FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

E simplu, vreau sa dispari, Gigi…

«1456789»
axl2324.10.2007 16:47
Un tragic incendiu a distrus ieri biblioteca personala a patronului de la

Steaua, Gigi Becali. Ambele sale carti au fost mistuite de flacari.

Purtatorul de cuvînt al omului de afaceri a declarat ca acesta este cu atît

mai afectat, cu cît nici nu apucase s-o coloreze pe cea de-a doua

Urmatorul user care mai scrie chestia asta isi ia warn. E cel putin al optulea post de genul asta. Si cel putin al 56-lea mass.

agu24.10.2007 16:55

,, Raspund la E simplu , vreau sa dispari Gigi '' : si Eu !

daniel.steaua24.10.2007 17:10
Ai venit de unde cand ai scris asta???? Pot sa-ti ofer o consiliere psihologica, pentru tine ca esti stelist prima e gratis.....

 

aaaaaaa gata stiu cine esti tu!!!!! te-a dat in van nick-ul............tu esti tavalitul ala din pitesti care se milogeste de spurcat sa-i arunce cate o bancnota de 50 de euro, mai nou am vazut ca ai fost la mioveni (ca pitestiul a retrogradat). tu sigur ai halit-o pe aia cu pariul de 500.000 de euro :)))))) imi este scarba de tine si de idolul tau.

godfather8624.10.2007 17:21

Pentru retardatul care a scris articolu nu am decat un cuvant: "Vaid e capu tau"

Becali e de vina ma prapaditilor ca atata poate fotbalul romanesc?

El e de vina da Seviilla si Arsenal au bugetede peste 100 mil $?????

El e de vina ??????????

Io zic ca nu.

Nu puteti fi numiti siorteri ai Stelei. Sunteti cel mult niste simpatizanti care se cred suporteri.

Oricum nu e de mirare: Steaua are conducatorii pe care ii merita majoritatea "supoterilor".Pentru ca nu toti supoterii subscriu la remarcile care indeamna la violenta a lui chioru sau cum il cheama. Un derbdeau fara indoiala care nu stie probabil alyceva decat sa incite la violenta

RUSINE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Am atatea sa spun si nu am cuvinte care sa imi exprime iritarea la un asemenea articol.

Probabil ca chioru e din cei care il injurau pe Ov. Petre ca vezi domne credeau ei mari specialisti in fotbal ca nu e de Steaua. Multi dintre voi nici nu ar trebuie lsati poe stadioane pentru canu faceti nimic altceva decat sa aduceti nori negri deasupra Stelei.

SS Lazio24.10.2007 17:30

Un mic sfat : aceasta "urare" trebuia postata pe forum inainte de meciul cu Sevilla,un meci in care Steaua a aratat a Steaua si nu a afc Becali. Ma rog,cel putin asa am vazut eu.

Lasa impresia cum ca am fi extrem de devastati dupa meciul pierdut in fata invingatorilor lui Barcelona,in fata celor care au umilit Valencia si castigat UEFA.

Totusi,eu cred ca a fost una dintre miile de picaturi care au dat pe langa masa pe care era paharul[desi,ma repet,nu trebuia sa fie o picatura acest meci],

In orice caz,subscriu la tot.

Sper ca aceste pareri ale noastre sa ajunga la urechile informatorilor lui jijiot. De fapt,ma bucur, fiindca ele au ajuns deja;)

MoWeed24.10.2007 17:51

@godfather86

 

 

Mentalitatea asta e tipica romanilor....atunci cu de in alti ani echipe cu bugete mici la nivelul CL gen Artimedia Bratislava, Strum Graz, FC Copenhaga au reusit sa joace la un nivel destul de ridicat. In primul rand datorita seriozitatii conducatorilor care in loc sa zica "atata putem" au facut ceva ca sa creasca nivelul fotbalului de la ei din campionat.

 

Steaua are conducatorii pe care ii merita majoritatea "supoterilor". Pe Becali il meritati voi oile care il ridicati in slavi. Voi cei care tradati istoria si spiritul Stelei pentru Becali ca vezi-Doamne el "baga bani". Bine ca va imputinati pe zi ce trece ca altfel asta iesea presedinte odata si odata

Alin_H24.10.2007 18:08

Ba, da' voi chiar ati innebunit? Cum sa doresti moartea unui om ? De-acuma chiar exagerati. De parca ar fi facut si Becali asta cine stie ce rau Romaniei sau Stelei. Pana una-alta datorita banilor lui jucam in LG. Nici mie nu mi-e drag deloc, chiar de vreo luna a inceput sa ma enerveze, dar sa-i doresc moartea ar trebui sa fiu deja demn de Balaceanca. Inteleg sa contesti, cu argumente, da' ce scrie in articolul asta e deja de domeniul paranormalului. Si fotbalul asta e un sport totusi. Azi castigi, maine pierzi. N-avem sute de milioane buget si super valori in lot. Si ne-a batut Sevilla totusi, nu niste desculti. O sa vina si vremuri mai bune.

laurst24.10.2007 18:10

nu stiu de ce tot discutam despre indepartarea lui, avand in vedere ca nimic nu o sa se schimbe...

cel putin in viitorul apropiat...

nu credeam ca in aceasta viata voi apuca ziua in care un om oarecare sa ma faca sa abdic( sper temporar) de la viata de stadion...

acest sinistru personaj m-a adus in stadiul de a nu mai dori sa vin pe Ghencea...

aici nu e vorba neaparat de rezultate(desi manifestarile ''grobianului'' atrag de la sine aceste esecuri)...

mai rau e ca pierdem pe plan moral...atatea umilinte...oare cand se va opri???...se va opri vreodata?...foarte posibil ca nu...

am ajuns sa-l detest pe Adrian Ilie( omul, nu fotbalistul) atunci cand vad aceeasi placa...''avem sanse mari'', ''vom castiga'', ''avem jucatori foarte valorosi''( ?!!??!)... atat de tare l-a prostit si pe Adi, incat acesta a pierdut simtul ratiunii...

probabil ca va fi nevoie de o REVOLUTIE !, ca cea din '89, pentru a inlatura CIUMA, acest virus...

trebuie neaparat sa gasim ANTIDOTUL la acest mascarici, care ne persifleaza cu fiecare ocazie si ne-a adus in situatia( cel putin pe mine...) de a nu mai veni pe stadionul atat de drag( de fapt a doua casa, cateodata chiar prima...) :steagcruce:

MoWeed24.10.2007 18:11

@Alin_H

 

Nu e o tampenie articolul asta cel care l-a scris si-a dat seama ca Becali numa mort o sa lase in pace cel mai mare atu electoral al lui.

c.ronaldo1724.10.2007 18:16

Articolul e bun, titlul nu e inspirat "E simplu...".

Exact asta este problema, ca nu e deloc simplu.

Yoyoyoi24.10.2007 18:18

a ajuns si pe Prosport articolul :D

 

bravo Gica, bravo tuturor. Doar asa putem sa ne spunem durerile si suferintele sufletesti. Doar asa putem sa fim auziti si bagati in seama. Si, poate, cat de curand Dumnezeu ne asculta si pe noi si il ia langa el pe "cel al carui nume nu merita rostit"

dragos_drlsteaua24.10.2007 18:18

E trist ca pot sa ma uit la meciurile Stelei fara a schita vreo urma de implicare sufleteasca...

E mai trist ca nu sunt singurul...

E trist ca numarul spectatorilor din Ghencea la ultimul meci a fost de numai 13.000...

E mai trist ca asta s-a intamplat in Champions League...

E trist ca oameni ca Ienei sau Balint au devenit peste noapte invizibili...

E mai trist ce i s-a intamplat lui Gica...

E trist ca Steaua are 8 goluri inscrise in campionat...

E mai trist ca asta se intampla dupa 9 jocuri...

E trist ca...Steaua incet-incet moare...

E si mai trist ca in locul ei apare Fc Steaua...

leoc98024.10.2007 18:34

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/lig...in-genunchi.htm

Personalitate si caracter la jucatorii Slaviei. Exact ce ne lipseste noua mai mult. Pariu ca stim deja echipa care ramane acasa in toamna?

valiblondu24.10.2007 18:38
Pentru retardatul care a scris articolu nu am decat un cuvant: "Vaid e capu tau"

Becali e de vina ma prapaditilor ca atata poate fotbalul romanesc?

El e de vina da Seviilla si Arsenal au bugetede peste 100 mil $?????

El e de vina ??????????

Io zic ca nu.

Nu puteti fi numiti siorteri ai Stelei. Sunteti cel mult niste simpatizanti care se cred suporteri.

Oricum nu e de mirare: Steaua are conducatorii pe care ii merita majoritatea "supoterilor".Pentru ca nu toti supoterii subscriu la remarcile care indeamna la violenta a lui chioru sau cum il cheama. Un derbdeau fara indoiala care nu stie probabil alyceva decat sa incite la violenta

RUSINE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Am atatea sa spun si nu am cuvinte care sa imi exprime iritarea la un asemenea articol.

Probabil ca chioru e din cei care il injurau pe Ov. Petre ca vezi domne credeau ei mari specialisti in fotbal ca nu e de Steaua. Multi dintre voi nici nu ar trebuie lsati poe stadioane pentru canu faceti nimic altceva decat sa aduceti nori negri deasupra Stelei.

Imi e rusine cu tine ca esti suporterul Stelei si in acelasi timp suporterul acestui cioban...cum poti sa zici ca nu e de vine cand el i-a vandut pe Thereau si pe Elton spunand ca nu sunt de Steaua dar ii aduce pe surdu, zaharia sau badoi.....pentru mine Steaua inseamna mai mult decat familia...dar acum acest cioban m-a facut sa stau si sa sufar si sa nu mai merg la nici un meci....asa ca nu pot decat sa imi doresc ca plece din Ghencea fie si prin moartea lui.... :steagcruce:

GREUceanu24.10.2007 18:42
Rog AISS sau pe oricine altcineva influent sa porneasca o campanie dar nu ca cea care a fost, una mai intensa, mai indrazneata, care poate o sa-i dea de gandit ciobanului. Nu stiu ce sa zic, strangem presa la o conferinta anti-Becali, chiar nu stiu. Sper din toata inima sa fie cineva aici pe site putin mai limpede si mai inventiv ca mine si sa propuna o solutie buna si care se poate aplica cat de repede.

 

 

Mai in gluma, mai in serios, eu propun sa angajam un lunetist ... :blush:

Stanici24.10.2007 18:42

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/lig...in-genunchi.htm

Mai ca imi vine sa simpatizez cu astia in lupta pentru locul 3, dupa ce am vazut faza...

Doritorii de performante efemere, nu imi sariti in cap pentru ca nu cred ca puteti intelege ce simt si ce gandesc atunci cand afirm lucrul de mai sus.

Noroace!

fane_casieru'24.10.2007 18:44

@Razvypitesti si Daniel.Steaua

 

Este pentru ultima data cand va rog sa va spalati rufele in particular.

Folositi mesajele personale pentru a va cere prietenia.

robinnnhoood24.10.2007 18:45

Sunt nou pe acest forum, nu stiu cum stau lucrurile aici dar am si eu cateva intrebari:

1) Gigi de ce l-a dat pe Teherau si l-ai adus pe Neaga si il mai ti pe Iacob?

2) Gigi se lauda ca are bani miliarde de euro, de ce Steaua nu are stadion ca Arsenalu, de ce nu cumpara 3-4 jucatori de 7-10 mil fiecare de euro sa faca echipa de CL.

3) Esti luptatorul luminii si oastea unde este?

4) Cand are de gand sa lase antrenorii sa isi faca treaba?

 

 

Inca mai sper

Stanici24.10.2007 18:48

Gigi nu este p-aici, va rog eu, incetati cu adresarile directe catre 'mnealui. Scrieti-i o petitie, un mail, va rog eu!!

 

p.s. puneti-ma si pe mine in copie !

godfather8624.10.2007 18:52
Mai in gluma, mai in serios, eu propun sa angajam un lunetist ... :blush:
Mai in gluma mai in serios ar trebui politia sa va restezer pentru incitare la violenta.Nu glumesc. gluma e gluma dar deja s-a ajuns prea departe.Voi NU VA PRICEPETI LA FOTBAL DELOC. In anii 90' cand Steaua avea toto ce e mai bun din campionatul nostru nu prea faca fata in Liga cine mai era de vina. Si repet nu se poate compara aria de selectie pe care o ava Steaua atunci cu ce are acum. Acum e ceva normal. Atunci ava tot ce e mai bun .M aintreb unde erati atunci sa ii urati moartea celuilalt Becali.Dar probabil ca giovani facuse doar putin bine Stelei.Imi pare rau pentru greseli dar sunt prea nervos cand vad ce suporteri are Steaua.
Catalyn0724.10.2007 19:08

@godfather86

 

vezi ca fundul ciobanului nu e pe site-ul asta, ca sa poti sa-l pupi ... cauta-l in alta parte

godfather8624.10.2007 19:10

Nu da e fundul meu daca vrei sa-l pupi tu.

Oricum e mai destept decat capu tau.

Oradeanu24.10.2007 19:12

@godfather86

 

Deci spui ca suporterii Stelei nu sunt bun? Ca isi dau viata degeaba pentru echipa kktului astuia? Eu unu ma intreb daca Steaua asta e Steaua noastra sau nu? Tu nu iti pui nici o intrebare referitor la ceea ce se intampla la echipa de cand ideile InaltPreaAfurisitului sunt litera de lege? Tu nu te intrebi ce cauta anumiti jucatori la Steaua? Ce cauta anumiti oameni din staff-ul tehnic pe acolo? Nu vorbi de toti daca tu nu esti in stare sa gandesti. Ramai cu ce intelegi tu si mai departe lasa-ne in pace, da?

 

@ Gica Chioru

Si eu vreau acelasi lucru. Chiar daca incalcam cel putin una din cele 10 porunci, mult trambitate si de jijinho, dar oricum nu sunt toate, nu-i asa Jiji?

Ma doare-n fund de Jiji asta si de ideile lui. Astept invierea Stelei din care ciobanasul sa nu mai faca parte.

godfather8624.10.2007 19:25

Tocmai asta e problema. Exact tu ai spus-o.

Ce te intereseaza pe tine ce jucatori sau cine face parte din staff atat timp cat echipa are rezultate.

Ok, anul asta a mers prost dar acum nu vrei ca in fiecare an sa joaca la fel de bine. E imposibil.

Nu trebuie generalizat acum: Gata, Becali a distrus Steaua.Aoleao ce sa ne mai facem.

Din cate stiu eu pana sa vine Becali la Steaua echipa nu castiga in fiecare an titlu sau nu se ducea in fiecare an in Liga.

Decei calmati-ca ca nu e sfarsitul lumii daca nu trece de grupe. O sa prinda intr-un an viitor o grupa mai usoara, sau o sa faca coeficient in UEFA sa prinda urna a 2, sau intr-un an chiar joaca EXCELENT si trece de grupe. Asta e fotbalul.Noi vrem gata din al 2 an in Liga sa batem echipe de top din Spania si Anglia.

Fiti ma seriosi si ganditi obiectiv.

 

P.S. Sper ca lumea a inceput sa-si dea seama ce antrenor este Olaroiu. Daca nu si-a dat seama o sa-si dea in curand.Tineti minte jocurile bune pe care le-am facut anul trecut in Liga. Meciurile cu Kiev, meciul cu Lyon din deplasare si prima repiza aici(stiu ca nu se judca un mci pe reprize dar totusi daca nu gresea Carlos altceva ea),meciul de pe Bernabeu....

Motzatzei24.10.2007 19:31
Mai in gluma mai in serios ar trebui politia sa va restezer pentru incitare la violenta.Nu glumesc. gluma e gluma dar deja s-a ajuns prea departe.Voi NU VA PRICEPETI LA FOTBAL DELOC. In anii 90' cand Steaua avea toto ce e mai bun din campionatul nostru nu prea faca fata in Liga cine mai era de vina. Si repet nu se poate compara aria de selectie pe care o ava Steaua atunci cu ce are acum. Acum e ceva normal. Atunci ava tot ce e mai bun .M aintreb unde erati atunci sa ii urati moartea celuilalt Becali.Dar probabil ca giovani facuse doar putin bine Stelei.Imi pare rau pentru greseli dar sunt prea nervos cand vad ce suporteri are Steaua.

 

Subscriu.

 

Pentru mine e incredibil ce se posteaza pe situl asta din partea unora care se declara stelisti. Aici e vorba de o nevroza generala, nu de suporteri ai unei echipe de fotbal. Iar daca cei care conduc situl asta provoaca si intretin aceasta stare de isterie cronica prin articole care ne explica ca eventuala moarte fizica a lui Gigi Becali e un lucru bun SI DE DORIT (atentie!!!!), atunci poate am gresit situl.

 

Nu simpatizez cu PNG si nu sunt fan Becali, cel mult ma distreaza in aparitiile TV, dar am suficienta luciditate sa vad ceea ce se vede si din avion: si anume ca Steaua lui Becali, asa troglodit si dement cum e, e cea mai performanta echipa de club romanesca din ultimii 3-4 ani in cupele europene, ca are singurul stadion la norme Champions League din Romania, ca e (inca) singura formatie romaneasca de CL, ca are o semifinala de Cupa UEFA la activ, etc etc.

 

Sa vrei moartea unui om care este clar ca vrea binele echipei si a dovedit-o in timp, doar pentru ca Steaua a mincat bataie de la detinatoarea Cupei UEFA si a Supercupei Spaniei, asta e prea de tot!!

 

Gica Chioru, si eu am fost pe 21 pe strazi si-mi vijiau gloantele pe la 3-4 metri deasupra capului. Crezi ca sta iti da dreptul moral sa instigi la violenta fizica? Nu e de-ajuns cite etape de suspendare a primit Steaua pentru "suporteri" ca multi din cei care posteaza aici?

 

Steaua (si nici o echipa romaneasca de club) nu are valoare de CL, iar asta nu e vina exclusiva a lui Gigi Becali. Chiar si o echipa de rahat ca Shakhtar e plina de brazilieni si are un buget de 60 mil euro.

Atunci cind si Gigi Becali isi va da seama de niste chestii (ca nu e totusi prost) atunci se va implica cum trebuie la echipa, prin achizitii adevarate, de CL (nu scremete gen Camus), si printr-un antrenor de talie europeana (nu Hagi). Dar o va face, sunt convins, pentru ca e prea orgolios sa se uite la bani. E altcineva in tara asta care ar putea pune la bataie 50 mil buget de transferuri peste (sa zicem) 2-3 ani?

«1456789»