FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Oficial: Pleșan, Noul Jucãtor Al Stelei

«156789»
stefanVl06.08.2007 19:26
Cine e Plesan cu adevarat:

- a retrogradat Craiova

- cat pe ce sa o comita si cu Poli

- cu Dinamo era cat pe ce sa rateze si Intertoto

 

Echipa Stelei a ajuns un ghiveci. Hagi cauta numere in loc de fotbalisti, Gigi cauta sa concureze cu Dinamo in loc sa contruiasca o echipa europeana.

De abia astept meciul cu CFR Cluj sa se trezeasca retardatii din club la realitate.

 

 

Steaua o sa bata pe CFR Cluj fara probleme pentru ca au probleme foarte mari la fazele fixe... si cum Steaua are toate golurile date din faze fixe + norocul lui norocosul de Dica deci.. batem sigur

Lucas06.08.2007 19:26
Iata o dovada, daca mai era nevoie, ca Tolontan este stelist. :))

 

<a href="http://[site din caracatita Gazetei Sporturilor]/2007/08/06/toti-pentru-plesan/" target="_blank">http://[site din caracatita Gazetei Sporturilor]/2007/08/06/toti-pentru-plesan/</a>

 

Vad ca interziceti link-urile catre GSP si site-urile afiliate lor. Bine faceti! Totusi, eu nu ma las!

 

"Hagi are dreptate. De mult n-a avut fotbalul nostru un mijlocaș cu atîta forțã de penetrare precum Pleșan. Cînd pornește cu mingea din fața propriului careu, primii 30 de metri îi parcurge precum Gicã Popescu, iar ultimii 30 ca Dãnuț Lupu.

 

Are dreptate. Sistemul de pregãtire, echipele și nivelul competițional poartã o rãspundere pentru faptul cã un asemenea talent n-a izbutit sã se împlineascã. "De ce Pleșan a jucat cu Germania cum a fãcut-o și mai apoi n-a mai reușit?", se întreabã mereu Hagi, arãtînd cu degetul cãtre slãbiciunile eterne ale fotbalului nostru."

 

Eu nu prea sunt de acord cu Tolo de obicei. Nici articolul de fata nu face exceptie. De data asta cred ca are dreptate cel dintre noi doi care se pricepe mai bine la fotbal. Si totusi, daca in cunostiintele fotbalistice ale lui Tolo, am tot dreptul sa ma indoiesc, nu acelasi lucru il pot spune despre Hagi si Piturca.

Aceeasi atitudine ar trebui s-o aveti si voi. Lasati-l pe Plesan sa dovedeasca cine se pricepe mai bine la fotbal, Piturca, Hagi, TOLOmacul sau NOI.

fedora06.08.2007 19:30

O sansa in plus pentru Plesan, o sansa in minus pentru Eric.

Eu il simpatizez pe al doilea.

Tom_Jerry06.08.2007 19:31
corect,vere!dupa trei ore n-am reusit sa iau bilete la t2!

mai,dulghere,ne lasi cu avortatii tai?si asta e international cu un gol?asta s-a nascut speranta si moare prost!e o adaptare dupa o zicala celebra,dac-o sti!

avem di tatii,veniti de poftiti!de unde dracu' ies toti aplaudacii astia?

de parca e primul care da cu mucii-n fasole de la prima declaratie!ma gindeam ca are si el un trening mai de doamne-ajuta,nu sa apara cu ala de la lotto!da' in fine,la puliiiiiii nu se dau si d'astea!nici macar bani!

bai danny,am crezut c-ai luat bac-ul si ai devenit mai inteligent cu citeva puncte,da' vad ca nu e cazul!lasa-ne,vere,cu timpeniile tale,esti mic si constipat!

e bine ca testezi piata si vezi diferenta de bani!n-ai obosit sa fii..............................cool?

 

Ai putea sa te adresezi mai frumos cand vorbesti cu alti useri, nu esti pe camp..

 

Plesan nu e un geniu, dar nu e nici o petarda..E clar peste Lovin si eu zic ca si peste Ovidiu Petre..Nu inteleg de ce se critica asa mult un jucator care n-a jucat nici un minut inca in tricoul Stelei..

 

Bine ca era Elton mare jucator dupa care plange jumatate din site, daca era asa de mare de ce a ajuns in Arabia ma intreb sau de ce era mai mult rezerva la Corinthians..

 

E clar ca vesnic trebuie sa existe si o sa existe nemultumiti..dar totusi..E probabil cea mai mare campanie de achizitii a Stelei din istorie, chiar daca n-au venit Kaka, Eto'o si Gerrard..

 

Camus e 3 milioane? Si ce, si Herea e la acelasi pret..Si nu cred ca e asa mare jucator..Sigur, are potential..dar..

Lucas06.08.2007 19:35

Am auzit ca dinam0 vrea sa-l ia inapoi pe Lucian Goian! Poate se baga repede Fecaliotul si li-l sufla si pe asta, ca asa a promis!

Radu mic06.08.2007 19:41

ce tupeu are ciobanu asta!!! baca fitile prin presa ca aduce si face si Jiji il aduce pe plesan! Jiji asta e maradona de care vorbeai???...se vede ce te pricepi la fotbal!

nu am nimic cu plesan, pentru Liga I e perfect dar m-am saturat de minciunile lui Jiji. nu-l mai suport!

 

TE VREAU [...] Jiji, comunistule!

 

 

Editat de moderatori!

stefanVl06.08.2007 19:42
Am auzit ca dinam0 vrea sa-l ia inapoi pe Lucian Goian! Poate se baga repede Fecaliotul si li-l sufla si pe asta, ca asa a promis!

:)) Ar fi chiar ceva... dar Lucian Goian nu are nici o etapa in care a stralucit .. asa cum e regula la Steaua sa se aduca jucatori.. L-au adus pe Plesan ca a jucat si a marcat contra lui CFR Cluj.. sa-l ia si pe Coroian ca a dat gol cu Rapid si pe Balace ca a inscris contra lui Dinamo.. jucatori de 1 meci cum am mai postat.. asta aducem.. gen Cristea, V.Badea... care se sting treptat..

vanfootball06.08.2007 19:45
O sansa in plus pentru Plesan, o sansa in minus pentru Eric.

Eu il simpatizez pe al doilea.

 

 

Eu vad o sansa in plus pentru Steaua. Pe ea o simpatizez in primul rand. :)

 

@stefanVI

Nu mi se pare ca Badea s-ar fi stins.

zoloz200506.08.2007 20:00

v`ati zapacit cu Camus asta...Nu este super jucator cum astepati cu totii...poate ajunge la Steaua si clacheaza...ii mai ia cineva apararea ?! (la 3 mil date pe el si 1 mil salariu..).Hagi l`a aduis pe Plesan la Timisoara si tind sa cred ca a ajuns si in Ghencea la insistentele lui..(am avea si noi un antrenor cu un cuvant de spus la echipa).Eu cred in Hagi si in capacitatea lui de a forma o echipa..(daca nu de prezent,macar de viitor - insista cu promovarea tinerelor talente)

Si inca ceva,indiferent de trecutul lui de Plesan , trebuie sa il primim cu simpatie in Templu!

 

Bine ai venit, Mihaita ,la cea mai titrata echipa de club din Romania !!

stefanVl06.08.2007 20:05
Eu vad o sansa in plus pentru Steaua. Pe ea o simpatizez in primul rand. :)

 

@stefanVI

Nu mi se pare ca Badea s-ar fi stins.

 

 

Ai sa vezi.. nici eu nu prea as vrea ca avem nevoie de un atacant de careu ca de aer.. Victoras :) valcean ca mine.. saracu de el.. nu stiu daca-s mai revine.. iar Neaga este un fel de mijlocas in spatele varfurilor pentru ca nu prea il prinde mingea prin fata portii.. inca odata sper sa ma insel in privinta lui Badea.. pentru ca si el are un noroc fantastic dar cine stie l-o fi parasit..

mikutu06.08.2007 20:09
Incepusera sa caute un mijlocas pe piata sud-americana. O fi Plesan asta...

Ma rog...

 

Daca vor mai aduce un mijlocas si un virf, poate sa vina si Plesan. In fond, vad ca misca ceva la inceputul asta de campionat. Dar daca, asa cum au spus si altii, vine asta ca sa nu mai scoata din buzunar monseur Jiji bani pentru vreun transfer de valoare, atunci nu prea e bine.

 

Sau poate ca ciobanelul a vrut sa le sufle un transfer alora de la Dinamo. Ceea ce iar nu e rau...

de rau......nu-i bun .....dar bine ca n-a ajuns la Dinamo.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!hotarati-va odata

il_scorpio06.08.2007 20:18

Ce bine imi pare ca l-a luat Steaua pe Plesan mi se pare exact mijlocasul de care aveam nevoie care sa joace alaturi de Mirel. Sunt foarte multumit ca l-am cumparat pe Plesan cu 1.4 milioane...si nu pe Herea cu 3 milioane sau ceva de genul. Apropos cu Bostina ce se mai aude?

vanfootball06.08.2007 20:21
Ai sa vezi.. nici eu nu prea as vrea ca avem nevoie de un atacant de careu ca de aer.. Victoras :) valcean ca mine.. saracu de el.. nu stiu daca-s mai revine.. iar Neaga este un fel de mijlocas in spatele varfurilor pentru ca nu prea il prinde mingea prin fata portii.. inca odata sper sa ma insel in privinta lui Badea.. pentru ca si el are un noroc fantastic dar cine stie l-o fi parasit..

 

 

Poate o fi Zaharia varful ala de careu...Dar pana acum nu a aratat mai nimic. Avem probleme in atac, se pare ca nu avem partener pentru Dica.

Ce bun era un Thereau acum...

SSK06.08.2007 20:26

Cert, Vali Badea e varful de care avem nevoie. De-ar reveni o data...

diego_cj06.08.2007 20:45
:)) .. jucatori de 1 meci cum am mai postat.. asta aducem.. gen Cristea, V.Badea... care se sting treptat..

 

Vali Badea???!!! jucator de 1 meci??!! du-te ma si te culca.. mai uita-te si tu la un meci din cand in cand.. nu tot stati pe net si povestiti din comentariile live de pe diferite site-uri.. si mor dupa fiecare meci cand va aud.. ca v-ati uitat pe net la comentariu live sau ati ascultat la radio ... deschide-ti dracului TV-ul sau mai bine mergeti la stadion care puteti... soareci de biblioteca...

90% dintre cei de aici sunteti PENIBILI.. mi-e scarba de comentariile voastre.. nici numai imi pierd timpul sa le mai citesc.. tot vb de Camus si nici unul nu l-a vazut jucand.. ca Lovin oricare e mai bun.. si eu daca ma antrenez, joc ca el.. pase cu latu, numai lungi de 5 metri si neaparat in spate la Goian sau Rada... aaaa si sa ma anuntati cand o sa preia si Lovin o minge cu fata la poarta adversa... bine pentru asta ar trebui ca unii dintre voi sa se mai uite si la meci

zloty06.08.2007 20:55

da ce tare a venit Mihaita , pentru a face ce ? na stralucit la nicio echipa la care a fost , a prins un meci bun si gata el e jucatorul de care avem nevoie , tehnic nu e , bun pasator nu e , de profil defensiv nu e deci va intreb eu ce anume va place la el ????? doar pentru faptul ca a facut un meci bun?? pana sa vina Hagi toata lumea se plangea ca o sal aduca si pa copilul lui plesan deci cu ce e el diferit fata de ov.Petre? copilu lu Oli ,dupa parerea mea Ov. Petre e cu 3 clase peste plesan

ulivius06.08.2007 21:15
da ce tare a venit Mihaita , pentru a face ce ? na stralucit la nicio echipa la care a fost , a prins un meci bun si gata el e jucatorul de care avem nevoie , tehnic nu e , bun pasator nu e , de profil defensiv nu e deci va intreb eu ce anume va place la el ????? doar pentru faptul ca a facut un meci bun?? pana sa vina Hagi toata lumea se plangea ca o sal aduca si pa copilul lui plesan deci cu ce e el diferit fata de ov.Petre? copilu lu Oli ,dupa parerea mea Ov. Petre e cu 3 clase peste plesan

 

Ov.Petre este la ora actuala sub Lovin. Amandoi parca au picioarele legate.

 

Plesan este un jucator complet: viteza, sut, dribling, ambitie, joc aerian. Aveam nevoie de el ca de aer.

 

Ce ne faceam cu Camus: dak nu punea osul decat in CL? Putem castiga fiecare meci doar cu modestie, luptand si suferind.

 

Bine ai venit Mihaita Plesan !!!

onyx06.08.2007 21:31
e bunicel plesan,dar eu il preferam pe brazilianul ala de la Farul care ne-a driblat cum a vrut el...gerlem sau cum il chema...da nici unul nu e ca Elton :P

 

Pe Elton l-a rupt un adversar, in primul meci de pregatire. Era doar o chestie de timp pina se intimpla acest lucru. Gindeste-te numai la ce au patit Radoi, Iacob si Ghionea, fotbalisti mult mai solizi decit Elton. Elton nu are cum sa joace decit in Brazilia, unde sunt spatii imense.

onyx06.08.2007 21:36
Degeaba il laudati , ca tot nu se compara cu Camus . De ce credeti ca e asa ieftin , de bun ce e ?? Oricum sunt suta la suta sigur , ca nu o sa-si termine contractul de 5 ani la Steaua , pentru ca o sa ii creasca valoarea la Steaua , si cand o sa i se ofere din strainatate o suma bunicica , Steaua o sa ii dea drumul din pacate .......ca asa au fact cu Thereau , Ogararu , si puteau sa faca asta si cu Goian , dar Dumnezeu ne-a ajutat .

 

E foarte normal sa le dai drumul sa plece. sunt doar citeva cluburi in Europa care pot refuza oferte bune. Daca un jucator sub contract vrea sa plece, e greu sa il tii. Asa au facut Thereau si Paraschiv. Ultimul caz este Malouda. Nu a mai vrut a ramina la Lyon, chiar daca francezii nu erau multumiti cu suma oferita de Chelsea.

CNCT06.08.2007 22:11
interesant....mare dreptate ai.Mai grav e ca imputitu asta ajuns sa ne invrajbeasca dar macar poate asa ne dam si noi seama care e stelist si care behaie.Bine punctat inca odata!!

 

 

Crafft pacat ca suntem prea putini care gandim asa.Dupa cum se observa cu ochiul liber majoritatea sunt "oi becaliene" gata sa il linga in g..z pe acest pacalici care cauta cu toate mijloacele sa ne distruga.

 

LIBERTATE PENTRU PELUZE SAU [...] PENTRU CIOBAN!!!!!!!

 

 

Editat de moderatori!

CNCT06.08.2007 22:15
Vali Badea???!!! jucator de 1 meci??!! du-te ma si te culca.. mai uita-te si tu la un meci din cand in cand.. nu tot stati pe net si povestiti din comentariile live de pe diferite site-uri.. si mor dupa fiecare meci cand va aud.. ca v-ati uitat pe net la comentariu live sau ati ascultat la radio ... deschide-ti dracului TV-ul sau mai bine mergeti la stadion care puteti... soareci de biblioteca...

90% dintre cei de aici sunteti PENIBILI.. mi-e scarba de comentariile voastre.. nici numai imi pierd timpul sa le mai citesc.. tot vb de Camus si nici unul nu l-a vazut jucand.. ca Lovin oricare e mai bun.. si eu daca ma antrenez, joc ca el.. pase cu latu, numai lungi de 5 metri si neaparat in spate la Goian sau Rada... aaaa si sa ma anuntati cand o sa preia si Lovin o minge cu fata la poarta adversa... bine pentru asta ar trebui ca unii dintre voi sa se mai uite si la meci

 

Altu' a carui parere coincide perfect cu a mea :))

alexblaja06.08.2007 22:36
mai uita-te si tu la un meci din cand in cand.. nu tot stati pe net si povestiti din comentariile live de pe diferite site-uri.. si mor dupa fiecare meci cand va aud.. ca v-ati uitat pe net la comentariu live sau ati ascultat la radio ... deschide-ti dracului TV-ul sau mai bine mergeti la stadion care puteti... soareci de biblioteca...

90% dintre cei de aici sunteti PENIBILI.. mi-e scarba de comentariile voastre.. nici numai imi pierd timpul sa le mai citesc.. si eu daca ma antrenez, joc ca el.. pase cu latu, numai lungi de 5 metri si neaparat in spate la Goian sau Rada... aaaa si sa ma anuntati cand o sa preia si Lovin o minge cu fata la poarta adversa... bine pentru asta ar trebui ca unii dintre voi sa se mai uite si la meci

 

Sunt de acord cu unele chestii pe care le spui tu(partile cu care sunt de acord le-am sters)...unii asculta la radio sau citesc comentariul live intrucat NU SUNT IN TARA SI NU AU CUM SA VADA MECIUL (inclusiv eu pana pe 26 august, caci sunt peste hotare si nu am unde sa vad meciul, intrucat sopcastul acela functioneaza din 3 in 14)

 

PS: aveam nevoie de portar...s-a uitat careva la meciul de cupa germaniei burghausen-bayern munchen? Portarul alora de la burghausen (Liga Regionala) are 18 ani si apara super meserias....ar fi bun de un sezon la Steaua II si pe urma la echipa mare!

alexblaja06.08.2007 22:40
Crafft pacat ca suntem prea putini care gandim asa.Dupa cum se observa cu ochiul liber majoritatea sunt "oi becaliene" gata sa il linga in g..z pe acest pacalici care cauta cu toate mijloacele sa ne distruga.

 

Adica cine nu e cu noi e impotriva noastra, sau cum?

cozmin06.08.2007 22:42

mai lipseste sapunaru si cu alexa..si se completeaza lista acelora care ne incitA meci de meci..

alexblaja06.08.2007 23:06
mai lipseste sapunaru si cu alexa..si se completeaza lista acelora care ne incitA meci de meci..

 

da, cei doi LIPSESTE, intr-adevar!

«156789»