FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Slavia Praga - Steaua 2 - 1

«191011121316»
predatorpulse719.09.2007 22:17

Stati linistiti ca Hagi nu mai prinde meciul cu sevilla din Ghencea,avem meciuri f grele cu UTA,Vaslui si arsenal. Daca mai pierdem un punct un campionat,Hagi e demis,iar la cum jucam lucrul asta e aproape sigur. Arsenal o sa se joace cu noi exact cum face pisica cu soarecele,o sa ne dea un 0-3 frumos fara sa se zbata prea mult.

Daca vreti sa fac pe oracolul din Balcesti,prevad ca peste vreo 2 luni(cand se termina faza grupelor CL),o sa terminam probabil pe 4 in grupa ,departe de primele locuri in campionat si privind cu speranta catre sferturile Cupei Romaniei,indiferent daca ramane Hagi antrenor sau nu.

Ceea ce multi nu se gandesc este ca si dupa ce vor reveni cu adevarat Cristocea,Iacob si Badea tot le vor trebui cateva etape bune sa revina la forma lor initiala.

In timpul asta,Cluj si rapid o vor lua in sus,si dinamu isi va reveni pentru ca au un tehnician bun,iar noi vom ramane cu "participarea in CL". Dupa cum arata lotul Stelei in acest moment sunt maxim echipa de Cupa UEFA.

Si ma amuza cat de mult ne-au scazut asteptarile fata de echipa,avem impresia ca am facut o prima repriza grozava,cand de fapt am avut un singur sut pe poarta,intr-adevar am avut posesie dar din nou nu am legat nimic in ultimii metri. In schimb,a 2-a repriza ne-au luat aia la pase si noi ne-am uitat la ei. De fapt asta reprosez echipei,ati observat cum cehii veneau pur si simplu sa ia mingea pe cand ai nostri erau molai cand venea adversarul spre ei,la un moment dat din min 65 mijlocasii nostri au devenit niste jaloane penibile in calea golului ceh.

Iar din momentul in care am luat golul 2 am dat nr incredibil de 5 centrari in careu(am numarat) de pe partile laterale. Cinci centrati in 30 si ceva de minute!!! Cred ca asta e un record. Atentie nu vb de cele date pe stil pasa lunga,adica perpendicular ci cele in care mingea chiar a ajuns pe marginea terenului. Iar faza cu Dica care presa singur e pur si simplu penibila,el astepta ajutor si ceilalti stateau ca boii si se uitau.

Cred ca cei mai fericiti sunt Dica si Goian pentru ca vor pleca din iarna si vor parasi aceasta atmosfera execrabila in care se afla Steaua in acest moment.

De fapt de ce ii zic Steaua,ca a ramas doar numele din ea,din magnifica Steaua. De 2 ani noi urmarim un surogat prost,care ni se prezinta drept Steaua Bucuresti,care nici nu place,nici nu convinge,ci doar mai aduce bani si capital politic in buzunarul lui Becali.

Pe vremea lui Oli jucam urat dar aveam 2-3 faze pe meci,acum jucam prost dar avem maxim 1-2 faxe pe meci. Mare diferenta nu e,si Hagi si Oli sunt subordonati cu adevarat in fata lui Becali,dezamagirea vine de la Hagi,de la Oli ma asteptam sa fie sclav dar nu de la o legenda ca Hagi.

Unii dintre noi ne declaram multumiti ca am avut posesia in prima repriza si credem ca am jucat bine,doamne ce s-au schimbat vremurile,pe vremuri eram multumit cand castigam,dar mai ales cand jucam bine,cand combinam,cand existau 1-2-uri,cand exista joc pe flancuri,in ziua de azi merge sa dam un gol din corner si in rest sa stam cu fundul in poarta. La cum arata echipa acum si echipa lui piti parea mai spectaculoasa.

Eu voi privi cu detasare ce se va intampla in urmatoarele luni pentru ca deznodamantul il cam stim cu totii,din pacate.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori

killian200319.09.2007 22:17
cu jocul de acum, te las pe tine sa traiesti in prezent amice...Si "bulanul" ala de la Kiev ne-a scos pe toti in strada nebuni de bucurie, tipand si cantand. Ce va mai place, frate, sa minimalizati singurele si putinele bucurii pe care le avem de la fotbalul asta de rahat al nostru. Cum reusim si noi o cat de mica performanta, sariti toti ca lupii sa o bagatelizati: "bulan", "mare noroc", etc.

Ce mi-as dori acum in grupe un meci ca cel de la Kiev, chiar si norocos

 

cu cine?cu Arsenal sau cu Sevilla?

papillon,te respect mult,imi plac comentariile tale....dar incercati fratilor sa fiti mai REALISTI!!!

poate cu Slavia acasa sa visam(bine spus) la un joc ca la Kiev

Cred ca INCA nu realizam cu cine mai suntem in grupa....FRATILOR,E VORBA DE ARSENAL SI SEVILLA....NICI daca joaca cu a doua echipa oricare din ele...nu batem....sa fim multumiti cu un egal acasa....

alexblaja19.09.2007 22:18
cu jocul de acum, te las pe tine sa traiesti in prezent amice...Si "bulanul" ala de la Kiev ne-a scos pe toti in strada nebuni de bucurie, tipand si cantand.

 

 

O sa traiesc si eu putin din amintiri...eram la munte, la Busteni, fetita mea avea 2 luni si colici, urla incontinuu, faceam cu randul cu nevasta-mea la tinutul in brate....imi luasem un DAB la 660 ml, pe care o numeam "berea victoriei". Era o superstitie a mea, sa beau acea bere imensa dupa o victorie a Stelei in UCL (inclusiv preliminariile). In seara aia nu credeam ca o sa o beau...copilul adormise...gooooooooooooooooooooooooooool Ghionea....s-a trezit toata casa, cred ca si vecinii, copilul a inceput din nou sa urle, trezit de tipetele mele...cu greu a adormit la loc si nu s-a mai trezit la celelalte 3 tipete ale mele, cred ca se obisnuise

A doua zi am cumparat toate ziarele pe care le-am gasit, desi nu suport presa...am vrut sa vad ce mai scriu...in cotidianele sportive multe pagini dedicate Victoriei Stelei...in cotidianele obisnuite, daca nu articole pe prima pagina, macar referiri la marea performanta...o zi superba, urmatoarea de dupa acel 1-4 memorabil.

 

Acum sunt in Bucuresti, nu mai am superstitia cu berea victoriei, a plouat in aceasta seara...afara si in inima mea!

cristian8619.09.2007 22:22

Cred ca putem spera cel mult la locul 3, asta si daca facem egal acasa macar cu Sevilla sau Arsenal, pe Slavia trebuie sa o batem. Cred ca 5pct sunt un target destul de optimist, dar sper sa il reusim.

 

Meciul de la Kiev nu se va repeta prea curand. Atunci Steaua a revenit in CL ca o mare echipa.

papillon19.09.2007 22:22
cu cine?cu Arsenal sau cu Sevilla?

papillon,te respect mult,imi plac comentariile tale....dar incercati fratilor sa fiti mai REALISTI!!!

poate cu Slavia acasa sa visam(bine spus) la un joc ca la Kiev

Cred ca INCA nu realizam cu cine mai suntem in grupa....FRATILOR,E VORBA DE ARSENAL SI SEVILLA....NICI daca joaca cu a doua echipa oricare din ele...nu batem....sa fim multumiti cu un egal acasa....

 

Nu man, ma gandeam la returul de la Bucuresti cu cehii, sa-i dominam si sa castigam frumos. De la Arsenal si Sevilla nu am absolut nici o pretentie ;)

 

@alexblaja, frumos...

Marturisesc ca am plans de emotie, dar sunt convins ca nu am fost singurul...Cine spunea ca nu-i bine sa traiesti din amintiri? :)

 

Sa revenim insa la "mioarele" noastre, nu de alta da' o punem de un ban ;)

sorikru19.09.2007 22:24
eu cred ca sunteti pe alta planeta. ori ativazut alte meciuri ale Stelei in ultimu timp

pai se poate sa uiti fotbalul intr-un an. zimi tu se poate-desteptaciune

tu nu ai vazut ca nici un mare stelist nu poate face un dribling sau esti orb

tot Hagi e de vina,nu??

astia jucatori nu merita sa fie la Steaua si nici sa fie sustinuti de 30 ca de oameni.

fraierii astia joaca numai pentru bani. daca zicea bkl ca le da 200k € zburdau pe teren.

nu mergeti la meciul cu UTA in semn de protest. pe Becali futetil in gura lui sparta

 

Hagi pleaca maine si de acum incolo incep probleme si mai grave veti vedea

Ai MARE MARE DREPTATE in ceea ce priveste asa zisii jucatori....astia nu fac 10 lei vechi da ce mai zice ciobanu de becali ca vrea 10 milioane $ pe ****** ala de Dica!?cine ii da lui atatia bani?eu chiar as vrea sa scape de el.la Steaua a ajuns sa fie echipa de ***** si de ******...adica oamenii lui becali si cei adusi de el de la ferma de vaci a lui porumboiu de la Vaslui.ce a fost de valoare,pentru taran au fost circari si i-a vandut.(OARE ASA IL VEDE Si PE Ronaldinho?)tot RESPECTUL pentru Elton si pentru actualul dar cred ca DIN PAcaTE NU VA MAI FI CURAND GOLANSKI!!!L-a bagat pe badoi un **** din cauza caruia am luat golul 2.sper sa ramana singura noastra salvare ZAPATA sa nu viseze iar taranu urat sa il vanda ca el e un COMUNIST SI UN RASIST!!!!!IMI PARE SINCER RAU pentru Hagi DAR EL FACE O tactica De JOC CARE "jucatorII"(ASTIA CU ASA MULTA EXPERIENTA IN CL)NU O POT ADAPTA pentru ca SUNT EXTREM De LENESI SAU POATE NEPUTINCIOSI...!!O Sa VEDETI Ca EXPERIENTA NE DAU SEVILLA Si ARSENAL De NE FACEM De TOT ******...DAR INTERESU Sa ISI SCOATA BEcaLI SI CU jucatorII BANII....IN REST....FANII....CE MAI CONTEAZA....

 

+10 warn pentru limbaj gen Mirc. Citeste regulamentul. Scrie romaneste.

st_194719.09.2007 22:24

terminam cu 4 puncte: victorie in Ghencea cu slavia si egal la arsenal in ultima etapa ca vor fi calificati deja.. :idea:

ThereauRistul19.09.2007 22:25

La jumãtatea meciului, patronul Stelei era încîntat de jocul echipei sale. "Adi, asta este Steaua pe care o vreau eu. Ofensivã, cu un joc în vitezã, agresiv. Sînt foarte mulțumit de cum am evoluat pînã acum", i-a zis Becali lui Adrian Ilie. În momentul în care Hagi l-a trimis în teren pe Croitoru, Gigi s-a ridicat de pe scaun și a spus: "Bravo, Gicã! Asta era schimbarea care se impunea". Apoi, s-a întors cãtre același Adi Ilie: "O sã vezi dacã nu o sã marcheze Croitoru".sursa Gsp

 

 

 

incredibil auzi cine il sustine atat pe Croitoru:)))nu ma mir deloc...."bine" ca s-a schimbat jocul de cand a intrat "croitorasul".

cristian8619.09.2007 22:28
incredibil auzi cine il sustine atat pe Croitoru:)))nu ma mir deloc...."bine" ca s-a schimbat jocul de cand a intrat "croitorasul".

 

bkl NU se pricepe la fotbal, dar are impresia ca le stie pe toate. Schimbarea lui Lovin a fost o greseala, iar Surdu si Croitoru ar trebui trimisi la Buzau si sa fie readus Ochirosii.

DanStan19.09.2007 22:30

Situatia asta de la Steaua e de-a dreptul idioata. Echipa probabil se va destrama si vom ramane fara jucatorii de baza dar cu un cioban paranoic pe cap. Ce se va intampla atunci, nu stiu. Dar tare mi-e ca ne vom intoarce la perioada 1999 - 2002 atunci cand Europa aproape ca nu exista pentru noi si tot 'circul' era asigurat de 'marile confruntari' cu potaile si milogii. Atunci poate vor intelege unii ce-am pierdut. Poate atunci vom putea 'constrtui in liniste o echipa pentru Champions League', asa cum tot construiesc de 15 ani maidanezii. Dar ar putea cineva sa-i explice marelui om ca experimentele lui de doi bani (Olaroiu, Hagi + cel putin 7-8 jucatori) se intorc impotriva noastra acum ? In nici un caz. Mi-e scarba sa ma gandesc ca la primavara vom fi din nou martorii unei 'calificari glorioase datorate numai si numai razboinicului lu peste'. Rau a mai ajuns Steaua ...

 

p.s : si cand ma gandesc ca pe cehii astia ii puteam zdrobi daca aveam antrenor si macar2- 3 jucatori de valoare in plus ...

JDERUL19.09.2007 22:30

Din pacate vad ca se arunca vorbe grele dupa aceasta infrangere.Nu este bine,nu trebuie sa se ajunga la injurii si invective.Divergentele de pareri nu se rezolva sub imperiul nervilor si in niciun caz cand dialogul coboara pana la acest nivel.

Domnilor toti suntem suparati,toti traim aceeasi drama.Numai cauzele le percepem in mod diferit.

In aceasta seara am pierdut un meci.Un meci pe care multi il vedeau castigat dinainte dar,va intreb:pe ce considerente? Ca noi suntem romani iar echipa se numeste Steaua?Nu este de ajuns.Sa vrei este una,sa poti este alta.A fost Slavia gratulata cu acest loc in grupele CL?Nu.Si-a castigat acest drept pe teren.In preliminarii.Sau poate se miza pe unsul cu mirul minune al lui jjjjjj ?Poate s-a terminat sau si-a uitat sticluta la Bucuresti.Voi nu vedeti ca Steaua nu mai este a noastra?Steaua nu mai este o echipa de fotbal.Steaua este jucaria paranoicului zoofil,este instrumantul lui de propaganda si nimic mai mult.Nu sunt de vina nici jucatorii nici antrenorul si cu atat mai putin fanii.Ganditi-va la toate acestea inainte de a va arunca vorbe grele unul altuia va rog.Ciobanul a distrus echipa.NU-L LASATI SA DEZBINE SI SUPORTERII.

Dreptate nu este neaparat de partea celui care tipa mai tare sau injura mai mult !

Acum mai mult ca oricand trebuie sa fim uniti.Noi suporterii suntem singurii care mai pastram viu spiritul STELIST,iar acesta nu trebuie sa moara !

De dragul gloriei de altadata,sa fim uniti ! Sa fim STELISTI !

 

 

+10 warn pentru limbaj gen MiRC. In seara asta n-am mama, n-am tata.

killian200319.09.2007 22:32

mai ma doare ca noi,STELISTII,nu suntem in stare sa PROTESTAM ALTFEL DECAT PRIN INJURATURI,ETC...

as vrea sa vad si eu O DATA(DAR MACAR O DATA),cum un stadion intreg se intoarce cu spatele la teren,la un meci....sau flutura batiste albe(sau negre,dupa caz :biggrin: )prin care sa aratam ca nu ne convine ceva....asta daca tot nu putem sa ne abtinem de la a merge pe stadion(referitor la ce am scris intr-un post mai devreme)

Nu m-ar deranja sa fim in Liga a 2 a....dar fara meheheluminatul....s-o gasi cineva sa ne ia(si sunt SIGUR de asta)

O luam de la capat,sa aratam ca suntem razboinici si fara merinoasa asta

SI SA AJUNGEM ACOLO UNDE NE ESTE LOCUL...INTRE CELE MAI TARI ECHIPE DIN EUROPA

alexblaja19.09.2007 22:33
De dragul gloriei de altadata,sa fim unitzi ! Sa fim STELISTI !

 

Asa este! Sunt complet de acord! Sa fim uniti, caci ne asteapta o noapte lunga si neagra! Sunt un pic bacovian in seara asta, mai ales dupa ce mi-am amintit de primul meci al nostru de anul trecut din Champions League!

papillon19.09.2007 22:33
incredibil auzi cine il sustine atat pe Croitoru:)))nu ma mir deloc...."bine" ca s-a schimbat jocul de cand a intrat "croitorasul".

 

Am spus intr-un comentariu recent, Marius are dribling decent, viteza, numai ca nu judeca. Singurul capabil sa inteleaga cat de cat jocul este Dica, si atat. Orice copil stie astfel sa inchida jocul Stelei: faci marcaj la Dica si gata, restul sunt fii ploii pe teren. Cehii nu s-au prins de asta decat dupa pauza, dar in campionat ne-au mirosit toti.

sorikru19.09.2007 22:35
+20 warn pentru jigniri nefondate aduse jucatorilor Stelei, limbaj gen MiRC, post scris in intregime cu CAPS.
alexblaja19.09.2007 22:38

sorikru, ma "doare" ochii cand incerc sa citesc ce scrii...eu nu inteleg asta cu "ca" si asa mai departe....cum Dumnezeu poti sa inveti sa scrii cu "ca"?

steaua nr119.09.2007 22:39
terminam cu 4 puncte: victorie in Ghencea cu slavia si egal la arsenal in ultima etapa ca vor fi calificati deja.. :idea:

slavia o sa vina cu si mai mult tupeu la Bucuresti.dupa cum joaca Steaua mi-e greu sa cred ca vom castiga cu toate ca imi doresc acest lucru.o sa fim cenusereasa grupei eu cred ca in meciul cu slavia de la buc va fi egal

DanStan19.09.2007 22:40

Las' ca pleaca Dica si vom vedea cum e cu lipsurile lui. Mai ales ca cehii faceau cu schimbul cate doi ca sa-l blocheze. Cat despre Banel ... nu-i el de vina ca cineva n-a avut sange-n oo sa-l treaca fundas dreapta la schimb cu Badoi. Nu neaparat din minutul 1, o putea face in orice moment al meciului. Da' probabil la mijloc sunt ratiuni tactice pe care noi astia mai nespecialistii nu le puteam intelege ...

alexblaja19.09.2007 22:42

Declaratie Paraschiv:

 

"Pot sa spun ca am auzit despre ce face Gigi Becali cu Hagi, au auzit si oamenii de aici, care se intereseaza de Steaua, si nu le-a venit sa creada ce se întâmpla. Pentru orice antrenor e greu sa antreneze Steaua."

 

"Da, am vazut meciul, am stat cu sufletul la gura. Imi pare rau pentru baieti ca au pierdut. Parerea mea e ca sunt jucatori noi în echipa, lipsesc mai multi jucatori. Se legase ceva la noi, (...), eram mai sudati, noua ne-a trebuit patru ani sa fim asa. (...). Trebuie un mijloc mai ofensiv. Steaua a aratat ca nu are forta în atac. In a doua repriza ei s-au retras. Aceasta echipa se bazeaza pe grup. Când nu merge echipa e greu sa se evidentieze vreun jucator. Este foarte greu în momentul asta. La fiecare meci se schimba 2-3 jucatori"

ThereauRistul19.09.2007 22:42

@papillon...of si cata dreptate ai! ne-au citit si cei care n-au facut-o inca o vor face pentru ca nu e greu..imi pare rau pentru seara asta,in primul rand ca am pierdut 3 din cele 6 puncte pe care le puteam face,dar cel mai rau imi pare ca pentru mine de azi mitul Hagi nu mai exista...a facut exact ce ne asteptam cu totii, a mers pe ideea ciobanului...acum cine e vinovat??asa se intreaba astia la gsp:))mai conteaza...Steaua noastra a pierdut 3 puncte importante pe mana unui parvenit idiot si a unui imens jucator dar incapabil antrenor...e pentru prima data cand regret cuvintele adresate lui Olaroiu ,nu pentru ca ar fi un antrenor extraodrinar ci pentru ca a reusit ceva la Steaua cu un lot (sa recunoastem) nu de champions leaugue si cu un cioban pe cap...Gica ,tu nu esti asa,tu esti regele Gica,iar un rege nu face ce faci tu! ..................

steaua nr119.09.2007 22:44

Dupa parerea mea Steaua joaca cel mai prost fotbal din ultimii ani.Slavia va veni la buc cu si mai mult tupeu.eu cred ca ne vom chinuii sa scoatem un egal cu ei.Cel putin avem portar.FELICITARI ZAPATA!sincer ma intreb oare ce zice el in gandul lui:la ce echipa am venit frate?

yo_marius_xxx19.09.2007 22:44

tot ce pot sa spun e......PACAT......chiar credeam ca azi o sa avem un rezultat bun dar......antrenor a fost Jiji.....

bogdan19.09.2007 22:44

Mai prienteni. Degeaba va luati de Hagi. Nu este el vinovatul. Steaua chiar joaca mai bine ca pe vremea lui Olaroiu, are mai multa initiativa. Incercati sa recunoasteti macar. De vina sunt petardele aduse la Steaua. Astia nu sunt jucatori nici de echipa campioana, dar de CL (Surdu, Croitoru, Cristocea, Badea, Iacob). Hai sa fim seriosi, chiar daca au marcat si ei candva. RETINETI...CANDVA. Noroc cu Goian, asa mai marcam si noi.

Steaua nu are atac si este foarte clar acest lucru. Ne trbuie jucatori care stiu sa fac un dribling, care stiu sa se demarcheze, nu sa fie prinsi tot mereu in offsait. Intr-un cuvant, NE TREBUIE JUCATORI.

 

Orice antrenor ar veni la Steaua, nu poate face mai mult cu acesti jucatori.

alexblaja19.09.2007 22:48
Intr-un cuvant, NE TREBUIE JUCATORI.

 

De mult ne trebuie noua jucatori! Baieti si fete, eu va urez noapte buna, somn usor, cosmaruri cat mai placute dupa acest meci si...sa speram in continuare! Este singurul lucru care ne-a mai ramas!

yo_marius_xxx19.09.2007 22:48
Mai prienteni. Degeaba va luati de Hagi. Nu este el vinovatul.

 

 

asta voiam sa spun si eu...dar inainte de meci....vazusem niste antrenamente de ale Stelei din sapt dinaintea meciului cu rapid,ce combinatii le ies jucatorilor si cum se joaca la antrenamente....iar in timpul meciului zero!!!

«191011121316»