FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Dacia Mioveni - Steaua 1 - 2

«1238»
fcsteaua.ro07.10.2007 17:08

Steaua: Zapata - P. Marin, Goian, Rada, Emeghara- Badoi, Ov. Petre, Dica, Cristocea- Iacob, Badea.

 

Rezerve: Vîtcã, Ninu, Neșu, Baciu, Neaga, Croitoru, Zaharia.

 

Antrenor: Massimo Pedrazzini

 

La Steaua au mai intrat pe teren Croitoru (in minutul 57), Zaharia (in minutul 65) si Neaga (in minutul 79).

 

Steaua Bucuresti a invins cu greu (2 - 1) in deplasarea de la Mioveni. Golurile Stelei au fost marcate de Victoras Iacob la final de fiecare repriza.

 

In minutul 59 Ovidiu Petre vede cartonasul rosu pentru un fault stupid in careul Daciei. Situatia este echilibrata cand un minut mai tarziu Murgan de la Dacia Mioveni vede acelasi cartonas.

 

Cum s-au marcat golurile:

 

Min 35' - Centrare la coltul lung, Bratu deviaza mingea in poarta lui Zapata.

 

Min 45+2' - Iacob scapa de marcajul lui Daouda, se intoarce si egaleaza.

 

Min 90' - Centrare in careu, Iacob preia, fundasii pitesteni se opresc, sut si 2-1 pentru Steaua.

 

Accesati casuta meciului in format text

 

Click aici pentru clasamentul Ligii 1

 

 

Phanttom07.10.2007 17:11

Off-line:

Meciul se poate vedea si de pe net? Pe SopCast?

Flysoul07.10.2007 17:13
fular-campionii rupem norma asta seara
shack3r07.10.2007 17:18

O formula foarte ofensiva,insa cand vor reveni Plesan, Radoi, Lovin si Bicfalvi oare o sa jucam tot cu un mijlocas defensiv?

sunchaser07.10.2007 17:21

poate batem si noi in seara asta...

raul stelistu07.10.2007 17:36

Ii batem pe descultii astia.

Forza Steaua forzateaua

hypno07.10.2007 18:02

asta-i fotbal ???

 

Dinamo si Rapid au facut instructie cu echipe mai bine cotate decat echipa asta din oraselu' cu becuri imprumutate ...

 

Daca asta e fotbal ce joaca Steaua, mai ales cu adversarul asta .... ai de capu' meu.

 

Forza Steaua!!!

saphyrre07.10.2007 18:07
Off-line:

Meciul se poate vedea si de pe net? Pe SopCast?

 

 

Daca ai Sopcast instalat, da click pe linkul asta:

 

sop://broker1.sopcast.com:3912/17544

 

 

Mi se pare mie, sau parca jucam altceva? :) Pase pe jos, viteza, combinatii.... sa speram ca o vor tine asa tot meciul.

hypno07.10.2007 18:13

Badea e parasuta se pare. Ar face bine sa invete sa dea drumu la mingea aia ca nu e proprietatea lui.

mfun07.10.2007 18:14
Daca ai Sopcast instalat, da click pe linkul asta:

 

sop://broker1.sopcast.com:3912/17544

Mi se pare mie, sau parca jucam altceva? :) Pase pe jos, viteza, combinatii.... sa speram ca o vor tine asa tot meciul.

 

 

 

ti se pare ti se pare

 

1-0 mioveni

Kekea07.10.2007 18:15

Voi chiar va asteptati la altceva?

hypno07.10.2007 18:17

la cum joaca, e mega meritat golu'

La faza golului au jucat exact cum ar trebui sa joace Steaua ... pase, viteza, deschidere, nu gadilat de minge juma de ceas ... toata scarba fata de unii jucatori care sunt in lotul asta.

 

oare cand pleaca ciobanu' ?

 

Forza Steaua !!!

danimarcu07.10.2007 18:18
Mi se pare mie, sau parca jucam altceva? :) Pase pe jos, viteza, combinatii.... sa speram ca o vor tine asa tot meciul.

 

Vezi ca meciul nostru e pe kanal d,poate te uiti la altceva...

mfun07.10.2007 18:18

ce echipa de retardati suntem, au dschis astia scorul si nu avem nicio reactie, mai mult tot descultii astia domina jocul

optarul07.10.2007 18:19

santem pe ei!

DelPiero1007.10.2007 18:20

Suntem vai de capu' nostru...

sunchaser07.10.2007 18:21

se pare ca nu batem

t-rex07.10.2007 18:22

vai de mama nastra !!

ionut9107.10.2007 18:22

daca si mioveniul ne pune probleme atunci ce sa mai speram din jocurile cu echipele mari?

danimarcu07.10.2007 18:24

Taci mah,ca a zis ciobanul ca-i batem pe Sevilla si acasa si in deplasare...

t-rex07.10.2007 18:25

bah, fratilor, nu jucam nimic...ce fotbal mai e si asta!?

hypno07.10.2007 18:26

ne-am cumparat jucatori de pluton (cu f mici exceptii) si asteptam sa facem performanta ...

badoi, ov Petre, rada si lista poate continua ... ma uit la rezerve si intrebarea maxima este: pe cine sa bagam in teren? pe Zaharia ? pe Croitoru? pe Neaga ? sa lasam scuza accidentarilor la o parte ca nu are nici o treaba scuza asta.

Ochirosii ce cauta la Buzau si de ce nu joaca la Steaua ? e de n ori peste Cristocea sau orice alt mijlocas de banda pe partea aia ... cel putin la ce joaca aia acum. Mijlocasi de banda dreapta avem ? avem numa indivizi cu moaca de robocop. Mijlocas central ? Ov Petre ????

astia suntem, nu avem ce pretentii sa avem de la jucatorii astia. Bine ca au zburat Thereau, Elton (mic cum era, dar lega pase de numa), Bostina si Oprita (care a fost injurat de multi pe nedrept ...) ...

 

Hai Steaua ! Steaua umpluturilor si looserilor din Liga I.

 

Forza Steaua !

Fan Steaua anti jiji07.10.2007 18:26

Becali e de vina pentru tot ce se intampla la Steaua

FitzZe07.10.2007 18:26

Steaua=0 :| **** bkl

raul stelistu07.10.2007 18:27

Gooooooooooooooooooool

Super gol..............hai baieti ca se poate

«1238»