FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

UTA Arad - Steaua 1 - 1

«15678912»
florin_b_*22.09.2007 16:09

Ce e cu astia...eu chiar nu inteleg??? Eu cred ca nu joaca bine in mod VOIT!!! Eu asa cred .... altfel nu se explica jocul extrem de slab al lui P. Marin, Golanski, Dica, Iacob...

 

Eu cred ca vor ca Becali sa ii vanda in iarna si sa scape de mizeria din Ghencea!!!!!!!!

Heart_For_Steaua22.09.2007 16:09
Sub conducerea glorioasa a ciobanului,Steaua va trai momente de maxim succes!Victoriile impotriva Concordiei Chiajna si Metalului Baicoi din Seria a2-a a Ligii secunde vor fi maximul in urmatorii ani!De asemenea,popularitatea echipei va creste semnificativ,undeva in jur de 5%!In loc de dungi,echipamentul Stelei v-a fi imprimat cu o imensa cruce,cu Jiji(mantuitorul) rastignit pe ea!Echipa isi va schimba denumirea in ''Becali&friends''!

 

 

Iti zic eu ca la momentul actual cred ca si Baicoi , dar mai ales Concordia o bate pe FC Becalia , pentru ca asta a devenit Steluta noastra.

costy_k1_G.22.09.2007 16:10

Un meci penibil, un sut pe poarta tot meciul si sa si inscrii.....asta da noroc.

AdrianUltras2522.09.2007 16:11

 

 

revino-ti ma!

 

tu nu vezi ca nu jucam nimic?

 

si asta nu e vina lui Hagi

sau a lui Massimo

 

e vina lui Gigel ca impune in echipa toate panaramele care se dau fotbalisti

Astristul22.09.2007 16:11

Sunt curios, dupa ultimele meciuri, cine mai da 10 mil de $ pe Dica??? :rolleyes:

Piece of Mind22.09.2007 16:11

MORI CIOBANE!

dee22.09.2007 16:11
PS: Propun urmatoarele scandari pe stadion si cine nu va striga inseamna ca e manjit de banii murdari ai infectului sau nu au cojones!

1. Gigi Becali, Sa moara Gigi Becali

2. Becali COMUNIST SARANTOC!

 

Cine va scanda asta inseamna ca intr-adevar are o minte ingusta si se coboara la nivelul de jos, specific lui Becali.

Nu cred ca trebuie sa se ajunga pana in punctul de a scanda impotriva jucatorilor, a conducerii .... mai bine strigati pentru cineva, acel cineva care poate sa remedieze situatia. Steaua trece printr-o criza, e evident,exista mai multe metode de protest, insa cea mai dureroasa ar fi INDIFERENTA!

AdrianUltras2522.09.2007 16:12

sunt curios cand va schimba numele echipei in FC becalii

angel dust22.09.2007 16:12

Imi este mila de Hagii. A venit la echipa de suflet, si tentativele alea de jucatori...il pupau in *** pe Becali.Recunosc ca si eu am dat vina pe Hagi dar .... regret. Pentru ce a venit Hagi la Steaua? Ca sa isi bata Ciobanul joc de el?

 

Sper intr-o minune ... dar putin probabil.

Parca vad acuma declaratii ... " a fost un meci echilibrat dar oboseala acumulatasi-a spus cuvandul." .... bla bla

AdrianUltras2522.09.2007 16:12

nuie Gigi augh augh augh

nuie Gigi augh augh augh

nuie Gigi augh augh augh

nuie Gigi augh augh augh

nuie Gigi augh augh augh

florin_b_*22.09.2007 16:13
sa crape mata,

 

Ba ce mama dreaq aveti? ma uit pe ce scrieti pe aici si parca as fi pe un site de javre sau ciori. Cum ma sa vrei sa castige UTA? cum ma sa piarda Steaua?

 

Alllo stelistii? aia care e cu Steaua pana la moarte, aia care isi da viata pentru culori, aia care este trup si suflet acuma unde sunteti ma? acuma de ce vreti ma sa pierdem? doar pentru a-i face in ciuda la cioban?

 

Aflati bai tata ca putem sa pierdem 20 de meciuri, sa ne umileasca toti, ciobanul nu va pleca din Ghencea nici mort, indiferent de proteste, indiferent de rezultate, indiferent de ce se va intampla.

 

Unde sunteti ma, aia care il injurati pe Oli si Hagi ca nu jucam nimic? ba atunci cel putin castigam, acum ce facem bai stelistilor? ne rugam sa piarda? sa ni se accidenteze juctorii? sa moara si sa se aleaga praful de ei? sa retrogradam?

 

Stiu ca Becali o sa faca ca toti draci, dar cel putin nu castigam pentru el, castigam pentru noi.

 

Sau acuma nu mai e valabila aia cu Steaua sutem noi suporterii? acuma care este? aia cu Becali suntem noi? Si eu il uresc pe cioban de moarte, si eu sunt socat de ce se intampla la club, dar niciodata nu mi-am dorit sa piarda echipa doar ca patron este un parvenit redus mintal.

 

Hai ca am facut egal? sunteti ma fericiti? va bucurati ma? va convine ma? ce faceti ? va adunati la Universitate sa sarbatoriti? beti sampanie? Daca intradevar ne pasa de echipa si vrem sa facem ceva pentru ea haideti sa actionam comun, sa ne strangem 20.000 de mii si sa aratam ca nu mai suntem indiferenti, ca ne ajunge mizeria si incompetenta din club, ca daca vom continua asa se va alege praful, ca suntem de ras si ca nu mai suntem dezbinati si nepasatori.

 

 

Problema e ca jucatorii nun joaca bine VOIT....acu crezi ca Becali va vinde Steaua doar ca jucatorii sa joace???

 

In mod CLAR SE VEDE CUM Ov. Petre A FACUT HENT INTENTIONAT!!!!

 

La fel de prost insa voit au jucat Dica, Golanski si P. Marin (poate si altii)...

Astristul22.09.2007 16:14
e vina lui Gigel ca impune in echipa toate panaramele care se dau fotbalisti

Situatia asta imi aduce aminte de celebrele sacose pentru antrenorii de la tineret ca sa le bage copii in echipa ca sa fie remarcati....

 

@ dee

Chiar crezi ca cei din mass-media ar renunta la iesirile ciobanului? la declaratiile "incendiare" care aduc rating??? Nu cred, ar fi prea bine pentru noi si prea rau pentru ei!

Vorba aia: O mana spala pe alta.... :rolleyes:

Lorentzo_77722.09.2007 16:14

"Adiooooo,...,visul frumos s-a terminat !!! Adiooooooooo,...,povestea noastra s-a incheiat !!!" ADIO Magica Steaua,ADIO football frumos,ADIO succes !!! Atat pot spune despre Fc Steaua&Friends (aka fosta echipa FC Steaua Bucuresti,aia glorioasa care s-a stins si a aparut aceasta clona esuata) !!! Voi tine mereu cu Steaua ce-a ADEVARATA nu cu racitii astia care au fost chinuiti la antrenamente de Hagi !!! Saracii de ei !!! Intradevar jucatorii s-au descatusat dupa plecarea lui Hagi !!! LA REVEDERE ECHIPA GLORIOASA,SA NE REVEDEM CAT DE REPEDE !!! MORI CIOBANE,imi vine sa plang cand vad ca echipa mea de suflet este distrusa bucata cu bucata de catre un redus mintal care are cu 2 clase mai mult ca trenul si care a umilit simboluri nationale si nimeni nu i-a nici o masura impotriva lui !!! PROPUN CA SUPORTEII SA FACA O GREVA SI SA NU MAI MEARGA LA MECIURI !!! Sa-l lovim pe berbecali unde il doare,...,la buzunar ca banuiesc ca si Prea Inalta Sa Idiotenia Suprema si-a dat seama ca voturi de la noi nu vede nici cat negru am eu sub unghie !!! Sa SPERAM CA ASA PLEACA DRACU SAU MOARE SAU ORICE DA SA PLECE DE LA Steaua !!! Steaua poate sa renasca dar pentru asta trebuie sa plece Becali si virusul becalian de la club !!! FORZA Steaua CE-A ADEVARATA !!! steag3 fularsteau2 fular-campionii

DelPiero1022.09.2007 16:15

Dee are dreptate baieti,de ce sa ne racim gura pentru Becali?Il omoram si gata!Si sa purtam manusi,sa nu ne murdarim cu sangele lui de oaie infecta...

AdrianUltras2522.09.2007 16:15

ov Petre,badoi,Nicolita - nu joaca nimic!!!!!!!!!!

surdu nu e mijlocas stanga!!!!!!

Dica s-a resemnat deja

nu mai joaca nimic pentru ca stie ca o sa plece

il doare in fund

 

 

Petre Marin la fel

 

bag mana in foc ca urmatorul antrenor al Stelei se va numi Victor putirca

cristian8622.09.2007 16:15
nuie Gigi augh augh augh

 

Fara din astea, Adrian. Mai bine strigam numele celor care ne-au facut mandri sa fim stelisti, in primul rand al FIAREI !

DelPiero1022.09.2007 16:16

Pai a zis nu e! :laugh:

Astristul22.09.2007 16:17
sunt curios cand va schimba numele echipei in FC becalii

Pai am vazut ca in loc sa faca o televiziune Steaua TV, el a facut o cerere la CNA (care a fost respinsa) sa infiinteze Becali TV.

Eu speram ca o sa infiinteze Steaua TV pe formatul Real Madrid TV, Inter Channel sau Arsenal TV, dar intre ce sper eu (si multi alti stelisti) si ce vrea Jiji e egala cu distanta intre Soare si Pluto (daca nu mai mare)!

forzateaua

alex_sud_forever22.09.2007 16:18

Ma bucur ca am pierdut 2 puncte fecali zicea ca la Arad se va vedea adevarata Steaua,daca asta e adevarata stea atunci ce pot sa zic decat ca mi-e rusine ca sunt stelist, am ajuns sa se bucure echipele din divizia a 2-a ca pica cu noi in cupa,e bine la cat de bine jucam cu arsenal facem egal doar daca pune autocaru ala cu cruce in poarta,s-a demonstrat ca Hagi era problema el nu stia sa ii antreneze pe super valorile Ovidiu Petre, Banel (jardel) tiganu Nicolita,pe marele Lovin de care suntem dependenti pe romeo surdu si alte valori. steagro

Filotas22.09.2007 16:18
sa crape mata,

 

Ba ce mama dreaq aveti? ma uit pe ce scrieti pe aici si parca as fi pe un site de javre sau ciori. Cum ma sa vrei sa castige UTA? cum ma sa piarda Steaua?

 

Alllo stelistii? aia care e cu Steaua pana la moarte, aia care isi da viata pentru culori, aia care este trup si suflet acuma unde sunteti ma? acuma de ce vreti ma sa pierdem? doar pentru a-i face in ciuda la cioban?

 

Aflati bai tata ca putem sa pierdem 20 de meciuri, sa ne umileasca toti, ciobanul nu va pleca din Ghencea nici mort, indiferent de proteste, indiferent de rezultate, indiferent de ce se va intampla.

 

Unde sunteti ma, aia care il injurati pe Oli si Hagi ca nu jucam nimic? ba atunci cel putin castigam, acum ce facem bai stelistilor? ne rugam sa piarda? sa ni se accidenteze juctorii? sa moara si sa se aleaga praful de ei? sa retrogradam?

 

Stiu ca Becali o sa faca ca toti draci, dar cel putin nu castigam pentru el, castigam pentru noi.

 

Sau acuma nu mai e valabila aia cu Steaua sutem noi suporterii? acuma care este? aia cu Becali suntem noi? Si eu il uresc pe cioban de moarte, si eu sunt socat de ce se intampla la club, dar niciodata nu mi-am dorit sa piarda echipa doar ca patron este un parvenit redus mintal.

 

Hai ca am facut egal? sunteti ma fericiti? va bucurati ma? va convine ma? ce faceti ? va adunati la Universitate sa sarbatoriti? beti sampanie? Daca intradevar ne pasa de echipa si vrem sa facem ceva pentru ea haideti sa actionam comun, sa ne strangem 20.000 de mii si sa aratam ca nu mai suntem indiferenti, ca ne ajunge mizeria si incompetenta din club, ca daca vom continua asa se va alege praful, ca suntem de ras si ca nu mai suntem dezbinati si nepasatori.

iti inteleg indignarea , dar faci o confuzie...

 

una este sa nu mai sustii echipa cand nu mai sunt rezultate, insa totul este normal in cadrul conducerii (un patron decent, un antrenor care este lasat sa lucreze etc...)

 

 

alta este cand nu mai sustii echipa pentru ca aceasta nu mai pastreaza din fibra Stelei decat numele si stema de pe tricouri, clubul este condus discretionar de un dement, antrenor nu mai exista (esti de acord cu mine!), jucatorii fac ce le trece prin cap, schimba antrenorii, in plus au 0 valoare etc...

 

avem nevoie de o REVOLUTIE la Steaua

 

 

crezi ca pentru cei care au renuntat de azi sa mai tina cu Steaua lui Becali (printre ei ma numar si eu...) este usor? nici nu iti imaginezi cum e sa te uiti la meci si sanu iti vina sa crezi ca joaca Steaua... cu cine sa mai tii?? pentru ce sa mai tii?? sa faci jocurile oierului ??

 

Magica Steaua nu a murit, ea exista in sufletele noastre si intr-o zi va reaparea pe gazon; pana atunci fara mila fata de Steaua lui Becali

steaua din chicago22.09.2007 16:18

a dat t.i.g.anul un super gol

 

tigan e ala de ii zici tata. Jardel nu e tigan. Nici fotbalist dar cit timp joaca pentru noi nu e tigan. Tu esti.

pacobarosanu22.09.2007 16:21

lasa ca era Hagi de vina.pentru toti specialistii mare dreptate ati avut ca Hagi era de vina.azi am vazut un joc sclipitor al Stelei.prevad un dezastru cu 0pct in cl sau maxim 1 pct si cu un loc 3 in campionat la mare bataie cu Dinamo.Gigi esti praf ! ov Petre nici toate injuraturile din lume nu ajung pentru tine !!!

AdrianUltras2522.09.2007 16:21

cristian86

 

 

ai foarte mare dreptate

 

dar sincer nu mai pot!

 

am stat si am vazut cum in ultimele 2 luni unul dintre cei mai mari jucatori din istoria Stelei si un stelist foarte foarte mare a fost facut de tot rahatul de acest cioban imputit!

 

de ani buni incoace acelasi cioban ne face de rusine

 

vorbeste despre blaturi in public

si se da mare cu ele

desi aceste lucruri pateaza numele Stelei

 

insulta foste glorii Steliste

i-a dat afara pe toti fostii stelisti care antrenau grupele de copii si juniori si a pus nepoti in locul lor!!!

 

acum a zis ca cica il aduce pe Lacatus

dar nu il va aduce antrenor

pentru ca Lacatus nu a aruncat acest meci!

asta intelege Gigi prin stelist adevarat

pentru el stelist adevarat=sclavul ciobanului

 

daca nu faci ce zice el nu esti stelist

 

 

am stat si am vazut cum isi bate joc de Steaua

de emblema

de culori

 

 

NU MAI POT!

 

 

TREBUIE SA MOARA!!!!

puricele22.09.2007 16:22
nu imi vine sa cred!

 

tremur de nervi!

trebuie sa facem cheta sa angajam un lunetist sa ne scape de cioban!!!!

 

Da chiar ai dreptate nu facem o colecta

AdrianUltras2522.09.2007 16:22

ASTRISTUL

 

 

A FACUT BECALII CEVA pentru Steaua VREODATA?

«15678912»