FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

George Becali - creditor

«1282930»
clausblaus01.07.2008 18:11
@Victor

 

Cu Patriciu ai dreptate , omul este un rau mai mare decat Becali , insa asta nu inseamna ca daca Gee Gee chiar o sa vrea sa vanda clubul nu o sa apara potentiali cumparatori .

Steaua reprezinta probabil cel mai important brand din Romania si daca un club cum sunt milogii au un patron care pare ca e dispus sa investeasca , nu vad de ce si la Steaua nu s-ar gasi unul .

Mie primul nume care imi vine in minte este Hagi , dar bineinteles insotit de cativa investitori pe care sunt sigur ca e capabil sa ii aduca si pac-pac am scapat de un nebun din conducerea clubului si am adus un om care stie cu ce se mananca fotbalul .

Dar mai e mult pana departe ...

Tu crezi ca "domnul Pac-Pac" este chiar atat de stelist incat sa inteleaga ca ar face un bine, clubului si suporterilor,sa isi ia cu el limba de lemn,creierul de berbec si asa zisa credinta in Dumnezeu si sa se duca unde a dus surdul roata si mutul iapa? Atata timp cat castiga bani buni si apare pe sticla dupa "pohta" inimii n-o sa ne bucuram prea curand!Imi doresc si eu,ca si tine,un investitor care sa stie cu ce se mananca sportul asta,ori unul care nu are habar dar nu se da rotund cum ca ar sti!Greu de tot ,in viitorul apropiat.Sau ne trezim ca ne face Gigi o mare surpriza?!

mountytoma08.07.2008 12:06
Becali: "Steaua va juca precum Spania la Euro" - Prosport

 

Asta ce vede seara la televizor, vrea si el a doua zi!...

 

pacat ca nu se uita la filme cu de-aia care-si fac harakiri, cu de-aia experti in a-si taia venele, in a-si pune franghia de gat, care inghit pistolul jumatate inainte de a apasa pe tragaci :-)

MIREL6RADOI08.07.2008 13:35

Cred cã o sã merg sã-i vãd pe jucãtori în al doilea stagiu, trebuie sã vãd cum funcționeazã mașinãria. Kapitanos, Nekapitanos, vreau sã vãd mașinãria. Dacã nu sunt eu, poate volanul trage stânga-dreapta, nu drept. Nu mi-a plãcut ce am vãzut în primul stagiu, am vãzut ultimul amical. Vreau de la Steaua șase atacanți. Patru fundași și șase atacanți, asta vreau. Tot mijlocul sã fie atac, și douã vârfuri. Pânã nu vãd asta, nu am liniște. Mijlocașii Stelei trebuie sã fie atacanți, cum a a jucat Spania la Euro, cu un singur vârf și cinci atacanți", a spus Becali, potrivit site-ului Mediafax.

AHAHAHAHA

Vai,prost e....hahahahahahahaha

ps

Becali a menționat cã va merge la Comisia de analizã desemnatã de Comitetul Executiv al FRF sã hotãrascã cine a greșit:. "Nu conteazã ce a fost, a trecut, bine cã nu s-a menținut acea decizie. O sã spun acolo ce s-a întâmplat. Nu se poate ca un om sã comande comisiile, care ar trebui sã fie independente, era stat în stat la comisii. Pãi vrei sã ai o pârghie ca sã mã subjugi, sã mã înjosești? Nu te-am votat ca sã ne exploatezi. Þi-am dat pe mânã o stânã sã o administrezi, iar tu zici: ?Stai, pun ciobani care vã omoarã pe voi, stãpânii oilor. Când veniți sã luați laptele, brânza, lâna, vã dã un ciomag în cap?", a comentat Gigi Becali.

prosport.ro

:))))))))))))))))))))))))))

Asta vede lumea prin prisma oilor....oare asa i-o fi numit pe camatarii nutu si frate-so? :biggrin:

mountytoma08.07.2008 14:33
Asta vede lumea prin prisma oilor....oare asa i-o fi numit pe camatarii nutu si frate-so? :biggrin:

 

la cata branza ii curge prin gura ce te astepti de la un asemenea geniu?

stelistul stelist09.07.2008 20:36

Jiji lasa'ne , cat vrei sa ne mai chinui ciobane???

dudu_specialistu10.07.2008 05:38

mori mizerie ! TREBUIE FACUT CEVA ! Cat sa mai inghitim ???!!!

c.ronaldo1710.07.2008 10:02

"Lui Adi Ilie i-am spus și cum stã treaba cu Giovanni. M-am împãcat dupa 7 ani cu el, ce, vrea sã mã cert iar cu Giovanni? Adrian Ilie are bun simt si nu vrea sa spuna daca l-a suparat Giovanni cu ceva. Cum sa spuna el despre familia mea ca l-a deranjat cu ceva? Eu i-am spus cã Giovanni e vãrul meu. Pe Adi Ilie l-am ales și ca prieten și ca angajat.

 

E adevãrat cu Sepsi. I-am zis lui Adrian ca Sepsi l-a tradat pe Giovanni. Iar Giovanni este familia mea. Moare Steaua pentru un jucator? I-am zis lui Adrian cã nu putem sã-l luam pe Sepsi de la Benfica pentru cã nu vrea Giovanni. Asta nu a inteles el. Cum sa vina Sepsi la Steaua? Familia este mai importanta. I-am spus și lui Argasealã sã faca in așa fel încât sã se ințeleagã. Giovanni mai ridicã tonul, dar nu este un om rãu. Adrian Ilie a facut ce a vrut la Steaua. A adus ce jucãtori a vrut", a spus Gigi Becali.

 

Daca nu era de`ajuns ciobanul, acum vine si taranul.

Dagoth11.07.2008 21:14
Iar Giovanni este familia mea. Familia este mai importanta.

 

Famiglia, cosa nostra, oltre Steaua.

Bogdan4Steaua12.07.2008 00:34

In ritmul acesta, pleaca si Lacatus.

 

Nu m-as mira sa vina la noi El Trabajador, Esteban Vigo. :hooray:

 

 

MoWeed12.07.2008 05:44

@Bogdan4Steaua

 

Lacatus va pleca cand poate reveni maestrul in pupincurism Olitza....

Bogdan4Steaua12.07.2008 07:41

Aaaa, cel care ar face chiar si puscarie pentru "Nea' Gigi"?

 

Halal caracter si pe baiatul asta...

The Flyer12.07.2008 08:36

:yeahh: sa vina Ion!ne-am scos!ce a facut la crarapid si la ciini e mizilic,sa vedeti ce face la noi!!!!!!!!!!!!

 

MURITI,BAI,TOTI DIN NEAMUL LUI Becali!MURITI!MURITI!

mountytoma12.07.2008 17:43
ar fi si mai frumos ca Patriciu, cel mai destept roman bogat, sa cumpere Steaua. mi-ar fi sila sa o cumpere vreun alt bautor de lapte de camiloi!

 

 

patriciu: frumos, destept si bogat! ce faci baietel, ne citesti din rubrica "matromoniale"!? vezi ai gresit adresa, caci la Steaua nu ne trebuie un gigolo!

 

patriciu samariteanu'?! cata sfanta naivitate! patriciu eventual sa ne cumpere, sa ne dezmembreze in parti componente si sa ne vanda unor investitori tainici din centrul asiei! in afara de furaciune publica, prin ce s-a mai facut ramarcat cumatru' de la petromidia?! un arhitect petrolist care a dat un tun de un miliard la buget! mare om, mare caracter!

 

frumos, destept si bogat! exact definitia escrocului roman! asta i-ar mai lipsi Stelei! singurul lucru bun ar fi ca s-ar termina repede chinul! in 2-3 ani ne "lichideaza".

 

auzi mai *****, s-ar putea sa am mai multi ani de scoala decat ai tu in total.

 

patriciu a luat o epava pe care a refacut-o total, aducand-o acolo unde ii era locul. patriciu a facut cel mai putin afaceri cu statul roman, afaceri din care s-au nascut monstri gen tiriac si din pacate pentru noi, Becali!

1stelist16.07.2008 17:13

de unde nu e nici Dumnezeu nu cere,cu declaratiile lui Becali da dovada capacitatii sale mintale si nu trebuie sa se supere cand este facut cimpanzeu devreme ce de fiecare data cand iese in public spune numai prostii,dar ii recunosc si cele cateva merite precum:a tinut valorile la echipa,Steaua a ajuns in UCL dupa o pauza de 10,dar e de neiertat faptul ca numele Stelei este improscat cu noroi.

MoWeed16.07.2008 18:18

@mountytoma

 

Stiu ca sunt off-topic dar Patriciu este acelasi om care a furat tot ce a putut de la anumite rafinarii. Cat despre afacerile cu statul, epava aia de la cine a cumparat-o??

mountytoma17.07.2008 10:48
@mountytoma

 

Stiu ca sunt off-topic dar Patriciu este acelasi om care a furat tot ce a putut de la anumite rafinarii. Cat despre afacerile cu statul, epava aia de la cine a cumparat-o??

 

epava aia a cumparat-o, si nu a dat doar un euro pe ea, ca altii.

 

in schimb stiu pe unul care a cumparat terenuri extravilane, a dat spagi pe unde a putut ( o fi stat si capra pentru asta) si terenurile au intrat in intravilan, statul construind drumuri de acces si aducand utilitatile aproape. asa valoarea terenurilor s-a marit de cateva sute/mii de ori. mai stiu un mustacios care a luat pe degeaba sau pe nimic spatii foarte bine amplasate (aeroport otopeni, DN 1, etc), care castiga in mod repetat licitatii la stat, etc

 

dar intr-adevar, cine ce si cum a furat de la statul roman nu are ce cauta pe site-ul Stelei!

MoWeed17.07.2008 11:45

@mountytoma

 

Nu am zis ca el e singurul care a furat, dar faptul ca a furat mai putin ca altii nu-l face automat si cinstit

clausblaus17.07.2008 17:54
Aaaa, cel care ar face chiar si puscarie pentru "Nea' Gigi"?

 

Halal caracter si pe baiatul asta...

Cel mai bine ar fi sa faca puscarie impreuna!

agu18.07.2008 18:21

Gigi Becali !

Un ilustru necunoscut pana acum cativa ani ... Un nume intre alte nume ... Un individ de sex masculin , cu par negru si cret , care apare intr-o fotografie din anii 80 alaturi de echipa Stelei ...

Recunoaste ca ,, l-a adus Hagi la Steaua '' ... adica la stadion .

Anti-fotbal de felul lui , adica nepriceput . Vanzator de branza de oaie si cas catre fotbalisti ... Natural 100 % ...

Face o ,, combinatie financiara '' si la pontul cuiva ( Hrebenciuc ) ... il constrange pe Paunescu sa-i vanda F.C. Steaua ...

Si de aici incepe calvarul acestei echipe ... Nu e rusine si jena mai mare pentru. mine ca suporter al Stelei de vreo trei decenii sa vad cum in numele acestui club vorbeste acest semi-analfabet , plin de sine si de aroganta , acest ,,Gigi al oierilor '' ajuns imparat peste noapte ...

Cea mai mare rusine pentru. Steaua este acest ... Becali !

Nu am sa mai calc in Ghencea decat in momentul in care acest penal al fotbalului va parasi clubul ...

stelistul stelist18.07.2008 20:09
Gigi Becali !

Un ilustru necunoscut pana acum cativa ani ... Un nume intre alte nume ... Un individ de sex masculin , cu par negru si cret , care apare intr-o fotografie din anii 80 alaturi de echipa Stelei ...

Recunoaste ca ,, l-a adus Hagi la Steaua '' ... adica la stadion .

Anti-fotbal de felul lui , adica nepriceput . Vanzator de branza de oaie si cas catre fotbalisti ... Natural 100 % ...

Face o ,, combinatie financiara '' si la pontul cuiva ( Hrebenciuc ) ... il constrange pe Paunescu sa-i vanda F.C. Steaua ...

Si de aici incepe calvarul acestei echipe ... Nu e rusine si jena mai mare pentru. mine ca suporter al Stelei de vreo trei decenii sa vad cum in numele acestui club vorbeste acest semi-analfabet , plin de sine si de aroganta , acest ,,Gigi al oierilor '' ajuns imparat peste noapte ...

Cea mai mare rusine pentru. Steaua este acest ... Becali !

Nu am sa mai calc in Ghencea decat in momentul in care acest penal al fotbalului va parasi clubul ...

 

scurt si la obiect...bine punctat

mountytoma23.07.2008 14:52
Gigi Becali !

Nu am sa mai calc in Ghencea decat in momentul in care acest penal al fotbalului va parasi clubul ...

 

crezi ca rezisti? eu am incercat si nu am reusit...

bijoux_bz23.07.2008 15:04

HAHAHAHAHAHAHAHA

HAHALELELOR CARE SUNTETI HAHALERE!!!!!!!!!

Steaua VA STRALUCI CA SOARELE DE PE CER BAI PACATOSILOR!!!!!!!!

O SA FIM DIN NOU CAMPIONII EUROPEI!!!!!!!!!!!!

AMIN!!!

 

 

 

MORI CIOBANE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

c.ronaldo1730.07.2008 20:28

In sfarsit Becali l`a "amenintat" pe Lacatus sa nu mai joace cu Banel.

Sper ca de etapa viitoare sa il vedem pe Ochirosii, Neaga sau Toja.

weeezer30.07.2008 21:12

Patronul celei (care inca mai este) mai iubite echipe de fotbal din Romania si-a dat din nou in petec. Mai exact:

 

http://www.g s p t v.ro/viewVideo1.php?video_id=3665&title=Gigi_Becali____quot_Eu_s__nt_un_fenomen___n_fotbal___quot_&ref=webmaster

 

Acuma, nu pot sa zic ca n-a avut dreptate, ca Stiucan e dobitoc si ca emisiunile lui sunt de cele mai multe ori fara un scop anume, nefacand altceva decat sa taie firu-n patru, vis-a-vis de orice rahat de declaratie a oricarui rahat de om din fotbal. Dar totusi, tu ca patron de echipa europeana, iar o iei pe aratura sa jignesti niste ziaristi, cu toata tara auzindu-te... Asta e, la altceva n-avem ce sa ne asteptam.

 

PT ADMINI: SCOATETI DOM'LE FILTRELE ALEA SA PUTEM DA SI NOI UN LINK CORECT SI COMPLET, CE NAIBA CENZURATI ATATA????

«1282930»