Mai devreme am zis ca vreau sa ne bata Arsenal. Retrag si imi cer scuze HAI Steaua ![]()
Mai devreme am zis ca vreau sa ne bata Arsenal. Retrag si imi cer scuze HAI Steaua ![]()
Exista o bruma de speranta ca o sa scoatem macar un egal cu arsenal insa ne va fi extrem de greu,e bun optimismul insa in doze mici,daca e sa fim realisti e aproape imposibil sa-i batem,si va rog nu-mi dati gogoasa aia ca si ei au 2 picioare. Arsenal era o echipa greu de batut si daca aveam tot lotul valid d-apoi acum cand lipsesc Radoi,Ghionea,plesan,Goian,probabil Lovin,golanski,nesu(din cate stiu).
Ganditi-va putin,jucam cu fundasii de rezerva(rada-Baciu in loc de Goian-Ghionea),la mijloc e avarie(lipsesc Lovin,Radoi) iar atacul nu prea e intr-o forma grozava. Greu o sa ii fie lui pedrazzini sa faca o echipa competitiva.
Cred ca ar trebui sa jucam cam asa:
Zapata
Badoi-Baciu-Rada-Emeghara
Neaga-Ov Petre-Cristocea
Dica
Badea-Zaharia.
Iar pe parcurs i-as introduce pe Surdu si pe Nicolita pentru ca ar fi proaspeti si i-ar pune pe fuga pe englezi. Insa dupa cum vad in ultima vreme probabil si surdu si Nicolita vor fi titulari si probabil cred ca vom juca un 4-2-3-1 adica un 4-5-1 camuflat,deci ne vom apara.
Daca jucatorii ce vor intra vor da totul pe teren si vor fugi toti ca Nicolita(dar sper cu mai multe realizari) si vom avea si putin noroc putem scoate un egal.
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.
@ predator...
Badoi? Golul cu numarul 2 al cehilor din greseala lui Badoi a pornit. Il prefer pe Petre Marin care e fundas de meserie si cunoaste toate trucurile postului. Badoi e centru atacant (varf) la origine.
Neaga pe banda dreapta a liniei de mijloc? Eronat! Ori Badoi, ori Nicolita.
Cristocea cred ca merge o repriza, tinand cont ca vine dupa o accidentare care a necesitat o lunga perioada de recuperare. Pentru repriza secunda il propun pe Surdu.
Neaga trebuie sa fie neaparat in primul 11 pentru a putea combina cu Zaharia. In rest formula ta de echipa mi se pare ok.
nu te mai lua de oier caci datorita lui jucam in CL va fi plin stadionul tio garantez eu pentru ca are fani nu gluma
Suporterii Stelei isi mai pot achizitiona doar luni bilete la meciul cu Arsenal, deoarece in ziua jocului comercializarea acestora este interzisa. Conducerea Stelei a trait un prim soc atunci cand a contabilizat numarul "pachetelor" vandute, doar 8.500. Cum si ieri a batut vantul pe la cele 30 de ghisee, este de asteptat ca meciul sa se dispute pe un stadion cu multe locuri goale, desi, in ultimii ani, cele mai multe partide internationale s-au desfasurat cu casa inchisa.
onlinesport.ro
GSP zice ca s-au vandut ieri vreo 800 de bilete, deci pana la ora meciului, maxim 10.000 de spectatori (cu tot cu ziua de azi). Daca luam in considerare ca multi bisnitari s-au ingramadit sa ia bilete si o sa ramana cu ele, 10.000 e chiar o cifra optimista.
Virgil, tu ziceai de "Infernul din Templu" ? Daca mai adaugam si ca cel putin jumatate o sa vina sa vada Arsenal, ajungem la concluzia ca aia 1500 de englezi o sa ne domine la noi acasa. Unde's stadionele alea pline cu Real, Lyon, Dinamo Kiev, Valencia, Villareal, Lens...
Vinovati ?
Daca luam in considerare ca multi bisnitari s-au ingramadit sa ia bilete si o sa ramana cu ele...
Sa vedem si partea plina a paharului.
Vinovati? Preturile mari, scarba de Becali, lehamitea de felul cum Steaua a jucat pana la numirea lui Massimo. Or fi si altele, dar cele enumerate sunt principalele motive. E clar ca daca astea sunt conditiile in care va evolua Steaua pe teren propriu, infernul la care ma asteptam e compromis in mare proportie. Daca asta le-a fost dat jucatorilor, eu sper totusi sa joace cu mare ambitie si sa se prezinte la un nivel bun. Meciul nu e jucat inca. Avem sansa noastra.
O veste care ne mai ridica nivelul de optimism : Steaua s-a confruntat de 10 ori pana acum cu echipe din Anglia si este neinvinsa in meciurile de pe teren propriu, inregistrand 4 victorii si un egal ![]()
mi se pare urat sa nu se vanda bilete in ziua meciului , poate marti ...chiar inainte de meci mai sunt doritori. Sau vin si din provincie....
Vedeti ca o sa fie conferinta de presa a lu wenger. Va rog eu inregistraati-o si puneti-o pe tracker.E ceva unic.
@steaua_gloria
Atata`i mai pupam in c*r...
Bineinteles ca oamenii au cumparat doar vreo 10.000 de bilete pentru ca poti sa-ti bati joc de suporteri pana la un moment dat,asa cum o sa afle ciobanul. Echipa care anul trecut umplea lia manoliu meci de meci in Cupa UEFA(veneau minim 30.000 de oameni la meciurile respective,iar meciul cu boro a fost ceva deosebit),spre deosebire de pechinezi care au venit doar cu lazio si Manchester,acum abia vinde 10.000 de bilete din cauza politicii imbecile a patronului,care pune preturi de Occident in Romania,unde aceste bilete sunt innacesibile si pentru cei cu salariu mediu pe economie.
@Virgil,poate ca badoi pe dreapta m-am grabit,dar la meciul cu arsenal i-as tine pe Dica si pe Neaga in teren. Dica in spatele a 2 varfuri preferabil(desi cred ca o sa fie unul) iar rica pe dreapta ca sa facem si noi ceva pe acel flanc,pentru ca rica spre deosebire de Banel mai are si tehnica iar dupa ce rica oboseste prin min 60 il punem pe Banel sa-i ia la fuga pe englezi pe partea aia.
Cu putin noroc poate scoatem un egal cu arsenal dar trebuie neaparat sa jucam exact si sa marcam un gol daca vrem sa iesim cu puncte din acest meci.
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.
Este posibil batem Arsenal, de ce nu? Steaua ultimi 2 ani, nu joace bine, acesta este posibil va fi noul inteput. Trebvue baeti vreu este posibil batem Arsenal.
Hai Steaua, victoria. steagro
Nu avem sanse sa-i batem pe Arsenal! Chiar nu sunt! Tot ce sper de la acest meci e sa nu ne facem de ras. Atat!
In mod cert nu vrem sa il imbogatim si mai mult pe Becali. Clar este plin de o gramada de defecte dar parca uitam din ce in ce mai mult ce a facut pana acum pentru Steaua, pentru noi, CHIAR DACA INTERESUL SAU ERA SI ESTE UNUL DE NATURA PERSONALA. Eu nu inteleg acum insa ce vina au jucatorii.
Sutem alaturi de echipa de unde se poate, chiar daca uneori jocul lasa de dorit, pentru a-i sustine pe jucatori! Pentru a da un plus de culoare atmosferei si un plus de incredere jucatorilor, care, de bine de rau, reprezinta Steaua!
Evident pretul biletelor este unui care depaseste bugetul multora dintre noi, dar satisfactia de a fi alaturi de echipa are un pret? Nu uitati geniala reclama MC!
Sunt multe lucruri pe care banii le pot cumpara, a se vedea cazul Becali, insa bucuria de a impartasi alaturi de prieteni, suporteri, echipa, o victorie sau o infrangere, nu cred ca tine de 100 RON.
Bafta si multa atentie maine!
Eu nu inteleg acum insa ce vina au jucatorii.(...) dar satisfactia de a fi alaturi de echipa are un pret?
Aia e problema. Daca jucatorii lupta pe teren si obtin rezultate de ce sa vina altcineva si sa se fuduleasca cu munca lor ? De ce bucuria suporterilor sa fie deturnata in folosul altcuiva ?
Prezenta la un meci de CL presupune un efort financiar imens. De ce sa se interpreteze ca acel efort a fost facut numai pentru ca altcineva a facut circ, a visat frumos sau are linie directa cu cel-de-sus ? De ce nu e posibil ca suporterii sa simta ca fac acel efort pentru ca VOR EI, nu pentru ca nu stiu cine (in marinimia lui) LE PERMITE sa-l faca ?
[...] care vin sau nu mai vin la stadion din cauza lui Becali sa mai taca, pentru ca ei imi provoaca mai mare scarba decat Becali. Sa nu mai latre aiurea pe forumuri si sa vina pentru Steaua la stadion!
Ce mai suporteri!!! Falsi pana in maduva oaselor
Mersi pentru injuratura. Ramai cu ciobanul tau. Oaie !
p. s : Imi doresc o victorie a Stelei dar mi-e scarba la gandul ca cineva isi va aroga toate meritele.
Simt o mare scarba pentru toate oile care i-au permis retardatului sa ne umileasca. Poate ca ne meritam soarta.
imi doresc foarte mult ca Steaua sa castige dar daca ciobanu o sa vorbesca in continuu prosteste cum face mereu nici macar in vise nu va bate Steaua fularsteau2 dar ca ori ce suporter al Stelei imi doresc ca ea sa castige steag3 sper ca cat mai multii suporteri sa vina la meci
Mai usor cu steguletele.
[...]care vin sau nu mai vin la stadion din cauza lui Becali sa mai taca, pentru ca ei imi provoaca mai mare scarba decat Becali. Sa nu mai latre aiurea pe forumuri si sa vina pentru Steaua la stadion!Ce mai suporteri!!! Falsi pana in maduva oaselor
E singuru' mod prin care pot taxa mizeria !
Poate ca ignoranta nostra si castigul diminuat o sa-l faca sa inteleaga ca noi suporterii dam culoare fotbalului !
La celelalte meciuri am sa-mi bifez prezenta...si poate am sa mai ciugulesc o deplasare...dar am promis ca macar la primul meci(intamplator Arsenal) am sa absentez motivat de prea multe framantari !
"S-au vandut doar jumatate dintre bilete? Este neobisnuit pentru ca, de obicei, jucam pe stadioane pline" Arsene Wenger la conferinta de presa
Sa speram ca nu au luat-o ca pe o insulta si o sa ne bata mai rau :biggrin:
In mod cert nu vrem sa il imbogatim si mai mult pe Becali. Clar este plin de o gramada de defecte dar parca uitam din ce in ce mai mult ce a facut pana acum pentru Steaua, pentru noi, CHIAR DACA INTERESUL SAU ERA SI ESTE UNUL DE NATURA PERSONALA. Eu nu inteleg acum insa ce vina au jucatorii.
Nici nu l-am imbogatit, stai linistit. Mi-am luat probabil ultimul bilete, la 20.30, dupa ce initial programul era pana la 20.00 pe site-ul oficial, fiind modificat la ora 18.00 in jurul orei 16.00. Fiind vreo 20 de oameni, si vazand ca nu plecam, a iesit un tip care a discutat cu noi, si dupa o scurta schimb de replici foarte amabile, a fost de acord sa mai deschida o casa ca sa luam si noi bilete. Nu stiu cine era, dar tot respectul pentru el.
Partea interesanta a urmat dupa, mi-am luat bilete la SUD unde nu erau ocupate nici jumatate din locuri. Erau locurile de la grupari jos, vreo 2-3 randuri la mijloc si in rest gol-golut. Ma indoiesc ca la Nord o sa fie altfel.
Ce vina au jucatorii ? Un singur exemplu - cu tot respectul pentru ei, daca bat 2600 de km si fac 3 zile pe autocar, pot sa isi miste si ei picioarele 20 de metri si sa ne salute (despre Praga e vorba). Bine ca vine Rada, care ne-a injurat si l-am injurat atata timp, Zapata care abia a venit...
Dar asta e alta discutie. Forta Steaua maine !
Meci frumos tare... Steaua NU are nici o sansa... o fura urat tare... mai rau ca la Middlesbrough... goluri multe... Abia astept sa vad meciu' :biggrin: ![]()
Oaia roze`- decat sa postezi de dragul de a posta ,mai bine lasa-ne....sunt cu ochii pe tine.
Veau sa va spun ceva.
siu ceva fff interesant despre van pesrsie si despre lehman
van persie cand are mingea la picior nu mai paseaza trece de toti adversarii si suteaza pe poarta are trinta fff buna.iar despre lehman punctul lui slab este coltul scurt si vinhlul
dica10
Vinovati? Preturile mari, scarba de Becali, lehamitea de felul cum Steaua a jucat pana la numirea lui Massimo.
Preturile mari,adevarat.
Scarba de Becali- asta e primul si cel mai important motiv!
Lehamitea de felul cum Steaua a jucat pana la numirea lui Massimo-aici ai inceput iara sa o strangi in c*r...
Ti se pare cumva ca acum Steaua joaca extraordinar?Nu fi patetic...
Oamenii sunt scarbiti in primul rand de cioban,si de politica lui de a conduce clubul....
Eu cred ca asta a fost palma pe care suporterul stelist i-a dat-o pentru faptul ca a facut din Steaua o afacere, a calcat in picioare simbolurile Stelei, isi asuma victoriile dar nu si infrangerile,etc...
@Dan Stan -mare dreptate ai, nici nu merita sa-ti pierzi timpul raspunzand oilor lui Jiji...
nu te mai lua de oier caci datorita lui jucam in CL va fi plin stadionul tio garantez eu pentru ca are fani nu gluma
Sa inteleg ca tu esti unul din marii fani ai oierului, nu-i asa ? Tu te duci sa-l incurajezi pe el, in loc sa te duci pentru echipa. Of, popor de oi.. Ia-te de mana cu el, ca sunteti din acelasi aluat.
Referitor la meci, un egal ar fi perfect, ca la victorie nu pot sa sper (chiar n-am baut atat de mult). De nu ne-ar strica palmaresul contra echipelor englezesti... dar da-l incolo de palmares. Important sa nu ne facem de ras prea tare. Cel mai mult imi pare rau ca nu putem afisa cel mai bun 11. Mi l-as fi dorit neaparat pe Plesan in Champions League. El si cu Zapata sunt cele mai bune transferuri. Pacat ca nu avem si un medic minune.
Maine cred ca va fi primul meci in Champions League cu casa deschisa. Si totul numai din cauza oierului pupat in fund de unii si blestemat de toti. Pacat. Dar poate intelege oierul ca oricat am tine la Steaua nu suntem toti oi.
Forza Steaua ! Make us proud !