VAI... e vai mare de tot... Nici mu-mi vine sa cred ca ceea ce am vazut aseara poate fi adevarat... INCREDIBIL!!! Personal sunt consternat... Pur si simplu, fara precedent. De cand urmaresc acest fenomen numit fotbal, nu am intalnit asa ceva! Un vis urat... dar incredibil de avdevarat.
Am citit mesajele voastre si, trebuie sa spun ca, sunt de acord cu cei mai multi dintre voi! Nu pot fi de acord insa cu cei care considera ca gb-ul are dreptul sa-i faca echipa antrenorului (indiferent care ar fi acela). Poate sa critice jocul, prestatia in general, rezultatele, dar nu are dreptul sa faca echipa, sa impuna anumiti jucatori in primul 11 sau, cum este cazul cu Radoi si Ov. Petre, intr-un post sau altul.
Am mai citit pe aici ca Hagi nu ar avea mentalitate de invingator. Mai fratilor, ma scuzati, dar o asemenea gogomanie nici chiar gb-ul nu ar putea debita! O fi el dus cu pluta dar, chiar asa in nebunia lui, are totusi un dram de simt al ridicolului. Voi, cei care afirmati asa ceva aveti habr cine este Gheorghe Hagi?
In alata ordine de ideei, personal consider ca un antrenor nu trebuie sa faca echipa dupa un jucator sau altul - a se vedea cazurile nemultumitilor Radoi si Rica - ci ca acestia trebuie sa joace acolo unde echipa are mai mare nevoie de ei! Hagi a crezut ca un ax central cu Goian si Rada in centrul apararii si cu Radoi in fata lor, la inchidere este mai puternic decat un cuplu Goian - Radoi si cu Lovin (care momentan este mai in forma decat Ov.Petre) inchizator. Nu putem spune daca a judecat corect situatia dar este dreptul lui sa o faca. El este antrenor, el sta toata saptamana cu jucatorii la antrenamente si el stie cel mai bine cine si ce poate la ora meciului. Cu totii ne dam cu parerea despre cum ar fi bine sa arate primul 11 si poate ca de multe ori nu suntem de acord cu ce trimite REGELE in teren dar, diferenta este ca 11 nostru nu joaca niciodata, deci este cel mai bun!
Apropo de Rica asta care nu a jucat NIMIC de cand s-a intors la echipa, este oare prea greu pentru bibilica lui sa intaleaga ca antrenorul nu are alta solutie si ca, din lipsa solutiilor, este fortat sa-l joace atacant sau mijlocas stanga! Sau poate sunteti de acord cu el si considerati ca ar fi mai oportun ca Hagi sa-l puna sa-si aleaga locul in teren si apoi sa faca echipa in functie de ceea ce vrea domnu' RICA? La fel ar trebui sa faca si cu don' Radoi? Si care ar mai fi peudofotbalistii care trebuiesc oblojiti si trimisi in teren doar acolo unde au ei impresia ca ar fi mai usor? Cred ca multi dintre figurantii astia ar vrea mai mult sa stea pe la casierie decat pe teren!! In loc sa joace fotbal, dau fuguta intre antrenamente la "palat" sa se planga! Bine, sa plece Hagi dar cine sa vina in locul lui? Voi ati accepta sa lucrati in aceste conditii? TOTUL, absolut totul are o limita. Oricata nevoie ai avea de bani de functii sau pur si simplu de un loc de munca, nu poti sa te lasi calcat in picioare de un... de un.
Mai vad aici ca se face vorbire despre un "lot supervaloros" - fratilor, pe ce lume traiti? Nu vedeti ca acum, fara Plesan si cu infirmeria plina, nu avem nici macar o semivaloare de trimis in atac (a se citi faza ofensiva)! Pai daca nu ai cu cine sa ataci nu este logic ca trebuie macar sa te gandesti cum faci echipa pentru a te apara cat mai eficient? Atentie! - ceea ce fac aici nu este o pledoarie pentru Hagi, ci este doar o constatare a ceea ce au jucat ultimii doi antrenori din Ghencea! Oare amandoi sunt TAMPITI si gb-ul mare specialist? Scuzati-ma dar eu nu cred treaba asta!
Acum ma intreb doar ce va face Hagi. Incerc sa ma pun in locul lui si, sincer nu stiu ce ar fi mai bine sa fac? Sa renunti fara lupta sau sa te bati pana la capat, ignorandu-l si jucana asa cum cred ca este mai bine? Astept parerile voaster!