@Danny mai acum cateva zile urlai in sus si in jos ca fanii tre sa se impace cu el... eshti multumit?
@Danny mai acum cateva zile urlai in sus si in jos ca fanii tre sa se impace cu el... eshti multumit?
jijigodia trebuie sa inteleaga ca respectul nu se cumpara, oricat de multi bani ai avea, ci se dobandeste.
Mai mult decat atat, odata pierdut respectrul nu se mai poate recapata nicodata! Am spus asat pentru ca o parete dintre forumisi au avut respect fata de acest individ si sunt convins ca, in momentul acesta numarul lor, din fericire, a scazut! Sau macar sper ca acest lucru sa se intample!
zbiara nebunul pe sport ro..in reluare…
Trebuie sa recunosc, Muresan de la CFR Cluj are mare dreptate - oameni precum gb-ul trebuiesc interzisi in fotbal!
oameni precum gb-ul trebuiesc interzisi in fotbal!
traim intr-o tara ce se vrea dar nu este democratica si nu ii putem interzice accesul la fotbal. daca asta ar fi posibil atunci si noi am fi inchisi pentru "prostiile" pe care le scriem aici.
pedeapsa cea mare, fatala pentru prostul prostilor, ar fi sa fie ignorat! daca e nebagat in seama, daca nu apare la stiri intr-o zi, asta isi taie venele, dar nu cum a facut-o cu calderon! si ce bucurie ne-ar face!
eu unul cred ca Gigi Becali, marele miliardar, are mari probleme cu banii! averea lui nu este masurabila ("nici eu nu stiu cat am"), si la cat de prost este sigur a fost furat la greu. cred ca ii e dator vandut lui teia Sponte (numele asta parca nu apartine nici unei natii!). in conditiile astea, are nevoie cu disperare sa ajunga daca nu presedinte, macar in parlament. se stie ca in tara asta se fura cel mai bine si cel mai mult daca ai imunitate parlamentara sau ministeriala/prezidentiala.
iar conflictul cu Hagi este si el pana la urma pornit tot de la bani. Steaua are nevoie cu disperare de banii din Champions League. Boul a bagat bani in transferuri si nu suporta sa piarda (vezi Elton, Carlos, Saban, Neaga, Emeghara, Plesan, O.Petre, G Coman). Si la cat de prost este ii e teama ca Steaua nu va trece de Bate Borisov. Si atunci l-a bagat pe Mirel la inaintare, mai nou si pe O Petre.
Macar daca se gandea prostul ca golurile de la Borisov au fost luate cu imensa contributie a lui Radoi!
Gigi Becali, imi doresc sa nu mor inainte de a te vedea sarac, sau iesit din puscarie, cracanat si cu falci ca Andone de la cata felatie ai exersat!
Gigi Becali pe Realitatea TV acum. Show!!! Emisiunea a inceput la ora 22.
De la aceeasi ora am preferat sa urmaresc meciul "nationalei" mici, decat aberatiile si tampeniile unui cioban...
Gigi Becali, imi doresc sa nu mor inainte de a te vedea sarac, sau iesit din puscarie, cracanat si cu falci ca Andone de la cata felatie ai exersat!
Nu e rau nici daca putrezeste acolo... :biggrin:
au fost 2 gunoie azi la TV
ciobanul si elefantul
Eu m-am uitat la meci U21 , cine nu a facut asta , are ceva pb si el ![]()
ciobanul si elefantul
Cine e "elefantul'? ![]()
Si eu ma intreb cine-i elefantul! Cred ca Iancu, desi nu l-am vazut azi la TV.
Ce va fi si cum si cand se va termina tot circul asta, n-am idee. Curand, cred, caci ori pleaca Hagi si se opreste BKL din urlat, fericit pentru cateva zile cu alt antrenor, ori se impaca de fatada. In momentul asta cred ca Hagi intentioneaza sa-si dea demisia dupa returul cu Bate, dar s-ar bucura si inca ar accepta o portita sa ramana acolo unde se simte acasa. In Ghencea. Dragostea lui pentru Steaua inca e mai mare decat noroiul lui BKL.
Sper ca-si da seama toata suflarea ca Becali a pornit circul asta si-l mentine cu tot felul de minciuni pe care televiziunile nu le mai opresc din difuzari si redifuzari. Mi-e scarba de toata presa asta bolnava care cauta scandal peste tot, iar un scandal la Steaua face chiar cel mai mare rating. Ei nu-si dau seama ca nimeni nu mai crede in aberatiile oierului si ca nimeni nu vrea sa-l mai auda si sa-l vada incontinuu? Aproape orice "informatie" a scuipat in ultimele zile a fost contrazisa de persoanele indicate de el.
A zis ca jucatorii au venit la el cu jalba-n protap ca nu-l mai vor pe Hagi, Dica a zis clar ca el i-a chemat sa discute despre jocul slab si ca nu s-a pus problema sa-l dea ei afara pe Hagi. http://www.tvr.ro/sport.php?play=15322. Pe urma BKL s-a schimbat si a recunoscut ca el i-a chemat la palatul voievodal.
Ghionea a declarat pentru TVR: "Nu cred in declaratia lui Gigi care a spus ca 5 fotbalisti de la Steaua au venit sa se planga la el din cauza ca Hagi nu este antrenor bun".
BKL a relatat cearta dintre Adi Ilie si Hagi si cum l-a convins el pe Ilie sa ramana. Cititi ce-a declarat Ilie despre faza respectiva si despre relatia lui cu Hagi. http://www.evz.ro/article.php?artid=319442. Undeva, jos, dupa o serie de opinii ale unor profesionisti referitoare la comportamentul bolnav al patronului.
Poate-o sa iasa la iveala pana la urma motivul real pentru care BKL a iscat circul asta stupid si total inutil.
N-o sa cred ca Radoi il vrea plecat pe Hagi doar pentru ca nu mai are el aceeasi autoritate pana n-o recunoaste Radoi insusi. Si-n niciun caz n-o sa cred asta daca o declara Becali poimaine noapte la vreun Special. Poate ca Radoi il vrea plecat pe Hagi pentru ca nu-l considera antrenorul potrivit pentru echipa. Si poate nici nu e singurul jucator care spune sau doar gandeste asta. Nu credeti ca, daca exista intr-adevar nemultumiri printre jucatori, capitanul e cel care trebuie sa le spuna tare? Inca mi se pare ca se da aiurea in Radoi. Pentru jocul lui care nu se mai ridica la nivelul de altadata, mi-e teama ca acum va fi invinovatit pe baza afirmatiilor oierului, despre care se stie ca sunt minciuni.
Serios acum, pana duminica seara cand a inceput circul asta, cam toti pe aici se plangeau de lipsa totala a paselor, de jocul nespectaculos, de lipsa golurilor din actiune. Pe-astea antrenorul le traseaza si le stabileste intre jucatori. Poate ca intr-adevar Hagi nu le arata mai nimic la antrenamente si ei joaca din amintiri. Sau poate Hagi le arata, dar nu se face inteles. Nu mi se pare ca se poarta prea grozav cu jucatorii. La cate p... si alte asemenea li se citesc jucatorilor pe buze in timpul meciurilor, nu ma astept ca antrenorii sa li se adreseze cu "dumneavoastra". Dar nici la iesiri nervoase ca impingerea lui Zaharia sau ce i-o fi urat ieseanului aluia intins pe gazon. Dar schimbarile facute de el sunt mereu castigatoare.
Noi nu suntem acolo sa stim care-i adevarul, vedem doar adevarul din teren, care nu ne prea place. Noroc ca avem jucatori buni care sunt in stare sa aduca puncte cand isi creeaza cate-o faza. Pana acum au fost Dica, Goian, Bicfalvi, Zapata. Poate in meciul viitor va fi Neaga sau Nicolita sau Rada. Si tot o sa castigam, desi pasele tot ametite vor fi.
Ultimul meci, la Cluj, mi s-a parut singurul bine jucat de toata echipa, avand in vedere toate neplacerile. Mi-e cu atat mai ciuda ca tocmai acum s-a gasit BKL sa strice atmosfera.
Cert e ca Il Ciobandante are diaree verbala si spune numai si numai ce-i convine pe moment; Hagi vrea mult de tot la Steaua, dar inca nu e clar cat de bun antrenor e; lui Hagi nu i se da timp nici sa arate, nici sa o dea in bara; Hagi nu merita rahatul in care l-a bagat BKL; Hagi merita sprijinul suporterilor; jucatorii nu merita huiduielile suporterilor; jocul nu merge cum se vrea.
Pana nu se lamureste tragicomedia asta care face numai rau Stelei si de care numai patronul e vinovat, NU-MI DORESC SA AUD HUIDUIELI ADRESATE VREUNUI JUCATOR PE STADION. Doar lui Becali!
P.S.: 1. Daca pleaca Hagi pentru ca nu colaboreaza bine cu jucatorii, unii or sa huiduie echipa? Pana cand? O sa vreti alt lot de jucatori?
2. Imi cer scuze pentru un post asa lung. Ma doare sufletul pentru Steaua.
3. Jos Becali!
dica10 steag3 spre24
ar fi frumos sa ii aratam toti "acadelele" lui Gigi, sa aiba ce suge! poate asa vorbeste mai putin si lasa echipa sa joace!
sincer mie mi-e teama ca tot circul asta a fost iscat de behait numai pentru a il forta pe Gica sa califice Steaua in CL. Daca Gica reuseste, sunt 99,99% sigur ca va parasi Steaua. O va face ca un invingator.
Asta merita behaitul. Care behait desigur ar merita mai degraba Cupa UEFA. Oricum dupa plecarea lui Hagi vom asista la reintoarcerea lui Olaroiu, chestie care doare mai tare decat o infrangere cu Dinamo (la care Oli se pricepe), dar totusi nu mai mult decat prostia celui pe mana caruia a ajuns Steaua!
credeti ca alta varianta decat sa moara behaitul mai exista pentru a scapa Steaua de el? eu sper totusi sa ajunga falit!
BEEP ... BEEEP .... BEEEP Becali, mori dracului odata imputitule !! Cretin nenorocit, ce cauta un talent ca Ochirosii la rahatii aia de la Buzau ?? Ai ajuns pe langa faptul ca te crezi antrenor sa mai hotarasti si transferurile ? Il trimiti acolo pentru ce ? Ca sa te aplaude tampitii aia din tribune, gasca aia de colorati care te-ar pupa si-n fund pentru 100 de euroi ?
Inchipuiti-va ce moral are acum Ochirosii ! De la o echipa ce se batea pentru campionat si CL, se duce ... la amaratii aia de la Buzau, sa-si rupa picioarele pentru ideile tampite ale ciobanului !
Ce cauta un talent ca Ochirosii la rahatii aia de la Buzau ?? Inchipuiti-va ce moral are acum Ochirosii ! De la o echipa ce se batea pentru campionat si CL, se duce ... la amaratii aia de la Buzau, sa-si rupa picioarele pentru ideile tampite ale ciobanului !
Trist, dar adevarat... Cand ma gandesc ma apuca nervii... Becalul a renuntat prea usor la un talent ca Ochirosii. Si se mai lauda si ca vrea sa intinereasca lotul... Bleah...
Saban IL DESFIINTEAZA PE Gigi Becali IN PRESA ISRAELIANA!Joi, 30 August 2007
Klemi Saban este doar unul dintre multii jucatorii care au plecat cu scandal din GhenceaFostul fundaș stelist Klemi Saban, acum legitimat la Maccabi Netanya, a declarat cotidianului israelian Haaretz cã la Steaua sunt oameni de calitate, cu excepția finanțatorului Gigi Becali "și a gurii sale mari".
"Eu nu-i dãdeam atenție (n.r. - lui Gigi Becali), deoarece mi se spusese ce fel de persoanã e. Nu e cea mai stabilã persoanã din lume. A vrut sã dea afarã zece jucãtori în plin sezon, i-a dat drumul portarului și apoi l-a readus. Oricum, le doresc succes jucãtorilor steliști și staff-ului tehnic. Sunt oameni buni acolo, cu excepția patronului și a gurii sale mari. În visele mele, aș vrea ca Steaua sã ajungã în Cupa UEFA, unde sã joace împotriva noastrã. Ar fi ceva extraordinar sã pãtrund în forțã pe flanc și sã înscriu împotriva Stelei", a spus Saban.
Israel Zavitti, prieten cu Saban de când amândoi erau la academia de fotbal, spune cã i-a fost extrem de greu lui Saban dupã meciul cu Real Madrid. "Vorbeam cu el în fiecare zi și îl încurajam. ªtiți cum se simte un jucãtor când un președinte îl insultã astfel? ªi apoi, ce s-a întâmplat? Robinho a trecut de el, asta li s-a întâmplat multor jucãtori înaintea lui Saban. Dupã ce s-a întâmplat în ultimul an, a vrut sã meargã la o echipã unde este dorit", a spus el.
"Acum un an, Saban era în vârful muntelui. Semnase un contract mare cu un bogat club din România și era prezentat într-un cadru festiv. (...) În meciul cu Real Madrid, Robinho a trecut de fundașul israelian și a marcat al treilea gol al echipei spaniole. Nu a fost o eroare uriașã, dar Gigi Becali s-a supãrat. «A fost o catastrofã, nu vreau sã-l mai vãd jucând pentru noi în cupele europene». E logic ca un președinte sã spunã asemenea lucruri despre un jucãtor de-al sãu? Dar Becali nu este un președinte tipic. Într-una din multele sale apariții în fața presei, a declarat cã a vorbit cu Dumnezeu, întrebându-l de ce i-a dat atâția bani. Dumnezeu, pretinde Becali, a rãspuns cã el a fost ales sã salveze poporul român. Becali nu gândește înainte sã vorbeascã și are o motivație interesantã: cel care are mai mulți bani este corect", a scris Haaretz, în materialul despre Saban.
Sursa citatã a menționat cã Saban a încercat ulterior sã demonstreze de ce este capabil, dar Becali a fost clar, îl va trimite la echipa a doua dacã nu pleacã la altã formație.
Sursa:prosport
mereu l-am simpatizat pe baiatu asta,e de al nostru.
mai uitate si tu dupa golgheteri Romaniei...sau ai altor tari...sau dupa jukatori care joaca la mationale de tineret...
fularsteau2
Va sugerez sa cititi ceva in legatura cu iubitul nostru George Becali :
Asta da Craciun cu colinde cantate de Gigi, o sa rasune cantecele sale in casele oamenilor.
:biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: mos Jiji
:biggrin: UN NOU STAR AL CANTECULUI ROMANESC Gigi Becali !!!! ![]()
Mai trebuie sa-l vedem imbracat in costum national !!
Preatiti`va de noul site al lui Jiji, bai baiatule. Am primit asta mai devreme pe mess:
"care vrea sa facem siteul fanilor lui Jiji sa dea un buzz (sry de mass)"
pak pak.
Asta tre' sa fie tare...
Fostul cioban, urs, razboinic a lu` mini, harry potter, napoleon si trimisul lui Dumnezeu a devenitd e azi Iluminatul.
Gata m-am prins acum unde-i problema lui Becali . OMUL SE CREDE STARET INAINTEVAZATOR!!!!!