Steaua-Arsenal...ghici unde era cel mai plin sector...Peluza Nord. La rau, la Sevilla, in februarie...dupa 0-2 in tur...cine a fost? Baieti din Peluza Sud si din Nord...si cativa fara apartenenta la un grup...cum sunt si eu.

Nimeni nu isi doreste locul 7-8...spiritul Stelei e facut pentru un singur loc...1. Insa ne dorim sa fim liberi, sa vedem viata pe teren, sa stim ca jucatorii sunt cu inima aici, ca acesti conducatori respecta simbolurile noastre, ne respecta putinele dorinte care le avem si ne sanctioneaza cand gresim. Ne dorim ca oameni care au scris pagini multe in cartea de istorie a clubului Steaua sa fie respectate, pretuite si valorate. Oare ce ar zice Constantin Ardeleanu despre situatia de acum? Un om care stie tot ce a miscat la Steaua. Crede-ma...ca e dezgustat, scarbit, umilit de tot ce e acum la echipa pentru care isi dedica viata. Am avut presedinti cu mai putini bani dar care cumparau cu cap, pe ce resurse aveau si aduceau trofee...sau uitam cele 21 de titluri castigate fara Gigi Becali sau cele 20 de Cupe ale Romaniei...cucerite fara el. SE POATE SI FARA hihi Becali...Steaua a demonstrat-o de prea multe ori.

Si nu in ultimul rand...ce antrenor tare vine acum la Steaua? Ce antrenor prestigios vine sa-si riste palmaresul, mandria, meseria pentru un oier care este mai analfabet, mai incult, mai slab documentat fotbalistic decat ultimul finantator de la FC Ciorogarla din Divizia Onoare? Fuge lumea de noi...si multumim hihi pentru asta. Din pacate cat urasc eu ungurii si echipa CFR Cluj, finantatorii aia de acolo sunt model. Au cumparat jucatori cu cap, au antrenor care are mana libera, sprijina suporterii prin construirea stadionului...si din pacate...rezultatele vor veni incepand cu anul asta.

Asa ca frustratii astia, sunt si ei din grupul adevaratilor suporteri...ca noi mergem peste tot...si incurajam echipa...cu toate ca unii au si alte planuri. Si ala care sufera acasa, cu copii lui ca Steaua e umilita in Europa e stelist adevarat, ca nu toti ne permitem un bilet la meci sau sa mergem in Bucuresti pentru meci sau in strainatate...fiecare e cum poate...insa toti care sustinem echipa asta suntem stelisti adevarati. Si din nefericire....majoritatea ne simtim umiliti, mahniti, suparati, tristi de ce se intampla cu echipa noastra. E ca si cum ti-ai vedea mama ca se imbolnaveste si nu faci nimic cu toate ca ai putea...cred ca tre sa facem ceva.

htoma24.10.2007 23:46

Eu nu prea scriu de regula desii in permanenta urmaresc stirile aici dar acum nu mai pot trebuie sa ma exprim:

Subscriu, acest site a devenit bordeiul unor pusti frustrati din peluza, din randul celor ce intra pe teren si rup scaune (asta e viata lor).

 

Pentru acesti pusti frustrati era mai bine sa jucam o restanta cu Farul decat sa jucam in Liga Campionilor, vezi cazul lui Dinamo.

 

Tot pentru acesti pusti frustrati e mai bine sa fii pe locul 7, sa vinzi 8 jucatori pe an, sa aranjezi meciuri, pentru ei era mai bine cu Paunescu.

Noi, adevaratii stelisti, majoritarii, sustinem echipa si la bine si la rau.

 

Domnul Becali finanteaza echipa, si momentam o face cel mai bine din tara, vorbind pe rezultate. Avand ca termeni de comparatie finantatorii anteriori, e clar ca optiune mai buna nu exista.

Forza Steaua, Becali continua sa investesti si adu un antrenor tare la iarna.

Stimate domn nu pot sa cred ca poti sa il lauzi pe un astfel de om. Hai sa fim putin obiectivi

sunt stelist de cand eram copil deci de vreo 30 de ani, am fost si SUNT STELIST ceea ce spuneti dumneavoastra ca respectivul face bine nu cred ca e asa a spus de atatea ori ca a venit la Steaua sa isi cladeasca cariera politica (vrea sa folosesc aceasta familie a Stelei in scopuri electorale) si probabil tot pe acest considerent se da si crestin dar hai sa luam fiecare parte a problemei separat :

* se da crestin ORTODOX dar prin comportamentul lui .... ii face pe oameni sa considere ca el are un comportament crestinesc dar cand apuca injura cum ii iese pe gura iar alteori vine si ne canta imnuri bisericesti si zice ca el el e crestin si trebuie sa ii ierte pe altii Dumnezeu SA II RASPLATEASCA FAPTELE BUNE si sa il ierte pentru lucrurile rele, eu nu cred ca poate fi un exemplu de crestin

* zice-ti ca face bine si investeste dar de ce alunga jucatorii de valoare si ii promoveaza pe care ii vrea el, doar pentru ca are banii pe care susti ca ii aduce la echipa dar cat castiga din publicitate la meciuri si acum de la UEFA? Daca echipa joaca bine si are un finantator care nu e si "antrenor" dar aduce un antrenor pe care il lasa sa-si faca treba nu cum a facut si cu Hagi dupa 3 luni ia zis ca el e patron si el face echipa iar pentru rezultate raspunde antrenorul In sport rezultatele se vad dupa cateva luni nu in 5 meciuri poate a facut greseli si Hagi dar nu e carpa lui ...... acesta sa ii zica ca nu stie fotbal da stiu vezi doamne nu stiu care fotbalisti de la Steua care ii zic la respectivu finantator ca Hagi nu stie, se vede ce fotbalisti sunt super eroi ai europei acolo se vede valoarea lor

Adevarul e ca NADAJDUIESC CA Dumnezeu O SA II DEA UN GRAUNTE DE MINTE SI SA MEARGA SA SE TRATEZE DE ISTERIA BANILOR SI SA LASE PE ALTII SA VADA DE ECHIPA IAR DACA SE TRATEAZA SI NU VA MAI SUFERII DE EGOCENTRISM DUS LA EXTREM, daca nu se va mai credea el, patron, antrenor, si tot ce vrea el numai pentru ca are bani si se intoarca la echipa daca nu are de gand sa se trateze de MANDRIA (necrestina) care zace in el sa plece: mai bine un finantator care baga 4 mil de dolari pe an dar ii lasa pe specialisti sa se ocupe de fenomenul sportiv decat 20 mil date de un tip care mai bine ar face caritate cu ei caci LA STEUA ISI BATE JOC DE BANI, ISI BATE JOC DE JUCATORII DE VALOARE SI DE TOTI CARE NU il pupi... , ISI BATE JOC DE Steaua

Ma bucur ca sa trezit si el "gandac" dupa cum singur afirma, asta e valoarea lui caci banii nu ii dau valoare; poate la noi in tara confundam valoare umana cu averile dar PRIVITI REALITATEA OBIECTIV SI NU MAI II FACETI PE CEI CARE TRAIESC PENTRU Steaua pustani frustrati FITI SIGUR CA TOTI SUPORTERII ADEVARATI SUSTIN Steaua IN INIMA LOR DAR NU MAI TREBUIE SUSTINUT acesta CARE CONDUCE ACUM. ATATA VREME CAT SE CREDE mai mult decat e trebuie trezit iar daca nu AFARA DE LA Steaua.

Forza Steaua !

P.S: O SA ISI REVINA ECHIPA SUNT CONVINS DAR respectivul DISTRUGE ATMOSFERA DE LA ECHIPA CEEA CE ESTE ESENTIAL IN JOCURILE DE ECHIPA

VladZoaia25.10.2007 00:04

Mie personal nu mi se pare prea dur mesajul...ideea e ca Gigi e un cioban de cea mai joasa speta si alunga suporterii de la stadion...Eu personal as fi de acord si ca echipa sa joace in divizia b numai ca sa plece "primul pastor al tarii".

Mesajul e unul foarte simplu si se adreseaza unui singur om...Pleaca din Ghencea "gunoiule",nu mai te vrea nimeni...

Presedintelui "marelui" partid png ii doresc sa obtina atatea voturi la europarlamentare cate puncte a acumulat echipa pana acuma in Ch. League

72panda25.10.2007 02:59

am spus ca nu voi pune la suflet fenomenul Becali dar din pacate a inceput sa ma afecteze tot ce face acest finantator,patron,antrenor si ce o mai fi el!!!

ar cam trebui ca noi suporterii sa luam masuri,asa cum om putea noi si sa-i facem viteza "d-lui" Becali ca nu-si mai are rostul la club!!!

rog toti suporterii stelisti adevarati,sa nu se mai duca la nici un meci indiferent ca e cu Dinamo sau Milan!!!

credeti-ma,nu se merita acest lucru si poate intr-o zi,sa facem o manifestare contra latifundiarului din piepra!!!

AndyQ25.10.2007 06:33

@ David_Copperfield

 

Merci frumos pentru atentionare. Am cam stalcit numele pe aici, in ultima vreme :))

 

Trebuie sa dau ceva miei de Paste.

seasonstraveler25.10.2007 07:07

Am incercat de multe ori sa scriu impotriva acestei scursuri umane care chiar daca emite pretentii de piosenie si crestinism nu este decat un retardat si un frustrat social, o blasfemie la adresa valorilor pe care le clameaza si le murdareste prin simpla rostire. Mi-am zis ca nici macar nu merita atata atentie. Intre timp imi este foarte clar ca un astfel de animal nu renunta usor si nici nu accepta parerea altora.

Care sunt meritele tale in viata incult abject si hidosenie intelectuala "care esti"?

Ai bani? Ma foarte indoiesc!! Esti un mincinos ordinar, iar faptul ca ai pretentii de politician nu face decat sa confirme apetitul pentru demagogie! Nu asta sunt toti politicienii? Niste demagogi care considera poporul atat de prost incat sa le accepte la nesfarsit minciunile. Prin urmare nici macar nu ai bani. "Fluturi" niste sume dar nu esti decat marioneta unor mafioti pentru care speli bani iar ei iti lasa ceva firimituri.

Esti manager? Habar n-ai ce-i aia! Obisnuit cu campul si transhumanta ai adunat ceva pamant (evident nu foarte legal) si faci parada de bani ipotetici. Ce afacere ai dezvoltat tu insulta adusa omului din Neanderthal? Nimic! Nici macar nu esti om de afaceri. Esti un bisnitar ordinar si atat! A! Nici macar pamantul ala nu-i al tau. Prietenii stiu de ce!

Esti politician? Numai neuronul tau lipsit de sinapse si bolnav putea emite astfel de pretentii. Esti singura persoana publica cu craniul transformat in burduf pentru branza ce-ti tine loc de creier si in comparatie cu care Vanghelie chiar poate emite pretentii de academician! Nu faci decat sa umilesti oamenii simpli cu pomeni si sa jignesti inteligenta unui popor cu atitudinea ta de fanariot generos.

Sa-ti spun ceva pachiderm mutant, esti doar o greseala pe care natura generoasa o suporta ca anomalie in procesul dezvoltarii umane. Esti o anomalie programata sa se fi intamplat inainte de evolutia catre mersul biped ... Studiul transformarii tale din copil idiot cu privirea tampa in tanarul frustrat si apoi in schizofrenul matur cu privire bovina va face, fara indoiala, obiectul unor teze de doctorat.

Esti stelist? Esti doar drama a 5mil de suporteri!

Stiu ca n-ai sa pleci, stiu ca n-ai sa-ti iei labele murdare de pe un simbol pe care l-ai terfelit prin limbaj si atitudine, dar nici n-ai sa mai folosesti Steaua ca blazon pentru persoana ta abjecta. Mai devreme sau mai tarziu stelistii se vor trezi. Vei veni singur la stadion (sau impreuna cu ceata responsabila sa-ti produca orgasme anale prin clisme bucale) savurand pe mai departe momentele de cultivare a personalitatii (de parca ai avea?!) singurului cioban care a antrenat in Liga Campionului.

Nu-ti doresc moartea! Sunt crestin, mai crestin ca tine. Iti doresc sa traiesti foarte mult, dar... sa simti in fiecare zi suferinta cumulata a stelistilor! Suferinta pe care inca o simt dupa un meci in care am fost umiliti cum rar s-a intamplat cu Steaua. Sa auzi in fiecare zi strigatul cumulat de disperare al suporterilor! Sa te zvarcolesti de durerea (desi durerea presupune creier iar tu nu ai) provocata suporterilor si simbolurilor unei echipe pe care o umilesti cu fiecare prezenta in public in care ii rostesti numele...

MihaiGaspar25.10.2007 07:25
Tocmai asta e problema. Exact tu ai spus-o.

Ce te intereseaza pe tine ce jucatori sau cine face parte din staff atat timp cat echipa are rezultate.

Ok, anul asta a mers prost dar acum nu vrei ca in fiecare an sa joaca la fel de bine. E imposibil.

Nu trebuie generalizat acum: Gata, Becali a distrus Steaua.Aoleao ce sa ne mai facem.

Din cate stiu eu pana sa vine Becali la Steaua echipa nu castiga in fiecare an titlu sau nu se ducea in fiecare an in Liga.

Decei calmati-ca ca nu e sfarsitul lumii daca nu trece de grupe. O sa prinda intr-un an viitor o grupa mai usoara, sau o sa faca coeficient in UEFA sa prinda urna a 2, sau intr-un an chiar joaca EXCELENT si trece de grupe. Asta e fotbalul.Noi vrem gata din al 2 an in Liga sa batem echipe de top din Spania si Anglia.

Fiti ma seriosi si ganditi obiectiv.

 

P.S. Sper ca lumea a inceput sa-si dea seama ce antrenor este Olaroiu. Daca nu si-a dat seama o sa-si dea in curand.Tineti minte jocurile bune pe care le-am facut anul trecut in Liga. Meciurile cu Kiev, meciul cu Lyon din deplasare si prima repiza aici(stiu ca nu se judca un mci pe reprize dar totusi daca nu gresea Carlos altceva ea),meciul de pe Bernabeu....

Domnul meu

 

Chiar nu realizezi ca rezultatele Stelei sunt doar o variabila de mana a doua in ecuatie? Pe NOI, astia frustrati dar care iubim cu adevarat Steaua, nu doar pentru rezultate, ceea ce se intampla este o drama. Ne pierdem entuziasmul pasiunea si identitatea deoarece daca Steaua face un meci bun apare primatul si isi aroga toate meritele. La meciul cu Sevilla am ajuns sa ma rog sa nu dea gol Surdu. Altfel poti sa fii convins ca Steaua nu mai avea nevoie de antrenor. Nu am urat pe nimeni in viata mea iar Jiji este primul care ma face sa ii doresc cu adevarat raul. M a facut sa privesc meciurile Stelei din inertie fara pasiune si fara bucuria pe care o simteam de cand aveam 6 ani. Pentru asta nu il voi ierta niciodata.

 

Mai gandeste te si apoi reconsidera ti scara de valori si poate prioritatile in viata

mirceaor25.10.2007 07:27

@ ronrichie

 

Bai baiatule, tie ti se pare normal ca OIERUL sa-si bata joc si milioane de oameni cu gesturile stupide, vorbele tembele si atitudinea zeflemista proprie unui taran incult,unui PARVENIT DE DOI BANI ce este??

Toate astea pentru ce? Sa-i fim recunoscatori pentru alea doua titluri din ultimii 4 ani? Pentru mult trambitata semifinala de UEFA in care doar noi stim cum am ajuns si cu ce echipe am jucat ca sa ajungem acolo ( si cum am stat cu sufletu la gura in peluza la Lia Manoliu in sfertul de finala cu ciorile)?

Pai sa ajunga sa ne ia la misto dinamuistii pentru panarama de "patron" ,care zice pe unde apuca ca isi baga p#$a-n fani ? Tot ala care il da afara pe "Hagi vagabondu' " , il angajeaza pe Lacatus cateva luni doar pentru a-si imbunatati imaginea , ala care zice : "Steaua e a mea si a urmasilor mei" , ala care NU STIE LEGA DOUA VORBE dar se viseaza presedintele tarii, mare voievod??

 

Marele tactician, pentru care fiecare antrenor e o marioneta: "Il bagi pe Dica portar si cu asta basta! Ca pe mine ma cheama Beecali!" , marele conducator de club care se inconjoara de manageri priceputi care culmea! sunt toti nepoti , veri, fini si ne mai miram de ce clubul nostru nu are o strategie de marketing,nu are un sector de copii si juniori, samd...pai bine nene, sa vina toti smardoii lu' Zmarandescu si sa dea in tine ,ca l-ai injurat pe Ovidiu Petre ca nu stie sa dea o pasa in fata..Ti se pare normal?

 

 

@ horse37

 

Asa e frate,asta e solutia..

 

Iar tuturor celor care il vad pe beecali ca Mesia: Stati linistiti ,Steaua , cel mai mare si mai iubit club de fotbal al Romaniei nu va ramane fara investitori , daca ne ajuta Dumnezeu si pleaca ciobanu' ...

«156789»