Cam slabut ... mai ales din minutul 80 incolo. OK, intelegem ca "varful de forma" trebuie atins mai prin toamna, dar parca nu ne-ar strica un "varf" mai inalt si acum.
Mijlocul a fost cea mai mare slabiciune a noastra, adica a cam fost lipsa la constructie, de unde numarul mare de mingi bubuite. Ne-a salvat Goian azi, asa cum ne-a salvat Dica vineri. Ar cam trebui insa sa incepem sa castigam pe mana echipei, nu prin "sclipiri" individuale.
Despre echipa :
Cernea - sigur pe el, cand am avut nevoie a fost la post.
Petre Marin : muncitor si precis in interventii, ca de obicei. Neplacuta insa lipsa sa din ofensiva.
Rada : n-a stralucit, asa cum nimeni nu prea a facut-o, dar nici nu prea ai ce sa-i reprosezi.
Goian : omul meciului, jos palaria. In afara de gol a mai scos si o centrare pe care scria "gol" a polonezilor. Alaturi de Cernea, a fost singurul care merita prima de victorie.
Golanski : idem Petre Marin.
Croitoru : vrea si poate, dar nu inteleg incapatanarea lui Hagi de a pune un jucator de picior drept pe partea stanga. Azi insa, mediocru.
Radoi : a luptat si a scos si el o minge periculoasa. Plus : a inceput sa traga la poarta in loc sa tot frece mingea prin pase inapoi sau laterale. Minus : nu prea nimereste poarta.
Lovin : .... anost. Nu gasesc nimic de zis despre el. Cam jalon de cateva ori.
Nicolita : tot ca de obicei. Adica haotic, vesnic al doilea la minge, centrari aiurea, driblinguri rare si mai toate spre inapoi ... mai bine dati-i o sansa lui Badoi.
Neaga : tot slab. De alergat alearga, dar pe moment alearga degeaba. Nu se poate bate cu fundasii adversi, dar nu i-a depasit nici prin viteza sau dribling. Ma rog, o data i-a depasit dar tot peste a tras.
Dica : sa-i trecem la capitolul merite centrarea de la gol ... altceva nu prea a mai reusit. Dar ramane un om esential pentru Steaua.
Restul au jucat prea putin ca sa-ti faci o parere.
Per total, echipa n-a stralucit dar a invins si asta conteaza. Ramane inca de corectat naravul mingilor bubuite in fata si obiceiul prostesc al retragerii in aparare dupa marcarea golului.