Astazi, 30 august, a avut loc la Monaco tragerea la sorti pentru stabilirea grupelor Champions League.
Steaua Bucuresti a fost repartizata in grupa H, urmand sa infrunte echipele Arsenal Londra, Slavia Praga si castigatoarea din dubla AEK Atena si FC Sevilla.
Sevilla a castigat meciul tur cu 2 - 0, deci mai mult ca sigur vom juca din nou cu echipa spaniola.
Programul meciurilor:
Slavia Praga - Steaua, 19 septembrie
Steaua - Arsenal, 2 octombrie
Sevilla - Steaua, 23 octombrie
Steaua- Sevilla, 7 noiembrie
Steaua- Slavia, 27 noiembrie
Arsenal - Steaua, 12 decembrie

