FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Oficial: Pleșan, Noul Jucãtor Al Stelei

«1345679»
-=Danny=-06.08.2007 15:14

Jucatorii destepti , si care nu vor sa stea toata viata la acceasi echipa , nu fac declarati de ganul : cand eram mic tineam cu Steaua , sau de genul : am fost todeauna rapidist , pentru ca se nasc discuti destea : ce sa caute ala la Steaua , ca a declarat ca a fost dinamovist de mic , asa a facut si Oprita .

bebyk_sbye06.08.2007 15:22

decat sa criticati atat stiti... fular-campionii

MarkCortez06.08.2007 15:25

Mah baieti, asta e un jucator care o sa fie apreciat pentru ceea ce face in teren. Si atat. Cand o se mearga, o sa fie aplaudat, cand nu, injurat. Nu o sa-i acorde nimeni ragaz sau circumstante atenuante.

ANTIgigi06.08.2007 15:26

Observ ca unii dintre voi se leaga de faptul ca nici Emeghara si nici nou venitul Plesan nu sunt buni si ca acesta e motivul pentru care Iancu nu i-a mai tinut la echipa. Poate ca asa e sau poate ca nu, asta ramane de vazut. Emeghara atat cat a jucat in meciurile amicale a facut exact, fara sa iasa in evidenta nici negativ dar nici pozitiv. Plesan e un jucator bun pentru campionatul nostru, as indrazni sa spun ca mult mai bun decat acest Herea care, culmea, era sa fie luat cu o suma de 4 ori mai mare. Ca Emeghara s-a accidentat da totusi de gandit, dar poate ca nu e el de vina si nici cei de la Timisoara. Asa a fost sa fie, totusi sa nu uitam ca de vreo 2 ani incoace foarte multi jucatori ai echipei noastre s-au accidentat. Aici e un semn de intrebare ! Poate ca altul e motivul pentru care Timisoara renunta asa usor la jucatorii sai exponentiali...

Timpul le va rezolva pe toate...

AndreyCor06.08.2007 15:27

bai ia sa nu va mai aud ca nu va place ,ca nu e bun ca nush ce pola mea are.

Ce mari specialisti in fotbal sunteti voi de va dati cu parerea,daca Gica la vrut inseamna ca are incredere in plesan si tre sa fim alaturi de el.

Camus daca vroia sa vina trebuia sa vina sa munceasca cu echipa pentru cl nu sa puna conditia ca vina doar dupa ce intram in cl.

Forza Steaua!

AndreyCor06.08.2007 15:30
ce sa caute ala in Ghencea ala e caine :angry: sa sa duca la Dinamo....

hai sa nu fim copii si sa lasam vrajelile astea...ati uitat cine nea batut in derbiul cu Dinamo...

-=Danny=-06.08.2007 15:34

Lasa ca Camus o sa puna pana sa munceasca sa trecem de grupele CL . Plasan e un jcator foarte bun , dar sa recunoastem nu se compara cu Camus ( 3 mil de euro ) cu Plesan ( 800.000 de euro ) .

ros-albastru4ever06.08.2007 15:45

Cei care il contestati pe Plesan...nu credeti ca ati inceput sa-l judecati cam devreme??Sa vedem ce face in urmatoarele meciuri apoi ne dam cu parerea.Recunosc,nici eu nu sunt vreun mare admirator al lui Plesan,dar haideti totusi sa-l vedem la lucru si dup-aia vom vedea dak e bun sau nu.Kt despre Camus,baiatu asta prea mult a tras de timp,a tratat Steaua ca pe o solutie de rezerva in evolutia carierei sale...nu se face asa ceva,cand primesti o oferta din partea Stelei nici nu ar trebui sa stai pe ganduri(si nu ma refer aici la marile vedete ale fotbalului mondial).Parerea mea e ca trebuie sa-i dam o sansa lui Plesan si sa nu-l mai criticam atata inainte de a juca.Ce veti face(cei care il contestati atata) dak va avea evolutii bune si va face performante la Steaua?? steagcruce2 fular-campionii fularsteau2

r.ochirosii06.08.2007 15:45
ce sa caute plesan al Steaua? mie unu nu imi place jucatoru asta.

fratioare perfect de acord cu tine! Ce kkt sa caute Plesan la Steaua care a declarat in nenumarate randuri dinamovist pana la moarte si alte sloganuri de la uscatii aia... care a renuntat la iubirea lui Dinamo pentru BANI! Doar pentru BANI! La fel ca si multi altii... ok nu prea am nimic cu asta din moment ce transpira pentru echipa aia... dar totusi incet, incet Hagi transforma din Steaua Poli... perioada in care a fost la Poli el. Totusi se zice ca pentru plesan il vrea pe emeghara inapoi ... pai ce drq am facut pan' la uma !! ??

 

P.S: Zicetimi si mie dak ma duk maine la bilete mai gasesc la tribuna I ????????Pls astept raspuns!!

rosualbastru06.08.2007 15:48

off topic, dar interesant:

 

Protasov lider autoritar in Ucraina

 

Dupã ani întregi de dominație ªahtior Donețca sau Dinamo Kyev, campionatul de fotbal al Ucrainei pare sã fi gãsit în sfârșit o formație care sã punã la respect cele douã forțe.

Dnepr Dnepropetrovsk, formația antrenatã de fostul tehnician al Stelei, Oleg Protasov, s-a impus clar, scor 3-1, pe terenul campioanei Dinamo Kyev, și este liderã autoritarã cu patru victorii din patru meciuri.

Formația lui Tiberiu Ghioane a deschis scorul încã din minutul șapte prin Sergey Rebrov, însã oaspeții au evoluat fãrã complexe, au întors rezultatul în finalul primului act, grație dublei semnate Samodin, și a dat lovitura de grație în partea a doua prin Sparrow.

ªahtior Donețca s-a impus cu 1-0 pe terenul celor de la Zakarpattia, gol Brandao în minutul 81, însã echipa lui Mircea Lucescu rãmâne la douã puncte de Dnepr din cauza egalului înregistrat împotriva celor de la Dinamo Kyev.

Campioana Dinamo Kyev nu a câștigat nici un meci în primele patru etape, trei egaluri și o înfrângere, și a ajuns cu trei puncte tocmai pe locul 14 din 16 formații.

 

ps. stau si ma intreb ce rezultate ar fi avut in anul 2 la Steaua?

Forza Steaua/Vinci per Noi

White_R06.08.2007 16:02

Plesan e un jucator de moral . Daca va fi incurajat cred ca va juca bine . In plus e momentul cand ar trebui sa confirme

fcr196906.08.2007 16:03

e bunicel plesan,dar eu il preferam pe brazilianul ala de la Farul care ne-a driblat cum a vrut el...gerlem sau cum il chema...da nici unul nu e ca Elton :P

Steauaforever3306.08.2007 16:03
Lasa ca Camus o sa puna pana sa munceasca sa trecem de grupele CL . Plasan e un jcator foarte bun , dar sa recunoastem nu se compara cu Camus ( 3 mil de euro ) cu Plesan ( 800.000 de euro ) .

 

As fi vrut sa-l aud pe Camus spunand: "Da, vin la Steaua pentru ca e cea mai buna echipa din Estul Europei. Vin la Steaua pentru ca vreau sa o ajut sa se califice in LC (implicit, ma ajut si pe mine sa-mi gasesc o echipa de top din vestul Europei, dupa ce voi confirma la Steaua). Vin la Steaua pentru ca ma va antrena Hagi (un mare jucator, ramane sa confirme si ca antrenor) de la care poate am de invatat ceva.....". Dar, nu. El a preferat sa vada daca se califica.... pe undeva nu-mi place aceasta atitudine. O fi el belgian, francez sau mai stiu eu ce, o fi el din vestul europei, dar inca nu-si da seama ca si noi cei din Est suntem destul de inteligenti si nu ultima roata a europei....

Si sa nu uitam: fotbalul este o afacere din care trebuie, la un moment dat, sa faci profit, altfel suntem falimentari si o sa jucam prin Divizia inferioara. Deocamdata in tara nu putem avea jucatori cu salarii mai mari de 500.000. Nu vin bani din sponsorizari, din vanzari de bilete, din publicitate, din LC.... cel putin deocamdata. Cele 10-11 mil primite pentru accederea in LC si din participare, ajung pentru salariile jucatorilor, unele transferuri si chelutieli administrative cu stadionul stafful technic si altele (cheltuieli cu terenurile si cu baza sportiva) si probabil ceva profit pentru JB. Daca am fi avut un stadion mai modern si eventual acoperit (in felul asta ar fi putut veni mai multi suporteri inclusiv la meciuri cu miza mai mica), poate, dar acum trebuie sa ne focalizam pentru a incuraja echipa, asa cum arata pentru moment... cine stie poate mai avem si alte surprize pana la incheierea perioadei de transferari....

Steaua - Lubin 3-0!!!!

fular-campioniifularsteaua2 steagsimplu

-=Danny=-06.08.2007 16:09

Degeaba il laudati , ca tot nu se compara cu Camus . De ce credeti ca e asa ieftin , de bun ce e ?? Oricum sunt suta la suta sigur , ca nu o sa-si termine contractul de 5 ani la Steaua , pentru ca o sa ii creasca valoarea la Steaua , si cand o sa i se ofere din strainatate o suma bunicica , Steaua o sa ii dea drumul din pacate .......ca asa au fact cu Thereau , Ogararu , si puteau sa faca asta si cu Goian , dar Dumnezeu ne-a ajutat .

LeoKinG06.08.2007 16:11
off topic, dar interesant:

 

Protasov lider autoritar in Ucraina

 

Dupã ani întregi de dominație ªahtior Donețca sau Dinamo Kyev, campionatul de fotbal al Ucrainei pare sã fi gãsit în sfârșit o formație care sã punã la respect cele douã forțe.

Dnepr Dnepropetrovsk, formația antrenatã de fostul tehnician al Stelei, Oleg Protasov, s-a impus clar, scor 3-1, pe terenul campioanei Dinamo Kyev, și este liderã autoritarã cu patru victorii din patru meciuri.

Formația lui Tiberiu Ghioane a deschis scorul încã din minutul șapte prin Sergey Rebrov, însã oaspeții au evoluat fãrã complexe, au întors rezultatul în finalul primului act, grație dublei semnate Samodin, și a dat lovitura de grație în partea a doua prin Sparrow.

ªahtior Donețca s-a impus cu 1-0 pe terenul celor de la Zakarpattia, gol Brandao în minutul 81, însã echipa lui Mircea Lucescu rãmâne la douã puncte de Dnepr din cauza egalului înregistrat împotriva celor de la Dinamo Kyev.

Campioana Dinamo Kyev nu a câștigat nici un meci în primele patru etape, trei egaluri și o înfrângere, și a ajuns cu trei puncte tocmai pe locul 14 din 16 formații.

 

ps. stau si ma intreb ce rezultate ar fi avut in anul 2 la Steaua?

Forza Steaua/Vinci per Noi

Ce ne intereseaza pe noi ce face Protasov sau Oli sau orice alt antrenor sau echipa!Antrenorul nostru este Hagi si nu ar trebui sa ne uitam inapoi si sa il comparam cu Oli sau cu oricine,avem 2/2 meciuri castigate am batut cu Zaglebie...ce mai vreti?

Si apropo de plesan asta..e PRAF eu nu pot sa il sufar!!!

roman66606.08.2007 16:12
L-ai vazut tu cum joaca in tricoul Stelei de spui asta?Din cate imi aduc aminte are un inceput de sezon f bun , 3 goluri in 2 meciuri.

 

Imi pare rau de tine daca crezi ca parasuta asta merita sa ajunga la Steaua el fiind un ''caine inrait'' .

vanfootball06.08.2007 16:21
e bunicel plesan,dar eu il preferam pe brazilianul ala de la Farul care ne-a driblat cum a vrut el...gerlem sau cum il chema...da nici unul nu e ca Elton :P

 

 

Haideti mai oameni buni, cum face unul de la Farul, Buzau sau Dolhasca un meci bun impotriva noastra, cum il vreti la Steaua. Anul trecut sarise tot site-ul sa-i luam pe Vatca si Albut, acum il avem pe Vatca si il avem degeaba, iar Albut e rezerva unui pusti de 20 de ani. Acum l-am vazut pe brazilianul lu' peste si gata, e de Champions League. Macar un sezon sa-l urmarim, apoi putem sa ne facem o parere. Daca Real se lua numai dupa un meci, Gigel Coman era coleg cu Robinho.

Parerea mea...:)

 

 

@roman666

:))) Daca tu crezi ca Plesan e "caine inrait", esti foarte naiv.

Anais_stelistu06.08.2007 16:22

Plesan e un jucator foarte bun......a reusit sa impiedice pe CFR Cluj sa castige....si asta o sa faca si la Steaua o sa marcheze multe goluri si o sa ajunga un fel de Dica da nu atat de bun...!!!

-=Danny=-06.08.2007 16:23

@roman

 

Tin sa te contrazic , Plesan este un jucator bun , nu e nici o panarama , cum susti tu , dar in locul lui putea fii adus un jucator cu 3 clase peste el , Camus . Este adevarat ca Camus de mult mai scum , da decat da transferi jucatori numai ca sa zici ca ai acoperit postul ......Sper ca sa vina si Camus , si Radoi sa mai seada si el pe banca , ca parca i s-au inmuiat picioarele de cand si-a luat vedetismele astea in cap , si e prea defensiv !!!!

Steauaforever3306.08.2007 16:26
Plesan e un jucator foarte bun......a reusit sa impiedice pe CFR Cluj sa castige....si asta o sa faca si la Steaua o sa marcheze multe goluri si o sa ajunga un fel de Dica da nu atat de bun...!!!

 

daca Plesan va mai inscrie vreo 2 cand Steaua va juca la Cluj si nu numai :biggrin: , atunci cred ca va fi privit altfel....

danimarcu06.08.2007 16:28
Plesan e un jucator foarte bun......a reusit sa impiedice pe CFR Cluj sa castige....si asta o sa faca si la Steaua o sa marcheze multe goluri si o sa ajunga un fel de Dica da nu atat de bun...!!!

Ar fi ceva sa le mai dea Plesan 2 goluri celor de la CFR peste cateva etape...

-=Danny=-06.08.2007 16:32

In etapa a 4 cand va juca Steaua cu CFR Cluj , va inscrie Goian , Dica , si Plesan doa goluri .

fcr196906.08.2007 16:38
Haideti mai oameni buni, cum face unul de la Farul, Buzau sau Dolhasca un meci bun impotriva noastra, cum il vreti la Steaua. Anul trecut sarise tot site-ul sa-i luam pe Vatca si Albut, acum il avem pe Vatca si il avem degeaba, iar Albut e rezerva unui pusti de 20 de ani. Acum l-am vazut pe brazilianul lu' peste si gata, e de Champions League. Macar un sezon sa-l urmarim, apoi putem sa ne facem o parere. Daca Real se lua numai dupa un meci, Gigel Coman era coleg cu Robinho.

Parerea mea...:)

@roman666

:))) Daca tu crezi ca Plesan e "caine inrait", esti foarte naiv.

 

 

Eu nu am zis ca e de Champions League.Eu am spus ca imi place tehnica si viteza lui si cred ca este un jucator mai bun ca plesan...;) eu nu ma iau dupa un meci,ma iau dupa calitatile care le vad la un jucator..daca el confirma sau nu, depinde de mai multe lucruri(integrare in echipa,accidentari,etc)

nepotuuu06.08.2007 16:43

yo cred ca venirea lui plesan e de bun augur...se mareste lotul sa nu ii mai solicitam in meciuri mai usoare pe titulari...oricum plesan o sa fie titular si e un lucru bun ca nu o sa mai fie Lovin :D btw e un jucator bun chiar daca e mercenar sau cum se mai zice pe aici :D forza Steaua forzateaua

Cristocea_06.08.2007 16:44

Bine spus Gigi. Ce dracu ne plangem dupa straini cand exista deja jucatori valorosi in tara? Cred ca Plesan este cu siguranta un jucator peste Camus.

 

Wow Camus e francez. Si?

 

FORZA Steaua

«1345679»