FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Zaglebie - Steaua 0 - 1

«14567»
katoo01.08.2007 08:36

1) De ce se dezbate aprins pe marginea dilemei: "e mai bun Oli sau Hagi?"...trebuie sa facem mereu comparatie cu ce a fost sau cu ce va fi?..Daca am afla acum ca vine la Steaua Fabio Capello sau Sir Alex Ferguson sau Frank Rijkaard sau chiar Walter Zenga "cel mult iubit", atunci am da cu piciorul la antrenorul actual si am incepe sa facem din nou speculatii?...Cum a fost, cum va fi..?!..Cand tot ce conteaza e "cum este!"..Si problema aici este ca "nu este"..Nu se vede un joc omogen..Care omogenitate?!..cand ar trebui sa joace masiv la mijlocul terenului..minimalizand numarul paselor inapoi si maximizand numarul incursiunilor in careul advers?..Indiferent de unde vine "fantoma migilor bubuite", aceasta trebuie sa dispara!..Steaua nu este echipa de Liga a II-a si nu trebuie sa joace ca o "morishca": sa dea gol numai cand bate vantul (sau cand un varf primeste o pasa directa prea buna pentru a o rata)..Unde e constructia?!...Aratam ca un urias cu picioare de lut, care sa inmoaie la cel mai mic pressing al adversarilor..sau..mai bine zis..un urias fara cutia toracica in care sa ne bata inima, in care sa ne bata "fotbalul"..Ceea ce astept de la echipa este daruirea, este forta de care trebuie sa dea dovada pe teren! Nimeni nu le cere sa fie lei si pe teren si in afara lui..in afara este strict problema lor si a orarului stabilit la antrenamente:P.."Nu exista idoli/ Lasati fotbalul sa vorbeasca", ca sa parafrazez versuri ale Parazitilor...

 

2) DA!Avem nevoie de un jucator nascut si educat in postura de atacant! Personal, cred ca actuala problema a cuplului de forte Dica-Neaga este lipsa parghiei, a punctului de echilibru intre cei doi, care ar fi putut fi : Badea (momentan indisponibil) sau Thereau (vandut lui Anderlecht Bruxelles pentru a-si recupera Becali pierderile suferite cu Andrey si Elton, investitii care nici nu au apucat sa se amortizeze, ca le-a si eliminat de pe statul de plata:|)..Intrebarea este: ce facem? Cumparam un alt atacant doar pentru ca Badea nu este disponibil, Neaga nu-si gaseste locul, Dica este nitel distras, Iacob este temporar indisponibil si el, Gurita a dorit , "de buna voie si nesilit de nimeni", sa plece la Gloria Buzau si Zaharia nu a jucat decat un meci in campionat cu echipa, fara a face dovada ca s-a adaptat jocului stelist, asadar fara a fi o optiune cu adevarat viabila? Parerea mea este ca ar trebui sa isi gestioneze mai bine resursele! Aveti ce va trebuie, dar antrenati-i pe posturile lor!! Bine, inteleg si faptul ca ati vrut sa faceti achizitii de nu stiu cate milioane..dar ce v-a retinut domnilor?!..De ce va laudati ca jucatorul X deja a semnat cu noi, cand el nici macar nu a auzit vreo oferta din partea clubului Steaua?..LIPSA DE PROFESIONALISM!! si pete negre pe foaia Stelei:P..urat!...

 

3) De ce se ia lumea de prestanta fotbalistica a lui Croitoru? Daca vi se pare faptul ca a venit de undeva de jos un neajuns, consider ca este de datoria mea sa imi expun punctul de parere: cu cat mai jos este originea si cu cat mai sus este stadiul actual al jucatorului, cu atat acesta este mai bun pe postul sau!Asadar, avand in vedere de unde a trebuit sa strabata Croitoru, cate obstacole a infruntat probabil si cata munca a depus, nu mi se pare corect sa ii stirbiti din merite! Este meritul sau ca a ajuns din C in A si ca a jucat aseara chiar si in Cl!! Apreciati va rog parcursul jucatorului si nu mai discriminati dupa origini! Daca ar fi fost un jucator crescut de Steaua, precum Paraschiv, l-ati mai fi criticat? (by the way: nu inteleg nici acum plecarea lui la Rimini:|)...

 

4) Continui sa NU ma incred in reusita lui Cernea de aseara...Poate este un portar bun, dar cred ca deseori intevine ceva in prestanta sa: fie ele emotii inaintea meciurilor importante, sau fie ea iluzia ca daca a facut un meci bun, al doilea vine de la sine..Consider ca ar fi bine sa continue la Steaua, dar ca are nevoie poate de un antrenament mai intens decat ceilalti portari, poate un alt fel de antrenament, pentru a nu mai gafa atunci cand avem cel mai putin nevoie de un portar care face greseli copilaresti!..Cred ca greselile lui vin din anumite probleme de ordin psihologic, care il retin in a da 110% din ceea ce poate pe teren...Cat despre Vatca...nu a excelat si nu cred ca va excela nici in viitor la Steaua! Cred insa ca era vital la Otelul Galati si ca acolo avea toate sansele sa se remarce, sa se cizeleze si sa se perfectioneze in vederea unui posibil transfer la Steaua..dar momentan, nu pot spune ca este o achizitie de valoare a clubului din Ghencea...Referitor la Zapata...mi-e teama sa nu pateasca precum Elton: pana sa primeasca si el cartea verde ca sa poata juca, ii va tuna ceva lui Becali si il va vinde pe jucator, exact cand acesta incepea sa isi indeplineasca functia in echipa si cand publicul incepea sa ii aclame reusitele!...O alta opinie personala:dupa ce intuisem plecarea lui Badea si a lui Croitoru la Steaua, speram ca urmatoarea achizitie a echipei sa fie Haisan, un portar superior lui Vatca din punctul meu de vedere; drept dovada, amintiti-va parcursul Vasluiului din retur, cand, in ciuda prestantei slabe a echipei, aceasta a fost salvata de interventiile portarului..Sper ca in viitor sa se rezolve problema portarilor la Steaua!:D

 

5) Cred ca avem nevoie sa investim mai mult in tinerele talente...sa inceapa si Steaua sa isi "cresca" jucatori, cum fac marile echipe!..Nu cred ca am auzit din partea Stelei de vreo campanie de cooptare a juniorilor prin tara! Exista jucatori buni, tineri, talentati, dar fara posibilitatile materiale de a isi fructifica aptitudinile..De ce, atunci, sa nu porneasca staff-ul un turneu national de selectie pentru echipa de juniori, investind in cresterea lor pentru posturile de care are nevoie echipa Stelei, in loc sa chletuiasca milioane pe transferuri nu foarte reusite uneori?...

 

6) Ma feresc a face pronosticuri in legatura cu returul de acasa cu Zaglebie, dar sper, cred si astept o victorie in fata polonezilor, o victorie care sa spulbere indoielile cu privire la prezenta Stelei in Cl!!

 

Mereu superiori!! Forza Steaua!!

axl2301.08.2007 08:41

@katoo

Nu ti-am citit postul, e prea lung.

bubylycy01.08.2007 09:00

o victorie si cam atat altceva nu pot sa zic.. nimik.. nici nu ma dezamagit jocul Stelei dar nici nu ma impresionat mAI trebuie ceva parca.. cave nu se leaga cum trebuie.. dar in fine.. e o victorie..

steagsahmic steagsahmic

vasilestelistul01.08.2007 09:07

suntem favoriti certi acuma,mi-a placut jocul in prima repriza dar in a doua am cam lasato moale si neam aparat se vede ca nuu il avem pe Badea in atac

 

FORZA Steaua steagsimplu steagsimplu steagsimplu steagsimplu steagsimplu steagsimplu

cosminho01.08.2007 09:18

steagsimplu

asa da... se poate... totusi, pe atac nu prea s-a vazut nimic... mai ales ca un fundas a dat golul victoriei... in fine, nu-i nimic... pe viitor o sa revina Vali Badea... si cu el... ajutat de rica & Dica sigur vom marca peste 2-3 goluri pe meci

FORZA MAGICA Steaua, ETERNA IUBIRE ROS-ALBASTRA! fularsteaua2

Joga Bonito01.08.2007 09:32
Sunt extrem de neplacut surprins de atitudinea predominanta pe care o gasesc pe site. Orice cunoscator de fotbal poate aprecia intr-un mod adecvat jocul din aceasta seara, iar din aprecierea acestuia ar trebui sa lipseasca cu desavarsire expresiile :"joc mizerabil", ""Hagi nu este un atrenor prea ofensiv" sau "am jucat de kkt"(!!!).

Am sa va spun parerea mea. Steaua a jucat ca o echipa mare. N-am vazut pe nimeni sa remarce faptul ca, in afara ultimile 10 minute, Steaua ne-a ferit de orice emotie. Probabil ca va asteptati ca dupa jocul combinativ prestat in meciul cu Ceahlaul, Steaua sa dea un adevarat recital ofensiv astazi. Fundamental gresit! Steaua a avut astazi un adversar contondent, care putea produce surprize. Asezarea exacta a Stelei pe teren este tocmai cea care ne-a scutit de aceste surprize. Iar cei doi mijlocasi la inchidere ai Stelei au avut darul de a contrabalansa singurul capitol la care Zaglebie ne-ar fi putut fi superioara: forta fizica.

N-am vazut pe nimeni sa remarce faptul ca Iwansky si Golinsky, considerati cei mai periculosi jucatori ai portughezilor , practic nu au existat. O fi avut poate de-aface cu asta si Lovin sau Nicolita pe dreapta.

N-am citit nicaieri pe site-ul asta ca Steaua si-a manevrat practic cum a vrut adversarul in 90% din timp. Pasele alea lungi pe care le-ati vazut voi, produceau deseori schimbari de directie care aveau darul sa destabilizeze greoaia aparare a gazdelor.

Concluzii: Steaua a jucat pefect din punct de vedere tactic, a intepat cand trebuia si nu si-a lasat adversarul sa respire. Sunt sigur ca Chelsea sau Liverpool n-ar fi castigat cu mai mult de 1-0.Neaga a jucat bine, hartuind in permanenta apararea gazdelor, iar Lovin a fost foarte util la mijlocul terenului.

Steaua a aratat ca o echipa mare, iar evolutia din seara asta mi-a risipit indoielile de dupa primul meci cu Ceahlaul in legatura cu asezarea defensiva. Rada cu Goian au conlucrat perfect, iar la treaba asta trebuie sa fi avut si Hagi meritul lui.

In plus, Steaua n-a fortat niciun moment. A jucat extrem de economicos si eficient.

 

@Daffy. Desi imi esti foarte simpatic, da-mi voie sa-ti spun ca pozitia ta din aceasta seara este mizerabila. Continua la fel si vei crea suspiciuni legitime in legatura cu reaua ta credinta. Ai comportamentul unui om care asteapta pasul gresit al Stelei pentru a zbiera ca are dreptate. Nu spun ca asa gandesti, ci doar ca asa dai impresia.

Nu te-am vazut niciodata sezonul trecut sa critici atat de dur jocul Stelei!

 

Singurul comentariu lucid si pertinent de pe seara trecuta.

Oamenii inca nu inteleg ca nu e de joaca cu milioanele din CL, implicit trebuie aplicat un joc precaut si astfel siguranta primeaza. Tururile astea preliminare sunt periculoase si nu trebuie sa ne jucam.

 

Si mai adaug:

Odessa - Lens 0-0 (retur Lens castiga cu 3-1)

Dacia Chisinau - Hamburg 1-1 (retur castiga Hamburg cu 4-0)

mai nou, Tampere UTD - Levski 1-0

 

Si un 0-0 era un rezultat normal pe un teren ostil, la inceput de sezon.

In retur vom castiga clar cu 2-0.

 

Forza Steaua! Si rabdare!

daffyduck01.08.2007 09:32
Eu vad o singura posibilitate in care Neaga si Dica ar putea juca EFICIENT impreuna:

 

Un 4-4-2, in care cei 4 mijlocasi sunt dispusi in cruce. Concret un mijlocas stanga, un mijlocas dreapta, un mijlocas defensiv (in fata fundasilor) si unul ofensiv (in spatele varfurilor). Astfel mijlocasul def. ar fi Radoi (Ov Petre), mijlocasul ofen. Dica iar Neaga ar fi unul dintre cei doi atacanti.

 

Plusuri:

 

1. Ar fi clar o echipa mai ofensiva.

 

Eu unu as prefera 4-2-3-1.

GK

----DC----DC----

WL---DM-DM---WR

ML----AMC----MR

ST

 

Mai bine un atacant bun decat 2 degeaba.

ronalseby01.08.2007 09:33

Un meci bun facut de Steaua, si cea mai importanta e victoria. Se putea si mai mult , dar deocamdata asta am putut. Vreau sa-l felicit pe Dorin Goian , dar si pe ceilalti coechiperi ai lui. Forza Steaua !!!! Forza ROSI-ALBASTRI !!!! fular-campioniifularsteaua2

malasorte1301.08.2007 09:47
Eu unu as prefera 4-2-3-1.

GK

----DC----DC----

WL---DM-DM---WR

ML----AMC----MR

ST

 

Mai bine un atacant bun decat 2 degeaba.

 

Ideea era sa-i folosim pe Dica si Neaga in acelasi timp in primul 11, nu care este sistemul meu preferat de joc. In 4-2-3-1 propus de tine nu-i vad pe Dica si Neaga (eficienti) in acelasi timp pe teren.

 

Asa daca e sa discutam mie imi place cel mai mult sistemul cu 4 fundasi, 3 mijlocasi centrali (1 def, 1 coord., 1 ofen.) 2 extreme tehnice si fff rapide (gen Arjen Robben) si un atacant de careu (Drogba de preferinta) insa nu avem jucatori pentru un asa sistem !!!

Miaus01.08.2007 09:58
Eu unu as prefera 4-2-3-1.

GK

----DC----DC----

WL---DM-DM---WR

ML----AMC----MR

ST

 

Mai bine un atacant bun decat 2 degeaba.

 

Nu avem jucatori de asa ceva.

 

Tot 4-4-2 ar fi mai eficient.

rocker17r_malv01.08.2007 10:34

La cum am jucat aseara numa Champions League o sa vedem!din parti!Cu astia ne chinuim si ii batem da sa vezi in turul III ...! daca nu se schimba ceva in faza de constructie mi-e frica pentru Steaua. Fara Camus si Dady ne zbatem ca pestele pe uscat.

1.1 Mesajele scrise pe forum trebuie sa aiba litera (fontul) normala a forumului, de culoare neagra, fara bold sau alte formatari de text sau culori. Insa, puteti accentua unele cuvinte ale mesajului vostru prin formatari precum bold, culori, font mai mare etc.

danimarcu01.08.2007 10:37
Si acum comentand serios ...

 

1. Imi place ca Rada s-a integrat "Rapid" :D. Raman la parerea mea ca este un fundas care face cat Pulido + Baciu la un loc. Desigur ca sunt si fundasi centrali mai buni, dar costa bani, cer salarii mari si au nevoie de timp sa se adapteze la Romania si la jocul Stelei. Rada stie foarte bine toti adversarii din campionatul romanesc, stie nivelul, stie stilul de joc al echipelor, stie ce invart arbitrii ... e un mare castig in aparare.

2. Daca Zapata se dovedeste un portar bun, avem o aparare BETON, ca sa nu zic de vis. Fundasi centrali cu experienta, si de joc aerian, si mobili (Rada, Ghionea sau Radoi). Avem concurenta la fundasii laterali (capitol la care am suferit cumplit anul trecut)

3. Mijlocul este un compartiment ingrijorator, atat in centru cat si pe benzi. Daca nu facem CEL PUTIN doua transferuri cat de cat valoroase, jocul nostru va suferi cumplit, pentru ca nu va avea cine sa construiasca. Bicfalvi, Ochirosii nu stiu daca vor face fata la jocuri cu miza mare si nu stiu daca vor avea Constanta in joc. Ov Petre a stat mult pe bara. Lovin este pur si simplu lipsit de valoare, se vede foarte rar in joc. Croitoru, raman la parerea ca nu are valoare (s-a vazut la Lubin cum a preluat si a luat-o la figa pana a iesit cu mingea in aut). Este un jucator MEDIU, bun pentru Liga 1 (meciuri normale) si meciurile preliminare de CL si atat ...

4. Steaua a stat bine in teren aseara, a facut un joc sigur, chiar daca urat sau pragmatic, a aratat siguranta.

5. Rica Neaga are doua sanse: sa-si revina sau nu. Ce ne facem daca se intampla nu? Iacob si-a trecut varful de forma, Zaharia nu il vad ca pe o solutie, Badea e accidentat ...

6. Golanski s-a miscat bine, parerea mea. E mai bine un fundas sa faca bine faza defensiva macar, decat unul care sa faca prost si faza ofensiva si pe aia defensiva, cum erau Banel Nicolita si Saba

7. Polonezii au fost foarte slabi, 70 de minute nu au legat nimic in joc. S-au avantat tinereste un pic dupa golul primit, dar sunt foarte slabi valoric. Cu toate astea trebuie sa fim foarte atenti si concentrati in retur, pentru ca, Doamne fereste, daca dau vreun gol din greseala, nu mai stim cum sa abordam jocul ... nu trebuie sa jucam returul din Ghencea normal, asteptand sa treaca timpul, ci sa atacam din primul minut ca si cum avem de recuperat un 3-0. Meci de meci trebuie sa avem mentalitatea asta, ca sa mearga lucrurile din ce in ce mai bine

8. Sper sa nu ma vad totusi prea multe transferuri de jucatori batranei care au jucat majoritatea lor prin Liga a 2-a si pe la nivel scazut de performanta in Liga 1 (Cristocea, Croitoru, Zaharia, Gurita). Avem nevoie fie de jucatori tineri de la nationalele de tineret ale Romaniei (de perspectiva), fie jucatori de 24-28 de ani cu experienta, care au confirmat la echipe de club BUNE (ca sa nu zic puternice) si de preferat sa aiba si ceva experienta prin cupele europene.

 

Bafta.

Daffy ,ma bucur ca ai iesit din transa!

Oare nu puteai evita vesnicele comparatii cu "era Oli"?Ca nu vad la ce ne-ar ajuta...

Si eu cred ca Croitoru nu e un jucator care va rupe gura targului...Despre Lovin am spus ca mai merita o sansa,dar cred ca el joaca bine doar cand este criticat de suporteri,sau cand e pus pe lista de transferuri.Cum intra un pic in gratiile suporterilor,cum nu mai joaca nimic...

Meciul a fost jucat asa cum era cel mai bine,in conditiile de inceput de drum.Inchipuie-ti ce sarea presa pe Hagi la un eventual esec...

Anna love steaua01.08.2007 10:53

Nu-l mai criticati pe Neaga o rata el dar si alearga si rezolva destul de multe in teren plus ca el coboara si in aparare ca si in meciul acesta lasati-l si pe el un timp sa se mai acomodeze a jucat in afara tarii si poate ca acolo se joaca altfel mie imi place foarte mult de el si crd ca o sa faca trebuie buna dak e lasat in pace, Goian a fost omul meciul si in aparare nota 10 a salvat-o pe Steaua de multe ori cand adversarii au scapat pe contraatac, toti au jucat bn chiar dak Lovin s-a vazut o singura data era mai bn dak il baga si pe bicfalvi si poate dak era si Badea dadeam mai multe goluri da oricum aks o sa joace mai bn sunt sigura ca o sa fim si noi alturi de ea bv Steaua bv Hagi ( nimeni de la echipele adverse nu ne dadeau mai nici o sansa mai ales lui Hagi le-a arata el ca isi merita titulatura de rege ) Forza Steaua steagsimplu

cosmin_20222201.08.2007 10:59

Ati vazut ultrasii lui Zaglebie? Au aplaudat echipa noastra si ne-au tratat cu respect.Ar fi frumos sa facem acelasi lucru si noi in Ghencea.

axl2301.08.2007 11:19
Nu-l mai criticati pe Neaga o rata el dar si alearga si rezolva destul de multe in teren plus ca el coboara si in aparare ca si in meciul acesta lasati-l si pe el un timp sa se mai acomodeze a jucat in afara tarii si poate ca acolo se joaca altfel mie imi place foarte mult de el si crd ca o sa faca trebuie buna dak e lasat in pace, Goian a fost omul meciul si in aparare nota 10 a salvat-o pe Steaua de multe ori cand adversarii au scapat pe contraatac, toti au jucat bn chiar dak Lovin s-a vazut o singura data era mai bn dak il baga si pe bicfalvi si poate dak era si Badea dadeam mai multe goluri da oricum aks o sa joace mai bn sunt sigura ca o sa fim si noi alturi de ea bv Steaua bv Hagi ( nimeni de la echipele adverse nu ne dadeau mai nici o sansa mai ales lui Hagi le-a arata el ca isi merita titulatura de rege ) Forza Steaua

Frumoasa fraza, poti s-o spui dintr-o singura suflare?

armin01.08.2007 11:38

Am citit pe site la UEFA ca vineri la ora 13 va fi tragerea la sorti pentru. turul 3 CL si turul 2 UEFA.

 

Nelamurirea mea este urmatoarea: Castigatoarea dintre Steaua si Zaglebie, in ce urna va fi pusa? pentru ca Steaua e cap de serie dar polonezii banuiesc ca nu.

 

Isi mai aduce cineva minte, anul trecut cum s-a procedat? Si atunci Steaua a fost cap de serie.

alexblaja01.08.2007 11:55

Olaroiu a plecat pentru bani. Nu l-a dat nimeni afara, asadar nu avem de ce sa-l regretam.

 

Steaua a batut aseara. Deocamdata atat ma intereseaza.

Florin200401.08.2007 11:56

De ce Steaua a jucat inteligent ?!

 

Vad destule opinii de genul "Steaua a jucat defensiv", "Nu am aratat nimic", "Trebuia sa le dam vreo 4 boabe" etc.

 

Dragi forumisti,

 

1. Haideti sa nu uitam ca echipa este intr-un proces de tranzitie la care trebuie sa se adapteze atat jucatorii noi veniti cat si cei vechi la cerintele unui antrenor nou. Lucrul asta ia timp...o echipa nu se incheaga peste noapte.

 

2. Meciul asta a fost unul capital. Face parte dintr-o dubla determinanta pentru tot ceea ce inseamna sezon European al Stelei in acest an. Faptul ca am abordat acest meci din deplasare (impotriva unui adversar incomod) pragmatic, incercand in primul rand sa nu primim gol dar in acelasi timp sa ne si dominam adversarul (lucru reusit pentru 70 de min) a fost solutia ideala. De spectacol vom avea timp in meciuri mai putin decisive (echipa a aratat-o ca e in stare in prima etapa).

 

3. Rezultatul a fost ceea ce trebuia sa ne intereseze aseara si el este unul pe placul nostru. Haideti sa nu cautam nod in papura ca atunci nu vom mai fi niciodata multumiti. Uneori se impune sa jucam ofensiv si mai riscant (cum e in campionat, meciuri in care deja avem un avantaj considerabil dupa prima mansa etc) dar aseara ne-am fi jucat cu focul daca intram intr-un meci pe contre cu polonezii.

 

 

In concluzie pentru meciul de aseara si nivelul actual de omogenitate al echipei rezultatul,tactica si jocul au fost bune. Va trebui insa sa imbunatatim jocul pe masura ce vom inainta in competitie si sunt convins ca echipa va stii sa ridice stafeta atunci cand va fi nevoie.

Joga Bonito01.08.2007 12:01
Am citit pe site la UEFA ca vineri la ora 13 va fi tragerea la sorti pentru. turul 3 CL si turul 2 UEFA.

 

Nelamurirea mea este urmatoarea: Castigatoarea dintre Steaua si Zaglebie, in ce urna va fi pusa? pentru ca Steaua e cap de serie dar polonezii banuiesc ca nu.

 

Isi mai aduce cineva minte, anul trecut cum s-a procedat? Si atunci Steaua a fost cap de serie.

@armin, pentru orice nelamurire:

http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/UEFA/seedcl2007.html

andreich01.08.2007 12:03

Ce am vazut eu aseara pe teren este cam marca Oli dar poate gresesc. Ne trebuie urgent un om la mijloc care sa stie ce sa faca cu mingea si un atacant. Nu cred ca Neaga si Dica au capacitatea sa finalizeze dupa ce tot ei creeaza faza. Ne trebuie un om de careu cu simtul portii. In rest cred ca suntem pe drumul cel bun.

armin01.08.2007 12:05
armin01.08.2007 12:12
http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/UEFA/seedcl2007.html

:)

mersi de inf.

 

Culmea, am patit ce-ai patit si tu:

Am scris UEFA cu litere mici, si mi s-a afisat cu majuscule, iar adresa scrisa cu majuscule nu functioneaza :(

 

Polonezii daca Doamne fereste se califica, vor fi cap de serie in locul nostru.

Dar asta e doar teoria :)

potra01.08.2007 12:19

mie mi se pare o victorie cam chinuita, stearsa....jocul a fost cat de cat bun insa nik concret, iar pe final ce sa mai...mai aveam putin si ne asezam in fund si ii lasam sa ne atace, aveam un morcov enorm undeva infipt si ma rugam sa treaca mai repede timpul. de ce nu vrem sa ne rupem de obiceiul de a o lasa moale pe final, de ce sa nu fim calare pe ei pana in la fluierul final???

andyro01.08.2007 12:46
Da,respect ULT*RAS pentru ca au facut deplasarea..Dar au fost si cei de la ERA !!!! Le-am vazut si bannerul lor !!! steagsimplu

 

Daca citesti articolul (din nou) jenant din Prosport - "Aplaudati de gazde" - o sa afli ca de fapt baietii de la Ultras "nu au ezitat sa sara la bataie (cu jandarmii), dupa modelul brevetat de dinamovisti la Buzau" si ca "au aprins torte in tribune, gest din cauza caruia Steaua va fi amendata mai mult ca sigur de UEFA". Asta dupa ce se descrie in tot articolul cat de extraordinari au fost suporterii polonezi, si se trage concluzia - "Fanii polonezi (vreo 15.000) au castigat duelul cu (cei 20 de ) suporteri romani".

 

Uimitor, mirobolant, fascinant. Nimeni nu semneaza mizeria aia, sa stiu macar pe cine sa injur.

forever_STEAUA01.08.2007 13:05
Nimeni nu semneaza mizeria aia, sa stiu macar pe cine sa injur.

 

 

Încã nu te-ai obișnuit?

«14567»