FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

UTA Arad - Steaua 1 - 1

«1101112»
Oradeanu23.09.2007 15:03
Nu am ce comenta despre meci. Chiar a avut loc un meci? Daca da, e cel mai plictisitor pe care l-am vazut in ultima vreme.

Altceva vroiam sa comentez. Referitor la sondajul despre revenirea lui Oli. Cum e posibil ca 40% din cei care au votat sa-l vrea inapoi? Incep sa cred ca multi dintre cei care intra pe acest forum nu stiu cum arata Steaua cand juca fotbal. Sau poate le-a spalat Jiji creieru'...

 

Steaua lui Oli nu juca nimic si voi il vreti inapoi? Dezamagitor...

 

Cata dreptate ai !!! Macar de l-ar tine arabii de tot acolo pe zerolaroiu.

 

Cat priveste meciul, e clar ca nu Hagi era e vina pentru jocul echipei. Am jucat si mai prost ca pana acum. Asta se intampla cand Jiji aduce ce jucatori ii place lui (sau i-a placut acum ceva timp). Surdu ar trebui dat la kkt. La fel si Ov. Petre. M-a adus in pragul nebuniei si infarctului prostul ala. Nimic nu stie.

 

Jiji UITA-TE / ECHIPA TA SE NARUIE

 

fularsteaua2 fularsteaua2 fularsteaua2

dax4723.09.2007 18:26

De acord cu boicotul. Asta tot ziceam si eu de multa vreme. Doar asa poate pricepe si el ceva.

 

Meciul a fost cel mai jalnic si plictisitor din cate am vazut vreodata. Cu Hagi se mai vedea ca jucam ceva, dar cu UTA pur si simplu n-a existat fotbal. Abia m-am abtinut sa nu schimb canalul.

Abia astept sa vad ce caterinca o sa faca aia de la Arsenal cu oile Stelei. Ma intreb ce-o sa mai declare ciobanu` dupa meci.

 

Nu mai merita sa mergeti la meciuri. Nu faceti decat sa-i bagati bani in buzunar becalului. Vedea-l-as spanzurat, nenorocitu` draq. Ne-a omorat si onoarea, si imaginea, si nervii nostri, etc.

 

Pro-Steaua , dar anti-fecali !

red_blue_ultras23.09.2007 18:32

M-am uitat doar 15 min la meci , iar vazand schimbarile alea 2 dintr-o data si vazandu`l pe Goian spunandui ceva la ureche lui Baciu si vazand ratarea lui Dica, ma facut sa cred ca este un complot impotriva lui Pedrazzini , iar Ov.Petre a pus cireasa pe tort . Bine ca nu m-am mai uitat ca imi trebuia un pachet de servetele ca sa sterg scuipatul dupa ecranul TV. Mie scarba de tot ce se intampla la Steaua in momentele astea , de Jiji , de jucatori , de jocul echipei , de declaratii , de tot . Ar trebui sa le blocheze conturile si primele ca sa joace astia , ca si-au luat aere de mari vedete pline de fite in cap. Ov.Petre este o MIZERIE !!!!!!!!!!!

korynna23.09.2007 18:33

@dax47

De ce sa nu mergem la meciuri?Suntem suporteri de ocazie?Asa am gandit si eu la inceput,dar cineva trebuie sa apere culorile...asa ne retragem toti si castiga jj.Daca se va face ceva trebuie sa fie gandit bine si solutia nu este sa stam acasa in fotolii chiar daca banii nostri ajung in buzunarele acestui oligofren.

prikintel23.09.2007 20:49

antrenor Jiji Bekalii :X:X:X

Matteo23.09.2007 20:54

vorbiti prostii, de ce sa mergem ? Steaua actuala nu e Steaua pe care o stim cu totii! sa mergem sa-i bagam bani ciobanului in buzunare ca sa ramana mai mult timp si sa ne distruga Steaua definitiv si irevocabil?

ste_farfan23.09.2007 21:01

din pacate se pare ca jigodia asta imputita de cioban are si noroc...meciu cu Vaslui se va juca cu portile inchise...mai mult sau mai putin intentionat...motiv oficial un cui aruncat in capul lui bozovici...motiv neoficial stiti voi...

cosminho23.09.2007 21:11
CIOBANU LA PUTERE-JALE SI DURERE!
Artur_Steaua23.09.2007 21:35

Am ajuns de rasul kurului din cauza ciobanului bebebebecali... Avem noroc de Zapata care apara aproape tot, ca altfel nu eram nici macar acolo unde suntem:( m-am uitat la meciul cu UTA si imi curgeau lacrimi cand am vazut cat de prost joaca Steaua... Pana si golul dat a fost un mare noroc de acea deviere... Cristocea nu joaca nimic, badoi misca doar cateva minute Nicolita alearga degeaba, Iacob e statuie care stie sa dea cu cotu in gura, nici macar Dica nu mai joaca de mult nu am mai vazut o sclipire a sa, acum il vad ratand din 2 metri si singur cu portarul... ce sa mai zic de Ov Petre care joaca volei in careu... Am ajuns sa rada lumea de noi din cauza oierului... Vreti sa boicotam meciurile? chiar credeti ca ciobanu va pricepe ceva din asta? va pricepe pe naiba, el va spune ceva de genu, nah si ce daca nu vin suporterii, e problema lor, vor veni cand vor vedea ca trecem de grupe... ca nah ciobanu inca viseaza, eu ma rog ca la final sa prindem macar loc de Cupa UEFA la cum jucam acum... nici nu mai pot scrie, ma gandesc din nou la cum am ajuns si`mi vine sa plang...

predatorpulse723.09.2007 22:41

Frati stelisti stiu ca credeti ca faceti un bine echipei mergand la meciuri dar in acest moment gresiti daca faceti asta. Trebuie sa facem cumva ca echipa sa stie ca ii sustinem dar ca nu-l mai suportam pe cioban. Asta e singurul lucru pe care il putem face,singurul lucru realizabil,clubul nu-l putem cumpara si oricum ciobanul nu-l va vinde pana nu va vedea ca nu-i mai aduce imagine si profit.

Daca nu am merge la stadion,mai ales in CL,ar face o gaura cat de mica in buzunarul ciobanului. Stiu ca sunt multi dintre voi care nu sunt de acord cu aceasta forma de protest,si eu m-am gandit destul de mult dar m-am hotarat si in urmatoarea perioada o sa strang din dinti si nu mai merg la stadion(sa vad cat rezist :rolleyes:) . Pare extrem dar stiti cum se spune "extreme times require extreme measures".

Stadionul gol ar da un semnal catre lume ca suporterii Stelei reactioneaza la raul din clubul lor,si aici ma refer la becaliot,asa daca mergem si scandam numele lui Hagi sau se afiseaza niste bannere o sa arate ca il toleram pe prost.

M-am uitat azi la fanatik show si in studio erau vochin,Paunescu,boanchis si cartianu. Primii 2 erau mai retinuti iar boanchis si cartianu erau anti-Becali(bravo bravo) pe fata. Toti au spus lucruri bazat pe argumente si l-au caracterizat f bine pe nebun chiar dupa declaratiile lui,moment in care intra ciobanul in direct si s-a luat la injuraturi cu boanchis,care desi nu-mi place i-a zis multe lucruri pe care multi dintre noi am vrea sa i le spunem in fata ciobanului daca nu ar fi 100 de bodyguarzi langa el. Si Paunescu,si vochin ba chiar si ceilalti 2 i-au dat argumente logice cu care sa arate de ce a gresit fata de Hagi si de ce modul in care conduce echipa(adica ca un tiran) e gresita.

Bineinteles ca a urmat replica lui Jiji care a dat niste raspunsuri de balaceanca,mi s-a confirmat pentru a mia oara ca omul asta nu e sanatos la cap,cea mai tare declaratie a fost "doar jucatorii pot sa ma dea afara". Ce sa mai spui la asa ceva,pai ba ciobane tu le dai banii cum sa te dea ei afara? Abia astept sa vad cum o sa sfarsesti,ca la orice tiran finalul e previzibil.

Era sa uit,asa ca picanterie,s-a repetat in emisiune episodul cand il ameninta pe MM ca nu stie ce o sa faca bodyguarzii lui daca il intalnesc pe MM pe strada,doar ca acum s-a luat de boanchis si cartianu zicandu-le ca peste cativa ani "o sa ajunga in canale",si ceva imi zice ca nu e vorba de aurolaci aici.

Am mai zis-o si o repet:boicotati aceasta Steaua pentru ca din Steaua noastra au mai ramas doar culorile,palmaresul si suporterii,iar primele 2 sunt detinute de Becali si ce e mai grav,mai exista suporteri care il plac pe cioban. Daca nu-mi ascultati sfatul si mergeti pe stadion macar creati o atmosfera ostila pentru cioban,sa-i mai vad fata aia din momentul in care a fost huiduit,sa stie lumea ca suporterii nu mai tolereaza aceasta atmosfera infecta de la club si mai ales ca il vor plecat pe Becali din Ghencea.

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

hypno24.09.2007 00:44

Ciobanu' nu-i asa de prostutz. O rezolvat pe unu cu niste dolarei sa arunce cu surubu ala sa fie sigur ca baga o suspendare pe Ghencea (are destule pile la LPF sa rezolve cateva etape bune). Suporteri nu vor mai fi cateva etape bune (Steaua e recidivista) si se scapa de scandatul impotriva lui... Ce ziceti de niste pancarte in fata palatului dansului ca sa vada fetele si nevasta lui in fata carora tot isi apara barbatia pe la televiziuni, ce barbat au in casa.??

O vopsea pe Maybach, un ou in capu lu Jiji si 3 pancarte pe gardu palatului ... sa vedem daca ii mai trebe stea.

Atata vreme cat individu asta e patron, Steaua e varza. Cu tot regretul, dar nu mai cred ca va fi ceva bun din Steaua noastra atata vreme cat ipocritul asta cu aere de presedinte va fi patron.

 

Forza Steaua !!!

forever_STEAUA24.09.2007 07:57
vazandu`l pe Goian spunandui ceva la ureche lui Baciu si vazand ratarea lui Dica, ma facut sa cred ca este un complot impotriva lui Pedrazzini

 

 

Sau poate i-a dat ceva indicații cu referire la omul pe care trebuia sã îl ia Baciu în primire...

 

Voi și teoria conspirației!

red_blue_ultras24.09.2007 08:37
Sau poate i-a dat ceva indicații cu referire la omul pe care trebuia sã îl ia Baciu în primire...

 

Voi și teoria conspirației!

Mie greu sa cred la ce s-a intamplat in zilele precedente , ma refer la DEMISIONAREA lui Hagi de catre jucatori , toate scandalurile , acum vor sa scape si de Pendrazzini ! M.. Jiji M .. ov Petre M.. Goian M.. Lovin !!! Respect Banel !!!

PS: http://www.fanatik.ro/editoriale_sectiune_...dai_afara_.html

CITITI este foarte interesant !

SuperSteaua24.09.2007 08:55

NU va mai duceti la meciurile din Champions League ! Ciobanul vrea banii nostri !

Eu stau chiar in Ghencea, dar raman la TV anul asta.

Oricum, asta nu e Steaua noastra, e un amestec de (cateva) valori cu gogosi umplute cu cacareaza.

korynna24.09.2007 10:35

@red blue ultras

Adevarul e ca prostul nostru i-a calcat rau de tot pe coada aseara pe toti la Fanatik,inclusiv pe Horia,insinuand ca il poate cumpara oricand.Cat despre Boanchis,si-au declarat razboi,acum sa vedem ce o sa iasa,ca nici presa nu-l mai inghite si bye bye imagine.

Artur_Steaua24.09.2007 12:35

Daca tot vreti sa boicotam meciurile, macar trebuie facut in asa fel incat sa inteleaga si ciobanu... asa ca la urmatorul meci acasa, sa mearga un grup de cativa suporteri cu un mesaj mare pe care sa scrie ceva de genul: "Suntem alaturi de echipa, dar vom veni la stadion cand se va termina becalizarea..." Un mesaj in genul asta ar trebui facut ca altfel nu pricepe ciobanu, ca e prea prost...

red_blue_ultras24.09.2007 13:11
@red blue ultras

Adevarul e ca prostul nostru i-a calcat rau de tot pe coada aseara pe toti la Fanatik,inclusiv pe Horia,insinuand ca il poate cumpara oricand.Cat despre Boanchis,si-au declarat razboi,acum sa vedem ce o sa iasa,ca nici presa nu-l mai inghite si bye bye imagine.

Nu vad ce legatura are postul meu cu ce ai scris tu . Eu i-am raspuns lui forever_Steaua! :rolleyes:

Ps:QUOTE si REPLY sunt cumnati , QUOTE e ala din stanga din dreapta fiecarui post iar REPLY e ala din dreapta , daca apesi pe QUOTE va aparea o luminitza !

korynna24.09.2007 15:08

Era vorba de link si de articolul postat de tine draguta...

androsteaua24.09.2007 16:07

propun sa nu mai mergem la stadion pentru ca altfel nu rezolvam nimic si suferinta va continua

red_blue_ultras24.09.2007 17:24
Era vorba de link si de articolul postat de tine draguta...
Aaa! Ok! dar tot nu inteleg de ce te bagi in seama cu japca!? :biggrin: vrei sa ma agatzi ?! :tongue: nu asa se procedeaza "dragutza" :biggrin: uite daca vrei sa vorbim ma gasesti la ID la fel ca user!

:tongue:

Apropo , ai vorbit cu , QUOTE ?! e ala mic , de sus din stanga lui REPLY care la randul sau este verisorul lui QUOTE! :unsure:

udaradu25.09.2007 05:17

acum cred ca asosit momentul,toti fosti mari sportivi ai Stelei sunt porniti impotriva ciobanului in frunte cu Ilie NASTASE,ar trebui facut un front comun pentru detronarea lui,(sau punerea lui la punct)

cred necesara si eficienta o intilnire al suporterilor stelisti cu marile glorii ale Stelei din toate sporturile dar acest lucru nu-l putem realiza noi cei din provincie dar sunt sigur ca si noi cei din provincie daca va fi nevoie vom fi acolo.sunt foarte multi oameni de onoare cu bani care vor sa investeasca la Steaua,acu trebuie facuta miscarea

«1101112»