FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Rezultatele tragerii la sorti

«14567810»
para30.08.2007 19:24

in viata nimic nu este usor,totul este greu!totusi ne-am calificat in Liga Campionilor,nu in InterTotto,cu ce echipe puteam sa cadem?!oricum am ajuns pana aici de acum trebuie sa facem o figura frumoasa! steag3 fularsteau2 :biggrin:

dr.adrian930.08.2007 19:25

noi il avem pe zapata

AndyQ30.08.2007 19:38

Buna seara si bine v-am gasit dragii mei... pesimisti! Din cate vad mai aveti un pas si ajungeti cu totii... (Miau, Miau, Miau) Dinamovisti, sau... (compostori) Rapidisti.

 

Dom`le, n-am mai vazut atata frica de la Holocaust incoace, si atunci era chestie serioasa, acum vorbim despre fotbal. Cum se poate ca 60-70% din cei care au postat pana acuma sa nu dea nicio sansa Stelei? Pai ce spirit de luptator??? Ce "Lupta Steaua" se striga in tribuna?? De unde "Steaua, ce drog frumos"??? De cand pana cand "Campionii din Ghencea"?? Unde-i Stelismu`? intreb si eu ca prostu`.

 

Se putea si mai bine, cu echipe mai de doamne ajuta, daca exista asa ceva la nivelul asta. Domnilor, suntem in CL, aici nu exista "Da Doamne (pupa icoana, du-te la muntele Athos, construieste 5-6 manastiri/biserici, fa-ti televiziune religioasa, pune cruce pe autocar s.a.m.d.) sa cadem cu echipe nasoale...

 

De aia s-a ajuns in CL? Sa ne cautam in disperare pantalonii maro, prin dulap, ca am vazut grupa H? "Hauzi" acolo mare problema!!! Oare anul trecut credea cineva ca batem la Kiev cu 4-1? Credeati careva ca avem vreo sansa la Lyon sau pe Bernabeu? Cati dindtre voi v-ati spus: 2 puncte, maxim. Acum cate vedeti? -3?

 

Sau stati... ca nu m-am prins de la inceput. Atunci era echipa mai buna? A lui Oli, cel pe care-l rastigneam la fiecare meci? Opa! Icredibil ce se intampla: echipa lui Hagi e mai slaba decat a lui Oli. Si eu care credeam ca Oli era egal cu dezastru la Steaua...

 

Bravo voua, va spun. Adevarati stelisti, exemplare caractere, dovada de apartenenta, nu alta...

 

Va urez...

para30.08.2007 19:40
ce familie sa fim? majoritatea de aici sunteti niste tolomaci care nu stiti ce-i ala fotbal , va dati si voi cu parerea in necunostiinta de cauza vai de viata voastra

tu ai stiut din totdeauna ce-i ala fotbal?orice profesionist a fost si incepator!fii si tu mai ingaduitor!PS:nu o lua in nume de rau,ci ca un sfat prietenesc :wink:

Astristul30.08.2007 19:46
ciobanu' declara ca arsenal nu este in forma .....cu sevilla nu se mai repeta povestea de anul trecut si slavia este mai slaba decat Dinamo Kiev .......dar uita ca nici Steaua nu joaca ca anul trecut si mai are si un antrenor de doi lei ......STEOAIA NU ARE NICIO SANSA .....LOCUL EI E BINE STABILIT....ULTIMUL LOC IN GRUPA CU MAXIM 3 PUNCTE ......MUJE Jiji

Si eu cred ca tu meriti un BAN mare de tot. Ce s-a inchis site-ul "dinamoprostia" si v-ati aciuat pe aici javrelor?? Mars! :angry:

 

Sa revenim la subiect! Grupa este mult mai grea decat anul trecut, dar nu este imposibil chiar sa trecem in optimi. Eu unul sper macar sa prindem locul 3.

Luate individual si comparate:

Arsenal-Real Madrid

FC Sevilla-Ol.Lyon

Slavia Praga-D.Kiev

Cele din stanga sunt net superioare celor din dreapta in momentul de fata.

Intradevar, Henry era 50% din Arsenal, dar Arsene Wenger stie sa reconstruiasca echipe intr-un timp destul de scurt, si cum am vazut-o pe Arsenal la Turneul de la Amsterdam (unde a jucat cu echipa a 2-a), eu zic ca nu este chiar asa de usor, dar nu imposibil.

Speranta moare ultima, stiti si voi! :wink:

forzateaua

para30.08.2007 19:48
Buna seara si bine v-am gasit dragii mei... pesimisti! Din cate vad mai aveti un pas si ajungeti cu totii... (Miau, Miau, Miau) Dinamovisti, sau... (compostori) Rapidisti.

 

Dom`le, n-am mai vazut atata frica de la Holocaust incoace, si atunci era chestie serioasa, acum vorbim despre fotbal. Cum se poate ca 60-70% din cei care au postat pana acuma sa nu dea nicio sansa Stelei? Pai ce spirit de luptator??? Ce "Lupta Steaua" se striga in tribuna?? De unde "Steaua, ce drog frumos"??? De cand pana cand "Campionii din Ghencea"?? Unde-i Stelismu`? intreb si eu ca prostu`.

 

Se putea si mai bine, cu echipe mai de doamne ajuta, daca exista asa ceva la nivelul asta. Domnilor, suntem in CL, aici nu exista "Da Doamne (pupa icoana, du-te la muntele Athos, construieste 5-6 manastiri/biserici, fa-ti televiziune religioasa, pune cruce pe autocar s.a.m.d.) sa cadem cu echipe nasoale...

 

De aia s-a ajuns in CL? Sa ne cautam in disperare pantalonii maro, prin dulap, ca am vazut grupa H? "Hauzi" acolo mare problema!!! Oare anul trecut credea cineva ca batem la Kiev cu 4-1? Credeati careva ca avem vreo sansa la Lyon sau pe Bernabeu? Cati dindtre voi v-ati spus: 2 puncte, maxim. Acum cate vedeti? -3?

 

Sau stati... ca nu m-am prins de la inceput. Atunci era echipa mai buna? A lui Oli, cel pe care-l rastigneam la fiecare meci? Opa! Icredibil ce se intampla: echipa lui Hagi e mai slaba decat a lui Oli. Si eu care credeam ca Oli era egal cu dezastru la Steaua...

 

Bravo voua, va spun. Adevarati stelisti, exemplare caractere, dovada de apartenenta, nu alta...

 

Va urez...

nici chiar asa,s-au speriat si ei ca nu au mai vazut o echipa ca Arsenal sa joace cu Steaua! steag3

Grenada30.08.2007 19:48

"Hagi : Pentru mine in sport nu exista imposibilul" stiu ca Hagi v-a juca la victorie cu oricine ar juca si imi doresc f mult ca Steaua sa treaca de grupe chiar daca esti f greu ...ii vom sustine si ii vom incuraja oriunde in lumea HAI Steaua,HAI Hagi,HAI BAIETI fularsteaua2fular-campionii

cristinikka30.08.2007 19:53

Forza Steaua!!! Sper putem sa trecem si peste aceste echipe deshi uneori pare imposibill...toti supoterii Stelei trebuie sa fim optimisti..si sa credem in Steaua noastra norokoasa...!!!! Steaua este o echipa valoroasa...cu un trekut valoros...DAR SI PREZENT LA FEL DE VALOROS...SUCCES!!!! fularsteau2 steagro

ann30.08.2007 19:53

Grupa H a Stelei este singura din aceasta editie a UCL in care nici una dintre echipele componete nu este campioana tarii sale . :cool:

jcd30.08.2007 19:54

Voi nu sunteti normali... Vad ca multi nu stiu cei aia Sparta Praga si Slavia Praga si de aia zic ca ii batem clar. Sevilla e de batut? Mai lume, noi am tremurat cu Zaglebie si BATE, echipe infinit mai slabe decat Ajax, pe care Slavia a eliminat-o cu doua victorii. Teoretic grupa e mai slaba decat cea de anul trecut pentru ca nici una din echipe nu are palmaresul sau jucatorii celor de atunci. Dar Arsenal e o echipa de pusti foarte talentati care joaca cu un entuziasm incredibil si au un antrenor de exceptie. Sevilla e cam de acelasi nivel cu Lyon-ul de anul trecut iar Slavia de acelasi nivel cu Dinamo Kiev. Iar Steaua e MULT, repet MULT sub Steaua de anul trecut. Cu echipa carea am ajuns in semfinalele UEFA, aveam sanse reale sa trecem de grupa asta. Dar in conditiile unui joc penibil, a unui mijloc far pic de imaginatie sau tehnica, a unei aparari in pioneze si a unui atac iesit din forma nu stiu ce pretentii putem avea. Eu unul preferam Inter din prima urna pentru ca si ei joaca slab si nu sunt echipa care sa marcheze multe goluri pe meci (de la Arsenal zic ca luam un 3-0 la ei) si din a doua Benfica pentru ca sunt cei mai accesibili, s-au chinuit cu Dinamo anul trecut si nu-l mai au pe Simao. Arsenal e de preferat in fata unor Barca, Chelsea, Liverpool, Milan sau Real, dar Sevilla e cea mai puternica echipa din urna a doua (peste Valencia si Lyon).

Eu as considera locul 3 o performanta deosebita in momentul de fata. Sper doar sa nu terminam cu 0 puncte. fularsteau2

AndyQ30.08.2007 19:55

 

 

Pacat pentru tine ca avatarul meu e mai frumos :))

Oradeanu30.08.2007 19:59

In primul rand jucatorii trebuie sa intre in teren fara frica de adversar, spre deosebire de anul trecut. De chestia asta sunt sigur ca Hagi se va ocupa. Daca intram decisi nu cred ca nu putem sa atingem macar numarul de puncte de anul trecut.

 

Cat despre "greutatea" grupei nu are rost sa ma chinui sa spun ceva. Nici o echipa nu e campioana in tara ei, si nici o echipa nu isi va atinge varful de forma nici macar la primul meci din grupa.

 

Jucatorii trebuie sa fie constienti ca daca muncesc pe teren nu au cum sa nu apara si rezultatele.

 

Suntem unici in Romania, asa ca ma doare in spate de toti catelusii care au trecut in barca pisicutelor poate. :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

para30.08.2007 20:00
Eu zic ca am picat cum este mai prost....

nu inteleg de ce ti-ai mai pus nicknameul ,,Radoi''dak nu ai macar un pic din indrazneala lui...fii si tu mai optimist,macar pe 3 o sa fim!mda...doar ca nu trebuie sa inteleg eu,doar ca ma intreb unde sunt suporterii aceia care strigau,,FORTA Steaua", ,,LUPTA Steaua"!?

jcd30.08.2007 20:09

Ne-am vazut noi in grupe si cand am auzit de BATE si ati vazut prin ce am trecut. M-am temut de returul cu astia mai mult decat de returul de anul trecut cu Standard. Atunci Steaua era puternica, acum nu e. Acum mi se pare ca facem la fel. Ce-i cu astia Arsenal, Sevilla, Slavia ? Noi suntem Steaua ii rupem. Castigam grupa! Le dam de la 3 in sus la toate!

 

De ce sa nu fim realisti (nu pesimisti, realisti) si sa admitem ca avem sanse minime sa trecem de grupa?

Grenada30.08.2007 20:10
Voi nu sunteti normali... Vad ca multi nu stiu cei aia Sparta Praga si Slavia Praga si de aia zic ca ii batem clar. Sevilla e de batut? Mai lume, noi am tremurat cu Zaglebie si BATE, echipe infinit mai slabe decat Ajax, pe care Slavia a eliminat-o cu doua victorii. Teoretic grupa e mai slaba decat cea de anul trecut pentru ca nici una din echipe nu are palmaresul sau jucatorii celor de atunci. Dar Arsenal e o echipa de pusti foarte talentati care joaca cu un entuziasm incredibil si au un antrenor de exceptie. Sevilla e cam de acelasi nivel cu Lyon-ul de anul trecut iar Slavia de acelasi nivel cu Dinamo Kiev. Iar Steaua e MULT, repet MULT sub Steaua de anul trecut. Cu echipa carea am ajuns in semfinalele UEFA, aveam sanse reale sa trecem de grupa asta. Dar in conditiile unui joc penibil, a unui mijloc far pic de imaginatie sau tehnica, a unei aparari in pioneze si a unui atac iesit din forma nu stiu ce pretentii putem avea. Eu unul preferam Inter din prima urna pentru ca si ei joaca slab si nu sunt echipa care sa marcheze multe goluri pe meci (de la Arsenal zic ca luam un 3-0 la ei) si din a doua Benfica pentru ca sunt cei mai accesibili, s-au chinuit cu Dinamo anul trecut si nu-l mai au pe Simao. Arsenal e de preferat in fata unor Barca, Chelsea, Liverpool, Milan sau Real, dar Sevilla e cea mai puternica echipa din urna a doua (peste Valencia si Lyon).

Eu as considera locul 3 o performanta deosebita in momentul de fata. Sper doar sa nu terminam cu 0 puncte. fularsteau2

Sti ca in lumea asta se mai intampla si minuni?? Ajax si Slavia vreau sa cred ca a fost un accident si daca e asa te asigur ca Steaua este peste Ajax dar nu cu mult ...tot ce conteaza e sa acumulam puncte pentru la anul cand o sa intram direct in grupe ce`a ce este mai accesibil

dr.adrian930.08.2007 20:11
MATA CERE UN BAN.....MAI OAIE ......NU SUNT DINAMOVIST.........SUNT DIN Constanta SI MA PISH PE TOTI BUCURESTENII CU ECHIPELE LOR DE HOTI(Steaua ,RAPID ,Dinamo)

ESTE PAREREA MEA .....NU AVETI NICIO SANSA

BOUL ALA DE SUS CARE A SCRIS O VERSIUNE A MIORITEI SCRIE CA FURA UNU ALTU......DAR Jiji CEA FACUT ULTIMELE ETAPE IN CAMPIONATUL TRECUT DE A CUMPARAT DE LA ARBITRII PANA LA JUCATORI......VOI NU PREA AVETI CA SA CAUTATI IN Liga .....ATI CASTIGAT LOCUL DOI PRIN FRAUDA

 

ciuda???

inchidetii contul la acest idiot

I.N.Money30.08.2007 20:15

A luat o pauza...permanenta.

DanStan30.08.2007 20:15

Cu jocul actual ... maxim 2 puncte, minim 12 goluri primite. Sper sa avem totusi noroc si sa nu pierdem nici un meci la mai mult de 2 goluri diferenta, ne-am face de kko.

Se pare ca jijismul a inceput sa faca adepti. Numai ciobanu' isi poate inchipui ca poate obtine rezultate in CL cu o echipa ce nu joaca nimic. Aaa, si potaile isi inchipuiau ca-s cine stie ce valori si ca pot elimina pe Lazio. Asta pana le-a scos Lazio fotbalul din cap.

 

p.s : eu astept totusi ca Steaua sa inceapa sa joace fotbal, nu tzurca. Asta consider eu ca e datoria jucatorilor si antrenorilor unei echipe de talia Stelei : sa joace fotbal la nivel cat mai inalt, nu sa se fuduleasca in stil borcesc cu o calificare obtinuta in genunchi.

cristinel_1530.08.2007 20:15

oameni buni sa nu tragem concluzii pripite sa asteptam meciurile sa vedem ce se intampla! forta Steaua

ann30.08.2007 20:18

adevarul este ca Steaua nu a stralucit in calificari cu toate ca a intalnit echipe accesibile si nu are un nucleu solid de jucatori ca pe vremea lui Protasov ;dar in fotbal totul este posibil forzateaua

Grenada30.08.2007 20:20

Am cautat pe forumuri din anglia despre Arsenal asa ca uitati-va la asta

stuart wrote:

 

clockwork orange wrote:

 

Good draw, but Steaua Bucuresti are not as easy as people might think. They're a very solid organissed team, who hardly give away anything. They've got some real class players. Dica is VERY good. Any freekick is dangerous.

 

 

I hear they score alot of goals from set pieces, that could be bad news for us, but, im sure we have more than enough qulaity to score more than them which is afterall, the most important thing!

 

Think so too. have to be careful though Steaua is a well oiled machine, they play good football & they have a very solid experienced defence. Deci Englezi se tem de noi chiar daca n`o sa arate asa cv in meci asta ne da un avantaj

bugaboo30.08.2007 20:22

"Buna seara si bine v-am gasit dragii mei... pesimisti! Din cate vad mai aveti un pas si ajungeti cu totii... (Miau, Miau, Miau) Dinamovisti, sau... (compostori) Rapidisti.

 

Dom`le, n-am mai vazut atata frica de la Holocaust incoace, si atunci era chestie serioasa, acum vorbim despre fotbal. Cum se poate ca 60-70% din cei care au postat pana acuma sa nu dea nicio sansa Stelei? Pai ce spirit de luptator??? Ce "Lupta Steaua" se striga in tribuna?? De unde "Steaua, ce drog frumos"??? De cand pana cand "Campionii din Ghencea"?? Unde-i Stelismu`? intreb si eu ca prostu`. "

 

 

 

Pai faza e ca majoritatea care au trim mesaje de genu "prinde ultimul loc in grupa/nu ia nici un pct,etc" nu-s stelisti si intra pe forumul stelistilor, probabil, intr-o campanie de descurajare; campanie pornita de la frustrarea ca echipa lor nu are fatza de Champions League (un exemplu elocvent este cazul lui antisheep care are un avatar de dinamovist).

Yo nush dc nu-si vad astia de echipa lor si dau atata atentie Stelei si mai pierd si timpul pe forum cu stelisti. Pana la urma stiti voi vorba aia "Prostul moare de ciuda altuia".........da' avem si noi prostii nostri care nu-si dau seama ca majoritatea pesimistilor care au postat in acest topic nu tin cu Steaua si se dau dupa ei tinandu-le isonul!

Asta-i viata! Ar tb interzis accesul "javrelor", "ciorilor" si altor specii non-humanoide pe acest forum pentru. ca nu fac altceva decat sa tensioneze atmosfera (daca cititi cu atentie observati ca opinia astora nu este deloc obiectiva si scot la inaintare doar argumente anti-performanta, anti-Steaua si lucrurile nu sunt deloc asa........nu totul este negru asa cum spun ei ca ar fi pentru ca, amintitziva ca Steaua nu a pierdut nici un meci de la inceputul acestui campionat. Asta inseamna ca Staeua nu e asa "prastie" cum vor ei sa prosteasca lumea pe acest forum!

 

forzateaua steagro

cristinel_1530.08.2007 20:22

cata dreptate au englezii astia!!!

Adrian2330.08.2007 20:24

Grupa echilibrata , Sevilla si Slavia sunt debutante dar cred ca lupta se va da intre Arsenal si Sevilla. E bine ca lumea ne stie de frica forzateaua

Grenada30.08.2007 20:25

Nu va mai agitati atata ca pana la meciu cu arsenal si sevilla mai e f mult si fotbalul se joaca pe teren nu in afara lui asa ca...calmati-va

«14567810»