FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Hagi isi vede de drum la Steaua

«14567810»
The Flyer20.08.2007 06:52
"neneaaaaa Gigi sa stiti ca raul de Hagi nu ma baga unde vreau si de aia joc ca o carpa,am intrari criminale si faultez ca disperatu in preajma careului"

 

a stiut MM ce a stiut cand a spus ca finul shimba jucatorii si antrenorii

 

 

nasol,nasol de tot!finul Radoi isi permite cam multe pentru un jucator de fotbal!de ceva vreme se numara printre cei mai slabi jucatori,e nervos,urla ca apucatul pe teren (nici aseara nu s-a putut abtine),are intrari criminale,e un Becali mai mic!sincer,i-a rebui o pauza de relaxare la sanatoriu!

 

cit despre oligofrenul iubit de televiziuni pentru mintea-i mica si glumeata...........acum chiar ca a sarit pirleazul si-a cazut in cap!mori,ciobane,impreuna cu acolitii tai de rahat!pune-o pe ma-ta antrenoare,fi-ta aia mica si spurcata maseuza,nevasta-ta la marketing si pe fi-ta aia mare antrenoare secunda!in asa fel veti fi toti cretinii din neamul behehecali la Steaua!muriti,'r-ati ai dracu' de neam de oieri imputiti,ca ati distrus o echipa!

adi_steaua20.08.2007 06:53

Tocmai s-a facut "pace" cu acest derbedeu: Becali.

Nici nu stiu ce sa scriu...am citit majorotatea opiniilor, toti au pareri critice, chiar radicale asupra lui Becali. Il dispretuiesc atat de mult incat bucuria pe care o am cand inscrie Steaua nu mai e ca altadata.

Acest personaj care umbla alaturi cu un mare mafiot: Hrebenciuc, de Teia Sponte si Virgil Becali...care nu fac altceva decat sa-l linga e demn de tot dispretul!!!

 

Personal, il apreciez enorm pe Mihai Stoica!!!

AndyQ20.08.2007 06:55

Foarte tare, frate!!!

 

Si acum stau bulversat cu gandul la declaratiile lui Il Ciobandante.

 

DOAMNEEE!!!! Ti-ai adus antrenor pe Hagi, finul tau, Regele fotbalului romanesc si iti bati joc de el???

 

Vorba lui Stoica, sa-si ia licenta Pro si sa se faca antrenor. Asa ceva nu se poate. Un singur lucru e adevarat, Mirel e fundas central, nu mijlocas. Aici are dreptate, acolo ar trebui folosit Radoi, nu la mijloc.

 

In rest... ce sa spun?! Acum s-a vazut cine facea echipa la Steaua si cum noi injuram degeaba antrenorii...

 

Uitati-va la HAGII!!! Nu a pierdut niciun meci pana acum, dar Becali tuna pe el... De ce oare? Pentru ca nu-l asculta si isi face echipa cum vrea el si nu-l baga in seama pe cioban.

 

Uitati-va la era Olaroiu!!!! Niciodata nu a fost certat si injosit in halul asta. Sa va zic si de ce? Pentru ca Olaroiu ii facea pe plac lui Becali. Si echipa pierdea pe sfaturile lui Becali, nu pe tactica lui Olaroiu. La faza asta, Olaroiu e pisicuta blanda...

 

Vai de capul nostru!!! Nici nu vreau sa ma gandesc ce urmeaza in urmatoarele zile.

toblerone20.08.2007 06:56

Hagi este lucrat de mult,amintiti-va ca Becali a mai plecat odata vazandu-l pe Bostina titular.

bastian20.08.2007 06:56

Hei, nu va lasati manipulati de ziare. Meme este un om de nimic. Acest individ libidinos zis Meme sau Meme este dusmanul Stelei. Daca nu ati vazut aseara si dupa meciul cu Poli al Urziceniului declaratiile facute de Meme nu vorbiti. Acest Meme este intr-adevar o fata de pe centura. Si ar trebui ca acolo sa fie aruncat. In ceea ce-l priveste pe aliatul sau, Dan Petrescu, acest fost stelist si jucator exceptional de altfel, a devenit unul dintre dusmanii Stelei. 1. Dupa ce indirect, spunand ca Steaua pana acuma a castigat cu arbitri meciurile din campionat, a lovit in Hagi, propriul prieten. Si asta ca sa fac referire la un episod de data recenta. 2. Ati uitat cand a sarutat fara nici o jena steagul visiniu al feroviarilor si ajurat credinta pana la moarte Rapidului? Asa si cu Meme, acest valet de mahala, daca nu semna cu Steaua, semna fara rezerve cu Rapid si era un rapidist care acum, in cazul in care era dar afara ca o javra, cum l-a dat Gigi, il mitralia pe Copos, cum o face cu Gigi. Nimic altceva decat un slugoi pervers. Mai mult decat atat: ati uitat cate transferuri esuate a inregistrat Meme? Ati uitat cand ne calca pe nervi pe toti cand nu aducea nici un jucator la echipa? Mai ales ca ii si pierdea: cum l-a pierdut pe Semedo, care putea sa vina la Steaua pe bani putini. Oricum ar putea fi spuse foarte multe. Dar...

Sa revin la substanta articolului: Gigi a gresit totusi pentru ca a facut public tot acest scandal, care trebuia dezamorsat in intimitatea biroului sau si nu in vazut lumiii, la televiziune. Dar de aici si pana la al desemna pe acest tradator Meme eroul Stelei, cel devotat, care stia el ce stia cand "a plecat" de la Steaua este cale lunga si, daca veti merge pe o astfel de idee nu veti face decat sa dati satisfactie dusmanilor. Pe aceasta cale, fac un apel la unitate si sa fim alaturi de echipa, de club, de Steaua, de familia Stelei in care suntem cu totii: suporteri, antrenori, foste glorii, conducere, inclusiv Gigi Becali. VA MULTUMESC SI, IN FINAL, VA ROG: NU VA LASATI MANIPULATI DE MASS-MEDIA!

robert_1120.08.2007 07:00

Sincer sa va spun, Jiji are dreptate cand spune ca Radoi joaca mai bine fundas central. Ma doare inima sa-i dau dreptate oligofrenului, dar asta este. Rada ala parca e cal troian, nu joaca nimik. Am tot zis ca e doar o problema de timp pana incepe sa se sincronizeze cu Goian, dar vad ca nu mai vine odata ziua aia. Ar trebui sa facem ceva ca Jiji sa parasreasca clubul. nu stiu ce, dar ceva trebuie facut. pe zi ce trece, clubul Steaua este confundat in strainatate cu acest cioban. lucru care nu cred ca ne este favorabil deloc.

 

PS: sa opreasca cineva macelul acestui meltean

-=Danny=-20.08.2007 07:09

MM are mare dreptate , pacat ca si-a facut curaj sa zica chestile astea , tocmai cand a plecat de la Steaua ..... domne nu se gaseste nici o lehge , nimic , ca sa il dam jos pe Becali ?? Ca m-am saturat de obraznicaturile lui (putin zis ) , se crede zeu soarelui aici sau ce ?!?!?!??! Sa se duca la oile lui de la tarlaua lu tazcso , ca alea sunt singurele finte care il asculta , ca sunt la acelasi coeficient de inteligenta ca a lui Becali .

audiopixel20.08.2007 07:12
Sincer sa va spun, Jiji are dreptate cand spune ca Radoi joaca mai bine fundas central. Ma doare inima sa-i dau dreptate oligofrenului, dar asta este. Rada ala parca e cal troian, nu joaca nimik. Am tot zis ca e doar o problema de timp pana incepe sa se sincronizeze cu Goian, dar vad ca nu mai vine odata ziua aia.

 

In patru etape am primit un gol,asa ca nu inteleg ce ar mai trebui sa sincronizam in defensiva.Jucatorii de fotbal mai gresesc,asadar si Rada&Goian o mai fac uneori.Mai e o problema pe langa faptul ca marele general l-a facut praf pe Hagi:isi distruge jucatorii.Ieri a fost ziua in care si-a luat portia Rada,maine poate fi Banel,poimaine Zaharia,etc.Daca tot ne intrebam care e deznodamantul in cazul lui Hagi ar trebui sa ne intrebam si ce jucator normal la cap ar mai veni in Ghencea.

wlladdy120.08.2007 07:16
Este de necrezut ce se intampla. Tocmai cand credeam ca la Steaua lucrurile au inceput sa mearga Iar de MM chiar nu stiu ce sa mai zic. De ce abia acum spune cum il trata Jiji? De ce nu a spus cand a plecat? Cand a fost dat afara? Acum vine si spune ca Steaua are "interes sa fie arbitrata de romani la meciul cu Urziceni"? Adica cum? A plecat el si acum Steaua a inceput sa faca aranjamente cu arbitrii?Ca anul trecut, cand era el, Steaua tipa ca vrea arbitrii straini ca sa nu fie furata? Ce sa inteleg? Ca echipele la care este el sunt mereu dezavantajate de arbitrii? Nu zic ca nu a facut lucruri bune pentru Steaua sau ca nu a iubit Steaua (desi asta nu l-a impiedicat sa dea un pumn unui suporter), dar ceea ce face acum mi se pare josnic.

HAI Steaua!

 

Poate comentariile lui MM vis-a-vis de arbitrajul la meciul cu Steaua sunt deplasate, si poate se vor a fi o razbunare la adresa lui Jiji.....dar vazand ieri emisiunea de la Telesport, pot spune ca si-a spalat din aceasta greseala.....nu stiu daca sau cand o persoana a putut sa spuna ceea ce se intampla exact la Steaua de la venirea lui Jiji......sigur au mai existat in presa anumite persoane si desigur multi dintre noi stim sub ce tensiune lucreaza antrenorii acolo.....dar pana acum nimeni nu a avut curajul sa-l atace direct pe Jiji....mai ales unul dintre cei implicati sau care au fost implicati la acest club.

Prin declaratiile pe care le-a spus la emisiunea de ieri.....MM mi-a confirmat ca iubeste Steaua....putea sa taca sa evite discutia, avea destule metode prin care putea sa evite subiectul.......dar tocmai pentru ca iubeste Steaua, a facut ceea ce toti ce iubim acest club o facem sau am vrea s-o facem, sa punem la zid acest oier, pentru modul in care s-a inscaunat la cel mai iubit club...si pentru felul in care il conduce si se implica....pentru el nu conteaza clubul Steaua, conteaza doar imaginea de care profita.

 

Aseara declaratiile lui MM m-au racorit....dupa ce auzisem la sport.ro, modul in care l-a criticat pe Hagi....starea de nervi si neputinta, sa m-ai diminuat, pentru ca MM a reusit sa spuna aproape ce ar spune orice suporter.....si cand o faci pe un post national de televiziune, stiind ca declaratiile vor fi preluate de presa, si automat ajung in capul lipsit de creier al oierului, trebuie sa iubesti mult echipa Steaua pentru ca MM si-a asumat niste riscuri de care este constient.....dar ca oricare dintre noi atunci cand iubim ceva nu mai conteaza frica.

BRAVO MM ! FELICITARI AI DEMONSTRAT CA ESTI UN STELIST !

LARI20.08.2007 07:16

Mai usor cu MM pe scari, fratilor...

Daca nu ati vazut "Fanatik", va spun eu ce-a zis: "La Urziceni ma simt cu adevarat ca acasa. In Ghencea nu ma simteam asa. In cei cinci ani petrecuti acolo, n-am dormit niciodata in cantonament cu baietii, desi mi-as fi dorit acest lucru. La Unirea, ma simt mult mai linistit. Simt ca sunt acasa".

 

Si ma bucur ca s-a luat de Becali, dar declaratiile lui de aseara sunt complet diferite fata de ceea ce ne zicea noua, suporterilor. Nu poti sa ai pozitii diametral opuse pe parcursul a cateva luni si sa ai pretentia ca esti credibil. Mai mult, atunci cand a vorbit de Steaua de cand a plecat din Ghencea, MM nu a zis NIMIC de suporteri. Personal, m-am simtit jignit.

cristi_mold20.08.2007 07:30

Degeaba il injuram noi pe aici, pentru ca intr-un singur lucru are dreptate. El este patronul acestei echipe si poate face ce vrea cu ea. Cred ca singura solutie este ca Hagi sa fie in continuare sustinut neconditionat, meci de meci, acasa sau in deplasare. Nu trebuie pornit un nou conflict cu patronul echipei, pentru binele echipei. Deocamdata Hagi a avut rezultate bune si nu avea niciun motiv sa il calce in asemenea hal in picioare.

Steaua a demonstrat aseara ca stie si joaca fotbal, nu este deloc o salata berlineza.

 

Cat despre MM sa o lase mai moale cu declaratiile. Auzi ca el l-a dominat pe Gigi cat a fost la Steaua. Aiurea. El era un catelus de-al lui Gigi, statea si el la pomana sa mai ia un bun, un teren sau o masina. O sa il respect mereu pe MM pentru ca are un ochi fenomenal la jucatori si a construit o echipa buna la Steaua, insa a fost indignat mereu de declaratile lui.

PAKI20.08.2007 07:33
Hagi este lucrat de mult,amintiti-va ca Becali a mai plecat odata vazandu-l pe Bostina titular.

Oare Hagi a fost adus in Ghencea ca Becali avea ceva de razbunat.Nu poti sa pleci din primul meci al nasul tau ca antrenor.Tu ai adus o.Im pare rau de Hagi nu merita asta.Poate nu este antrenor bun,dar mai lasati o sa demonstreze.Dar Becali are alt ceva in cap.Hagi daca este Stelist sa nu plece. Dar nu cred Hagi este gentelman si nu poate tine piept cu om ca Becali.

wlladdy120.08.2007 07:39

IESIRILE CIOBANULUI - RABUFNIREA UNUI STELIST (MM)

Imi imaginez ce e in sufletul lui Hagi acum, a venit la clubul pe care-l iubeste si pentru care ar da totul. Poate ca jocul echipei nu impresioneaza inca, dar mai era timp. Spun mai era, pentru ca oierul n-are liniste, antrenorul din el a gasit de unde pleaca jocul nereusit, care e cauza egalului de la Cluj, Radoi trebuie sa joace fundas. Si a facut aceasta analiza la un post de televiziune, a facut-o lovind in unul dintre simbolurile acestui club, lovind fara mila fara respect fata de cel care a facut mult mai multe lucruri pentru Steaua decat o sa faca Jiji si toata familia de dementi care-l inconjoara.

In isteria idiotului, din interventia de la sport.ro am inteles un singur lucru, hahalera e nebuna.....e pe cale sa devina o amenintare pentru noi stelisti.....si ce-i mai rau e ca nu putem interveni.....nu putem alunga oaia neagra din Ghencea.....acest nimic, se aseamana cu un Dictator de care am reusit sa scapam in '89.....si el era inconjurat de oameni care ii spunea ca este iubit, ca el e salvatorul, acesti lingusitori care stau in jurul nemernicului il manipuleaza si il incurajeaza. Omul e sarac cu duhul si crede tot, el e cel mai mare conducator, cel mai mare antrenor el e cheia succesului, si e greu sa-i scoti asta din cap...poate doar printr-o revolutie cum a fost cea din '89.

Am schimbat canalul.....si am privit reactia lui MM atunci cand Horia Ivanovici citea cu bucurie noul subiect de presa. Iar MM a aratat ca iubeste acest club, n-a putut sa-si opreasca suferinta la ceea ce a devenit clubul Steaua si a rabufnit.....declaratiile de la emisiune, pot spune ca m-au racorit.....poate era bine sa dea mai mult in el...dar eu zic ca a fost suficient pentru moment. Putea sa refuze comentarille la situatia de la Steaua, dar nu a putut, pentru ca il durea, asa cum ne durea pe toti cei care am ascultat iesirile isterice ale idiotului. A prezentat caracterul jegos al lui Jiji, modul in care ii treteaza pe cei pe care ii are in "sclavie". A prezentat primejdia care se abate asupra clubului cu idiotul la conducere. Poate multi vor spune ca trebuia sa faca aceste declaratii cand era la Steaua, si nu dupa ce a fost dat afara.....dar consider ca ele au un impact la fel de puternic si sunt sigur ca au venit doar datorita faptului ca MM iubeste Steaua.

DACA Hagi PLEACA DIN Ghencea TREBUIE SA FACEM CEVA...altfel nu vom mai avea performante....Jiji o sa joace cu hrebengiuc in atac cu Sponte la mijloc cu Radoi fundas si cu varul virgil in poarta....iar el marele conducator in lipsa de antrenori o sa stea pe tronul montat la banca de rezerva dand indicatii din sceptrul sau de aur.

jarhead20.08.2007 07:40

Offf ... totul devine o schimonoseala grotesca ...

Milionarul schizofrenic nu mai are nici macar minim respect fatza de echipa, de baietzi: Pleshan cade secerat - tzusht la spital, Golanski iese cu coastele rupte, Nesu joaca si strange din dintzi ca ostashul sovietic insangerat ... si el urla ca un isteric patent ca "baaaaani mei, baaaani mei, pe baaani mei vreau respect" ... este de ajuns sa intzelegem vermina din scursura becalica: el in distorsionata lui axiologie este convins ca respectul este egal cu servilismul gretzos platit cu gologani ...

Sunt convins ca in paranoia lui ciobanul s-a trezit deodata - buimac si ignorat - plesnit de realitate: nu exista decat un singur "Rege" si acesta este Hagi ... Gheorghe Hagi ... un intreg stadion poate scanda Hagi pana ce acest singur strigat se transforma in imn in timp ce pronuntzarea numelui Becali te plaseaza intre grimasa si interjectzie ... Becali a devenit sinonimul pentru scatofilie, butaforie, superfluu ... intreg bestiarul uman zace in individul asta rasarit din ceea ce el declara ca urashte: din Comunism ... ei da, Becali este omul nou cu care titanul de la scorniceshti se poate mandri, Becali este domnilor "Primul Om Nou" ... vai tzie Romanie ca ai putut nashte un asemenea avorton ... vai noua romanilor ca nu am eugenizat putregaiul asta inainte de a ne umple pe totzi de ciuma aberatziilor lui ...

DARN STELISTU20.08.2007 07:49

Bah BERBECALI ABTINETE CA U NU TRE SA FACI NICI SCHIBARILE NICI TACTICA. BERBEC INCAPATANAT UNA E SATY SPUI PAREREA si ALTA E SA ANTRENEZI U . MA ROG SA VINA ZIUA CAND AI SA PLECI DE LA Steaua. IDIOTULE

ceai de tei20.08.2007 07:54

Probabil sunt singurul de aici care sustine ca trecerea lui Radoi ca fundas nu este de bun augur. Fundasul trebuie sa fie sigur pe toata durata meciului, nu sa joace fenomenal '89 de minute si intr-un singur minut sa dea cu piatra in balta. In sprijinul afirmatiei mele sta statistica cu golurile primite de echipa din cauza jucatorului de clasa Mirel.

 

Hagi a fost adus cu un scop de cioban. Dupa cearta cu suporterii, mica demonstratie de forta cu jucatorii straini de la Steaua nu a fost deplina caci mai trebuia linistit si publicul mare, cei care nu sunt implicati in fenomenul sportiv dar care pun stampila pe buletinul de vot o data la 4 ani respectiv 5 ani. A jucat magistral aducand o emblema a Stelei pe banca tehnica, nepunand la dispozitia lui un transfer de calitate desi este mare nevoie de oameni pe posturi si sabotandu-l chiar din interiorul echipei. Sa nu credeti ca Radoi chiar face de capul lui pe Voda prin loboda, Becali este o vulpe batrana careia nimic nu ii scapa si nimic din propriile afaceri nu ii este cunoscut. Radoi danseaza doar ce ii canta seful iar caracterul slab il ajuta in acest dans pe sarma.

Ce castiga prin asta Printul Luminii va veti intreba. Nimic mai simplu. Va demonstra ca el este cel care are dreptate de fiecare data putand astfel sa aiba acces cu voia publicului larg la totalitatea deciziilor din club, va face sa se inteleaga ca Steaua este in primul rand o afacere iar fanii nu au voie sa sufle in ciorba lui (distrugerea emblemelor Stelei - nu uitati de Lacatus - este pasul logic spre stergerea unor valori definitorii la care suporterii se intorc pentru a prinde curaj cand simt ca sunt ignorati). Noii fani care vor urma vor fi educati in spiritul adulatiei, vor fi alcatuiti din marea masa fara coloana vertebrala - fara suparare chiar si acum mai mult din 50% dintre suporteri sunt in stare sa se aplece la 180 de grade.

Hagi ar face o miscare gresita daca isi va demisia, atunci victoria lui Becali va fi deplina si finala caci majoritatea va trage concluzia ca antrenorul a recunoscut "greseala" neluand in considerare parerile tactice ale patronului. Logica omului de rand este simpla dar pertinenta: daca isi da demisia, Becali automat are dreptate, daca are dreptate atunci cei care il critica gresesc... Acesta va fi un punct de cotitura dand nastere prilejului ca toti antrenorii care vin la Steaua sa fie automat carpe.

 

PS. Pe zi ce trece realizez ca de Olaroiu nu am scapat, nu a murit ci se transforma pregatindu-se sa revina la momentul oportun din nou la tabla cu scheme tactice de tip catenaccio. Becali nu isi uita sclavii iar catelusii nu il uita pe el.

Lucas20.08.2007 08:04
Probabil sunt singurul de aici care sustine ca trecerea lui Radoi ca fundas nu este de bun augur. Fundasul trebuie sa fie sigur pe toata durata meciului, nu sa joace fenomenal '89 de minute si intr-un singur minut sa dea cu piatra in balta. In sprijinul afirmatiei mele sta statistica cu golurile primite de echipa din cauza jucatorului de clasa Mirel.

 

Nu numai ca nu cred ca trecerea lui Radoi in centrul apararii este de prost augur, ci mai mult, cred ca acestui individ i-ar sta mai bine pe postul de rupator de bilete la circul Globus.

jarhead20.08.2007 08:07

... ar mai fi ceva de transmis "cershetorului de respect":

Intr-adevar un pestilant, un hematom purulent ca el nu poate fi ignorat daaaaaaar ... in timp ce Acropole sau Thomas Mann nu sufera indiferentza prin colosala valoare universala, domnia sa pruritul becalic este prezent ca o jena ... mai exact? ca o mancarime-n fund ... putzina alifie - ca daca scriu unguent ii pleaca tot sangele din capatzana hidrocefala - milionare si vei disparea molcom in haznaua in care te simtzi atat de bine ...

sadeyes20.08.2007 08:07

Sa plece becalianul si sa ne lase cu gura lui mare si cu inteligenta lui din care debiteaza numai dejectii. Tot o tine ca-l vrea pe Radoi in aparare si nu mijlocas, de parca Radoi o fi vreo "piesa" de jucator in defensiva, cand de fapt nu e deloc in nici o zona a terenului din simplul motiv ca nu e un mare jucator, pentru. ca altfel ar fi facut si el pasul sper o echipa mai mare de afara. Asa ca becalianule lasa-ne, du-te la stana si vorbeste cu mioarele tale ca poate ele te-or accepta, pentru. ca pentru noi nu vei mai exista de acum incolo. Nu esti bun de nimic, decat de creat scandaluri gratuite, mai ales acum cand echipa are nevoie de liniste. Chiar daca va pleca Hagi, care chiar daca nu e un mare antrenor (putea deveni la Steaua), oricine va veni va pleca exact datorita aceluiasi fapt, ca te implici tu peste echipa, vorba lui MM, ia-ti licenta de antrenor si vei fi patron-antrenor si poate descoperi ca ai putea fi bun si de jucator, eventual in defensiva acolo unde-l vrei pe finu'. Ce tare ai fi tu patron-antrenor-jucator, ai fi unicat. A, si sa nu uit si presedinte:)))

P.S. Consider ca aseara egalul era maximul pe care-l puteam obtine, asta si datorita strategiei lui Hagi si mai ales faptului ca clujul chiar e o echipa de 2 bani.

st_klaus20.08.2007 08:08

De cand dracu au inceput sa se priceapa investitorii la fotbal?pana nu demult aveau probleme doar cu arbitrajele,pentru ca nu e cine stie c sa realizezi ca este fault cand un jucator ii rupe piciorul altuia,acum insa sunt si tehnicieni...extraordinar,altii joaca 20 de ani,fac chiar si cursuri si tot le lipsesc multe,dar baietii astia cu bani,care castiga din fotbal,pentru ca dc nu ar face-o s-ar orienta spre altceva cu siguranta,sunt atotstiutori,enciclopedi d fotbal,oare d ce nu antreneaza chiar ei?asa ar economisi niste bani,dar nu ar mai avea p cine 'baga in sedinta' in cazul unui esec...

Ce e insa strigator la cer e ca se incearca si manipularea suporterilor;domnilor patroni nu ne puteti controla,nu ne puteti impune nimic,nu stam la mana dvs,pe noi nu ne platiti ca sa ne puteti cere socoteala...pacat,nu?

Cu toate ca ar lovi in Steaua,Hagi ar trebuie sa plece fara sa se uite in spate,dc ramane va ajunge unealta lui Gigi,un mic Oli;poate Steaua nu joaca c ne asteptam,multi spun ca se aseamana cu echipa defensiva a lui Oli,chiar sa nu se fi schimbat nimic?verticalitatea lui Hagi oare nu este vazuta d contestatari?

Dar poate sunt prea radical...poate acum se scrie istoria,poate acum e vremea noastra,a suporterilor,cred ca e timpul sa-l boicotam p Becali,e timpul sa strangem randurile si sa-l aruncam din Ghencea,oare putem?

LeoKinG20.08.2007 08:14

In locul niu Hagi mi`as da demisia!

fansteaua4620.08.2007 08:15

Hagi S-A PLINS UNOR APROPIATI CA ESTE LUCRAT DE Radoi, Neaga SI Dica!

 

Declaratiile lui Gigi Becali, prin care practic il desfiinteaza pe antrenorul Gica Hagi, nu sunt primul pas al rupturii intre "Rege" si clubul din Ghencea. Surse din anturajul lui Hagi sustin ca tehnicianul s-a plins in saptamina premergatoare meciului cu CFR ca tripleta Radoi, Dica, Neaga il "sapa", incercind debarcarea sa. Aceleasi surse sustin ca jucatorii s-ar fi plins la Becali ca metodele de pregatire ale lui Hagi nu sunt pe intelesul lor si ca multe dintre indicatiile sale tactice nu pot fi puse in practica.

raducelbun20.08.2007 08:27

VAI... e vai mare de tot... Nici mu-mi vine sa cred ca ceea ce am vazut aseara poate fi adevarat... INCREDIBIL!!! Personal sunt consternat... Pur si simplu, fara precedent. De cand urmaresc acest fenomen numit fotbal, nu am intalnit asa ceva! Un vis urat... dar incredibil de avdevarat.

Am citit mesajele voastre si, trebuie sa spun ca, sunt de acord cu cei mai multi dintre voi! Nu pot fi de acord insa cu cei care considera ca gb-ul are dreptul sa-i faca echipa antrenorului (indiferent care ar fi acela). Poate sa critice jocul, prestatia in general, rezultatele, dar nu are dreptul sa faca echipa, sa impuna anumiti jucatori in primul 11 sau, cum este cazul cu Radoi si Ov. Petre, intr-un post sau altul.

Am mai citit pe aici ca Hagi nu ar avea mentalitate de invingator. Mai fratilor, ma scuzati, dar o asemenea gogomanie nici chiar gb-ul nu ar putea debita! O fi el dus cu pluta dar, chiar asa in nebunia lui, are totusi un dram de simt al ridicolului. Voi, cei care afirmati asa ceva aveti habr cine este Gheorghe Hagi?

In alata ordine de ideei, personal consider ca un antrenor nu trebuie sa faca echipa dupa un jucator sau altul - a se vedea cazurile nemultumitilor Radoi si Rica - ci ca acestia trebuie sa joace acolo unde echipa are mai mare nevoie de ei! Hagi a crezut ca un ax central cu Goian si Rada in centrul apararii si cu Radoi in fata lor, la inchidere este mai puternic decat un cuplu Goian - Radoi si cu Lovin (care momentan este mai in forma decat Ov.Petre) inchizator. Nu putem spune daca a judecat corect situatia dar este dreptul lui sa o faca. El este antrenor, el sta toata saptamana cu jucatorii la antrenamente si el stie cel mai bine cine si ce poate la ora meciului. Cu totii ne dam cu parerea despre cum ar fi bine sa arate primul 11 si poate ca de multe ori nu suntem de acord cu ce trimite REGELE in teren dar, diferenta este ca 11 nostru nu joaca niciodata, deci este cel mai bun!

Apropo de Rica asta care nu a jucat NIMIC de cand s-a intors la echipa, este oare prea greu pentru bibilica lui sa intaleaga ca antrenorul nu are alta solutie si ca, din lipsa solutiilor, este fortat sa-l joace atacant sau mijlocas stanga! Sau poate sunteti de acord cu el si considerati ca ar fi mai oportun ca Hagi sa-l puna sa-si aleaga locul in teren si apoi sa faca echipa in functie de ceea ce vrea domnu' RICA? La fel ar trebui sa faca si cu don' Radoi? Si care ar mai fi peudofotbalistii care trebuiesc oblojiti si trimisi in teren doar acolo unde au ei impresia ca ar fi mai usor? Cred ca multi dintre figurantii astia ar vrea mai mult sa stea pe la casierie decat pe teren!! In loc sa joace fotbal, dau fuguta intre antrenamente la "palat" sa se planga! Bine, sa plece Hagi dar cine sa vina in locul lui? Voi ati accepta sa lucrati in aceste conditii? TOTUL, absolut totul are o limita. Oricata nevoie ai avea de bani de functii sau pur si simplu de un loc de munca, nu poti sa te lasi calcat in picioare de un... de un.

Mai vad aici ca se face vorbire despre un "lot supervaloros" - fratilor, pe ce lume traiti? Nu vedeti ca acum, fara Plesan si cu infirmeria plina, nu avem nici macar o semivaloare de trimis in atac (a se citi faza ofensiva)! Pai daca nu ai cu cine sa ataci nu este logic ca trebuie macar sa te gandesti cum faci echipa pentru a te apara cat mai eficient? Atentie! - ceea ce fac aici nu este o pledoarie pentru Hagi, ci este doar o constatare a ceea ce au jucat ultimii doi antrenori din Ghencea! Oare amandoi sunt TAMPITI si gb-ul mare specialist? Scuzati-ma dar eu nu cred treaba asta!

Acum ma intreb doar ce va face Hagi. Incerc sa ma pun in locul lui si, sincer nu stiu ce ar fi mai bine sa fac? Sa renunti fara lupta sau sa te bati pana la capat, ignorandu-l si jucana asa cum cred ca este mai bine? Astept parerile voaster!

nemilosul20.08.2007 08:32
In locul niu Hagi mi`as da demisia!

in locul lui Hagi as mai juca un meci si l-as tine pe ratoi rezerva

cristi_mold20.08.2007 08:37
in locul lui Hagi as mai juca un meci si l-as tine pe ratoi rezerva

 

In locul lui Hagi l-as aduce pe Bostina inapoi. Hai ma lasati. Nu sunteti in locul lui Hagi, lasati-l pe Rege sa faca ce stie. Nu mai dati voi sfaturi.

«14567810»