FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Rezultatele tragerii la sorti

«12310»
fcsteaua.ro30.08.2007 16:53

Astazi, 30 august, a avut loc la Monaco tragerea la sorti pentru stabilirea grupelor Champions League.

 

Steaua Bucuresti a fost repartizata in grupa H, urmand sa infrunte echipele Arsenal Londra, Slavia Praga si castigatoarea din dubla AEK Atena si FC Sevilla.

 

Sevilla a castigat meciul tur cu 2 - 0, deci mai mult ca sigur vom juca din nou cu echipa spaniola.

 

Programul meciurilor:

 

Slavia Praga - Steaua, 19 septembrie

Steaua - Arsenal, 2 octombrie

Sevilla - Steaua, 23 octombrie

Steaua- Sevilla, 7 noiembrie

Steaua- Slavia, 27 noiembrie

Arsenal - Steaua, 12 decembrie

 

1265026553_grupa steaua.jpg

sindrom30.08.2007 17:02

Mda, greu... oh well.... we'll manage.... Steaua... YOU WILL NEVER WALK ALONE!!!! :D

scream3r30.08.2007 17:03

Grupa dificila , echipe puternice , dar sper ca Gica sa pregateasca o echipa de CL si sa prindem un loc 2 .

Brunetzycka30.08.2007 17:04

destul de greu .... dar nimic nu`i imposibil .... ne ramane speranta :tongue:

 

 

fularsteaua2fular-campionii

schumy30.08.2007 17:04

FORZA Steaua!!!

 

BAFTA

DwL30.08.2007 17:05

Grupa destul de grea pe Sevilla o stim toti , Arsenal zic ca e destul de accesibila deoarece nu mai joaca ce juca inainte si Slavia e de batut DAR Slavia a scis pe Ajax deci ....

Oricum Forza Steaua forzateaua

Sawyer30.08.2007 17:05

Ne-am dus dreaqului! :D Dak aveam oleak mai mult noroc cadeam si noi in B sau E... =)))

White_R30.08.2007 17:05

Foarte puternica grupa !

fular-campionii

R.s.C.30.08.2007 17:06

Grupa totusi cam puternica.Sevilla/AEK sunt echipe accesibile la fel si Slavia dar si Arsenal nu mai e ceea ce a fost acum 2 ani,nu-l mai are pe Henry dar Arsenal e Arsenal

FORZA Steaua!!!Primavara Champions League va veni in Ghencea.O merita.FORZA Steaua!!!!!!! fularsteau2

dica 10030.08.2007 17:07

baaaaaaaaaaaaaaaaa,cat a fost in tur sevilla - aek , si cine a jcuat acasa.........daca se califica aek ne-am scos.

scream3r30.08.2007 17:07
Ne-am dus dreaqului! :D Dak aveam oleak mai mult noroc cadeam si noi in B sau E... =)))

Trebuia sa cadem cu PSV Eindhoven ... Olanda ... Amsterdam ... Aduceti-va aminte de Herenven

Cine stie ... cunoaste :biggrin:

ann30.08.2007 17:07

va fi greu pentru Steaua ...dar poate va atinge forma maxima in meciurile din UCL. Vali Badea cand revine in echipa ?

Radoi30.08.2007 17:07

Eu zic ca am picat cum este mai prost....

DIANA ..... FORTZA STEAUA30.08.2007 17:08

Nu pot spune ca e o grupa usoara dar nici mai grea ca anul trecut!Avem sanse sa trecem de aceasat grupa!Forza Steaua MEREU SUPERIORI!!! fular-campioniifularsteaua2 fularsteau2 forzateauafularultras

ann30.08.2007 17:08
baaaaaaaaaaaaaaaaa,cat a fost in tur sevilla - aek , si cine a jcuat acasa.........daca se califica aek ne-am scos.

 

daca AEK reuseste sa o elimine pe Sevilla de ce crezi ca noi ne-am scos?

yozisss30.08.2007 17:09

Se putea si mai rau. Mergem mai departe!

zzip30.08.2007 17:09

Fata de celelalte grupe e accesibila a nostra, avem sansa noastra cu slavia si cu sevillia. Forza Steaua ! ! ! fularsteau2

chris_steaua30.08.2007 17:09
Grupa dificila , echipe puternice , dar sper ca Gica sa pregateasca o echipa de CL si sa prindem un loc 2 .

ce 2 speri tu macar 3 sal apucam

r.ochirosii30.08.2007 17:09
baaaaaaaaaaaaaaaaa,cat a fost in tur sevilla - aek , si cine a jcuat acasa.........daca se califica aek ne-am scos.

2-0 pentru sevilla normal :mellow:

merty30.08.2007 17:10

e bine ... se putea si mai rau

cosminho30.08.2007 17:11
Castigam GRUPA! Sevilla Pe 2, Arsenal Pe 3, Iar Slavia Pe 4!
ss lucki30.08.2007 17:11

Mai usor ca anul trecut... pacat putea fi benfica in locul lui sevilla si era perfect. poate produce surpriza aek atena........

iar pe slavia ii astept din 1999 pentru revansa din UEFA

jcd30.08.2007 17:13

Iar manarii marca UEFA... Ne-am ars cu grupa asta.

KaZZy30.08.2007 17:14

o sa fie greu cu sevillia si arsenal, dar sper sa ne scoatem cu 1 punct peste locul 3 in grupa :D

 

fular-campionii

 

haide fularsteau2

Grenada30.08.2007 17:14

Arsenal nu mai e ce a fost ...dar oricum o sa ne batem la iei acasa pentru un egal sau de ce nu pentru o victorie...La Sevilla vom face o figura frumoasa simt asta...iar la Praha sper sa nu ne facem de rusine ...de obicei Steaua are probleme cu echipe mici mediocre..Doamne Ajuta Forza Steaua...

 

 

 

 

 

EUROPA fularsteaua2 , Romania fularsteaua2 , ORIUNDE fularsteaua2 , fular-campionii DIN Ghencea! steag3

«12310»