Avem nevoie de victorie in meciul de la Cluj si am sperante ca o vom obtine, chiar daca jocul nostru lasa de dorit.
Avem nevoie de victorie in meciul de la Cluj si am sperante ca o vom obtine, chiar daca jocul nostru lasa de dorit.
va fi un meci pe viata si pe moarte la Cluj....sper sa batem insa va fi EXTREM de greu...
Un stelist ingandurat...
Mdea...teama mea cea mai mare devine realitate. Steaua scartie rau. La Cluj tare imi este frica. Vor ataca din min 1 pana in minutul 90, dar sa vedem. "Regele promite schimbari, promite spectacol, promite victorii. Victoriile au venit insa la limita si impotriva unor echipe slabe. cu speranta in suflet ne indreptam spre24
Sa mai arunce 2-3 de acolo sa mai faca si ei tusa pana isi revin
nici nu stiu cum sa jucam ,
dar stiu 100% ca Hagi va juca cu 2 inchizatori si il va juca pe Plesan MS ca in rep2 cu bate
dar sa vedem , aici este bun si egalul
Daca CFR-ul ne invinge, trece peste noi si in situatia de fata mi-e foarte greu sa cred ca-i vom mai prinde din urma. Inca 2-3 meciuri nereusite, in care nici norocul nu mai e de partea noastra, 5-6 puncte pierdute si i-am rezolvat. Plus ca din spate vine si Rapid, Dinamo, chiar si Poli.
Nori negri prevad in Ghencea daca pierdem.
si e prea posibil sa pierdem...nu`s tocmai optimist pentru ca nu am cum sa ma imbat cu apa rece...Steaua noastra nu joaca ce ne dorim noi...are rezultate dar stiti ce...??? nu`l are pe Elton..nu`l are pe Cyril...nu`l are pe Protasov...asta e buba...exista totusi Hagi...
@ultrash
Astea nu-s rezultate. Sunt niste meciuri castigate, puncte importante, dar nu rezultate. Daca invingi chinuit pe Ceahlaul, Iasi, Farul si te mai califici in Liga dupa ce treci de 2 echipe de mana a 3-a nu e tocmai o mandrie. E ceva obisnuit pentru Steaua..sau in cel mai rau caz ar trebui sa fie, dar nu e.
Sa vorbim de rezultate cu CFR, Dinamo, Rapid, Poli, derby-urile adevarate si bineinteles, in Europa, UCL sau UEFA..asta daca trecem in primavara.
M-am impacat cu gandul ca in partida cu CFR, Steaua nu va fi favorita. Nimic extraordinar pana acum mai ales daca urmarim marile transferuri de jucatori si antrenori cu care ne-a intoxicat blana oii. Invocarea permanenta a zeitei Fortuna da rezultate in meciuri cu echipe de mana a 7-a insa acum norocul nu va mai fi arbitru (poate doar vestita valiza cu mirodenii cum bine recunoaste ingamfatul in direct la diverse televiziuni). Meciul ne va "lumina" (pentru owner va fi prima melodie din suita cu care vroia sa ne incante urechile) in legatura cu puterea echipei noastre in campionatul actual. In cazul in care ce este previzibil se va realiza, adica nevolnicul antrenor va pierde elegant pe mana zarului norocos - sustras probabil din buzunarul lui Piturca - nu trebuie sa fie prea mare suparare. Decat cu o echipa care nu este capabila sa faca un meci in CL/campionat intru placerea suporterilor, mai bine stam acasa si ne pregatim moral pentru altadata caci hrana exista destula pentru mult timp de acum incolo. Au existat candva si jucatori priceputi care au umplut cupa in '86 probabil banuind ca va fi nevoie de ea cand spectacolul fotbalistic nu va mai fi cel care va prima.
Chiar daca sunt pornit datorita impotentei lui Hagi si a catorva figuranti din echipa in meciul cu bielorusii, nu inseamna ca sufletul imi poate dicta in defavoarea constiintei. Fotbalul este un spectacol si acest lucru a fost de mult uitat in defavoarea unui razboi conducere - suporteri in al carui final vom fi cu totii perdanti. Meciurile urmatoare ne vor demonstra gravitatea situatiei, CFR-ul este doar primul din sirul nucilor grele de spart.
si e prea posibil sa pierdem...nu`s tocmai optimist pentru ca nu am cum sa ma imbat cu apa rece...Steaua noastra nu joaca ce ne dorim noi...are rezultate dar stiti ce...??? nu`l are pe Elton..nu`l are pe Cyril...nu`l are pe Protasov...asta e buba...exista totusi Hagi...
hai sa nu mai plangem dupa cine a fost si sa incercam sa ne multumim cu ce avem.e greu sa aducem inapoi pe vreunul din acesti jucatori, iar lui Hagi trebuie sa`i acordam timp si rabdare pentru a ne putea demonstra ceva.Pana acum a avut o presiune f mare la echipele la care a antrenat, nu ca la Steaua nu ar avea, dar aici are lot si poate sa dezvolte ideea lui de joc.Sa speram ca ne va conduce spre titlul 24, dar va fi un drum greu , cu multa munca si transpiratie din partea baietilor.
despre meciul cu CFR...e un meci greu, in primu rand trebuie sa ne mobilizam f mult, sa avem un moral ridicat si sa ne aparam exact.cum s-a mai spus, CFR`u e o nuca greu de spart....eu sper macar sa o crapam cu 1-0 ![]()
daca jucam ca la Borisov va fi un cataclism la CFR, a ajuns sa faca egal cu noi o echipa carora nu le sta tricourile pe jucatori ? (vorba lu Jiji)
Pana la moarte, cu Steaua pana la moarte, panaaaa la moarteee, cu Steaua pana la moarte..hai sa fim mai optimisti, doar suntem suporterii celei mai bune echipe din Romania. A ajuns sa ne sperie CFR-ul? steagsimplu
Mai usor cu steguletele
M-am impacat cu gandul ca in partida cu CFR, Steaua nu va fi favorita. (...) Meciurile urmatoare ne vor demonstra gravitatea situatiei, CFR-ul este doar primul din sirul nucilor grele de spart.
ai dreptate, deplasarea de la Cluj va fi grea pentru. voi, mai ales dupa semiesecul din Bielorusia.
Sunt un admirator al sportului clujean ( implicit al fotbalului) de cand ma stiu (deh' sunt din Cj) ... dar, in acelasi timp sunt si fan Stelist.
Mi-ar place sa fie un joc f bun, sportiv .... si eventual sa se termine in X. ( nu spun 1, ca sa nu sariti in sus :tongue: ) Interesul pentru meci e f mare aici, la Cluj ... daca pana si maica mea s-a trezit sa-mi spuna ca vrea sa mearga la meci .... e grav :biggrin:
... stitii cum se va face deplasarea la Cluj ' ... cu Trenu sau cu Microbuzele ....
... si la ce ora se pleaca ....
... si cum se va proceda cu bilete ... sper sa nu fie ca ' la Constantza ...
steagcruce2
Zapata
Golanski -- Goian -- Rada -- P. Marin (Neșu)
Bãdoi (MUSAI) -- Rãdoi -- Pleșan
Dicã -- Neaga
Zaharia
Sau
Zapata
Golanski -- Goian -- Rada -- P. Marin (Neșu)
Bãdoi (MUSAI) -- Rãdoi -- Bicfalvi
Dicã -- Pleșan
Zaharia
Va fii un meci foarte greu, dar vom presta un joc foarte bun si in final .. vom obtzine victoria
:biggrin:
CFR ,ai luat trei "bile" de la a.f. > din Cipru . De la Steaua cate vei lua ??
Nicolita n-o sa dispara din prima echipa de la Steaua. Doar cand o sa fie vandut. Pana atunci, cel mult, dk il vrem pe Badoi, probabil ca-l vom vedea pe Banel in banda stanga. Ca tot n-are cine juca acolo. Desi io zic sa-l puna pe Plesan, Radoi cu Eric in centru, si asta-i treaba.
Chiar daca CFR Cluj au pierdut azi, nu cred totusi ca Steaua poate sa faca o figura frumoasa acasa la ei. Oricum echipa aia din Cipru sunt cu doua clase peste noi.
Asa ca?
Cu echipa asta care avem noi, ne bat Clujeni rau de tot.
Zapata
Golanski -- Goian -- Rada -- P. Marin (Neșu)
Bãdoi (MUSAI) -- Rãdoi -- Pleșan
Dicã -- Neaga
Zaharia
Sau
Zapata
Golanski -- Goian -- Rada -- P. Marin (Neșu)
Bãdoi (MUSAI) -- Rãdoi -- Bicfalvi
Dicã -- Pleșan
Zaharia
Era cat pe ce sa intreb cine-i MUSAI!... :biggrin: ardelenii astia...
@Cristocea -da-ti doua palme, ia o gura de aer, si lasa lucrurile sa se intample daca esti atat de pesimist.
Clujul are jucatori cu mentalitate buna si care sunt foarte entuziasti,dar ca valoare sunt sub cei ai Stelei cu mult...
Tine minte: nu ne pot bate clujenii duminica!
Tine minte: nu ne pot bate clujenii duminica!
De castigat un meci de fotbal pot sa il castige , dar va fi extrem de greu sa ne bata. Meciul din seara asta o sa le dea mari dureri de cap pentru duminica .
S-ar putea sa aibe probleme cu nocturna. Ce meciuri au castigat ei de cand au nocturna ?
2-2 cu Benfica
2-2 cu Poli
1-3 cu A... F...
Un meci mai usor dupa infrangerea surprinzatoare a clujenilor din aceasta seara!
Bine v-am regasit! ![]()
dupa ce CFR-ul a pierdut rusinos cu ciprihotii, meciul nostru de la Cluj va fi si mai greu. sper ca jucatorii Stelei sa nu ii trateze pe clujeni cum i-au tratat aia pe ciprihoti, ca altfel o luam, si va fi cu atat mai jenant!
concentrare maxima ne trebuie si un gol in plus fata de ei. in rest poate sa joace oricine in echipa si sa joace cat de urat vor. la meciul asta conteaza 110% rezultatul.
Si eu sunt de parere ca Hagi nu va renunta la Nicolita pentru ca , chiar daca CFR a pierdut ieri, totusi exista o teama (si) fata de acest meci. Iar aceasta teama se va transforma intr-un meci prudent in care principalul obiectiv va fi sa nu luam gol. Cred totusi ca va schimba ceva in atac. Probabil va juca cu Zaharia titular si cu Neaga in banda stanga.
Altfel, mie mi-au placut mult de cipriotii aia si tocmai de aceea continuu sa cred ca meciul va fi unul greu, complicat.
Mult succes echipei si astept o schimbare in jocul echipei! Gata, acum este momentul sa aratam altfel. Si daca va fi asa cred ca baietii vor fi pe viitor mai increzatori in fortele si in valoarea lor fapt care va conduce le o echipa Steaua foarte puternica. Un lucru este cert - Steaua are nevoie de o victorie obtinuta ca urmare a unei prestatii bune, daca nu cumva chiar foarte bune!!!
Jocul Stelei va schimba sigur.Steaua va juca alt ceva fata de meciul cu Bate.Prin victorii baietii vor avea mai mult incredere in fortele lor.
Ma astept la infrangere,am avut 5 victorii,acuma am avut un egal si urmeaza infrangerea!!!Nici nu am pretentii de la acest meci!