FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

UTA Arad - Steaua 1 - 1

«167891012»
anjin22.09.2007 16:23

Jiji este un personaj infect care s-a purtat foarte urat cu Hagi care este un simbol al Romaniei si a fost un MARE fotbalist,dar atat! N-am sa ma bucur niciodata in viata mea pentru esecurile Stelei pentru ca nu pot! Sunte-ti nebuni cei care faceti asa ceva! Am sa ajung din pacate cred, cat timp o sa fie acest cioban infect la echipa,sa raman indiferent in fata oricarui rezultat al echipei mele mult iubite,ce tinde din pacate sa ramana numai un nume. MORI ciobane!!! FORZA Steaua Semper Fidelis!

angel dust22.09.2007 16:23
lasa ca era Hagi de vina.pentru toti specialistii mare dreptate ati avut ca Hagi era de vina.azi am vazut un joc sclipitor al Stelei.prevad un dezastru cu 0pct in cl sau maxim 1 pct si cu un loc 3 in campionat la mare bataie cu Dinamo.Gigi esti praf ! ov Petre nici toate injuraturile din lume nu ajung pentru tine !!!

Tu iti doresti cam mult de la echipa care a jucat azi .... pe bune .... pe ce loc suntem acuma? Aici ramanem. Si daca facem punctul ala in CL ar fi din prost noroc

bgdb22.09.2007 16:23

tigan e ala de ii zici tata. Jardel nu e tigan. Nici fotbalist dar cit timp joaca pentru noi nu e tigan. Tu esti.

hai ca deja o arzi foarte dubios. sa inteleg ca eu nu pot sa zic de Nicolita ca e tigan, pentru ca asa vrei tu?

fii serios si nu mai jigni oamenii

Matteo22.09.2007 16:23

e momentul sa-l facem pe nenorocit sa plece de la echipa......am ajuns sa tin cu adversarii cand joaca Steaua doar ca sa-l vad pe cioban ofticat

stelistu din sm22.09.2007 16:24

bine ca criza asta e la inceput de campionat

inca mai e timp de revenire

mai avem si o restanta

numa trebuie neaparat o schimbare

pe astia trebuie sa-i batem si fara antrenor

nu se stie ce se intampla cu jucatorii, s-au aruncat o gramada de bani pe nimeni

in afara de golanski eu nu vad nicio achizitie

poate vedeti voi

si eu sunt trist, dar sunt sigur ca ne vom reveni

dee22.09.2007 16:24
@ dee

Chiar crezi ca cei din mass-media ar renunta la iesirile ciobanului? la declaratiile "incendiare" care aduc rating??? Nu cred, ar fi prea bine pentru noi si prea rau pentru ei!

Vorba aia: O mana spala pe alta.... :rolleyes:

 

 

Presa, noi , toti ii dam "importanta" lui Becali prin simplu fapt ca-l provocam prin diverse declaratii, scandari etc. E normal sa replice. M-am saturat de declaratiile lui ridicole, de iesirile lui necontrolate ...de aceea spuneam ca cea mai buna arma impotriva lui Becali , care-l poate anihila e indiferenta. Presa trece usor de la un personaj la altul, azi e episodul Becali,fii sigur ca se apropie sfasitul sezonului si pentru el :)

 

p.s mi s-a parut penibil ce-am vazut la TV, suporterii dinamovisti scandand impotriva jucatorilor la meciul cu elfii, n-as vrea sa se ajunga la asa ceva si la Steaua ... nici cand "U" a picat in C n-am spus nimica, o liniste mormantala domina arena ( desi imi venea sa-i strang de gat pe toti).

yo_marius_xxx22.09.2007 16:24

super meci....se pare ca intr-adevar Hagi e foarte slab ca antrenor iar inlocuitorul lui a reusit minuni in numai cateva zile.......(sunt ironic.....pentru cine nu intelege!!!)

predatorpulse722.09.2007 16:25

Mai mari fraieri ca astia de la UTA n-am vazut. Pai daca presau putin ne dadeau minim 2 goluri. Respect pentru aparare care a incercat astazi din rasputeri sa nu luam gol dar tradatorului Ovidiu Petre i-a fost frica sa nu ia o minge in mufarina-i de cal si uite asa au primit penalty. Am dat gol total nemeritat din singurul sut pe poarta in 90 DE MINUTE!!! Daca pana acum numaram cate goluri dam pe meci,in curand o sa ajungem sa numaram cate suturi tragem.

Totusi cred ca e important de facut o diferenta intre jucatorii care jucau,mai ales pe vremea lui Protasov,adica jucatorii exponentiali(care e normal sa mai prinda o zi proasta) si multi dintre impotentii care poarta ilegal tricoul Stelei.

Cum sa ma supar eu pe Dica cand el ne tine in viata de 2 ani? Azi de fiecare data cand avea mingea veneau 2 pe el,si cand era liber trebuia sa combine cu 2 mari fotbalisti in viata pe nume Nicolita si ov Petre. Plus ca el trebuia jucat in spatele a 2 varfuri,omul nu e salahor,cum a jucat dupa ce a iesit Iacob. Desi nu sunt de acord cu gestul lui Iacob,il inteleg oarecum,a fost singur in atac si macinat in gol timp de 70 de min,nefiind ajutat de nimeni,exact ca Dica si din frustrare a dat cu cotul. Cred ca Dica si Iacob,adica atacantii nostri au schimbat 3 mingi in tot meciul,iar asta spune tot. Ce dracu sa le cer lui Iacob si Cristocea care sunt 100% ca forma fizica dar nu ca forma sportiva si sunt fortati pentru ca ciobanul nu da bani pentru lot.

Toata echipa e frustrata si nu pentru ca e sau nu e Hagi,ci pentru ca de doi ani echipa asta nu are sistem de joc ci numai minge lunga in fata la ce o fi. De la Protasov incoace Steaua nu mai joaca nimic doar ca calificarile chinuite in CL si victoriile subrezite din campionat ne-au orbit si ne-au facut sa uitam,noi nu avem sistem de joc ci facem o miuta glorificata.

Macinam in gol iar chestia asta nu are cum sa nu afecteze echipa,dar multi dintre ei sunt mercenari si atata timp cat isi iau banii sunt multumiti.

Cum sa castige echipa cand noi incepem fiecare meci in inferioritate numerica cu jucatori gen surdu,Nicolita,ov Petre pe teren? Calul asta de ov Petre dupa ce ca l-a lucrat putintel pe Hagi e de cinspe ori mai prost ca Lovin si astazi ne-a ingropat dupa ce dadusem un gol nemeritat.

Eu cred ca Hagi incerca incet incet sa faca acolo niste trasee,ceva,dar nu prea cred ca avea cu cine. Echipa are prea multi accidentati iar cei ce intra in locul lor sunt de umplutura.

Suntem penibili si astazi eu am trait o premiera,destul de trista pentru mine,si anume ca nu am reactionat in nici un fel la goluri,nici al Stelei nici al UTEI. Asta a facut ciobanul din Steaua mea,nu prea mai simt nimic pentru ea,pentru ca echipa asta nu e Steaua ci e Fc Steaua.

Momentan cu lotul pe care il avem la dispozitie,cu accidentari cu tot,si la jocul pe care il practicam(nu de ieri de azi ci de 2 ani,auziti incompetentilor de la club!!!) suntem o echipa de locul 10,asta e adevarul. Vaslui o sa ne dea minim 2 si Arsenal 3 ca sunt gentlemani si sa vedeti ce probleme o sa avem cu Bacau.

Cat despre titlu sa nu va aud pentru ca in acest an nu il meritam,nu am facut nimic sa il meritam.

Pacat de niste baieti care merita respectul nostru pentru tot ce au facut la Steaua indiferent de forma lor actuala si anume: Zapata,Rada,Goian,Ghionea,Golanski,Nesu,Petre Marin, hai si Radoi,Cristocea,bicfalvi,Dica,Badea si Iacob. Eu astia cred ca sunt jucatori de Steaua,sunt 15 la numar si luati in considerare ca multi dintre ei sunt accidentati sau revin dupa accidentari.

Steaua nu are lot si asta din cauza incompetentilor din club,iar dragi fani ai olaroiului ia ganditi-va ce s-a intamplat in mandatul sau de a luat-o jocul echipei la vale,de nu ne-am revenit pana acum?

Jur ca eu ma simt de parca Steaua Bucuresti a murit.

VAI DE CAPUL NOSTRU!!!

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

MALDINI_STEAUA22.09.2007 16:25

Facem ceva sa scapam de cioban???????VA ROGG

baby_stelista22.09.2007 16:26

@stelistu din sm

 

sa nu`l uitam pe zapata..care e o achizitie buna pana acum..

inima_ros-albastra22.09.2007 16:26

bine ar fi sa revina Piturca ca nu ar mai pupa jijel sa bage pe cine vrea el...

AdrianUltras2522.09.2007 16:26

MATTEO

 

 

CREZI CA SUFERA becaliiiii DACA PIERDE Steaua?

 

CINE CREDE ASTA VISEAZA!

 

ATATA TIMP CAT EL IMPUNE LA ECHIPA JUCATORI CA OV Petre SAU BADOI IN LOCUL UNOR JUCATORI CARE AU DAT RANDAMENT(Radoi SI GOLANSKI) E CLAR CA NU VREA BINELE Stelei

 

CI BINELE LUI

SAU AL LUI pUTIRCA

 

BABY STELISTA

 

ZAPATA A FOST SINGURUL JUCATOR ADUS DE Hagi!!!!!

 

 

INIMA ROS-ALBASTRA

 

 

FII SERIOS!

 

DIN CAUZA LUI putirca E ECHIPA UNDE E ACUM!

 

Este interzisã postarea a douã mesaje consecutive în același thread.

Nu mai abuza de Caps Lock. Moderatorii

steaua din chicago22.09.2007 16:28
tigan e ala de ii zici tata. Jardel nu e tigan. Nici fotbalist dar cit timp joaca pentru noi nu e tigan. Tu esti.

 

hai ca deja o arzi foarte dubios. sa inteleg ca eu nu pot sa zic de Nicolita ca e tigan, pentru ca asa vrei tu?

fii serios si nu mai jigni oamenii

 

zi mah ce vrei de Nicolita doar nu il face tigan. Inca joaca la noi, e clar, nu e tigan. Si ala de la facut tigan pe jucatorul Stelei...ala nu e om deci pot sa il jignesc cit vreau.

 

Acuma cred ca e timpul sa scapam de ov Petre. Ne-a luat mult pina am scapat de Gigel Coman dar asta e, lucruriile bune cer timp. Ov Petre fa pasi. Nu mai veni acasa cu echipa-ramii in Arad.

AdrianUltras2522.09.2007 16:29

Steaua din Chicago!!!

 

 

alo alo!!!!

 

nu e destul sa joci la Steaua ca sa fii stelist

sau respectat!

 

trebuie sa faci ceva pentru echipa asta

 

 

ori jucator ca ov Petre sau badoi sau Nicolita nu au facut nimic pana acum!

stelistu din sm22.09.2007 16:30
@stelistu din sm

 

sa nu`l uitam pe zapata..care e o achizitie buna pana acum..

ai dreptate

scuze, am uitat complet de zapata

angel dust22.09.2007 16:30

daca votati dati la toti nota 1 ca nu merita mai mult

cosmin_20222222.09.2007 16:31
Tu iti doresti cam mult de la echipa care a jucat azi .... pe bune .... pe ce loc suntem acuma? Aici ramanem. Si daca facem punctul ala in CL ar fi din prost noroc

 

Stai ma linistit o sa facem un super meci cu arsenal,si o sa avem o statistica mai tare ca in meciu cu UTA, o sa dam 2 suturi pe poarta.

DelPiero1022.09.2007 16:32
daca votati dati la toti nota 1 ca nu merita mai mult

Zapata merita totusi mai mult!

il_scorpio22.09.2007 16:32

Pana la urma stie cineva exact cat stau Lovin si Goian?

angel dust22.09.2007 16:33
Zapata merita totusi mai mult!

DA asa este ... singulul la care i-am dat 10

bgdb22.09.2007 16:35

aoleoooooooooo

innebunesc

omorati-l

 

 

 

 

"Patronul Stelei, Gigi Becali, a declarat cã antrenorul formației UTA, Marius Lãcãtuș, are prima șansã sã ajungã antrenor la Steaua, din aceastã iarnã, dacã echipa arãdeanã va termina în primele zece turul acestui campionat.

 

"Lãcãtuș are prima șansã sã ajungã la Steaua din iarnã. Marius este un om pe care îl apreciez extraordinar de mult. Am lucrat cu el, l-am cunoscut foarte bine, și este un om de mare caracter. El, dacã va demonstra la UTA, și cu un eșec al lui Pedrazzini la Steaua, sunt șanse sã ajungã antrenor în Ghencea", a declarat Gigi Becali, citat de Newsin.

 

Becali a mai spus cã Massimo Pedrazzini va fi antrenor la Steaua cel puțin pânã la finalul turului de campionat: "Dupã finalul turului vom trage linie și vedem dacã rãmâne Pedrazzini sau nu. Sunt douã condiții ca Lãcãtuș sã ajungã antrenor la Steaua. Una este sã nu confirme Pedrazzini și a doua ca UTA sã termine turul pe locul 7 sau 8. Dacã UTA terminã pe aceste locuri, având în vederea valoarea jucãtorilor, înseamnã cã Lãcãtuș are valoare. Dacã vine și Capello și Mourihno, tot Lãcãtuș va fi antrenor la Steaua. Dar dacã UTA terminã, de exemplu, pe locul 12, nu mai are Lãcãtuș așa mare valoare".

angel dust22.09.2007 16:36
Stai ma linistit o sa facem un super meci cu arsenal,si o sa avem o statistica mai tare ca in meciu cu UTA, o sa dam 2 suturi pe poarta.

 

:biggrin:=))) tare asta

baby_stelista22.09.2007 16:36

eu zic ca ovidel merita o nota mai mare..ne`a aratat ca are reflexe bune..de portar

 

oare cand scapam de el???

AdrianUltras2522.09.2007 16:39
daca votati dati la toti nota 1 ca nu merita mai mult

 

 

 

de ce?

 

Rada,Baciu,Zapata,Lovin si Goian chiar au jucat

 

si pana la urma nu e vina lui Cristocea sau Surdu ca nu sunt folositi acolo unde dau randament mai bun

 

Cristocea nu e inchizator

iar Surdu nu e mijlocas stanga

 

nu e vina lui Dica ca a fost vandut deja iar acum nu mai e interesat sa bage piciorul

ca sa nu se accidenteze

 

ce vina are Iacob ca e obligat sa vina dupa mingi la centru sau sa mearga pe benzi si sa centreze el?!

 

Nicolita,ov Petre si badoi - ei merita nota 1!!!!

 

nu au jucat nimic

 

atata timp cat echipa e facut doar ca sa joace x si y nu putem sa emitem pretentii la titlu sau la castigarea vreunui meci

 

ma astept ca in zilele urmatoare becalii sa sara si sa zica ca il vrea pe Badea in locul lui Zapata

CaTaLiNsm StElIsTu22.09.2007 16:40

Auzi ba...ala care se numea "RAZBOINICU LUMINII"....lasa-ne pe intuneric!.......Ciobane...ti-ai condus"turma" struna;)...Si Gica se mai chinuia sa-i invete pe astia tactica si scheme de joc...si ei inca se plangeau de antrenamentele dure a lui Hagi...probabil vroiau sa faca doar ture de teren...pai azi l-i sa vazut valoarea ...ei trebuiau sa se planga ca nu pot nu de dificultate...dar in fine...trecand peste asta propun ceva,o echipa care ne va aduce mare satisfactie:Zapata,Golansky,Goian,Rada,Dica,Bicfalvi si in rest copii de la juniori,indiferent care ar fi ei...ca oricum restul inafara faptului ca se afla pe teren nu sunt de nici un folos...macar copiii aia ar munci si s-ar stradui sa se afirme!pentru mine Steaua de azi nu reprezinta deloc Steaua pe care o iubesc si de care m-am indragostit..asta e Steaua lui Jiji si abea astept sa cada.

«167891012»