FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Hagi isi vede de drum la Steaua

«178910»
Luca buzau20.08.2007 12:36

Eu desi am 14ani sunt stelist de cant ma stiu si tzin mult la echipa asta...Steaua este ca a 2'a familie a mea...mi se pare ca Jiji a cam exagerat...Hagi este un antrenor mare si un foarte mare Suporter Steaua si are destula minte incat sa nu'l bage in seama pe becaly...Sper ca Hagi sa se acomodeze mai bine la Steaua la fel ca si Neaga...atat Hagi cat si Neaga au multe de aratat... fularultrasfularultras Suporter Steaua 4 ever:X:X:X..........

 

P.S: sunt din buzau...aici sunt 2 galerii la Gloria Buzau...Guerilla nush km...sunt cei mare peste 18 ani...si eu impreuna cu niste colegii si niste prieteni ne'am gandit sa facem o galerie a copiilor Ultras Sud Kids...Gloria - Steaua va fi in ultima etapa...pana atunci sper ca Ultras Sud Kids sa se mareasca si sa lasam o impresie frumoasa celor de la Steaua... :biggrin:

MooxuLeTz`20.08.2007 12:51
Hagi a procedat bine. A facut ce trebuie. Isi vede de drum si nu baga in seama atacurile aiurea si idioate ale ciobanului. Hagi e un om cerebral .... Gigi NU.

Steaua este invincibila pana acum, iar scandalurile nu le fac rivalii nostri ci propriu patron .... ce sa intelegem prin asta? Ceea ce deja stim, ca e vai de Steaua noastra cand este condusa de un asemenea patron! :angry:

 

FORZA Steaua !!! steag2

1. Steaua nu are antrenor ! are oier cu principii de stana :)

2. Steaua are nevoie de Ienei secund iar principal Protasov(visez)

3. Hagi nu este antrenor ...vezi injuraturile ...vezi cum il impingea(sa intre in teren cu CFR) pe zaharia... injura urla si tipa la antrenamente pe jucatori , mai putin pe Dica Radoi si Neaga ...apoi produce o stare de mahala cu injuraturile alea si jucatorii incep sa copieze acest stil de caracter ..... (Dica Radoi injurau ishi scoteau si bagau la meciu cu bate....cand ei gresisera) apoi da indicatii foarte proaste tactice si are un noroc cu schimbarile dar stitzi voi ulcioru...

4. Daca nu ar fii Becali am gasi 10 patroni mai bogati ca el .... dornici de reclama pe spatele Stelei dar nu la fel de imbecili

5. MM ... e nitel oligofren dar sa mai maturizat si in ce-i 5-6 ani la Steaua are deja SPIRITUL ROSH ALBASTRU IN EL si a devenit un presedinte bun pentru Steaua dar deh nu mai e am ramas cu ciobanashu ...

6. lipseste Paraschiv foarte mult (cine stie cunoaste)

7. ne vedem in CL dar o sa facem meciuri slabe rau ciao luv Steaua :X

LARI20.08.2007 12:53

Gata! A spus-o si pe-asta. Becali a zis urmatoarele la Realitatea:

"Si Piti mi-a zis ca Ovidiu Petre e cel mai bun mijlocas la inchidere din tara, dar nu il poate chema la nationala pentru ca nu joaca titular la Steaua. Eu ii vreau pe Ljubinkovici si pe Surdu, iar Hagi mai vrea un jucator. Eu fac toate eforturile si el nu ma respecta".

Deci de-asta vrea berbecu' asta sa-l bage pe Radoi pe linia de fund. Sa-si scoata investitia pe Ovidiu Petre. Ce om de kkt...

Deci, cu alte cuvinte, se cearta cu nasu' lui pentru bani!!! Fantastic, ce oligofren...

Alexutzu_nr120.08.2007 13:01

In primul rand Jiji BERBEKLY ar trebui sa-si vada mai intai de oile lui , acolo se pricepe mai bine decat la fotbal . Daca stau bine sa-mi amintesc in urma cu ceva vreme "faimosul nostru patron de cloub" spunea ca pentru el fotbalul e o afacere , ca el nu se prea pricepe , acum peste noapte a devenit antrenor , manager , finantator = mafalda ! Ce vrei sa arati ciobanule ? Vrei sa ajungi presedinte? Sa ne fereasca Dumnezeu de unul ca tine....cand se vede ciobanul cu bani.....fmm !!! Mai bine du-te la Pipera la tn si trezeste-te la 6 dim sa mulgi o oaie dupa cum ai spus.....dai-ai limbi oii undeva.....de prost ce eshti......ratatule......dupa fularul lui Dinamo ai inceput sa il ataci si pe Hagi fmm !!!! Mai bine spune-ne si noua , stelistilor , care a fost echipa din 86 care a luat Cupa Campionilor Europeni...desigur ca nu shtii...ca atunci erai in timpul productiei ...de lapte , branza , lana...tot ce tine de oi si de ciobani ca tine fmm !!!!

cosmo_krmr20.08.2007 14:04

M-am gandit la un banner de protest, pe care sa il afisam la fiecare meci, cu imaginea lui Hitler + Stalin + Ceausescu = Becali si in dreptul fiecaruia(deasupra) sa scrie in aceeasi ordine OBSEDAT + CRIMINAL + ANALFABET = OLIGOFREN

jcd20.08.2007 14:08
Mai usor cu MM pe scari, fratilor...

Daca nu ati vazut "Fanatik", va spun eu ce-a zis: "La Urziceni ma simt cu adevarat ca acasa. In Ghencea nu ma simteam asa. In cei cinci ani petrecuti acolo, n-am dormit niciodata in cantonament cu baietii, desi mi-as fi dorit acest lucru. La Unirea, ma simt mult mai linistit. Simt ca sunt acasa".

 

Si ma bucur ca s-a luat de Becali, dar declaratiile lui de aseara sunt complet diferite fata de ceea ce ne zicea noua, suporterilor. Nu poti sa ai pozitii diametral opuse pe parcursul a cateva luni si sa ai pretentia ca esti credibil. Mai mult, atunci cand a vorbit de Steaua de cand a plecat din Ghencea, MM nu a zis NIMIC de suporteri. Personal, m-am simtit jignit.

Cum sa te simti acasa in ograda lui fecali??? Printre slugi??? Cum sa doarma in cantonament cu supervedetele noastre? Cu Radoi? Poate nici nu a fost lasat... Tie trebuie sa iti repete omul asta la fiecare interviu ca suporterii sunt minunati? Altfel te simti jignit? Si asta in conditiile in care mai sunt unii debili pe aici care cred ca MM era raul de la Steaua...

 

Lui Radoi acum i s-a sculat ca el vrea fundas? Dupa ce de 2 ani jaca mijlocas la inchidere? De ce nu s-a plans can era Oli antrenor ca vrea fundas? Atunci sigur il baga fundas! E doar un pretext pentru a-l sapa pe Hagi. Daca ar avea caracter, Radoi ar trebui sa ia pozitie si sa declare public ca se simte bine unde il pune Hagi sa joace si sa il sprijine! RUSINE!!! AFARA DIN Ghencea!!!!

stefanino20.08.2007 14:13

Bai fratilor asta a innebunit...este sub orice critica.....crede ca s-a nascut si a crescut la Steaua.....Bai oiere intele ca Steaua este clubul a milioane de oameni care o iubesc meci de meci.!Ceausescu s-a dus de mult si tot asa o sa dispari si tu si palatul tau....noi nu avem nevoie de miliarari si bufoni care se lafae in averi.......noi vrem fotbal,performante,liniste.Daca nu o sa fie o sa ne batem noi joc de tine cum faci tu cu noi cum faci tu cu suporterii Stelei cu cei ce au facut performanta,atunci cand tu erai lesinat dupa bani,cumparai terenuri de la lumea amarata...si plateai dobanzi la smecheri de nu puteai sa dormi noaptea..:)..asa ca Gigi nu te juca cu suporterii....ca ai nevoie de multi bodyguards pentru a mai veni la meciuri.....:))

 

abuz de caps ,greseli gramatica,limbaj de tip mirc.

cosmo_krmr20.08.2007 14:48

Tocmai la sport.ro, Becali a declarat ca 6 jucatori: Radoi, Petre Marin, Neaga(care nu a facut pana acum nimic la Steaua), Dica, Goian si inca unul, au venit la el si au vorbit cu patronul vis-a-vis de antrenorul Gica Hagi.

In opinia mea acesti jucatori nu au cum sa il judece pe Hagi macar pana cand nu vor ajunge si ei macar pana intr-o finala europeanaca sa nu mai vorbim de Supercupa Europei. In opinia mea ei nu unt inca jucatori profesionisti, am luat aici declaratia lui Chivu din vitrina de torfee a lui Ajax, avea doar 20 de ani.

Chivu a declarat: "Stii cand poti sa spui ca esti jucator, atunci cand castigi macar unul din trofeele de aici.".Concluzia este ca Radoi, Petre Marin, Neaga, Dica, Goian si inca unul nu sunt inca jucatorii care au impresia ca sunt, poate ca si Radoi o fi invidios ca nu-i mai striga nimeni numele prin Ghencea, e si cazul celorlalti.

Astept opinia voastra, insa dupa mine acestia nu sunt jucatori, ei ar trebui sa se concetreze doar asupra jocului lor si atat.

Nu am crezut ca o spun asta niciodata asta: **** lu' Radoi, Petre Marin, Neaga, Dica, Goian si inca unul!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

LARI20.08.2007 14:50
Cum sa te simti acasa in ograda lui fecali??? Printre slugi??? Cum sa doarma in cantonament cu supervedetele noastre? Cu Radoi? Poate nici nu a fost lasat... Tie trebuie sa iti repete omul asta la fiecare interviu ca suporterii sunt minunati? Altfel te simti jignit? Si asta in conditiile in care mai sunt unii debili pe aici care cred ca MM era raul de la Steaua...

 

Daca ar avea caracter, Radoi ar trebui sa ia pozitie si sa declare public ca se simte bine unde il pune Hagi sa joace si sa il sprijine! RUSINE!!! AFARA DIN Ghencea!!!!

Eu nu l-am auzit pe MM sa spuna ceva despre suporteri, omule, asta am zis.

Spune-mi si mie, cum poti declara ca iubesti Steaua de nu mai poti, dar cand pleci spui ca nu te-ai simtit NICIODATA acasa pe Ghencea? Pe mine acest cuvant m-a deranjat enorm.

Nici prin cap nu mi-a trecut vreodata ca MM era raul la Steaua, dar asta nu inseamna ca nu a facut greseli. Si a facut greseli grosolane, din pacate. Una e sa-ti aperi clubul si alta e sa fii receptat drept trompeta lui Becali, dupa care, la cateva luni de cand ai plecat sa incepi sa faci pe martirul. Asta nu mi-a placut la el.

 

Stii care-i faza? Chiar il cred ca este stelist pana in maduva oaselor, altfel nici nu ma oboseam sa scriu ceva despre el.

 

Pe de alta, parte, sunt perfect de acord cu tine ca tacerea lui Radoi il acuza enorm. Pe finu' lu' Becali, evident!

jcd20.08.2007 15:30

Nu s-a simtit niciodata acasa in Ghencea, asa cum nici eu nu simt ca Steaua de acum e Steaua pe care o iubesc. Becali ca Becali, dar in momentul in care jucatorii trec de partea lui e JENANT.

costy_k1_G.20.08.2007 16:21
Off topic!

Frati Stelisti... ati observat ca avem din nou un jucator care e capabil sa arunce mingea din aut pana la 11 m... cum era Ogararau. Ati vazaut aseara Golanski cum le arunca?

Golanski e mai mult mijlocas decat fundas, lasa de multe ori locul descoperit dar pe langa asta e foarte tehnic si trage bine de la distanta si cum ai spus tu avem un nou "Ogararu".

sevilia8620.08.2007 16:53

De MM nu am ce sa zic decat ca a fost si este un mare lingau.

Iar carnatu de Berbecali ma asteptam sa anceapa sa dea din nou ordine la echipa ,si cum era si normal Gica sa le ia ca pe niste sugesti, nu ca pe niste ordine cum ar fi vrut oieru.trebuie sa al sustinem cat putem pe Hagi ca a ramas pritre putini mari stelisti adevarati care nu a fost umilit si andepartat de club pana acum de analfabet. cred ca beheheeee nu suporta sa ARE cineva alta parere decat cea pe care o are marele oier.Ar trebui sa ai spuna cineva ca a murit ceausescu si ca nu mai vrem un dictator.Cred ca ar treebui sa ramana singur cuc sa fie PATRONEL,presedinte,antrenor,jucator.........si crred ca si atunci ar avea de comentat la adresa antrenorului.

familist_stelist20.08.2007 16:55

TRANSFERURI DE SENZATIE LA Steaua,in saptamina care tocmai a inceput.

un director tehnic,un fundas central de marcaj,un coordonator de joc,un capitan de echipa si un antrenor in locul lui Hagi.si pentru toate aceste posturi,o singura persoana:Gigi Becali!

FRATILOR ASTA E NEBUN RAU DE TOT!

pe cind incepe sa miste Steaua,vina asta iar cu timpeniile lui.

nu mi-a placut rada la rapid.dar la Steaua zic ca ii vine ca o manusa.inalt,sigur pe el,clar viziune si chiar pase lungi precise,lansari pentru atacanti.mi-a placut Radoi mereu.dar dupa ce s-a accidentat,Radoi nu mai joaca nimic.sau poate ca joaca ceva,dar nu fotbal ci ceva ce seamana cu arte martiale.si in afara de multele faulturi pe care le face,are prea multi nervi.iar el ar trebui sa fie nervos in primul rind pe el.pentru ca greseste cele mai multe pase,greseste stopuri,incurca coechipierii.

astia doi,Gigi si Radoi,parca ei au inventat fotbalul.e mai bun rada ca Radoi.cel putin pe centrul apararii.si daca tot l-a adus pe rada,sa-l joace.pentru ca i s-au cerut lui Gigi alti jucatori,iar Gigi a adus doar ce se gasea mai ieftin,sau gratis,tirziu,si mai ales jucatori ce nu se mai intelegeau cu conducerile lor.

zaharia nu are fata de Steaua.inca.poate gresesc,dar se zbate ca pestele pe uscat.chiar daca a dat acel gol cu lubin.dar acel gol il dadea si copilasul meu.

dar fratilor.....AVEM PORTAR:ZAPATA!de la hamutowski nu am mai avut asa portar.si inclin sa cred ca zapata e mai bun c Hamu.ma uit cum iese la centrari,cum dubleaza in spatele fundasilor la mingile pe jos,la degajarile precise pe care le are.AM MARE INCREDERE IN ZAPATA!

in schimb (b)OIERUL cred ca ar trebui transferat.chiar si la gloria buzau.......sa-si ia banii si sa decoleze.

iar Hagi,poate nu e cel mai bun antrenor,dar totusi echipa joaca altceva decit in era Oli.putina rabdare.iar daca jucatorii nu inteleg indicatiile lui Hagi,atunci Hagi sa ia citeva casete video cu meciurile pe care le juca Steaua pe vremea cind jucatori la Steaua erau Hagi,Dan Petrescu,Boloni,Stoica,Lacatus...etc.....si atita sa le urmareasca si Dica si Neaga si Radoi....pina le viseaza noapte si le joaca ziua

curaj Hagi(si mai bine pleaca oriunde decit sa te lasi umilit)!Forza Steaua!!!!!....desi stau si ma gindesc foarte serios daca sa ma mai uit la fotbal cit e Gigi Becali prostanul(pardon,patronul) acestei istorii a Romaniei:Steaua!

maimultdecatstelist20.08.2007 18:52
Golanski e mai mult mijlocas decat fundas, lasa de multe ori locul descoperit dar pe langa asta e foarte tehnic si trage bine de la distanta si cum ai spus tu avem un nou "Ogararu".

nu numai aseara le arunca! :)

cam de pe cand a inceput sa fie folosit

maimultdecatstelist20.08.2007 18:56

Tocmai la sport.ro, Becali a declarat ca 6 jucatori: Radoi, Petre Marin, Neaga(care nu a facut pana acum nimic la Steaua), Dica, Goian si inca unul, au venit la el si au vorbit cu patronul vis-a-vis de antrenorul Gica Hagi ...

a fost o petarda tipic fecaliana.

tu chiar crezi ca cei 6 s-au dus la el?

i-a pronuntat pe cei 6 sa fie cat mai credibil ... pentru fraieri

 

ii manipuleaza pe jucatori cum vrea el pentru ca el le da de mancare

maimultdecatstelist20.08.2007 18:58
M-am gandit la un banner de protest, pe care sa il afisam la fiecare meci, cu imaginea lui Hitler + Stalin + Ceausescu = Becali si in dreptul fiecaruia(deasupra) sa scrie in aceeasi ordine OBSEDAT + CRIMINAL + ANALFABET = OLIGOFREN

potrivesc toate mai putin pentru Hitler ... eu zic ca ANTISEMIT merge mai bine da' n-are nici o sansa un asemenea banner sa intre pe vreun stadion

dragoshhh20.08.2007 20:01

sa vedeti c se da de gol ciobanu la sport.ro!!!el ii vrea demisia lui Hagi!!!!!!

LARI20.08.2007 20:22

Asta au intrebat si aia doi si bou' a zis clar ca nu asta vrea; el tot o da ca vrea sa fie respectat: daca el si Hagi au hotarat sa joace Radoi fundas (oriunde, cica, pe stanga, pe dreapta, in centru...) l-a deranjat ca Gica a facut exact pe dos.

 

Nu ai voie sa citezi intreg postul de sus

dax4720.08.2007 21:01

Respect Hagi ! Multumim ca ai ramas. Daca si tu vei pleca, chiar ca nu va mai veni nimeni antrenor la Steaua. Marionete, da, dar antrenori - nu.

 

Chiar nu e nimeni lunetist pe aici ? Sau specialist in magie neagra ? Poate ne scapa careva de oierul asta. Nu face un bine doar Stelei, dar intregii Romanii.

SteLuTzZz20.08.2007 21:03

Nu am idee cum o mizerie, o femeie de servici [ Iancu de tm ] , o sluga ca "MM" , care le lins in fund pe Gigi atatia ani .. se gaseste acu` sa il critice . Uita ca a fost scos din foame de catre Gigi ?! Acu` nu ca`l apar p Gigi .. ca si asta e un om penibil in viziunea mea .. sa il ataci pe Hagi .. doamne . doamne .. spream sa fim liniste si pace la echipa ! forzateauafularultras

lucvald-190220.08.2007 21:03

ce idiot jijigodia asta...cica l-ar chema in caz de demisie...pe nea Olaroiu..:))))))

din lac in put :)))))

fansteaua4620.08.2007 21:09

TVR 1 a anuntat luni ca surse din cadrul clubului din Ghencea sustin ca Gigi Becali nu l-a demis pe Gheorghe Hagi deoarece acesta ar avea o clauza de reziliere a contractului de 5 milioane de dolari.

 

Becali l-a atacat dur pe Hagi imediat dupa meciul cu CFR Cluj din etapa a IV-a, afirmand ca daca nu era nasul sau, l-ar fi demis de multa vreme pentru ca nu i-a respectat indicatiile.

 

Insa, conform sursei citate, altul ar fi motivul pentru ca Becali ezita sa il dea afara pe "Rege". Se pare ca acesta ar avea o clauza de reziliere a contractului de 5 milioane de euro, iar boss-ul din Ghencea asteapta ca tehnicianul sa renunte de bunavoie.

 

In locul sau, la Steaua, ar putea ajunge italianul Walter Zenga, care i-a mai pregatit pe ros-albastrii in urma cu doua sezoane.

Matteo20.08.2007 23:23

l-ati auzit pe psihopatu de cioban? daca pleaca Hagi vine iar Olaroiu...sclavu s-a autopropus iar in Ghencea ...la meciul cu Pandurii propun sa scandam violent impotriva aceste slugi sa-i mai taiam din elan, poate intelege ca nu mai are ce cauta la Steaua

cosmo_krmr21.08.2007 00:38

"patronu" a declarat ca Radoi este cel care nu l-ar dori pe Hagi la Steaua, iar daca e pus sa aleaga intre cei doi il va alege intotdeauna pe fin fiindca spune el:" Radoi e prea plin de caracter", in timp ce Hagi nu a demonstrat nimic.

Ei in opinia mea aici e problema, nu stiu dak va mai amintiti si de celelate scandaluri pe care Radoi le-a mai creat, folosindu-se de ralatia cu "patronu.". De asemenea daca va mai amintiti au fost si jucatori, daca nu ma insel chiar Cernea, a fost unul dintre acestia, acuzandu-l pe Radoi ca nu este altceva decat un toarnator.

Eu personal nu o sa fac altceva decat sa-l injur pe acest jucator si sper, ar fi extraordinar, sa il determin impreuna cu voi sa renunte la banderola de capitan, asa am putea lovi taman in febletea oierului, care acum pare a fi atinsa de nimeni si nimic.

In opinia mea Hagi merita sa fie iubi de noi, iar daca ma pui sa aleg intre Hagi-Lacatus si Radoi nu pot sa aleg decat fotbalistii si nu pupincuristii, ca el nu a demonstrat decat atat.

 

E greu ca tu sa fii injurat de un stadion intreg iar Hagi sa fie tratat cu respect. "patronu" ar fi trebuit sa stie macar, ca RESPECTul se castiga si nu se cersete prin canalele media(oferind bani la intamplare, jignind oamenii, dansu-te ce mare antrenor esti etc.), dar din pacate, pentru oier, asta nu e inca un subiect tratat de Coehlo si poate ca nici Dan Pavel nu i-a dat inca o carte cu asta, cunoscand probabil la fel de bine ca noi toti, CARACTERul abject al acestui mascarici si circar. Pentru noi doar atat vei fi!!!!!

 

Si nu uitati dragi stelisti:

OBSEDAT+ CRIMINAL + ANALFABET = OLIGOFREN

Hitler + Stallin + Ceausescu = patronu

FortuneTeller21.08.2007 02:50

Hagi e pe cale sa devina un nou martir facut de imbecilul Romaniei. Frati romani, atacati-l pe imbecil la ce-l doare: bani. Nu mai cumparati abonamente, turnati-l daca stiti ceva despre afacerile lui, nu mai urmariti emisiunile TV unde apare imbecilul, etc. Iubesc Steaua, dar mi-e frica pentru Romania. Daca imbecilul asta ajunge la Cotroceni e in stare sa-i dea "biletele" primului-ministru, sa asmuta turma de cefe groase impotriva noastra, a tuturor, si sa porneasca o porcarie cu ungurii din Ardeal.

«178910»