Nu prea mai merge termenul de finantator in numele topicului daca Steaua se autofinanteaza singura :lol:
Se pare ca profitul din Champions League a fost de doar 850.000 $, cat au valorat Andrey si Croitoru impreuna.
Nu prea mai merge termenul de finantator in numele topicului daca Steaua se autofinanteaza singura :lol:
Se pare ca profitul din Champions League a fost de doar 850.000 $, cat au valorat Andrey si Croitoru impreuna.
E, GB bate si el campii. Nici n-am vazut ca are si el aici o rubrica printre ... jucatori :wink: . Poate ar trebui sa-i spuna cineva ca in general pentru jucatori de atac (mijlocasi ofensivi si atacati implicit) se plateste oricum mai mult decat pentru (inchizatori la mijloc sau fundasi). Dar ma rog, are si el voie sa-si expuna punctul de vedere, saracu om, deh ca nu prea le are... :lol: Din cate spune insa, ar trebui (sau cel putin eu!) sa intelegem ca Dica nu ar mai putea progresa si trece de cota asta de 6 milioane ... Ce-i drept s-ar putea ca Dica in 2007 sa nu mai aiba un an atat de bun ca cel precedent (Doamne fereste!), dar ce-a zis acolo de el este cam prost exprimat...
Sebastian Bodu, omul care a intrat in disputã cu Gigi Becali, si a obligat cluburile de fotbal din prima ligã sã-si plãtescã o parte din datorii, a fost demis de premierul Tãriceanu din functia de director al ANAF dupã ce a criticat unele acte normative emise de guvern.
si doar l-a avertizat Becali ca o pateste daca nu se potoleste! ![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Un rol important in aceasta demitere il are conflictul deschis dintre liberali si democrati.
In motivatia cu privire la decizia luata, Tariceanu nici macar nu s-a chinuit sa ascunda argumentele care l-au determinat sa recurga la acest gest neprietenesc la adresa PD, recunoscind voalat interesul politic. "Sebastian Bodu a prezentat public recent o serie de pareri personale legate de taxa pe viciu, de taxa de prima inmatriculare si de Agentia Nationala de Integritate (ANI), care nu au nici o legatura cu calitatea de secretar de stat in care vorbea, ci erau mai degraba declaratii de natura politica".
In aceasta saptamana, domnul George Becali a aratat din nou cam ce parere are despre suporterii Stelei si cam cat respect are pt ei.
Simtind probabil dezamagirea generala la gandul ca o echipa decimata de accidentari, ca a noastra, a adus 1 portar care s-a accidentat si el dupa 10 minute de antrenament si un mijlocas bunicel, nea GG s-a gandit sa mai dea o lovit ... pardon, o abureala in stilul propriu.
Dupa ce initial a declarat ca Steaua va aduce un mijlocas brazilian ("90% rezolvat", "noul Hagi"), conducatorul iubit a intors-o ca la .... Caracal. A picat transferul ! La naiba, ce ghinion avem ! Ba ni se accidenteaza jucatorii, ba pica transferuri rezolvate in proportie de 90% ... numai ghinioane. Nimeni nu e raspunzator ... vesnic dam vina pe ghinion. 8O 8O
E limpede ca domnul Becali considera masa suporterilor o simpla turma ... care inghite fara sa clipeasca orice gugumanie spune domnia-sa. Ba ca l-ar aduce pe Marica dar vrea salariu prea mare, ba ca nu vrea brazilieni ca e "nationalist", ba ca l-ar da pe Radoi la Real, etc, etc.
Mai crede cineva aiurelile astea ?? Vorbesc serios. Mai aveti vreo farama de incredere intr-un om care a spus mai multe aberatii si s-a contrazis singur de mai multe ori de cate tine cineva minte ? Ultima traznaie nascocita de GG este marirea si modernizarea stadionului. In modesta mea opinie, aceasta e minciuna cea mai nerusinata si mai sfruntata scoasa de marele finantator din ziua trista cand a ajuns la echipa. Vezi sa nu, o sa investeasca el zeci de milioane de $$ in ceva ce in ultima instanta nu-i apartine ....
Pentru Becali,Steaua a trecut pe locul 2.Sunt aproape sigur ca din ce in ce mai putin il va intersa de ce se intampla cu echipa,doar se aproprie viitoarele alegeri pentru presedentia Romaniei.
Se pare ca a dat-o in bara serios de data asta,daca nu vine vreun asa zis brazilian.
Steaua nu a fost niciodata pe primul loc pentru Becali!S-a folosit de numele Stelei ca sa urce in topuri si sa apara mai des pe ecran si in ziare.Mai nou,a inceput sa isi recupereze investitia, iar cu timpul probabil ca isi va baga si bani in buzunar pe spinarea jucatorilor!Se vede cat e de chitros dupa campania de transferuri din iarna asta.Avem noroc cu MM,altfel ne-am duce de rapa .
Gigi Becali: "M-am suparat pe mine, pentru cã sunt un idiot"
:lol: :lol: :lol:
bine,de data asta ii dau dreptate,dar trebuia sa mai zica ca e idiot din cauza ca avea anul asta posibilitatea sa explodeze in Europa si sa se plaseze definitiv undeva la un etaj superior fata de celelalte echipe din Romania,dar nu a facut-o din cauza zgarceniei lui,preferand sa bage banii in buzunar ,decat sa aduca niste jucatori utili.Acum,in retur, o sa cheltuiasca toata agoniseala ca sa plateasca echipele adverse sa joace corect...
Patronul Stelei a reafirmat faptul ca il sustine pe Cosmin Olaroiu pentru postul de antrenor principal al Stelei, dar sustine ca se va implica in alcatuirea echipei. "Nu ma intrebati de Hagi, de Olaroiu, pentru ca alea sunt tampenii. Olaroiu e un antrenor bun, nu o sa fie dat afara niciodata, dar ma voi implica mai mult la echipa. M-am luat dupa unii si dupa altii, n-am trecut de patru luni pe la echipa, nu ma amestec si uite ce s-a intamplat, iar acum trebuie sa ma implic", a declarat Patronul Stelei.
Senzational !
Un orfan care a lucrat pentru Gigi Becali sustine ca patronul stelist l-a lovit de mai multe ori.Are 21 de ani si a crescut de mic pe strazi. Il cheama Stefan Andrei si s-a nascut în Braila. Acum un an de zile a ajuns sa lucreze pentru patronul Stelei, Gigi Becali."Am fost maturator. Era bine, mi-a dat si o camera la palat în care sa locuiesc", povesteste orfanul. "Acum doua saptamâni si jumatate m-a lovit. Totul a început de la varul lui Gigi, Virgil. Acesta ma umilea, ma punea sa-i sterg pantofii. El l-a instigat pe Becali, i-a spus ca nu fac treaba. Atunci, Gigi s-a apropiat de mine si a început sa ma ia la bataie si sa ma înjure. M-a lovit cu pumnii si picioarele în cap si în spate. Am început sa plâng", povesteste tânarul, vizibil afectat încã de cele întâmplate. "Am fost la IML, astept raspunsul lor. Apoi voi face plângere împotriva lui Becali. Vreau daune!", spune Stefan. Luni, a fost alungat definitiv din palat. Va locui pe strada. "Mi-a zis sa plec ca sunt un nenorocit si o hahalera", adauga baiatul.
Finantatorul ros-albastrilor a dezmintit aseara incidentul: "Aproape ca-l înfiasem pe copilul ala. I-am luat haine si televizor. L-am gonit pentru ca nu-i placea munca. Se trezea numai la 12:00. Nimeni nu s-a atins de el".
A reinceput tirada de articole penibile.
Chiar nu inteleg ce cauta o astfel de ineptie intr-un ziar de sport. Urmeaza sa se arunce oamenii in fata masinii lui Becali pentru a obtine cateva sute de euro. :roll:
Un patron care-si bate sluga.E o stire care,în intentia probabila a celor care au publicat-o, vine sa completeze caracterul latifundiarului.E prima data când apare o astfel de stire despre el.
Sigur ca nu e decât o simpla declaratie a unei posibile victime,care alaturi de certificatul medico-legal pe care pretinde ca-l asteapta de la INM,va trebui sa indice în instanta si cel putin doi martori care au vazut ce s-a întâmplat.Cam greu,nu credeti ?
Ca o fi adevarat,ca nu o fi,dreptatea e mai mereu de partea celui mai puternic.
Si, e vreo problema? Gsp-ul n-are alta treaba decat sa miroasa pantofii lui Virgil ala sau cum i mai zice? Se baga gazeta in vietile oamenilor. ![]()
Din pacate da.Pentru ca Gigi Becali e o persoana publica foarte cunoscuta si orice stire despre el,ca si despre Steaua,are darul sa intereseze.Extinzând,interesul pentru o astfel de stire,îl determina pe cel interesat sa bage mâna în buzunar si sa cumpere ziarul.
Gigi Becali: "SUPORTERII POT STA SI ACASA"
Pai pentru cine vrea sa mareasca stadionu, daca nu penru noi suporterii...cine stie poate pentru oile lui...
CU Steaua PANA LA MOARTE SI DUPA MOARTE
Am stat zilele astea si mi-am tot batut capul gandindu-ma la ce se intampla la Steaua.Cine e de vina?Ce trebuie facut?
Daca stai si te uiti la TV si asculti ce zic fanii imediat ajungi la concluzia ca Mihai Stoica si Cosmin Olaroiu sunt principalii vinovati.
Privind insa meciul cu Farul am realizat ceva.
De fapt dupa meci mi-am dat seama.
ADEVARATUL VINOVAT E Becali!!!!!!!!!!!
Nici Stoica si nici Olaroiu.Ci Becali!!!
Cum am ajuns la aceasta concluzie?
Pai am vazut lotul pt meciul cu Farul.
Steaua avea doar 2 atacanti in lot si doar un mijlocas dreapta.
cum se poate asa ceva?
Daca intrati pe siteul oricareia din marile echipe ale Europei veti vedea ca fiecare au loturi de cel putin 30 de jucatori.Asta trebuie si la Steaua.
Ne trebuie un lot de 33 de jucatori,cate 3 pe post, de valori apropiate.
Nu se poate ca o echipa ca Steaua sa aibe doar o varianta pt postul mijlocas dreapta!!!!!!!!!
de vina e Becali!!!
Am facut un calcul si am vazut ca Becali a bagat in ultimii 3 ani in trasnferuri putin peste 6 milioane de euro.in tot acest timp a scos din transferuri de jucatori , participarea in CL,sponsori si celelate performante peste 13 milioane de euro!!!!!!!!!!!!
dublu fata de cat a fost investit!!!
si acesti bani unde s-au dus?
asta e intrebarea
Cred ca stim cu totii unde.
La muntele Athos!!!
Olaroiu a fsot la Campionatul Mondial si a venit cu o lista de jucatori.Becali a aparut la presa:"io...vreau o echipa cu jucatori romani.ca strainiiiii...care sunt hahalere..nu sunt romani"
si deci au picat transferurile.
Mihai Stoica a mers in Brazilia.
A facut o lista de jucatori.Becali la TV:"Mihaaai..sa vina inapoooi...ca iooo nu dau bani pe jucatori care nu sunt romani deci sunt hahalere" si asa am ajuns in situatia ca posturile sa ramana descoperite.
De ce a durat atat de mult transferul lui Elton?
tot Becali!!!!!!!
A intarziat pana cand a realizat ca e necesar.
OK.Cazul Panait.De ce a fost dat afara Panait de la Steaua?Adica Becali nu are atat de multi bani incat sa il ia pe Croitoru daca il vrea si sa il tina si pe Panait?NU inteleg.Pai uitati-va ce bine joaca Panait la Vaslui!!!!!!!!!Chiar nu avea loc la Steaua in conditiile in care Ov Petre e considerat preferatul patronului(MM Stoica a declarat asta la TV acum cateva luni.P.S. Becali insista ca Olaroiu sa joace cu Radoi fundas pt ca Ov.Petre sa prinda echipa!!!!!!
Cu Gigel Coman la fel.Alta fixatie de a lui Becali.Oamenilor, poate exagerez acum dar eu cred ca Andrei Cristea ar juca fundas stanga mult mai bine decat Coman!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Atat Gigel Coman cat si Ov Petre au fost adusi de Becali!!!!!!! Asta trebuie sa stie lumea!!
Si acum ajungem la partea mea preferata.
Adevarata fata a lui Becali.
Steaua a ajuns intr-o faza critica.macinata de accidentari, agresata de arbitrii si cu Olaroiu trecand printr-o resemnare totala se pare ca e inceputul sfarsitului si ca nu vom mai castiga nimic.Si totusi un om castiga:Becali
A sarit acum la gatul lui Oli si a lui MM si ce a primit in schimb: sprijinul suporterilor stelisti.
am vazut pe blog la gsp ca erau impariti asa stelistii: Anti Oli si MM
si pro Becali(de ex:"Meme si Oli sa plece ca numai toaca banii lui nea Gigi care nu are nici o vina")
nu e bine
Cat de cat Oli si MM au facut ceva pt Steaua
Becali nimic
Becali nu a facut nimic pt Steaua dar a castigat enorm.
cum se face asta?
din cauza lui Becali suntem numiti oi,homofobi,rasisti,xenofobi,prosti,tarani,oieri,etc
toate lucrurile rele pe care oamenii le vad la Becali sunt atribuite Stelei si stelistilor!!!
Becali a facut Steaua de rusine si din cauza lui suntem acum unde suntem.Daca aveam un lot numeros si apropiat din punct de vedere valoric nu aveam aceste pb.Daca mai aveam un Dica nu aveam aceste pb(Camus era se pare un al 2lea Dica dar Gigi nu a dat bani.ca daca dadea sigur venea)
Pe Zenga el l-a dat afara
pe Lacatus el l-a alungat
Pe Protasov el l-a lasat sa plece
Acum o sa ii faca vant lui Oli ca sa il aduca pe Hagi
si oricat de mult l-as iubi pe Hagi eu nu cred ca e potrivit pt Steaua.Cel putin nu acum.
Pana una alta Oli are scuza:ii lipsesc jucatori si arbitrii au fost cam impotriva echipei.Stoica la fel.S-a zbatut dar nu a putut din cauza lipsei de bani.
Dar Becali?
Daca trebuie sa plece cineva de la Steaua acela e Becali.
El sa plece, Steaua sa fie societate pe actiuni si vom vedea atunci ce se va intampla.
Forza Steaua!!!!! Cu Steaua pana la moarte!!!
p.s. Multumesc Virgil pt ca mi-ai aratat unde pot sa pun acest post.Eram foarte nervos aseara si nu mai puteam sa tin in mine.Sper sa nu fie probleme daca l-am pus la topic nou.Ca ma gandesc ca un moderator il poate sterge.Inca odata multumesc pt linkul dat.Afara cu Becali de la Steaua!!!
Steaua avea doar 2 atacanti in lot si doar un mijlocas dreapta.
cum se poate asa ceva?
Sa ii numaram: Cyril Thereau, Vali Badea, Victoras Iacob... Deci sunt 3... Putin intr-adevar, dar deocamdata 3 nu-i totuna cu 2...
Daca intrati pe siteul oricareia din marile echipe ale Europei veti vedea ca fiecare au loturi de cel putin 30 de jucatori.Asta trebuie si la Steaua.
Ne trebuie un lot de 33 de jucatori,cate 3 pe post, de valori apropiate.
Ei au 30, noua ne trebuie 33... Mda... Deci avem nevoie de 6 (sase!) mijlocasi defensivi (3 pe fiecare post, ca Oli joaca intotdeauna cu 2, dar nu e vina lui) si toti de valori apropiate...
Am facut un calcul si am vazut ca Becali a bagat in ultimii 3 ani in trasnferuri putin peste 6 milioane de euro.in tot acest timp a scos din transferuri de jucatori , participarea in CL,sponsori si celelate performante peste 13 milioane de euro!!!!!!!!!!!!
dublu de cat a investit!!!
In ultimii 3 ani salariile jucatorilor au picat din cer... Iar refacerea terenului + tabela le-a facut pe gratis ca doar e vorba de Steaua...
Olaroiu a fsot la Campionatul Mondial si a venit cu o lista de jucatori.
Si s-a uitat intr-o noapte la TV si l-a adus pe Carlos... Tot Oli...
Mihai Stoica a mers in Brazilia.
A facut o lista de jucatori.
Care se rugau de MM sa ii aduca in Romania...
De ce a durat atat de mult transferul lui Elton?
Acelasi raspuns: Romania...
OK.Cazul Panait.[...]Chiar nu avea loc la Steaua in conditiile in care Ov. Petre e considerat preferatul patronului(MM Stoica a declarat asta la TV acum cateva luni.P.S. Becali insista ca Olaroiu sa joace cu Radoi fundas pentru ca Ov..Petre sa prinda echipa!!!!!!
Asta chiar e cea mai mare aberatie dintre toate: Ov. Petre e preferatul lui Oli... Becali insista ca Radoi sa joace fundas central, pentru ca a fost dezastru in meciul cu UTA pe postul de mijlocas...
Cu Gigel Coman la fel.Alta fixatie de a lui Becali.
Iar ii incurci: Coman e tot un "copil" de-a lui Oli... Daca nu venea Oli, nici Coman, nici Ov. Petre nu veneau la Steaua...
Atat Gigel Coman cat si Ov. Petre au fost adusi de Becali!!!!!!! Asta trebuie sa stie lumea!!
Au fost adusi de Oli... Ma mai repet mult?
PS: Departe de mine gandul de a-l apara pe Gigi... Dar ai exagerat...
forever_STEAUA
gresesti
Steaua avea doar 2 atacanti pt meciul cu Farul
Thereau era suspendat
inlot pt acel meci erau doar 2!Badea si Iacob
30-33 tot acolo
ce sa zic de inchizatori
ai dreptate in mare parte
dar exista si unii inchizatori gen makelele sau vieira care dau si pase decisive si poate facem si noi rost de unul
ai dreptate cu salariile
Becali le-a platit
dar salariile se platesc din bugetul alocat pe acel an
in anul in care a venit Zenga la Steaua Becali a bagat aproape 2 mil in transferuri:Cristea,Baciu,Lovin,Ciocoiu,Goian,Nicolita
si a scos un milion de pe Neaga
si 125000 de pe aliuta
plus ce au mai adus performantele facute de Zenga
in sezonul cu Protasov Iacob a venit gratis
Cernea 100000 euro
si Cristocea 250000
atat
si a plecat Ogararu pe 3,3 mil de euro
Sez acesta Steaua a intrat in CL
si a cumparat asa:Badea+Panait=1mil euro
Thereau 600mii
Saban 250mii $(dolari nu euro)
Coman=Cristea + 200 mii
ov Petre= un milion
in total vreo 3 mil de euro
exact cat a luat de pe Ogararu
si banii din Cl?
salariile se platesc din buget
refacerea terenului tot di buget si a costat 2 mil euro
tabela cand vine?????????
MM a declarat la TV acum vreo 6 luni ca ov Petre e preferatul lui Becali si ca acesta a insistat ca el sa vina la Steaua!
sunt 110% sigur de asta!
iar pe Coman il vrea Becali la Steaua de vreo 5 ani
in fiecare vara era pe lista de transferuri
unde sunt restul ed bani din cl?
Nu putem sa ne pronuntam asupra aspectelor financiare pentru ca nu cunoastem detalii din interior.
Cateva lucruri sunt certe:
1. Avem 4 mijlocasi centrali defensivi(Radoi, Paraschiv, Ov. Petre si Lovin) - tenta defensiva a antrenorului.
2. Coman, Ov. Petre si Stancu au fost adusi la cererea expresa a lui Olaroiu. Pretul total? (700.000+1.000.000+700.000 = 2.4 mil $). Din cei trei jucatori, Coman si Stancu au reprezentat investitii proaste, iar Ov. Petre mai are de demonstrat. Probabil ca in vara ne vom desparti de cei doi(Stelian si Gigel) pe gratis sau sume modice.
Bani s-au investit in mod rezonabil, dar unele investitii au fost proaste. Analizand, obtinem:
Olaroiu
1. Coman - 700.000 $ - investitie proasta
2. Stancu - 700.000 $ - investitie proasta
3. Ov. Petre - 1.000.000 $ - investitie mediocra
Mihai Stoica:
1. Carlos - 600.000 Euro - investitie mediocra spre proasta
2. Thereau - 600.000 Euro - investitie buna
3. Elton - 1.600.000 $ - nu ne putem pronunta inca
4. Andrey - 500.000 $ - nu ne putem pronunta inca
5. Croitoru - 700.000 $ - nu ne putem pronunta inca
6. Saban - 250.000 Euro - investitie medie spre proasta
Gigi Becali:
1. Vali Badea - 1.000.000 $ - investitie buna
2. Bogdan Panait - 400.000 $ - investitie proasta
salariile se platesc din buget
refacerea terenului tot di buget si a costat 2 mil euro
tabela cand vine?????????
unde sunt restul ed bani din cl?
Si bugetul de unde vine?????????!!!!!!! Nu tot Becali il da si pe ala?
Ca asta nu intelegi tu... Banii din UCL reprezinta momentan bugetul Stelei... Din care se platesc salariile (primele nu, ca sunt blocate :twisted: ), deplasarile, amenzile etc.
Tabela va fi gata la meciul cu patrupedele...
de 5-6 ani de cand e la Steaua,daca ar fi gandit in perspectiva,Gigi ar fi investit si la copii si juniori,astfel,pushtii de atunci care aveau 13-14 ani,acum n-ar mai fi fost nevoie sa umble Meme in toata lumea pentru jucatori.
Finantatorul echipei Steaua, Gigi Becali, a declarat, vineri, ca nu este de acord cu angajarea unui psiholog la echipa sa si a adaugat ca nu va recurge niciodata în viata sa la un astfel de specialist. Întrebat daca managerul general Mihai Stoica intentioneaza sa aduca un psiholog la echipa pentru a ajuta la iesirea din criza de rezultate în care se afla, Becali a raspuns vehement: "Cum o sa faca asa ceva. Asta-i minciuna, ce sa caute psiholog la mine la echipa? Niciodata-n viata mea!"
sursa: prosport