PROBLEMA NR 1 : ATACANT DE CAREU!!!
de asta avem neaparat nevoie
de un atacant de careu
Neaga si Dica sunt atacanti 2
le place sa vina din spate
nici unul din ei nu sta in fata portii
de foarte multe ori au exista faze in care un jucator reusea sa duca mingea in pozitie de centrare/pasa si nu avea pe nimeni in careu la care sa dea
ne trebuie neaparat un atacant 1, un golgeter, un varf de careu
daca Badea si Iacob nu isi vor reveni repede
iar Zaharia nu se va adapta la fel de repede
atunci vom avea pb mari
pana in minutul 75 Steaua a jucat destul de bine
chiar f bine avand in vedere toate articolele scrise despre amicalele pierdute sau terminate la egalitate din perioada de pregatire
Neaga fuge mult si se zbate
Goian a fost absolut imperial
Iar Lovin si Radoi au anihilat pur si simplu mijlocul echipei poloneze, mijloc ridicat in slavi de presa din tara
au existat insa si jucatori care nu m-au multumit
Nicolita da dovada ca e un zicu, un jucator instinctual,care se foloseste de capacitatile sale fizice dar care cu gandirea sta foarte prost
nu prea gandeste fazele
si se grabeste
si de multe ori tehnica il tradeaza si il face sa gresasca
Golanski nu s-a prea miscat
si a avut in atac cateva executii ratate
in aparare a mers destul de bine dar in atac a gresit multe pase
nu vreau sa cred ca asta e valoarea lui
mai ales ca am vazut multe meciuri in care arata o tehnica deosebita
a si marcat un gol din lovitura libera pentru nationala poloniei
iar eu nu cred ca un jucator care joaca cum a jucat el azi e de nationala
probabil ca nu e pus la punct cu pregatirea si nici nu s-a acomodat
eu sper sa se obijnuiasca cat mai repede cu echipa pentru ca in aparare a jucat destul de bine(la jocul aerian se pricepe f f bine.andre nunes e cu vreo 6 cm mai inalt ca el si nu prea a castigat dueluri aeriene cu fundasul nostru)
Croitoru m-a dezamagit total
a jucat f slab
f f f f slab
a avut niste faze absolut penibile
acel sut din voleu cu stangul fiind una din ele.a sutat desi putea sa paseze mingea unui coechipier aflat la marginea terenului
daca o sa joace tot asa o sa plece f repede de la Steaua
in mom de fata Ochirosii e peste el ca mijlocas stanga
si am ajuns la jucatorul care m-a dezamagit cel mai mult: Dica
nu imi vine sa cred cat de slab joaca
joaca cu greata
fara chef
toate pasele l-au prins pe calcaie
de fapt asa l-au prins toate fazele
a lipsit din atac
a incetinit f f f f mult jocul
mult mai mult decat de obicei
nu stiu ce sa zic
parca o face intentionat
iar lucrul asta ma ingrijoreaza
si cu Ceaklau' a jucat prost
dar acolo a marcat de 2 ori
trebuie sa inteleaga ca nu e batut in cuie si ca trebuie sa munceasca mai mult
sper sa isi revina la forma de anul trecut
daca as fi in locul lui Hagi iar Dica ar mai prinde 2 meciuri ca acesta, l-as trece pe banca de rezerve
m-a dezamagit jocul echipei dupa minutul 75
nu e normal sa dai inapoi
s-au relaxat f mult
iar lucrul asta era sa ne coste
sper ca o sa fie bine
si ca baietii vor reveni cu picioarele pe pamant
avem nevoie de ei concentrati la max
sunt cei mai buni din tara
dar e nevoie si de concentrare pentru a face performanta adevarata
Forza Steaua!