Meciul de la Cluj nu se poate compara cu cea a avut Steaua pana acum.
Este prima partida oficiala in care Steaua are in fata o echipa care va ataca, va juca doar la victorie!
Cu siguranta nu vom mai vedea jocul practicat de baietii nostri in primele 5 meciuri din acest sezon.
E nevoie de un marcaj foarte bun, in zona si de o echipa pregatita sa faca foarte rapid faze de contraatac.
De aceea cred eu ca Banel va fi titular, de Plesan nu mai zic!
Amandoi sunt in stare - primul prin viteza si al doilea prin tehnica - sa scoata om din joc si sa creeze superioritate.
Pe de alta parte cred ca Hagi nu va rezista tentatiei si va securiza mijlocul introducand langa Radoi si cei 2 de mai sus inca un defensiv: Lovin sau Ovidiu Petre.
Asta ar insemna ca si Plesan sa joace in lateral.
Poate fi bine, poate fi rau, depinde in ce forma va fi Mihaita.
Lasand deoparte simpatiile nostre pentru Ochirosii sau Eric, nu cred ca vor aparea in formula de start pentru ca Gica va avea grija intai sa nu piarda si apoi - eventual - sa castige la Cluj.
Va juca pragmatic si cred ca are dreptate daca o va face.
Steaua nu este inca sudata in asa fel incat sa jucam la victorie neconditionat, cu oricine, oriunde, in Liga I
Spe ca deseara sa rezolvam o alta problema importanta: Moralul.
Dupa o victorie in Belarus vom aborda mai linistiti deplasarea de CFR.