FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CFR Cluj - Steaua 0 - 0

«1456789»
ZGABEL18.08.2007 11:28
am 2 bilete la peluza 2, aia acoperita. pret: 50 lei. le dau la pretul care le-am facut si eu rost. un prieten de al meu nu ajunge in oras (trebuia sa mearga si prietena lui cu el la meci) si nu mai am nevoie de ele. le vrea cineva?

Da le vreau eu,numai ca am unele retineri cu privire la locul unde sunt biletele ca nu prea am nervi sa stau chiar in mijlocul galeriei CFR mai ales ca vreau sa plec si eu cu prietena mea.Daca are cineva bilete la galerie ar fi super pentru mine.astept raspuns telefonic 07********

 

 

Exista p.m.

Virgil18.08.2007 11:45

Biletele pentru meciul cu Steaua s-au epuizat ieri în jumãtate de orã. Partidele cu Steaua provoacã nebunie la Cluj. Ieri, deși oficialii lui CFR au anunțat cã vor scoate la vînzare tichetele de acces la ora 16:00, cozile s-au format încã de dimineațã. Vișiniii au trimis la punctele de vînzare aproximativ 8.000 de bilete.

 

Mai mult aici.

Ryo18.08.2007 12:11

De ce sa ne temem oameni buni?

Au incasat-o ca in zilele mari de la o echipa care nu-i mai pot pronunta denumirea (vorba lui MM - denumire de aragaz) si sa le mai tinem frica? Eu cred ca vom invinge clar si le vom arata unde le este nivelul lor. Macar nici nu au jucatori ca lumea, iar strainii lor arata ca de la second hand.

Cati jucatori ai lor joaca pe la nationalele tarilor sale? Raspunsul este ZERO!! - cum este si CFR-ul=ZERO. Ai nostri sunt jucatori de clasa toti, asa ca victoria v-a fi de partea noastra.

 

FORZA Steaua!!!!!!! steagsimplu

MALDINI_STEAUA18.08.2007 13:19

Sper din tot sufletul intr-o victorie.Cat de mica poate ea sa fie , si 1-0 :)

mirceaor18.08.2007 14:37

Eu cred ca Neaga va marca. Si ,bineinteles ,Steaua castiga ;)

 

steagsimplu

mihais18.08.2007 16:12
Daca CFR-ul ne invinge, trece peste noi si in situatia de fata mi-e foarte greu sa cred ca-i vom mai prinde din urma. Inca 2-3 meciuri nereusite, in care nici norocul nu mai e de partea noastra, 5-6 puncte pierdute si i-am rezolvat. Plus ca din spate vine si Rapid, Dinamo, chiar si Poli.

Nori negri prevad in Ghencea daca pierdem.

mi-as face griji daca ar veni dar nu prea vin c-am stau pe loc nu vezi cum joaca mai ales Dinamo si Poli rapid nu se orienteaza deloc asa ca .... steagcruce2

raducj18.08.2007 18:07
Eu cred ca Neaga va marca. Si ,bineinteles ,Steaua castiga ;)

 

 

si eu cred ca Neaga va marca ... CFR Cluj 4 - Steaua Bucuresti 1

danimarcu18.08.2007 18:51

@raducj

Daca tot tii cu alta echipa decat Steaua,ce cauti aici?

Aaaa,de fapt o echipa cu cativa suporteri de unde sa aiba site al suporterilor?...

SS Lazio18.08.2007 19:03

Bai franarule,ia un pic de atentie! Vad ca si tu ca si prietena-ta ,Dee, aveti aceleasi viziuni utopice.Da,bine am zis! UTOPICE!

De ce sunteti frustrati ca si rromii de sub Grant?Ca v-am facut unguri? nu inteleg,te deranjeaza realitatea,doare sa stii ceva adevarat? Uita-te la compozitia etnica la stadionul vostru cu 6500 de locuri[6500,ca restul se inghesuie pe scari!].40% milogi,40% unguri,20% romani din cea mai joaca speta muncitoreasca[ciocanasi,controlori de bilete].Toti aveti ceva in comun:sunteti orci! ORCI! *********,********,samantari! NU aveti dinti in gura,traiti multi dintre voi din ajutoare sociale,si ,cel mai rau!,v-a fost RUSINE CAND GALERIA Stelei A INTONAT IN PRIMAVARA IMNUL Romaniei! ZEROTILOR!

Hai sa-ti povestesc o faza: acum 2 ani cand am fost la meci,3 tiganusi au inceput sa ma loveasca cu pietre si sa ma scuipe.M-am dus la primul[era negru-negru,aproape zici ca era sclav la bumbac],il lovesc cu pumnul in gura,incepe sa planga. Ii iau si fularul,in treacat fie zis.Si il intreb pe tiganus:"de ce te comporti astfel ,negroteiule?",la care asta imi raspunde :"M-a pus lideru' da galerie sa hartuiesc stelisti de dupa gard!"=)))

PENIBIL! Galeria voastra de ungaro-romani de profesionala[de liceu nu se pune problema] poate fi considerata galerie de suporteri? Tricouri roz,spitzeri,par facut cu gel de piata,tricou cu harrison,insotiti de ti gani.

Cand am pierdut in gruia va dominam fonic,cand v-am batut ati tacut o repriza intreaga ,doar la gol v-ati bucurat.Crede-ma ,stau in Cluj si stiu cum sta treaba!

Fie vorba intre noi,franarule,nu sunteti echipa de unguri,ci o echipa de portughezo-rromo-negro-braziliana. Aveti un patron gras.Acum 2 ani,erati 100 insi pe stadion ,ma *********! CREDETI CA NU STIM ADEVARUL? cand erati in b,paskany dadea oricarui om care venea la stadion un fular si un mic.Asa s-a fauct galeria voastra de un secol de ultraserie! Nu aveti un imn,V-am batjocorit si va vom batjocori si maine

Cum mai stati drepti in fata noastra ,********? Maine va terminam,va rupem,si cantam si imnul tarii.

Mai pomeniti voi gura mare pe internet,copii de 13 ani ce sunteit ,jucatori de gontar!

 

 

Nu-ti mai jigni colegii de forum, indiferent de simpatii fotbalistice.

ovi66618.08.2007 21:06

@axl23

sunt de acord ca SS lazio sa o lase mai moale cu jignirile. dar nu sunt de acord cu partea "indiferent de simpatii fotbalistice" - adica in ce sens? cineva vine pe acest site si forum si e suporter al CFR sau rapid sau Dinamo si eu trebuie sa accept ca el sa aiba un cuvant de spus cu privire la Steaua?!... a! daca eram pe site de teme fotbalistice, ok. dar suntem pe forum fcsteaua! ca membru AISS doresc sa-i rog pe moderatorii acestui site sa nu mai permita accesul suporterilor declarati ai altor echipe decat in sectiunea de forum unde putem vorbi despre orice. dar in paginile unde vorbim de Steaua eu cred ca ar trebui sa aiba cuvantul DOAR aceia care sunt 'trup si suflet pentru culori"! pana la urma de asta se numeste siteul suporterilor stelisti, nu?!... intreb si eu nu dau cu paru'!

poate din cauza ca ne pierdem vremea dand reply unora care se inscriu doar ca sa scrie 3 cuvinte pe forum nu ajungem sa concretizam nici una din actiunile pe care le-am pornit pe acest forum (de ex: imnul...) poate pentru ca sunt 36000 de membrii si degeaba nu reusim sa facem ceva concret... stiu ca da bine sa ai 3jde mii de membrii, dar domnilor moderatori cati dintre ei sunt activi la sensul cel mai serios? cati dintre ei fac si altceva decat ce face individul asta raducj - se inregistreaza azi-noapte la 2.24 (dupa 2-3 serii de maini moarte in miez de noapte) si incepe sa posteze cateva ineptii ? 5 posturi in total. dintre care unul cu ce ar juca el la pariuri dc ar primi alocatie si in timpul vacantei de vara - Vaslui-gloria x, Urziceni - Poli x, Pandurii-Craiova 2, Dinamo-mioveni 1 (asta l-a si subliniat, ca sa ne incite si mai tare!) si bineinteles CFR-Steaua 1x (la 7 minute se razgandeste si ne anunta ca CFR va preda o lectie de ofensiva Stelei). pentru ca apoi, in alt post, sa ne anunte ca mai nou mai mult femeile merg la meciurile lui CFR (e un alt fel de fita cred la femeile din Cluj - nu ai prieten care sa-ti cumpere un mercedes, dar e bun si un bilet la CFR) si ca nu s-ar supara dc ar fi in minoritate. eu sincer cred ca este deja. din multe pct de vedere. si ganditi-va cati citesc posturile lui si rad de asa-zisul forum al suporterilor stelisti!!!

imi cer scuze! cei care ma mai stiu, cunosc faptul ca nu prea atac pe nimeni. la revolutie au murit oameni pentru ca fiecare sa spuna ce vrea, dar aici e mai mult un "atac" la adresa moderatorilor care permit asa ceva. stiu, e greu sa urmaresti fiecare individ ce scrie, dar macar pe unii pe care-i vezi poti sa-i zbori! asta dc vreti cu adevarat ca acest forum sa-si atinga scopul pentru care (sper) l-ati creat - sa discutam, noi ros-albastrii impatimiti, intre noi si sa incercam sa ne organizam mai bine!

noapte buna!

p.s. va dati seama ca raducj asta va da print screen la ce i-am scris unii dintre noi si se va lauda maine la fetele din tribuna de la CFR ce tare a fost el ca s-a luat in gura cu ultrasii stelisti. si ce croitoras viteaz e el! iar fetele vor fi bineinteles lesinate. pacat ca nu are ce sa le faca... minoritar fiind.

 

steagcruce2 fularultras

danimarcu18.08.2007 21:20

@ovi666

Subscriu in totalitate!

Nu nr membrilor conteaza ,ci calitatea!

Nu avem nevoie de intrusi,ca si-asa avem destui...

Wally18.08.2007 21:23

De acord cu ovi666 si danimarcu. Si incep sa imbratisez tot mai mult ideea lui axl de a nu permite noilor membri sa posteze in primele 30 de zile de la inregistrare. In acest fel am scapa de multi oagari care pana sa le vina randul la postat ar uita parola :tongue:

Virgil18.08.2007 21:45

@ danimarcu, ovi666, Wally

 

Forumul FCSTEAUA.RO este dedicat tuturor celor pasionati de Steaua sau de fotbal in general, de aceea discutiile trebuie legate de acest domeniu. Discutiile extra-sport se poarta in sectiunile aferente ce se gasesc in forum. Mesajele fara legatura cu subiectul discutiei (off-topic), discutiile paralele sau pur si simplu stupide pot fi sterse fara justificari de catre moderatori.

Nu numai suporterii Stelei pot fi participanti la acest forum. Acceptam cu placere sa dialogam cu suporterii oricaror echipe daca acestia respecta regulamentul forumului.

(Citat din regulamentul forumului.)

 

Propunerea aceea cu 30 zile de restrictie de a posta pe forum de la data inregistrarii, e o gluma buna.

xmaster18.08.2007 22:20

@dee

 

putin ma intereseaza ce-mi spui tu... [...............] :biggrin:

 

Editat de moderatori

Virgil18.08.2007 22:29

Centralul" partidei de disearã, Augustus Constantin, spune cã nu simte nici o presiune în plus dupã ce ambele echipe au acuzat cã arbitrajul va fi pãrtinitor. "Chiar n-am nici o emoție. Un arbitru mare e cel care conduce meciuri importante. Sînt pregãtit de joc și voi duce partida la bun sfîrșit", a spus Augustus. În campionatul trecut, Constantin junior a arbitrat cîte 4 meciuri ale Stelei și ale CFR-ului. Trupa din Ghencea a cîștigat doar unul, în timp ce clujenii au obținut victorii pe linie.

 

Sursa: GSP

Khalid18.08.2007 22:35

@Virgil

 

O va simti in timpul celor 90 minute!

danimarcu18.08.2007 22:46

Pai daca vrea sa ajunga arbitru mare,sa faca fata presiunii...

Ce-i asa de greu sa arbitreze corect?...

Daca faci greseli omenesti, fara sa avantajezi o echipa sau alta,nimeni nu poate sa spuna nimic...

Oricum,sper ca noi sa nu intram in hora celor ce acuza arbitrii...

raducj18.08.2007 23:15
@axl23

p.s. va dati seama ca raducj asta va da print screen la ce i-am scris unii dintre noi si se va lauda maine la fetele din tribuna de la CFR ce tare a fost el ca s-a luat in gura cu ultrasii stelisti. si ce croitoras viteaz e el! iar fetele vor fi bineinteles lesinate. pacat ca nu are ce sa le faca... minoritar fiind.

 

Ma asteptam ca astia din Bucuresti sa fie agresivi, dar tu ce-ai patit, mah?! As fi dat un print screen... sa le arat puicutelor din galerie, dar la ce? vad ca pe aici e domnia formei fara fond.

 

Anyway, am postat mesaj in acest topic, pentru. ca era intitulat CFR-Steaua si mi-am spus parerea despre meci, atata tot.

Treaba voastra daca nu puteti accepta si un alt punct de vedere diferit.

 

nu mai comentez nimic, astept comentariile voastre dupa meciul de maine ...

laca_718.08.2007 23:41

Si ce vrei sa-ti aplaudam opinia sau ce ca nu inteleg sa te ridicam in slavi daca eu iti spun ca Steaua bate 5-0 tu ce o sa zici???

Za Best19.08.2007 00:09
Ma asteptam ca astia din Bucuresti sa fie agresivi, dar tu ce-ai patit, mah?! As fi dat un print screen... sa le arat puicutelor din galerie, dar la ce? vad ca pe aici e domnia formei fara fond.

 

Anyway, am postat mesaj in acest topic, pentru. ca era intitulat CFR-Steaua si mi-am spus parerea despre meci, atata tot.

Treaba voastra daca nu puteti accepta si un alt punct de vedere diferit.

 

nu mai comentez nimic, astept comentariile voastre dupa meciul de maine ...

Si noi il asteptam pe-al tau :tongue: !On-topic:E un meci greu!Clujul se va mobiliza si ne va pune probleme!Ma astept la un meci deschis oricarui rezultat si ar fi extraordinar sa batem,chit ca o sa o facem cu 1-0 si in minutul 90+3 de prelungire... :biggrin:

popey20919.08.2007 01:25
Meciul asta poate fi considerat ADEVARATUL EXAMEN pentru Steaua si antrenorul ei.

 

Ba, mai lasati-o dracului de treaba cu CFR ma-si, pai daca iau batut ciprioti de iau rupt noi nu ii putem bate? Sa vazut cat de bine au jucat in Cupa UEFA si daca picau cu Zaglebie pun pariu ca luau 5.

Sunt increzator in Steaua si vom plecat cu 3 pct de la Cluj ! Chiar daca echipa nu o sa faca un meci spectaculos dar sunt sigur ca au puterea si capacitatea sa ia 3 pct.

Forza Steaua!!!!!! stelist pana la moarte (mu#e la celelalte!) Forza Steaua!!

fularsteau2 forzateaua

 

Renunta la limbajul de MiRC, scrie romaneste, las-o mai usor cu steguletele. Citeste regulamentul.

sunchaser19.08.2007 07:01

CFR - Steaua 1-3 si cred ca da si Neaga un gol ca prea ne-a dezamagit

Virgil19.08.2007 07:09

@ Khalid, danimarcu

 

Ce mi se pare nelalocul lui, este faptul ca CFR-ul nu a pierdut niciun meci cu el la centru. Apoi, nu stiu cum se va comporta fata de Steaua dupa ce Becali a spus ca tatal lui a luat spaga in editia trecuta 500.000 de euro. Augustus a spus ca i-ar da o palma celui care a facut aceasta afirmatie.

Intrebare. E posibil sa i-o dea diseara la Cluj sau sa se razgandeasca?

GeorgeT19.08.2007 07:20

Steaua trebuie sa se trezeasca din amorteala...simpla prezenta pe teren nu include si o victorie.Baietii ar trebui sa simta ca au singe ros-albastru, altfel se vor face de cacao asa cum au facut-o cu Bate!

BORN RED-BLUE! LIVE FOR RED-BLUE!

-=Danny=-19.08.2007 07:43

Am vazut pe sport.ro , ca Becali a cumparat 150 de bilete , si va sta cu voi la tribuna 0 :happy:

«1456789»