Steaua a jucat mai bine decat cu slavia....dar englezii dupa gol nu au mai fortat.
Parerea mea ca nu am fi putut bate Arsenalul decat daca am fi dat gol in ultimele 3 min.(la sor 0-0)
A fost din pacate diferenta de valoare la toate capitolele exceptand portar.
Pe termen scurt nu avem solutii ,de loc 1 sau 2 in C.L.,adica mai precis,din pacate nu avem fata.
Dar cu aceasta echipa , mobilizata pentru joc putem castiga campionatul, am putea fi "chiori in tara
orbilor "local (pentru ca nici concurenta nu a aratat mai nimic)
Politica de transferuri trebuie facuta pe baza unui buget clar ,anul acesta am cumparat mai mult decat am dat, dar din pacate fiecare transfer facut (Elton, Thereau,Bostina,Paraschiv) a adus un minus in echipa.
Mai precis vreau sa spun ca echipa de acu 2 ani cu Zapata in poarta ar fi jucat de la egal la egal cu
Arsenal.
Scorul de 0-1 ,din pacate, a fost corect,( oricum englezii mai marcasera un gol perfect valabil la
greseala lui Zapata).
Jocul echipei a aratat ca indiferent de antrenor, Steaua, mobilizata joaca mai bine dar oricum sub
nivelul C.L.