Ce ma ingrijoreaza e ca unele ziare vorbesc despre probleme grave intre Hagi si jucatori, intre Hagi si Adi Ilie. S-ar putea ca problema sa nu fie cea cu Mirel la inchidere sau stoper ci sa fie alta mult mai grava. Poate ar trebui si noi sa incercam sa lasam la o parte ura pentru JJ si dragostea pentru Hagi si sa ne intereseze doar binele Stelei. Daca ceea ce scrie in OnlineSport e adevarat atunci sincer as dori ca Hagi sa plece si asta nu pentru ca am ceva cu el ci pentru ca eu cred ca asa ar fi bine pentru Steaua:
La sfarsitul lunii iulie, Gigi Becali avea o multime de probleme pe cap din cauza echipei. Mai intai, in meciurile amicale echipa nu putea sa castige sub comanda lui Hagi, jucatorii veneau puhoi la palat sa se planga de "antrenorul Hagi", iar Adrian Ilie era si el pe punct de plecare din Ghencea, tot din cauza lui Hagi. Iata motivele scandalului imens din Ghencea, in care cireasa pe tort a fost pusa de faptul ca Hagi nu a ascultat de cuvantul patronului.
Adrian Ilie nu e incantat de colaborarea cu Hagi
Managerul Stelei a recunoscut ca a vrut sa plece, declarand doar ca era "stresat din cauza transferurilor". De fapt, Adrian Ilie era nemultumit de faptul ca Hagi era extrem de pretentios si, desi muncea de dimineata pana seara pentru a-i gasi jucatori, "Regele" nu era multumit, refuzand peste 30 de jucatori, din informatiile noastre. Pe buna dreptate stresat de mofturile lui Hagi, Ilie le-a marturisit unor prieteni neintelegerile cu Hagi. "Simt ca nu mai suport. Nimic nu ii convine. E extrem de dificil sa lucrezi cu Hagi", s-a confesat Ilie, care dupa o discutie cu Becali a revenit asupra deciziei, iar in Ghencea au fost transferati imediat Dorel Zaharia si Ionut Rada.
Nemultumirile jucatorilor
Tot dupa stagiul din Olanda, cinci jucatori exponentiali ai Stelei, Radoi, Neaga, Dica, Goian si Petre Marin, au fost la palatul lui Gigi Becali pentru a se plange de modul de lucru al "Regelui", mai ales ca rezultatele din meciurile de pregatire nu erau deloc imbucuratoare. Un lucru esential ce i-a nemultumit pe jucatori este nervozitatea lui Hagi, care tipa continuu la ei. "Din <<ba> si <<ma>> nu ne mai scoate. El e cel mai cel, noi suntem cei mai prosti", i-au spus jucatorii lui Becali, patronul rugandu-i pe acestia sa treaca peste acest moment si sa-l asculte pe Hagi.
Nervii lui Hagi
Nervozitatea lui Hagi s-a demonstrat meci de meci in Liga I. Daca la meciul din etapa a III-a cu Poli Iasi a intrat pe teren dupa marcarea Stelei si l-a admonestat pe Silvasan, la ultimul meci, cel cu CFR Cluj, antrenorul Stelei l-a bruscat puternic pe Dorel Zaharia in momentul in care acesta se pregatea sa intre pe teren, fara ca atacantul Stelei sa aiba vreo vina ca Adrian Neaga nu venisa inca la marginea terenului sa fie schimbat.
Gigi e nemultumit de joc
Daca pana in acest moment Gigi Becali spunea ca "vreau 3-0 la pauza sa nu am emotii", odata cu sosirea lui Hagi si cu jocul slab al echipei, patronul Stelei si-a schimbat discursul, declarand ca "nu ma intereseaza spectacolul, eu vreau victorie, nu conteaza scorul." De altfel, patronul Stelei nu il considera pe Hagi un antrenor mare si e nemultumit ca e nevoit sa tremure in fata unor adversari modesti precum Zaglebie Lubin sau BATE Borisov, asta dupa ce in mandatul lui Olaroiu "mergea ca la spectacol" la astfel de meciuri. In plus, Hagi a fost instalat in functia de antrenor al Stelei la presiunea lui Teia Sponte, prietenul lui Gigi Becali, patronul Stelei nefiind sigur de calitatile de antrenor pe care Hagi le are in momentul instalarii.
Are Oli probleme la arabi?
Dupa ce a prins un contract "baban" la arabi, Cosmin Olaroiu a parasit Steaua fara cele mai mici remuscari, dar acum, la o zi dupa scandalul dintre Becali si Hagi, patronul Stelei a dezvaluit ca primit un telefon de la fostul antrenor al Stelei in care ii spunea "Gigi, las tot, bani si arabi, si vin la Steaua", asta doar la cateva zile dupa ce in presa araba au aparut informatii conform carora Olaroiu ar fi fost nemultumit ca seicii nu si-au tinut promisiunea si nu i-ar fi dat toti banii. Cosmin Olaroiu este de altfel preferatul patronului, dintre toti antrenorii cu care a lucrat la Steaua. Motivul? E cel mai manevrabil! Gigi Becali povestea ca juca un rol esential in alcatuirea tacticii si ca pe finalul sezonului jocul echipei se decidea la palat. "In ultimele etape venea Olaroiu la mine si ma intreba tactica, imi spunea ca el nu mai poate. Il rugam sa vina la mine la palat, faceam tactica impreuna, mai veneam si eu cu o idee, ne intelegeam bine", povestea Becali.
Nu Radoi e marea problema
Explozia lui Gigi Becali a venit odata cu pozitionarea lui Mirel Radoi in centrul liniei mediene, insa realitatea e cu totul altfel, mai ales ca Ionut Rada a avut evolutii apreciabile pana la meciul cu CFR Cluj, inaintea caruia Becali a cerut ca Radoi sa joace pe postul de fundas central. Mai mult, si in mandatul lui Olaroiu, Mirel Radoi a jucat tot mijlocas la inchidere, lucru care nu i-a dat prea multe nemultumiri patronului. In plus, Gigi Becali a spus de nenumarate randuri ca celebrul cuplu din centrul apararii formati din Goian si Ghionea este indestructibil, iar luni seara a declarat ca odata cu revenirea lui Ghionea, Radoi tot mijlocas central va juca.