FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CFR Cluj - Steaua 0 - 0

«1239»
Virgil12.08.2007 10:54

Duminica 19 august 2007, de la 20:30, Steaua va intalni in Gruia, revelatia ultimei editii de campionat si una din pretendentele la titlul de campioana a acestei editii, CFR Cluj.

 

Va fi primul derby adevarat al campionatului, in care Steaua va trebui sa confirme rezultatele bune realizate pana in prezent. E de asteptat ca Hagi sa prezinte cel mai bun 11 al momentului, din care nu pot lipsi Zapata, Goian, Radoi, Rada, Nicolita, Plesan, Dica.

 

Avem o echipa puternica de la care, chiar daca nu si-a cristalizat stilul de joc, asteptam un rezultat pozitiv, o Victorie.

 

Steaua Victorie!

Stryker12.08.2007 20:14

12 puncte...

Cristocea_12.08.2007 20:29

Cu Siguranta victorie. 1-3

axl2312.08.2007 20:30

Meciul asta poate fi considerat ADEVARATUL EXAMEN pentru Steaua si antrenorul ei.

weeezer12.08.2007 20:50

Prevad din pacate o infrangere la scor... sper sa-mi schimb parerea si previziunea dupa meciul de miercuri din CL.

MadFroG12.08.2007 20:51

Castigam daca o sa folosim echipa cea mai in forma .

 

Zapata

Golanski Goian Rada Marin

Nicolita Radoi Plesan Croitoru

Dica Neaga

 

Rezerve:

Vatca,Prunescu,Nesu,Bicfalvi,Badoi,Ochirosii<chiar daca e nerefacut> si un atacant de la juniori .

 

Cernea,Baciu,G.Coman,Lovin,Ov.Petre,Zaharia- AFARA

axl2312.08.2007 20:54

@madfrog

Cu tot respectul pentru experienta si sufletul lui Petre Marin(credeai ca pentru tine?!), cred ca Nesu ar fi o solutie mai buna pe stanga. Good old Petre a inceput sa-si arate varsta, si nu o data.

-=Danny=-12.08.2007 20:55
Meciul asta poate fi considerat ADEVARATUL EXAMEN pentru Steaua si antrenorul ei.

 

 

 

 

Io consider ca adevaratul examen a Stelei , si a lui Hagi a fost meciurile cu Zaglebie Lubin , ca sa fim seriosi ... nu se compara CFR cu Zaglebie . Dar poate fii adevaratul examen a lui Hagi in Liga 1 :P , ca cel de CL l-a trecut , zic eu .......

axl2312.08.2007 21:05

@Danny

La momentul actual, luand in considerare miza campionatului, orgoliile din joc si lotul CFR-ului, eu zic ca cei de la Lubin sunt sub ei. Si parca imi aduc aminte si de un amical, Lubin - CFR, dar parca nu sunt sigur...

MadFroG12.08.2007 21:36
@madfrog

Cu tot respectul pentru experienta si sufletul lui Petre Marin(credeai ca pentru tine?!), cred ca Nesu ar fi o solutie mai buna pe stanga. Good old Petre a inceput sa-si arate varsta, si nu o data.

 

Nesu e prea panarama . De Nesu trece si Silvasan .. fular-campionii

axl2312.08.2007 21:42

@madfrog

Acum depinde si de felul in care va fi folosit Plesan. Daca atacurile Stelei vor porni de la el atunci nu vor mai fi foarte necesare urcarile lui Nesu/Petre Marin pe stanga si atunci cred ca Petrica isi va face bine treaba ramanand in jumatatea noastra. Dar daca atacul va scartai, atunci Puiul(mai nou) cred ca e necesar, de obicei urca si centreaza mai bine ca Marin. Pe dreapta nu-mi fac griji, il avem pe Nicolita...

zamainmenu13.08.2007 04:32

In meciul cu CFR ne va parasi norocul, iar daca jucatorii nu vor da tot ce pot pe teren, atunci prevad o infrangere: CFR-Steaua 3-1. Va fi precum un meci din Cupa UEFA. Este cel mai greu meci oficial de la inceputul sezonului.

Harald13.08.2007 07:07

avand in vedere ultimele rezultate si stilul nostru de joc, cred ca va fi 0-0, 0-1 sau 1-1

 

steagsimplu

raducelbun13.08.2007 07:19

Sincer, la ora asta imi este greu sa vad ceea ce va fi la Cluj. Sunt ingrijorat doar de un lucru - lipsa unui mijlocas stanga bun. La forma sportiva aratata de Neaga si de mult iubitul Croitoru, cred ca asta-i marea problema a echipei. Cred ca la Cluj trebuie sa dam totul pentru a obtine un rezultat bun si ma intreb daca nu cumva un X pe terenul unei contracandidate la titlu care arata un nivel de joc ridicat, nu ar fi un rezultat bun. Oricum, acum este mai important meciul cu Bate.

c.ronaldo1713.08.2007 07:46

Inca nu stiu situatia lui Ochirosii, daca s'a refacut s'au nu....

As merge pe un 4-4-2 cu portughezii:

 

============zapata=================

 

Golanski====Goian====Rada=======P.Marin=

 

 

Banel=======Radoi==============Ochirosii

 

===============Plesan==============

 

==========Dica===Rica===============

 

Prezic un "x" cu vreo 4 goluri...

metzzz13.08.2007 08:31

ii batem si pastia tot cu 1-0 ;)

o sa vedeti :>

weeezer13.08.2007 08:37

Hai sa-ncerc si io o echipa

 

******************* Zapata ********************

 

Golanski ****** Goian ******* Rada ******* P. Marin

 

Plesan ******** Radoi ******** Eric ********* Nesu

 

******************** Dica *********************

 

******************* Zaharia *******************

 

 

Cu Plesan mijlocas dreapta, cred ca ar avea sanse reale in fata lui Panin de la CFR.

Si pentru ca tot zicea MadFrog o echipa, judecand dupa FORMA jucatorilor, Neaga, Nicolita, Badoi => rezerve pentru acest joc.

steaua_gloria13.08.2007 08:38

Meci de meci. Aici se vedem valoarea . fular-campionii

glow13.08.2007 08:41

CFR - Steaua 0 - 2, Nicolita, Plesan

 

steagsimplu

IONUTZ-CIPRIAN13.08.2007 09:09
In meciul cu CFR ne va parasi norocul, iar daca jucatorii nu vor da tot ce pot pe teren, atunci prevad o infrangere: CFR-Steaua 3-1. Va fi precum un meci din Cupa UEFA. Este cel mai greu meci oficial de la inceputul sezonului.

SUBSCRIU,insa nu va fii un scor asa de mare,CFR-ul are o echipa f. buna si un antrenor la fel de bun,norocul lui Hagi sau al Stelei nu va aparea si duminica,insa sper din tot sufletul sa ma insel!!

MadFroG13.08.2007 11:09
Hai sa-ncerc si io o echipa

 

******************* Zapata ********************

 

Golanski ****** Goian ******* Rada ******* P. Marin

 

Plesan ******** Radoi ******** Eric ********* Nesu

 

******************** Dica *********************

 

******************* Zaharia *******************

Cu Plesan mijlocas dreapta, cred ca ar avea sanse reale in fata lui Panin de la CFR.

Si pentru ca tot zicea MadFrog o echipa, judecand dupa FORMA jucatorilor, Neaga, Nicolita, Badoi => rezerve pentru acest joc.

 

Plesan pe dreapta? Nesu mijlocas stanga ? Haide mey ca ne bate si Auxerre Lugoj cu echipa asta

prepeleaku13.08.2007 11:25

Forza Steaua !!!!!! fularsteaua2fularsteaua2fular-campionii Steaua-CFR Cluj(0-2) fular-campioniifular-campioniifular-campioniifular-campioniifular-campionii

weeezer13.08.2007 16:15
Plesan pe dreapta? Nesu mijlocas stanga ? Haide mey ca ne bate si Auxerre Lugoj cu echipa asta

 

Da, Nesu mijlocas stanga, nu inteleg ce ar fi asa mare bomba... Mai toti de pe-aici sunt de parere ca Petre Marin se apara mai bine, dar Nesu are urcari mai dese si mai consistente in atac, centrand mai mult si mai bine, so why not?

 

Cat despre Plesan, sunt convins ca i-ar da clasa lui Nicolita in banda dreapta. Banel cand scapa singur, o da in balarii (in 9 din 10 situatii). Nu e capabil sa intre in careu cu mingea la picior, sa intoarca un adversar si sa suteze spre poarta. In schimb, Plesan stie si sa centreze, si sa patrunda in careu in dribling, fiind jucator de ambele picioare. Iar Badoi e iesit din forma.

PavelAndrei13.08.2007 18:34
Forza Steaua !!!!!! fularsteaua2fularsteaua2fular-campionii Steaua-CFR Cluj(0-2) fular-campioniifular-campioniifular-campioniifular-campioniifular-campionii

 

Poatre CFR Cluj - Steaua (0-2)

JDERUL13.08.2007 18:49

Un meci greu fara indoiala,dar la sfarsitul caruia sper intr-un rezultat favorabil noua.Desigur,,clujenii"sunt pe val cum s-ar zice,dar...au pierdut doua puncte acasa.Deci se poate !

Important va fii sa venim de la Borisov fara accidentatzi.

De strategia jocului si ce jucatori vor fii introdusi in teren,il las pe Hagi sa se ocupe pentru ca el se pricepe mai bine.

«1239»