FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Dacia Mioveni - Steaua 1 - 2

«1234568»
Miaus07.10.2007 19:49

Bah ia mai terminati-va cu PORCARIILE referitoare la arbitraj.Am dat 2 goluri VALABILE!

 

BAh voi aati vazut caseta tehnica ??!?!?!?! Am avut 18 suturi la poarta si 10 pe poarta.

 

Pentru aia care nu sunt specialisti in matematica inseamna ca noi am sutat la poarta o data la 5 MINUTE!Adica am stat calare pe aia de nici nu se mai vedeau.

 

Muream de oftica daca nu castigam cele trei puncte pentru ca astazi le-am meritat.Si va spun si DE CE AM EMRITAT!:

 

1.Pentru ca am jucat FOTBAL (mai putin mai mult dar ma jucat)!

2.Pentru ca Mioveniul a avut o singura semi-ocazie si a dat gol noi am avut vreo 10 okzii si am dat 2.

3.Pentru ca Pedrazzini are sange in c.oaE si a RISCAT.

4.Pentru ca aia de la MIoveni sunt niste MARLANI si niste RETARZI notorii, la fel ca si vreo 1nca 12 echipe care cand joaa cu Steaua joaca in 10 fundasi.

 

 

Mama de-abia astept sa se duca dracu coeficientul ala si sa jucam cate 7 tururi preliminare daca s-ar putea sa se mai termine cu manarelile astea odata.Sa fim dracului exclusi 5 ani din UEFA sa jucam doar noi aici sa dispara borceii,jijei coposei si restul sa vina niste oameni ca lumea.

Dano07.10.2007 19:50

Din pacate ...in ultima vreme am impresia ca pe teren nu evolueaza echipa Steaua asa cum o stiu si o vreau ci o echipa oarecare .....intamplator cu numele Steaua.

Hassan07.10.2007 19:50

Sincer, sunt total DE ACORD cu steauatoronto. Du-i in **** mea de tarani infecti o repriza intreaga se apara cu toata echipa din propria jumatate nu ies nici macar la constructie, daramite la atac. Ati vazut raportul suturilor? 20 si ceva la 8 la poarta....cam 18 la 5 pe poarta....ierati-ma domnilor insa Steaua a castigat PE MERIT! A dominat si pedepsit o echipa de tarani infecti care A REFUZAT FOTBALUL O REPRIZA INTREAGA. Asa ar trebui sa se intample de fiecare data cand o echipa din asta mica face un asemenea anti-fotbal grosolan. sa si-o ia in minutul 90. Sincer, ma doare fix in cot ca a fost fault la zaharia. A fost o victorie 100% M E R I T A T A. Felicitari baietilor care in sfarsit au demonstrat ca pot sa inscrie mai mult de 1 gol pe meci in campionat (nota bene: de cand a venit massimo am marcat in 3 meciuri cat Hagi in 6....no comment). Au jucat bine, au dominat, au redescoperit ce inseamna devieri si combinatii pe jos. Imi vine sa vomit cand vad echipele astea autobaziste de provincie. Bine le-am facut. Cei care se agata acuma de faulturi, lasati-o mai moale, se vede de la o posta ca Steaua joaca FOTBAL de cateva meciuri incoace, nu mai e turca.

EDIT: uitati-va si la Miaus ce zice domnilor, alt om care a vazut meciul si a vazut ceea ce zic eu

-=Danny=-07.10.2007 19:51

Frumos joc din partea Stelei ..... parca a jucat mai bine decat alte vdati , repriza a doua mia placut mult , da nu era nici unu in stare sa invinga pe portar miovean . Bravo lui Iacob pentru dubla .... se vede ca e de la Valcea :>:>:> . Badea nu a reusit nimica azi .... m-a dezamagit , si Neaga la fel .... si Dica ............. :sad2:

greenyes07.10.2007 19:56

O fi Becali de vina numai ca nu joaca el pe teren. Cert este ca jucatori ca Petre, Neaga, Nicolita, Zaharia, Baciu,

 

Cine ii are la suflet pe petarde??? Cine cunoaste cel mai bine jucatorii, pardon, tentativele de jucatori care s au aciuat in Ghencea?????

 

Cum bahhh, nu stiti, "yoooooo".......haaahaaaaaahaaaa....cel mai bun din lume sunt baahhhh

 

 

Sapa ti groapa cat mai adanca ca sa nu i mai dai de fund cand o sa cazi in ea.....si o sa cazi....ziua aia se apropie!!!!!!

CaTaLiNsm StElIsTu07.10.2007 20:05

3puncte pretioase....in rest:NO COMMENT!

strezahuzum07.10.2007 20:06

Bucuria e mai mare pentru ca am invins un intreg sistem. Sistemul celor care baga autobaza in poarta si practica anti-fotbalul. Ceea ce Mioveniul joaca numai fotbal nu e. La fel ca si la Dinamo-Mioveni, argesenii faultau din 5 in 5 secunde si stateau toti pe linia portii (vezi si ratarea din min 70). Ma bucura enorm ca am invins pe rahatul de echipa a unui rahat imputit de om : Netoiu.

 

Revenind la joc, cateva idei despre jucatori :

 

- Zapata, pas. N-am ce sa-i reprosez la gol, in rest sigur pe el.

- Dica, anost , ca de fiecare data cand i se acorda atentie speciala.

- Badea inutil, sa se ia de mana cu Neaga.

- Cristocea OK, frumoasa devierea de la primul gol.

- Iacob, dublu OK, a avut doua faze si a bagat mingea in poarta.

- Niste cuvinte de dulce pentru marele jucator Ov. Petre, care cand nu pune mana pe minge in careul nostru ia al doilea galben pentru un fault stupid in careul advers, total inutil.

- Croitoru, sa ne lase la iarna, du-te tu la Buzau si zi-i lui Ochirosii sa se intoarca.

- Goian si Rada, OK in general, dar nici n-au rupt gura targului.

axl2307.10.2007 20:07

Un meci in care n-am avut pic de emotii. Nu m-am suparat la golul miovenilor, nu m-am bucurat la golurile lui Iacob. M-am uitat la televizor ca la un episod dintr-un serial prost. Fara trairi, parca silit.

Multumesc, Becali, ai distrus in mine, cel putin in seara asta, bucuria fotbalului.

 

 

In alta ordine de idei, Petre Marin e la finalul carierei, Ovidiu Petre a fost eliminat meritat dar nu-l blamez, daca-i iesea intrarea aia putea fi gol, Badea se misca precum un zombi, Iacob la locul lui. Arbitrajul asa-si-asa, parca favorabil noua.

DanStan07.10.2007 20:07

Hai ca-i bine. Ce naiba, doar stim ca Steaua poate juca cu mult mai prost decat a facut-o azi.

Chestia e ca pentru a vedea jumatatea plina a paharului trebuie sa ne raportam la Liga lu' mitica. Daca e sa ne raportam la ce se joaca prin Europa atunci e groasa rau.

 

La finalul meciului cu Dacia Mioveni, finantatorul (...) a afirmat ca Steaua va obtine sase puncte din dubla cu FC Sevilla daca va juca la fel ca in meciul de la Mioveni.

 

Da', frate. Genial. Si Dacia va produce maine un maibah tapitat cu blana de oaie si dotat cu un motor cu 6 pedale.

sunchaser07.10.2007 20:09

In sfarsit am avut si noi ocazii. Parca se vad ceva schimbari in joc, in seara asta clar meritam sa castigam dupa cate ocazii am avut. Am avut noroc ca am marcat in min 90 dar am avut si ghinion ca am ratat vreo 4 ocazii rarisime. Bravo Iacob ca a reusit sa marcheze, sper ca in meciurile urmatoare sa-si revina si Badea. uite ca se poate si fara Nicolita

 

Renunta la limbajul gen MiRC. Citeste regulamentul.

RaDoooI07.10.2007 20:13

Bravo Pedrazzini ! De mult nu am mai vazut un asemenea antrenor, care sa scoata fundas si sa bage atacant. Bravo lui, stie cum trebuie sa joace Steaua! Pana la iarna vom juca mai bine indiferent de ce petarde de jucatori va folosi.

 

Dezamagiri: Badea (care totusi are o scuza, vine dupa o lunga perioada de accidentare), Dica (de la o vreme baiatu asta nu mai joaca nimic, mai exact de cand a jucat bine la nationala), Neaga (ce-o fi cu el?).

 

Iacob se pare ca o comite din nou. Faced in nou ca anul trecut cand a ratat ocazii imense cu Gloria Bistrita si toti il injuram si il faceam inapt, iar apoi a dat 1 gol pe meci pana s-a reaccidentat.

 

:steagcruce:

dax4707.10.2007 20:15

Super bulan pe Steaua. Noroc cu fazele astea la 2 pasi de poarta, ca altfel n-ar fi inscris nimeni. Iacob a ratat mult, dar a si reusit sa dea 2 goluri. Si-a spalat un pic din pacatele ratarii monumentale din meciul cu Arsenal, dar preferam sa batem pe Arsenal si sa luam bataie la mioveni. Oricum campionatul asta nu mai conteaza, ca la cum jucam nu terminam in primele 3.

 

Vali Badea - mai bine plecai tu la dinamu si nu Bostina. N-ai nici o treaba cu fotbalul. Nici nu stii unde e poarta. Esti praf.

Ov Petre - chiar nu mai e nevoie sa comentez. Baiatul asta chiar o cauta cu lumanarea. Macar am scapat de el 2 etape.

Dica - pacat ca si-a bagat ala capul, ca altfel ar fi marcat Dica din acea lovitura libera.

Restul s-au miscat binisor. Lui Cristocea i-ar trebui mai mult curaj, am vazut ca prea era servil fata de Dica si restul. Eu as fi tras la poarta cand as fi avut ocazia.

 

Un meci bunicel, dar contra unei formatii care nu putea emite pretentii, mai ales in repriza a doua.

Arbitrul - nota 7. Prea a scutit gazdele de cartonase. Faulturile si taraniile trebuie sanctionate. Lui Goian i-a dat cartonas total aiurea, si probabil si lui Rada, ca n-am vazut de ce i-a dat.

axl2307.10.2007 20:15

N-am inteles de ce Massimo nu mai da declaratii in romana. Si mi-a placut de Victoras care, intrebat daca dedica lui Hagi victoria de azi (o intrebare stupida si rau-voitoare de altfel), a raspuns sec "nu comentez".

w3bmaster07.10.2007 20:15

3 Puncte

Am ratat mult prea mult

 

In rest vom vedea

Miaus07.10.2007 20:17

@dax47

 

Ma ofer eu sa iti cumpar ochelarii aia de care ai nevoie ca sa vezi meciurile Stelei.

 

Pana una alta scoate-i pe aia de cal ca nu vezi padurea din cauza copacilor.

AndyQ07.10.2007 20:19
Cert este ca jucatori ca Petre, Neaga, Nicolita, Zaharia, Baciu,

 

Cine ii are la suflet pe petarde??? Cine cunoaste cel mai bine jucatorii, pardon, tentativele de jucatori care s au aciuat in Ghencea?????

 

Astea sunt petardele? Zaharia e petarda sau Neaga? Dar cu Baciu ce ai, ca el nu a jucat... :)

 

Calmo` ca o dam in prosteala.

endorama07.10.2007 20:19

nu inteleg comentariile negative la adresa jocului facut azi. sincer, n-am vazut prima repriza, dar din ce am vazut in a doua, eu zic ca Steaua a jucat bine avand in vedere conditiile de joc, adica faptul ca Mioveniul s-a aparat cu toti jucatorii..

 

chiar am avut o multime de faze periculoase - asta spre deosebire de meciurile sub Hagi cand nu ajungeam in fata portii adverse decat din faze fixe.

 

si nu in ultimul rand, vreau sa-l evidentiez pe Iacob. nu doar prin cele 2 goluri ci si prin tehnica de care da dovada. eu zic ca Iacob e unul din cei mai buni jucatori pe care ii are Steaua acum. sper sa isi revina cat mai repede la forma pe care o avea acum vreo 2 ani inainte sa aiba cele 2 accidentari.

danimarcu07.10.2007 20:21
Ce greseala grava de arbitraj ma? De unde naiba le scoateti? Pacat ca nu va putem verifica stelismul la inscrierea pe acest site, aveti uneori niste opinii de te doare capul!

 

AMBELE GOLURI au fost PERFECT REGULAMENTARE!

 

Mai putin faultul ce a precedat golul doi...

AndyQ07.10.2007 20:22

N-ai cum sa joci deschis in fata unei echipe de fomisti, care sta cu curu`n poarta 90 de minute. O echipa care are cele mai multe GALBENE la activ, dublu cat Steaua, deci o echipa agresiva, care-ti rupe oasele. Ce-ati vrea sa joace Steaua in astfel de conditii?

 

N-ati avut destul ocazii de numarat pe langa niciuna a Mioveniului? Meciurile cu echipele tari, in care Steaua a jucat frumos, exista pentru ca respectivele echipe nu stau 10+portar in careul mic sa nu cumva sa le-o dai in... ate.

 

E grele, domnii mei, e grele!

 

P.S. As remarca si eu pe Iacob, care a rezolvat ecuatia si l-as pune pe lista neagra pe Badea... care e aerian rau. Daca nu-si revine, nu stiu zau cand mai prinde primu` 11.

Miaus07.10.2007 20:24
Mai putin faultul ce a precedat golul doi...

 

Depinde cum vrei sa privesti.Din ounctul meu de vedere s-au jenat reciproc pentur obtinerea balonului.

 

Si avand in vedere cum se aruncau prin piscina aia de la Mioveni o fi zis si arbitrul ca nu mai merita sa fluiere chiar orice atingere.

 

P.S. As dori sa ii felicit si sa le adresez tot RESPECTUL meu celor din galeria Stelei pentru ca s-au auzit TOT meciul.

 

BRAVO BAIETI!

petrinho07.10.2007 20:24
pai ce nu e adevarat ? nu joaca ca un ceas Ovidiu Petre ? ca un ceas stricat ? :))))

 

 

da da.. ca ceasul... numai 60 de min.. si in alea.. parca face balet :-<

AndyQ07.10.2007 20:25
Si avand in vedere cum se aruncau prin piscina aia de la Mioveni o fi zis si arbitrul ca nu mai merita sa fluiere chiar orice atingere.

 

 

Aia am vazut si eu, Miaus. S-a deschis la Mioveni bazin olimpic...

amarel07.10.2007 20:27

Ei, cert e ca se vede un reviriment in jocul echipei, in sfarsit ceva ofensiv, parca s-au mai rarit pasele laterale si cele muuult in spate , ce ma enerveaza insa e jocul unora,....care sunt inca bagati degeaba in teren, n-am sa nominalizez, au facut-o altii mai bine inaintea mea ,sa vedem dupa inca 2 etape care-i prestatia echipei .

Un alt lucru bun , e ca Pedrazzini mai incearca si alti jucatori in locul celor care n-au dat randament pana acum , si mai face si schimbari ...ofensive !!!!

Sa speram ca suntem pe drumul cel bun !!

axl2307.10.2007 20:27

Nu l-as pune la colt pe Ovidiu Petre, in afara de cartonas n-am ce sa-i reprosez, si chiar si faultul ala imi pare oarecum justificat. Omul a incercat un tackling care, daca-i reusea, il punea in pozitie de gol. (Asa se scrie tackling?)

radutheodor07.10.2007 20:27

Steaua joaca din ce in ce mai bine. A avut 18 suturi pe poarta, din care 10 pe poarta. Iacob a ratat incredibil cu portaru, am avut cateva faze in care a fost pur si simplu asediu la aia in careu. Am avut ocazii si din cornere, si din lovituri libere, si din faze de joc. I-am facut praf la toate capitolele. Aia au dat un gol ultra norocos din toate cele 3 suturi pe care le-au avut pe poarta.

 

Pedrazzini este un tip cerebral, are caracter, a raspuns foarte demn si frumos viermelui de Mircea Radulescu, stie sa gestioneze relatia cu ciobanul, stie sa-si motiveze jucatorii.

 

P Marin nu e petarda, asa cum o vede incetinutul mintal care este greeneyes ;-). P Marin este cel mai constant fundas de banda din Romania. Si vad asta nu numai cei 5 antrenori de la Steaua, Zenga, Protasov, Oli, Hagi si Pedrazzini, ci si Piturca, care il foloseste meci de meci la nationala.

 

Una peste alta, jucam bine, jucam frumos, altceva decat meciurile celebre de 0-0 de dupa etapele din Champions League ... eu nu va inteleg ce mai vreti acum? Inainte, dupa un meci de CL, nu aveam nici un sut pe poarta si era minune daca terminam 0-0. Acum, la 4 zile dupa un meci SUPER OBOSITOR cu Arsenal, am jucat 90 de minute, am presat ... bravo lor, asta e atitudinea pe care vreau sa o vad la jucatorii Stelei.

 

Oricum trebuie sa avem mare grija in campionat, CFR, Dinamo si Rapid au iesit toate din Europa si sunt concentrate 100% pe campionat ...

«1234568»