FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CFR Cluj - Steaua 0 - 0

«123459»
Virgil14.08.2007 09:38

@ bodanelu

 

Ai dreptate. Asimilam Oltenia Munteniei, dar de fapt sunt regiuni separate si apartin Tarii Romanesti. N-ai vrut sa fii muntean, roman esti in mod sigur. :biggrin:

 

Cunosc patriotismul oltenilor. Eram cu ceva timp in urma intr-o calatorie cu trenul. Am stationat 10 minute la Craiova si priveam gara. Pe frontispiciul ei era scris "Traiasca scumpa noastra patrie Republica Socialista Romania!". Un hatru m-a intrebat daca stiu cum se citeste ce era scris acolo si fara sa mai astepte raspunsul meu, a declamat: "Traiasca scumpa noastra patrie si Republica Socialista Romania!" :laugh:

laca_714.08.2007 09:43
Doi din Ardeal, doi din Muntenia si un neutru din Banat.

 

Banatul nu o sa fie niciodata neutru cand vine vorba de Bucuresti. :tongue:

bodanelu14.08.2007 09:44

sunt mai la granita asa, dar in Oltenia :D

c.ronaldo1714.08.2007 09:48

@forever

 

Din cate stiu Ochirosii nu a fost la Bologna.

forever_STEAUA14.08.2007 09:51

@c.ronaldo17

 

Generic spus, dragul meu. :happy: Infirmerie e mai bine?

c.ronaldo1714.08.2007 09:53

Mai bine... :dry:

raducelbun14.08.2007 12:45
Mai toti de pe-aici sunt de parere ca Petre Marin se apara mai bine, dar Nesu are urcari mai dese si mai consistente in atac, centrand mai mult si mai bine, so why not?

 

Cat despre Plesan, sunt convins ca i-ar da clasa lui Nicolita

 

 

Formula ideala ar fi doi (Nesu + Marin) intr-unul :rolleyes: Din pacate nu putem sa-i combinam (amestecam) :laugh: , asa ca va trebui sa optam doar pentru unul dinntre ei (ca fundas dreapta).

Nici mie nu-mi place de Nicolita dar pot sa spun ca Plesan nu va juca niciodata dreapata. La fel cum cred ca ii vom vedea rar pe Plesan si Bicfalvi titulari in aceeasi formula de start (exceptie, poate, vreun meci usor in casa).

fiskeR4SteauA14.08.2007 13:22

mda 3 etape 9 pct si acum vine CFR cred ca Steaua o castige cu 4-2 fularsteau2

bucur514.08.2007 13:33

dupa parerea mea va fi un joc tacticizat dur si la sfirsit va fi o victorie chinuita la 1 -2 petru Steaua fularsteaua2

weeezer14.08.2007 13:38

c.ronaldo17

 

Fii sigur ca n-o sa sustin niciodata titularizarea lui Nesu ca mijlocas stanga, atata vreme cat Ochirosii este apt de joc (si in forma, dar in forma a fost mai mereu...). Insa deocamdata se pare ca nu joaca, iar ceilalti pe postul lor au dezamagit.

 

Cat despre Plesan, stiu ca e o improvizatie pe partea dreapta, dar atunci cand ai un post deficitar (cum este momentan cel de mijlocas dreapta, cu toti Badoii si Banelii din lume - sa recunoastem, nu sunt in forma), iar pe altele posturi esti supradotat (postul de mijlocas central, unde ii avem pe Plesan, Radoi, Eric - care ar merita toti 3 titularizarea), nu vad de ce sa nu se faca un experiment. Asta cu atat mai mult, cu cat (cati imi veti sari in cap?), meciul de maine seara mi se pare cel mai neimportant din startul sezonului. Zaglebie era o echipa mai tare, asta e unanim apreciat, cu ei nu puteam sa ne riscam, dar cu Bate, orice pas gresit in meciul de maine poate fi indreptat saptamana viitoare. La fel, in campionat nu ne permitem sa riscam, pentru ca 3 puncte pierdute raman pierdute. Deci, puneti-ma antrenor si veti vedea o formula cu Plesan, Radoi, Eric si Bicfalvi in acelasi timp, pe teren :P

Cristocea_14.08.2007 14:00

Radoi,Plesan,Eric,Dica=Cei 4 fantastici

 

-----------------Dica

-------Neaga-Bicfalvi-Nicolita

-------------Radoi-Plesan

----Nesu-Goian-Rada-Golanski

---------------Zapata

 

Ce ziceti?

axl2314.08.2007 14:22
Radoi,Plesan,Eric,Dica=Cei 4 fantastici

Si cine-i mimoza? Eric?

Radoi=ala din piatra

Dica=ala elastic

Plesan=ala cu focul

Bicfalvi=Jessica Alba

danimarcu14.08.2007 18:34
Conducerea Stelei solicita arbitru strain la meciul cu CFR.

Daca Doamne fereste ne aduc astia un arbitru ungur? :biggrin:

 

Nici portughez nu era bun... :blush:

dax4714.08.2007 19:50

Cel mai greu meci al nostru de pana acum in era Hagi. Nu ne vad victoriosi. Clujul joaca prea bine iar noi suntem vai mama noastra. Sper sa nu ne facem prea tare de cacao. Macar un 1-1, desi mi-e greu sa cred ca aia vor marca doar 1 gol.

-=Danny=-14.08.2007 21:20
Si cine-i mimoza? Eric?

Radoi=ala din piatra

Dica=ala elastic

Plesan=ala cu focul

Bicfalvi=Jessica Alba

 

 

 

Ce faci ma Axl , cum ai devenit tu peste noapte moderator , ca mi se pare interesant , si poate peste vreo 3-4 ani .... hai 5 :D , o sa devin si io :> , nu ar fii beton ??:D

cristian01414.08.2007 21:29

Meci extrem de dificil cu cea mai in forma echipa a momentului, dar am incredere baieti..ce-i drept..mai mult in norocul lor, pentru ca jocurile precedente ne-au aratat o echipa confuza, cu un joc slabut.

De cealalta parte, 'clujenii' arata o pofta extraordinara de fotbal si au capatat incredere, in special in urma jocului din Banie. Scenariul este acelasi ca anul trecut, si sper ca deznodamantul sa ramana neschimbat.

Un lucru imbucurator o reprezinta si revenirea lui Goian in centrul defensivei, unde alaturi de Rada s-a descurcat impecabil, si un alt lucru care personal ma bucura foarte tare este 'expulzarea' lui Lovin din primul 11. :tongue:

Ar fi cazul ca si Neaga sa ne mai arate ceva fotbal, poate ajutat de Dica..sau Croitoru.

Nu cred ca ar trebui sa asteptam ca rezervele sa ne castige meciurile.

weeezer14.08.2007 23:23
Ce faci ma Axl , cum ai devenit tu peste noapte moderator , ca mi se pare interesant , si poate peste vreo 3-4 ani .... hai 5 :D , o sa devin si io :> , nu ar fii beton ??:D

 

Forumul asta n-ar fi la fel fara tine, Daniel San :happy:

Si nu e o ironie :rolleyes:

Khalid14.08.2007 23:51

Clujenii au o echipa buna, periculoasa, cu cateva individualitati care pot decide meciul, insa cred ca suntem superiori si sper sa venim cu un rezultat bun din Gruia.

st_194715.08.2007 01:35

Bai nene Muresan e prost auzi la el..:))) vrea victorie la minim 2 goluri ca are ceva de demonstrat de anul trecut.ce mai ai de zis la 4-2,1-2 pentru Steaua ..ardeleni prosti dica10

 

Radoi,Plesan,Eric,Dica=Cei 4 fantastici

 

-----------------Dica

-------Neaga-Bicfalvi-Nicolita

-------------Radoi-Plesan

----Nesu-Goian-Rada-Golanski

---------------Zapata

 

Ce ziceti?

1)Petre Marin in locu` lu nesu ,2)Dica nu e varf clasic ,3) zaharia in locu lu` bicfalvi(daca a dat 1 gol nu inseamna ca e gata titular..:P)4) nu lua comentariile mele ca niste critici..sunt doar niste pareri spre24

raducelbun15.08.2007 06:18
c.ronaldo17

 

Asta cu atat mai mult, cu cat (cati imi veti sari in cap?), meciul de maine seara mi se pare cel mai neimportant din startul sezonului. Zaglebie era o echipa mai tare, asta e unanim apreciat, cu ei nu puteam sa ne riscam, dar cu Bate, orice pas gresit in meciul de maine poate fi indreptat saptamana viitoare. La fel, in campionat nu ne permitem sa riscam, pentru ca 3 puncte pierdute raman pierdute. Deci, puneti-ma antrenor si veti vedea o formula cu Plesan, Radoi, Eric si Bicfalvi in acelasi timp, pe teren :P

 

1. Aici este vorba despre meciul CFR - Steaua.

2. Tu antrenor? Niciodata! Ar fi un dezastru sa antrenam noi!

anr9415.08.2007 06:30

CFR Cluj-Steaua Bucuresti 1-3

suflet ros-albastru15.08.2007 08:46

Meciul de la Cluj nu se poate compara cu cea a avut Steaua pana acum.

Este prima partida oficiala in care Steaua are in fata o echipa care va ataca, va juca doar la victorie!

Cu siguranta nu vom mai vedea jocul practicat de baietii nostri in primele 5 meciuri din acest sezon.

E nevoie de un marcaj foarte bun, in zona si de o echipa pregatita sa faca foarte rapid faze de contraatac.

De aceea cred eu ca Banel va fi titular, de Plesan nu mai zic!

Amandoi sunt in stare - primul prin viteza si al doilea prin tehnica - sa scoata om din joc si sa creeze superioritate.

Pe de alta parte cred ca Hagi nu va rezista tentatiei si va securiza mijlocul introducand langa Radoi si cei 2 de mai sus inca un defensiv: Lovin sau Ovidiu Petre.

Asta ar insemna ca si Plesan sa joace in lateral.

Poate fi bine, poate fi rau, depinde in ce forma va fi Mihaita.

 

Lasand deoparte simpatiile nostre pentru Ochirosii sau Eric, nu cred ca vor aparea in formula de start pentru ca Gica va avea grija intai sa nu piarda si apoi - eventual - sa castige la Cluj.

Va juca pragmatic si cred ca are dreptate daca o va face.

 

Steaua nu este inca sudata in asa fel incat sa jucam la victorie neconditionat, cu oricine, oriunde, in Liga I

 

Spe ca deseara sa rezolvam o alta problema importanta: Moralul.

Dupa o victorie in Belarus vom aborda mai linistiti deplasarea de CFR.

stelea15.08.2007 09:43

Biky , nu poate duce un meci ,cap-coada. Zaharia ar fi o solutie. Ideal ar fi ,Iacob .Dar....?!!

Nesu e mai bun ,la centrari . La firul ierbi ,e victima sigura . Neaga ,ar fi o alta solutie. Tot are de demonstrat ceva ..!!! In rest ,sa vedem cum stam dupa jocul cu bielorusii ...?!!

Nu sunt de speriat ,clujenii (porughezi +..+ro )

 

 

Merg pe o victorie ,grea dar muncita

suflet ros-albastru15.08.2007 09:53

Cred ca toti mergem pe o victorie, ne e greu sa acceptam alta varianta.

Putem totusi fi de acord ca cel de-al 7-lea meci oficial al Stelei in aceasta stagiune va fi - mod clar - cel mai greu.

Vrem sa vedem cum ne descurcam in fata unui adversar valoros, indiferent cat santem de carcotasi cu CFR-ul.

Deseara clar trebuie sa invingem pe bielorusi pentru ca nu ne e greu sa o facem.

Dar in meciul cu Clujul ne va fi greu!

Si chair daca ne va fi greu, trebuie sa invingem!

Nu avem voie sa acceptam alta varianta pentru ca suntem Steaua, cel mai bun club din Romania, suntem al doilea an la rand in CL (sper ca nu fortez nota!) am avut recent o semifinala europeana si - indiferent de echipa - trebuie sa putem invinge orice echipa din Romania.

Lot avem, buget este, stadion number one, suporteri magnifici, echipa tehnica buna, Regele este antrenorul nostru....doar victoria ne multumeste!

 

Bafta!

ady_steauaforever15.08.2007 19:51

Duminica 19 august 2007, de la 20:30, Steaua va intalni in Gruia, revelatia ultimei editii de campionat si una din pretendentele la titlul de campioana a acestei editii, CFR Cluj.

 

Va fi primul derby adevarat al campionatului, in care Steaua va trebui sa confirme rezultatele bune realizate pana in prezent. E de asteptat ca Hagi sa prezinte cel mai bun 11 al momentului, din care nu pot lipsi Zapata, Goian, Radoi, Rada, Nicolita, Plesan, Dica.

 

Avem o echipa puternica de la care, chiar daca nu si-a cristalizat stilul de joc, asteptam un rezultat pozitiv, o Victorie.

 

 

 

Ai mare dreptate si sper sa castigam......FORTZAA Steaua....Va fi un adevarat examen pentru Hagi si compania

«123459»