off topic, dar interesant:
Protasov lider autoritar in Ucraina
Dupã ani întregi de dominație ªahtior Donețca sau Dinamo Kyev, campionatul de fotbal al Ucrainei pare sã fi gãsit în sfârșit o formație care sã punã la respect cele douã forțe.
Dnepr Dnepropetrovsk, formația antrenatã de fostul tehnician al Stelei, Oleg Protasov, s-a impus clar, scor 3-1, pe terenul campioanei Dinamo Kyev, și este liderã autoritarã cu patru victorii din patru meciuri.
Formația lui Tiberiu Ghioane a deschis scorul încã din minutul șapte prin Sergey Rebrov, însã oaspeții au evoluat fãrã complexe, au întors rezultatul în finalul primului act, grație dublei semnate Samodin, și a dat lovitura de grație în partea a doua prin Sparrow.
ªahtior Donețca s-a impus cu 1-0 pe terenul celor de la Zakarpattia, gol Brandao în minutul 81, însã echipa lui Mircea Lucescu rãmâne la douã puncte de Dnepr din cauza egalului înregistrat împotriva celor de la Dinamo Kyev.
Campioana Dinamo Kyev nu a câștigat nici un meci în primele patru etape, trei egaluri și o înfrângere, și a ajuns cu trei puncte tocmai pe locul 14 din 16 formații.
ps. stau si ma intreb ce rezultate ar fi avut in anul 2 la Steaua?
Forza Steaua/Vinci per Noi