Gigi Becali: "Zaharia este un mare fotbalist!"2007-09-26 22:34:00
Patronul Stelei a plecat din tribunã cu 5 minute înainte de finalul partidei. "Mi-a plãcut foarte mult Zaharia. Cred cã poate ajunge un mare fotbalist", a declarat Becali, dupã ce în urmã cu 10 zile spunea cã "nu vreau sã-l mai vãd în echipã, n-are valoare de Steaua". Becali a zis apoi cã "e normal și frumos cã suporterii îi scandeazã numele lui Hagi, doar e simbolul României". Apoi s-a enervat cînd a fost întrebat dacã a impus pe cineva în echipã și a plecat. (Alexandru Rãducanu)
Sursa : gsp.
Mai e ceva de comentat ? :biggrin: :biggrin: Maine cred ca Zaharia o sa coste intre 8 si 10 milioane de euro, in functie de ce va visa Becali la noapte.
Sursa : gsp.Maine cred ca Zaharia o sa coste intre 8 si 10 milioane de euro, in functie de ce va visa Becali la noapte.
bine ca n-a jucat Banel!!!venea abramovici maine cu 40 de milioane sa-l ia la Chelsea!!!
Gigi Beacali e un om de doi bani e un coban care decide sa faca el echipa asa de ce nu sta el ca antrenor .
Il vad pe cioban pe Realitatea TV.Nu stie sa poarte un dialog normal,e varza...
Cred ca o sa explodeze intr-o zi!
Acum cateva minute la Realitatea TV , ciobanul declara : ,, ma doare in palarie de suporterii nemultumiti ai Stelei ?!?!? ''
Asta nu se lasa ... singur o cere !
"ma doare in palarie de suporterii Stelei?"..........sunt curios de reactia galeriei,a suporterilor la meciul Steaua -FC Vaslui..........despre Gigi am mai spus-o si o mai spun o data :mi-e scarba!!!.............Steaua te iubesc!!!
"ma doare in palarie de suporterii Stelei?"..........sunt curios de reactia galeriei,a suporterilor la meciul Steaua -FC Vaslui
Tolontan i-a spus ca noua problema a lui (a lui bkli ) este ca din momentul indepartarii lui Hagi o buna parte a publicului il este ostila pe stadion, ca la Arad.
Atunci a raspuns si a accentuat ca il doare in...palarie! Se pare ca efectul a fost obtinut la Arad- il doare!
In rest nimic special, o jumatate de ora de declaratii imbecile si contradictorii, de om instabil psihic:
-crezi ca o sa-mi ia miliardele de euro
-crezi ca nu mai au acum ce sa manance copii mei
-eu am inima de leu
-voi scrieti si eu ma duc in primavara in LC, a visat azi noapte ca o sa bata ARSENA
-...stiti restul repertoriului.
Ideea este ca s-a enervat atat de tare incat credeam ca ne face bucuria in direct si crapa dracului de inima. E nervos si va gresii, da din maini ca un pasaroi in calduri. Este grobian de-a dreptul.
e nervos...si fricos mai ales...degeaba zice el ce zice de DNA...e tare tensionat de cand a fost acu 2 zile la audiere...
e ultimu' post legat de mizeria de jijigodie
Nu le am cu simtamintele adiacente urei...dar pe kktul asta nu-l mai diger deloc !
cum MM de nu putem sa-l maturam din curtea nostra?!...asta uita ca furia poporului a schimbat multe in istoria asta catranita....asta chiar se vede a-tot-puternic...
La meciul cu Vaslui am sa-l injur pana o sa vina zmarandescu si ai lui...sa vad pana unde duce cenzura
sper sa am ceva camarazi pe langa mine, pentru ca la precedentul incident de la meciu' cu crapizii(cacofonie cu premeditare)...toata lumea a tacut! recunosc ca si eu...
Mori gunoiule !
Gigi Becali a dezvaluit la Realitatea ca va da bani echipelor mici pentru a incurca nu doar pe rivalele Dinamo, Rapid, CFR Cluj sau Timisoara in lupta pentru titlu, ci chiar si pe Steaua.
" Voi oferi 110.000 de euro pentru victorie si 55.000 de euro la egal echipelor care reusesc sa incurce echipele astea si chiar si pe Steaua. Fac acest lucru pentru a intari competitia. Eu vreau sa intaresc performanta fotbalului romanesc", a marturisit Becali.
omu' clar e plecat cu sorcova,la colindat!!!!
Sorcova vesela
Am fost pe la DNA
m-am distrat cu procurorii
apoi am platit bufonii
l-am vazut si pe Shakira
cel cu dinoButelia
Sunt acum si antrenor
Dar de fapt sunt infractor
interlor cu 4 clase
bun la dat tepe si plase
Io am inima de leu
si creier de crustaceu
viitorul presedinte
La Balaceanca cuminte
Sa traiti , sa infloriti
Cu sorcova sa ma mai poftiti.
Hei rup !
@Cristian
Geniala aceasta "sorcova" :laugh:
Dragi suporteri, de ce sa nu-i dam o lectie domnului Becali si la primul meci in Ghencea, sa nu-l injuram (caci ne-am cobori la nivelul dumnealui suburban de comunicare), ci sa-i fluturam batiste albe? Sau e posibil sa nu inteleaga ce se-ntampla!?! Dar ar fi frumos, un gest de solidaritate a suporterilor: tot stadionul sa fluture batiste albe! Cred ca putem!
Nu contestam faptul ca baga bani, ci modul in care intelege sa trateze simbolul Steaua...
ai dreptate ar trebui sa-l ignoram si sa sustinem echipa in continuare dar daca vede ca-l lasam in pace el ce spune gata le e frica de mine etc,asa ca trebuie continuat protestul mult mai mult si foarte sever la adresa lui cu mesaje si scandari pana va cadea odata.
daca se putea vinde actiuni la suporteri garantez ca numai facea figuri. el detine si face ce vrea asa ca daca mai era altcineva numai facea ce face acum.
E buna si ideea cu batistele albe, dar mai buna mi se pare cea pe care a mai spus-o cineva pe forum(D-l Constantin Ardeleanu, daca nu ma insel): sa ne intoarcem toti cu spatele.
De batistele albe o sa ...i se filfaie lui Becali ca si de spatele suporterilor.
Singurul lucru care-l poate despartii pe Becali de Steaua sunt (lasind moartea deoparte) banii si/sau publicitatea.
In momentul in care Steaua nu mai este financiar rentabila sau nu mai este de interes pentru presa atunci Becali isi cauta alta sursa de venit si de publicitate.
Sintem insa noi capabili sa nu mai mergem la meci , sa nu mai cumparam nimic pe care scrie Steaua sa nu ne uitam nici la televizor cind joaca Steaua? Nu nu sintem si ca atare asteptam moartea lui sau a noastra! Ca de batiste cum spuneam o sa i se filfaie!
Privesti lucrurile gresit. Indiferent ce forma de protest am adopta, e foarte important sa ne distantam de Becali. Sa bagam in capul tututor ideea ca Becali nu-i reprezinta pe suporterii stelisti. Bineinteles ca pe el il doare la 100 de metri de cot, ca nesimtirea lui e groasa cat blindajul unui T-72. E un gest pe care il facem insa pentru club si pentru noi.
Mde, daca 10000 de insi ar bombarda tembeliziunile si presa scrisa cu mesaje de protest ori de cate ori numele Stelei si numele oierului ar fi alaturate atunci ar mai fi o sansa. Da' 'miliardele' de suporteri stelisti n-au timp de asa ceva. Pun pariu ca nu s-ar gasi nici macar 100 de insi care sa participe la o astfel de campanie.
e foarte important sa ne distantam de Becali.
Fluturind batiste albe????? ![]()
Privesti lucrurile gresit. Indiferent ce forma de protest am adopta, e foarte important sa ne distantam de Becali. Sa bagam in capul tututor ideea ca Becali nu-i reprezinta pe suporterii stelisti. Bineinteles ca pe el il doare la 100 de metri de cot, ca nesimtirea lui e groasa cat blindajul unui T-72. E un gest pe care il facem insa pentru club si pentru noi.
Ai dreptate insa noi am uitat ca traim in Romania,..tara tuturor posibilitatilor-negative.....si ca astfel de parveniti au fost,sant si vor fi.{din pacate} Ne macinam si ne stoarcem creerii degeaba:banul ramane ban si BOUL BOU!!!!!!!
Noi ar trebui sa ne vedem de Steaua si sa nu-l mai bagam in seama pe cioben,ca orice am face, pe el nu-l misca din loc!!
Corect. Asa cum a zis-o John Casanblancas, celebru sef al agentiei de presa elite, pe vremurile in care se vorbea mult despre el:
"Tant que mon nom est bien écrit et qu'on parle de moi, je me fous que la presse parle en bien ou en mal"
Asa si cu Becali, nu-i pasa ce spune presa, pe el ii pasa ca se vorbeste de el.
Iar isi da maimuta in petec la Fanatik,incep sa il suspectez ca ziua de duminca e zi in care isi face curaj cu un pic de spriț.
Patetic ca de obicei.
Of, Doamne, am dat si eu cateva secunde si n-am rezistat. Si eu sunt un tip destul de rezistent.