Iata o dovada, daca mai era nevoie, ca Tolontan este stelist.

<a href="http://[site din caracatita Gazetei Sporturilor]/2007/08/06/toti-pentru-plesan/" target="_blank">http://[site din caracatita Gazetei Sporturilor]/2007/08/06/toti-pentru-plesan/</a>
Vad ca interziceti link-urile catre GSP si site-urile afiliate lor. Bine faceti! Totusi, eu nu ma las!
"Hagi are dreptate. De mult n-a avut fotbalul nostru un mijlocaș cu atîta forțã de penetrare precum Pleșan. Cînd pornește cu mingea din fața propriului careu, primii 30 de metri îi parcurge precum Gicã Popescu, iar ultimii 30 ca Dãnuț Lupu.
Are dreptate. Sistemul de pregãtire, echipele și nivelul competițional poartã o rãspundere pentru faptul cã un asemenea talent n-a izbutit sã se împlineascã. "De ce Pleșan a jucat cu Germania cum a fãcut-o și mai apoi n-a mai reușit?", se întreabã mereu Hagi, arãtînd cu degetul cãtre slãbiciunile eterne ale fotbalului nostru."
Eu nu prea sunt de acord cu Tolo de obicei. Nici articolul de fata nu face exceptie. De data asta cred ca are dreptate cel dintre noi doi care se pricepe mai bine la fotbal. Si totusi, daca in cunostiintele fotbalistice ale lui Tolo, am tot dreptul sa ma indoiesc, nu acelasi lucru il pot spune despre Hagi si Piturca.
Aceeasi atitudine ar trebui s-o aveti si voi. Lasati-l pe Plesan sa dovedeasca cine se pricepe mai bine la fotbal, Piturca, Hagi, TOLOmacul sau NOI.