FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

George Becali - creditor

«12627282930»
IONUTZ-CIPRIAN18.03.2008 11:57

Se cearta 2 oameni fara pic de minte,daca mai marii din fotbal stiu ca Becali nu are minte deloc,la ce naiba se mai baga in astfel de conversatii cu el ?Asta inseamna ca sunt mai prosti decat asta al nostru!

danimarcu18.03.2008 18:39

Nu ma intereseaza cat de nesimtiti sunt ceilalti patroni de cluburi.Dar Jiji e la Steaua,si ma doare cand ii aud aberatiile.

Ar trebui sa-i spuna cineva ca toata campania asta cu arbitrii este puternic sustinuta chiar de el,ciobanul, care o tot da in stanga si dreapta cu "butoanele" lui...

Ciobanul este atat de prost,incat nu-si da seama ca dezavantajeaza Steaua prin tampenile pe care le debiteaza zilnic.El vrea de fapt sa demonstreze ca el castiga meciurile,atragandu-si astfel sustinatori pentru alegerile ce vor veni...dar se insala,nu cred ca demonstratia lui va pacali pe cei care au ceva in cap!...

Virgil18.03.2008 22:29

Comunicat de presa

 

FC Steaua Bucuresti face cateva precizari cu privire la

declaratiile domnului George Becali, care a spus, in cadrul emisiunii TV

Fanatik Show, de la Telesport, ca, in urma cu cativa ani, a platit un arbitru

pentru a favoriza Steaua intr-o partida. In mijlocul tuturor discutiilor si

valurilor de contestari la adresa echipei, domnul Becali a facut aceste

declaratii cu scopul de a verifica reactiile "prietenilor" din lumea fotbalului

si a tratat acest episod ca pe o gluma. De altfel, domnia sa a revenit, in

cursul zilei de marti, cu urmatoarea declaratie: "O sa spun ca am glumit atunci

cand am zis ca am dat bani la arbitri".

 

FC Steaua Bucuresti

dr.adrian918.03.2008 22:41
Virgil , si noi ce vina avem ca ne`a dat un asemenea om ?? :(

 

pai nu la proiectat el pe acest fenomen.

cine stie ce berbec la produs. un berbec cu diarie ... verbala.

TheSithLord09.05.2008 20:32

Nu stiu daca am pus bine topicul,la sectiunea Lotul Stelei nu puteam sa-l pun.Daca vreun moderator considera ca nu e bine pus rog mutarea topicului unde crede de cuviinta.Dar acum la subiect.

 

Am deschis acest topic pentru noi toti.Astept pareri,argumete fie ele pro,fie ele contra,precum si un mesaj adresat .Incep eu.

 

In acesti ani de cand a preluat Steaua,mi-am dat seama ca tine la club.Il iubeste.Doar modul cum "patroneaza" nu e potrivit.Se bucura la victorii,sufera la esecuri,mai ca ar zice"Eu am facut performanta,nu jucatorii",si multe altele.Dar se comporta prosteste.Prin definitie - nu stie ce sa faca.Nu stie ce sa faca atunci cand Steaua castiga.Adica sa aiba rabdare pana la sfarsit pana cand va fi castigat,atunci de multumire se va satura si poate sa danseze si pe mese.Dansam si noi cu el.Nu stie ce sa faca atunci cand Steaua pierde.Adica sa taca si sa stie ce sa faca.Vorbeste,acuza,ameninta,mai prostia de la Cluj,dar o face ca-i pasa.Cand e la cutite cu suporterii,aduce cate o fosta glorie a Stelei ca sa se impace cu galeria.Iar nu stie ce sa faca.

 

Mesajul meu catre:

 

"Gigi,om bun esti,darnic esti,esti printre putinii oameni care ajuta lumea.Dar esti totusi un om.Ia exemplul lui Abramovici,Berlusconi si al fratelui tau de sange de la Madrid.Dar tu esti mic in comparatie cu ei,n-ai nici banii lor,mai ales Rabdarea lor.Pun accent infinit pe rabdare,pe bani prea putin.Abramovici a avut rabdare si inca are,si uite ca dupa atatia ani de cand a preluat Chelsea si zeci si sute de milioane de euro,uite ca deabia acum au ajuns in finala Ligii.Tu nu ai rabdare.Bani ai putea gasi,asa cum ai faci tu.Te iei de cei de la alte cluburi in loc sa-ti vezi de clubul tau.Aduci foste glorii ale Stelei pe banca,gandindu-te ca-i vei multumi pe suporteri,dar nu e decat o chestiune de timp pana cand vei ajunge iar la cutite cu ei.Zici ca esti credincios,dar te comporti exact pe dos,iar asta nu te ajuta.Fii credincios Respectului Responsabilitatii si Cinstei.Dumnezeu te-a binecuvantat cu darurile pamantului,fii inteligent si incadreaza-te intre cei care au avut bogatia pamantului si au stiut ce sa faca cu ea.

 

Vrei sa faci din Steaua un club mare cum a fost odata.Admirabil din partea ta,dar nu procedezi bine.Ar trebui sa schimbi mai intai Omul ca sa se schimbe Regatul.Fii profesionist cum sant Abramovici,Berlusconi sau fratele tau de la Madrid,si nu te vei mai simti mic in fata lor.

 

Adu antrenori,preparatori - un staff profesionist,si pune la dispozitia jucatorilor ceea ce au nevoie pentru a face performanta.Iar jucatori - nu mai lua obositi de prin alte tari,cauta in curtea ta ca ai destui.Ocupa-te de copiii care au talent,dar nu-i transforma in marfa vie buna de vandut,si nu te mai baga in echipa,un finantator si presedinte profesionist nu face asta.Fii si tu profesionist.Atunci cand vei fi profesionist,rezultatele se vor vedea de la sine,si nu vei mai avea grija arbitrilor,aranjamentelor,lipsurilor din echipa,atunci vei sti ca esti profesionist si esti inconjurat de profesionisti.Atunci Gigi,sa stii ca ne vei multumi.Atunci Gigi,sa stii ca iti vom multumi.

 

Ai inceput bine,ai dus Steaua in semifinala de cupa europeana dar te-ai poticnit dupa aia.Si uite asa ai pierdut 2 campionate.Cum sa nu doreasca Borcea sa te bata cand tu il sunai dupa ce l-a batut Lazio acasa si faceai"aurgh,aurgh"?Vezi cum se intorc perlele inapoi la tine?

 

In incheiere - esti mai bun de atat.Noi o stim,Si tu o stii.Dar trebuie sa o traiesti.Si noi sa traim."

bodanelu09.05.2008 20:51

:)

Gei gei a recunosc ca a intrat in fotbal pentru imagine si politica :)

unuspecial09.05.2008 20:51
Nu stiu daca am pus bine topicul,la sectiunea Lotul Stelei nu puteam sa-l pun.Daca vreun moderator considera ca nu e bine pus rog mutarea topicului unde crede de cuviinta.Dar acum la subiect.

 

Am deschis acest topic pentru noi toti.Astept pareri,argumete fie ele pro,fie ele contra,precum si un mesaj adresat .Incep eu.

 

In acesti ani de cand a preluat Steaua,mi-am dat seama ca tine la club.Il iubeste.Doar modul cum "patroneaza" nu e potrivit.Se bucura la victorii,sufera la esecuri,mai ca ar zice"Eu am facut performanta,nu jucatorii",si multe altele.Dar se comporta prosteste.Prin definitie - nu stie ce sa faca.Nu stie ce sa faca atunci cand Steaua castiga.Adica sa aiba rabdare pana la sfarsit pana cand va fi castigat,atunci de multumire se va satura si poate sa danseze si pe mese.Dansam si noi cu el.Nu stie ce sa faca atunci cand Steaua pierde.Adica sa taca si sa stie ce sa faca.Vorbeste,acuza,ameninta,mai prostia de la Cluj,dar o face ca-i pasa.Cand e la cutite cu suporterii,aduce cate o fosta glorie a Stelei ca sa se impace cu galeria.Iar nu stie ce sa faca.

 

Mesajul meu catre:

 

"Gigi,om bun esti,darnic esti,esti printre putinii oameni care ajuta lumea.Dar esti totusi un om.Ia exemplul lui Abramovici,Berlusconi si al fratelui tau de sange de la Madrid.Dar tu esti mic in comparatie cu ei,n-ai nici banii lor,mai ales Rabdarea lor.Pun accent infinit pe rabdare,pe bani prea putin.Abramovici a avut rabdare si inca are,si uite ca dupa atatia ani de cand a preluat Chelsea si zeci si sute de milioane de euro,uite ca deabia acum au ajuns in finala Ligii.Tu nu ai rabdare.Bani ai putea gasi,asa cum ai faci tu.Te iei de cei de la alte cluburi in loc sa-ti vezi de clubul tau.Aduci foste glorii ale Stelei pe banca,gandindu-te ca-i vei multumi pe suporteri,dar nu e decat o chestiune de timp pana cand vei ajunge iar la cutite cu ei.Zici ca esti credincios,dar te comporti exact pe dos,iar asta nu te ajuta.Fii credincios Respectului Responsabilitatii si Cinstei.Dumnezeu te-a binecuvantat cu darurile pamantului,fii inteligent si incadreaza-te intre cei care au avut bogatia pamantului si au stiut ce sa faca cu ea.

 

Vrei sa faci din Steaua un club mare cum a fost odata.Admirabil din partea ta,dar nu procedezi bine.Ar trebui sa schimbi mai intai Omul ca sa se schimbe Regatul.Fii profesionist cum sant Abramovici,Berlusconi sau fratele tau de la Madrid,si nu te vei mai simti mic in fata lor.

 

Adu antrenori,preparatori - un staff profesionist,si pune la dispozitia jucatorilor ceea ce au nevoie pentru a face performanta.Iar jucatori - nu mai lua obositi de prin alte tari,cauta in curtea ta ca ai destui.Ocupa-te de copiii care au talent,dar nu-i transforma in marfa vie buna de vandut,si nu te mai baga in echipa,un finantator si presedinte profesionist nu face asta.Fii si tu profesionist.Atunci cand vei fi profesionist,rezultatele se vor vedea de la sine,si nu vei mai avea grija arbitrilor,aranjamentelor,lipsurilor din echipa,atunci vei sti ca esti profesionist si esti inconjurat de profesionisti.Atunci Gigi,sa stii ca ne vei multumi.Atunci Gigi,sa stii ca iti vom multumi.

 

Ai inceput bine,ai dus Steaua in semifinala de cupa europeana dar te-ai poticnit dupa aia.Si uite asa ai pierdut 2 campionate.Cum sa nu doreasca Borcea sa te bata cand tu il sunai dupa ce l-a batut Lazio acasa si faceai"aurgh,aurgh"?Vezi cum se intorc perlele inapoi la tine?

 

In incheiere - esti mai bun de atat.Noi o stim,Si tu o stii.Dar trebuie sa o traiesti.Si noi sa traim."

Amin! :notangel:

metzzz09.05.2008 20:53
:)

Gei gei a recunosc ca a intrat in fotbal pentru imagine si politica :)

 

stim cu toti asta de cel putin 5 ani , dar a mai spus ca daca nici anul asta nu intra in parlament atunci se retrage la masa acasa si lasa si politica si Steaua ca nu`s de el . Si daca face el asta eu merg la muntele Athos sa ma plimb cu jeepanurile pe care le`a dat el la calugarii aia.

bodanelu09.05.2008 21:00

eu nu l-as crede :)

7_mai_198609.05.2008 22:58

Nu iubeste nimic. A luat clubu ca e un brand, la care nu a trebuit sa mai munceasca. Steaua lucreaza la imaginea lui. Bine, plus banii dati la presa.

La inceput a bagat bani ca un apucat, dar exact cand trebuia sa continue... s-a calicit.

ma tem ca nu o sa scapam in urmatorii zeceani de el.

cristian01409.05.2008 23:06

Ca sa va dati seama cat de mult iubeste Becali Steaua, acesta declara ca inainte de a prelua echipa ros-albastra intentionase sa cumpere Universitatea Craiova. O vorba spunea ca "stelistii nu se inventeaza".

JustBe10.05.2008 05:11

Bun topicu.

 

Becali=Oier.....se baga in toata scandalurile sa-si creeze imagine si vorbeste doar prosti aceste lucruri aducand probleme Stelei vedeti cazul de fata.Sincer nu stiu cand vom scapa de el dar cred ca atunci cand vom scapa va fi pentru totdeauna

 

Iubesc o Stea Si imi imaginez ca nu-i Becali in ea :clap:

unuspecial10.05.2008 05:52
Ca sa va dati seama cat de mult iubeste Becali Steaua, acesta declara ca inainte de a prelua echipa ros-albastra intentionase sa cumpere Universitatea Craiova. O vorba spunea ca "stelistii nu se inventeaza".

Si unguru de la CFR nu zicea ca intentionase sa cumpere U cj ? n-are nici o relevanta acest lucru.

bodanelu10.05.2008 06:27

@unuspecial cine e Steaua si cine e CFR? Cine e Craiova si cine e U?

Marius10.05.2008 07:33

Aici am mutat toate posturile de la topicul "Gigi Becali" de pe "Discutii ros-albastre"

JustBe10.05.2008 08:01

Miorita auzi iti dau un sfat prietenesc mai bine fa-i un forum/site pentru Jiji pentru ca noi stim care e binele echipei si tu esti un om care probabil nu vede ce rau face Becali echipei sau poate de ce te bag in seama.

Tu nu vezi ca prin actiunile lui Steaua pierde multe tu esti un suporter al lui Becali nu al Stelei.

 

 

Nu uitatzi prin actiunile sale Becali ne mananca 35% din viata :wall:

MoWeed10.05.2008 08:45

miorita

 

Daca ar fi sa ne luam dupa nume, dupa modul cum scrii si dupa ce scrii probabil esti ruda cu oierul

MoWeed10.05.2008 08:59

@miorita

 

Recunosc ca pana acum 2 ani eram si eu de partea creditorului si asta e probabil sigurul lucru care il regret in viata mea.

Nu i-as fi pupat talpile jegului asta niciodata. Normal ca vroiam campionatul asta numai ca nu prin orice metode. Nu fac parte dintre cei care gandesc ca daca toti fura noi de ce sa fim cinstiti, noi suntem superiori jegurilor din fotbalul romanesc

predatorpulse710.05.2008 09:24
@miorita

 

Recunosc ca pana acum 2 ani eram si eu de partea creditorului si asta e probabil sigurul lucru care il regret in viata mea.

Nu i-as fi pupat talpile jegului asta niciodata. Normal ca vroiam campionatul asta numai ca nu prin orice metode. Nu fac parte dintre cei care gandesc ca daca toti fura noi de ce sa fim cinstiti, noi suntem superiori jegurilor din fotbalul romanesc

 

Ma bucur ca ti-ai revizuit simpatiile si ca ai trecut de partea celor care nu mai suporta becalizarea Stelei. Mie mi-a fost indiferent ciobanul la inceput pentru ca eram mai degraba atent la echipa dar cu timpul el a "devenit" Steaua datorita aparitiilor frecvente in mass-media. Si i-a mers campania,intrebati orice om pe strada despre Steaua si iti vor vorbi despre Becali si mai putin despre echipa.

 

Jiji imi era antipatic inca din 2004 dar momentul in care am inceput sa doresc plecarea sa din Ghencea a fost faza cu vanzarea palmaresului ca sa scape de datoriile alea. Un om care vrea sa vanda istoria echipei sale trebuie sa se care imediat de acolo. De atunci jijel si-a batut joc de cateva legende ale Stelei,a pus antrenori-simbol ca sa taca tribuna si apoi i-a umilit,s-a prostituat pe langa dinamuisti(si unii inca il lauda pentru asta :blink:) si acu cateva zile ne-a adus din nou in lumina reflectoarelor prin acest scandal pornit de prostia sa(nu sunt de vina aia care i-au aranjat flagrantul ci el ca a fost destul de prost ca sa trimita banii aia acolo).

 

Daca imi dati argumentul ca el tine la Steaua,ma faceti sa rad. Ieri a declarat ca daca e sa pateasca ceva Steaua,cum ar fi retrogradara,sa se dea pedeapsa sportiva nu pe plan penal, adica mai bine sa fie retrogradata echipa dar sa nu intre el la puscarie.

 

Ce putem face noi? Realist vorbind,putem doar sa ii aratam cat de mult il uram,sa retraiasca momentele de dupa meciul de la dinamu cand era speriat. Sa nu mai ne uitam la loja,ci catre teren,sa nu ii mai ziceti "nea Jiji",sa nu il mai alintati, ci sa va indreptati iubirea spre echipa si ura catre cioban,nu invers cum fac unii acum,injurand jucatorii si gudurandu-se pe langa jijel.

 

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

k-steaua10.05.2008 09:27

Miorito, vezi ca ceea ce faci tu e expirat...asta mai fac si eu pe site-ul patrupezilor, intru si incerc sa-i invrajbesc....un stelist adevarat nu-i va lua partea ciobanului niciodata....nu e Steaua masii e a noastra a tuturor care iubim echipa asta...Eu nu voi striga niciodata Forza X ( x fiind patronul echipei oricare ar fi el) ci doar Forza Steaua si doar pe ea o voi iubi si pe nimeni altcineva...In concluzie poti fi un caine jegos care incerci sa faci valva unde este liniste...daca esti chiar un stelist de-al nostru atunci esti unul babalau rau de tot si nu ne mai stresa obligandu-ne sa-ti ascultam ineptiile...

 

fular-campionii:steagcruce:

MoWeed10.05.2008 09:32

@predatorpulse7

 

 

Problema e ca la multe meciuri se aduna o gramada de oameni care sa-l pupe in fund pe acest cioban doar doar o mai scoate niste euroi sa aiba si ei sa bea un "polar" dupa meci. Degeaba il ignorea peluzele daca cei de la tribuna 1(chiar sub loja lui) il felicita pe el la victoriile Stelei. O mare parte din fani sunt mai degraba fani ai lui Becali decat ai Stelei.

Bine ai zis ca Jiji iubeste atat de mult Steaua ca ar fi gata sa o retrogradeze pentru o tampenie de-a lui doar ca sa scape el. Dar in mod sigur vor aparea anumite oi care sa zica "nea Gigi glumea!"

metzzz10.05.2008 10:10

pai daca ne luam dupa glumele lui , el insusi e o gluma ca s-a nascut. cand l-au produs masa cu tacsu l-au facut la caterinca :))

Azzido10.05.2008 10:28
miorita

 

Daca ar fi sa ne luam dupa nume, dupa modul cum scrii si dupa ce scrii probabil esti ruda cu oierul

daca lua Steaua campionatul cred ca toti ii pupati talpile imparatului nostru!!!acum o dati la intors,dar parca nu am sti cu totii ca vroiam campionatul asta si nu numai asta cu orice pret si prin orice metode,asa cum am facut tot mereu noi.

 

Ban ip.

Nu ne plac prefacutii plus ca "daca nu luam atitudine ne meritam soarta de oi proaste!!!"

Cam asa zicea el intr-un post anterior.

Deci noi am luat atitudine.

Jet boratule !

bogdan10.05.2008 11:12
miorita

 

Daca ar fi sa ne luam dupa nume, dupa modul cum scrii si dupa ce scrii probabil esti ruda cu oierul

daca lua Steaua campionatul cred ca toti ii pupati talpile imparatului nostru!!!acum o dati la intors,dar parca nu am sti cu totii ca vroiam campionatul asta si nu numai asta cu orice pret si prin orice metode,asa cum am facut tot mereu noi.

 

Ban ip.

......

 

Este clar ca nu este suporter stelist. Corect BAN IP

1uLy4Nn05.06.2008 15:46

Am citit azi un articol cu declaratia lui Jijinho care declara ca vinde Steaua. Iata si articolul citat din ziare.com :

 

Suparat dupa decizia Comisiei de Disciplina de a lua Stelei sapte puncte, finantatorul "ros-albastrilor", a spus, joi, ca va renunta va vinde toate actiunile de la clubul din Ghencea.

 

"Nu e problema mea ca nu mai intru pe stadion, ma retrag din viata publica, vand actiuni, vand tot! Sa vedem daca ma mai duc la EURO, sa vedem daca ma lasa Cernat sa intru pe stadion! Cernat asta e un tampit ca si Bodu. Acum nu mai raspunde la telefon, probabil ca si-a dat si el seama ca a gresit! Parerea mea este ca Mircea Sandu nu stie nimic despre aceasta decizie, dar este doar parerea mea si s-ar putea sa mi-o schimb!", a amenintat patronul din Ghencea.

 

Finantatorul "ros-albastrilor" spune ca totul a fost pus la punct de Taher si Copos: "Inclin sa cred ca e comanda pe bani de la Rapid. Nu-l mai sun pe Taher in viata lui, e combinatie impreuna cu Copos si Taher".

 

Becali spune ca Steaua risca sa fie exclusa din Liga Campionilor, deoarece UEFA nu sta la discutii.

 

"Nu poate sa existe coruptie de mai multe feluri. Coruptie e numai una. Ai facut, esti infractor - la puscarie. Daca te duci la FIFA si la UEFA ca ai fost depunctat pentru coruptie, aia de acolo nu intreaba, ca nu se gandesc ca pot fi mai multe coruptii, imediat te scoat din cupele europene. Ei nu concep ca in Romania o Comisie de Disciplina a judecat si a hotarat ca o coruptie este si de alt fel Numai in mintea lui Cernat exista asa ceva. Sunt niste dobitoci!", a incheiat Becali.

 

Comisia de Disciplina a FRF a decis, miercuri, ca Steaua sa fie penalizata cu 7 punte si lui Gigi Becali sa-i fie interzis accesul pe stadioanele din Romania timp de doi ani, dupa scandalul "valiza cu bani".

 

 

Oare sa avem norocul asta, sau sa fie o alta vorba spusa in vant asa cum ne-a obisnuit creditorul?

«12627282930»