Becali nu este Steaua, ci doar patronul actual. Nici Abramovici nu este Chelsea, dar probabil ca suporterii londonezi sunt destul de fericiti sa cistige Premier League cu jucatorii adusi de el. Asta nu e o oda pt Becali si Abramovivi, dar fara bani nu exista nici fotbal de performanta, si nici dragostea pt club nu se transmite la alte generatii. Becali nu e Steaua, dar nici nu ma simt jignit cind jurnalisti mincinosi si intriganti ma asociaza cu Gigi. In definitiv nici nu stiu ce este mai periculos si mai dezgustator pt Romania acum, sa fii prost crescut si incult ca Gigi, ori ipocrit, fariseu, mincinos cu spoiala de pretinsa educatie si civilizatie? Din pacate, si nu e vina lui Gigi, avem de ales numai intre oameni care spun adevarul intr-un mod incult, pe background de manele, si mincinosi care se ascund dupa cuvinte goale. E Gigi ahtiat de publicitate? Da, este, dar cine il opreste pe Copos (care are aceleasi teluri politice) sa ajunga primul Vadu Rosca si sa inceapa constructia? Gigi putea sa cumpere cu aceeasi bani 10 ziare cu tot cu tolontanii sai, si sa-si manevreze imaginea astfel. Nu in ultimul rind, Gigi nu e nici mai rau nici mai bun decit populatia Romaniei, astia suntem chiar daca unii dintre noi vrem Eminescu pina la urma tot copilu' minune rasuna in statiile de metrou. O sa-l votez pe Gigi? Nu, nu acum oricum. Dar pe cine preferati in schimb, Mircea Sandu e bun? E politicos, vorbeste aproape coerent, va inspira incredere? Si el e doar modelul FRF al clasei politice.
Apropos, am vazut vestitele comentarii facute de Gigi la adresa lui Dinamo, nimeni, absolut nimeni, nu zice nimic de felul in care Turcu a deschis discutia cum l-a acuzat pe Gigi ca il pune pe Lita Dumitru sa spioneze si sa atace Dinamo. Deci Turcu poate zice ce vrea de Gigi, dar Gigi nu poate zice de Buduru, ca se simte Dinamo cu musca pe caciula. La fel cu comentariile lui Iancu de la Timisoara vis-a-vis de MM. Oare cind vedem si ceva dreptate, ceva onestitate in societatea noastra?