FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Football Manager, Championship Manager, Fifa Manager Etc.

«1171819202122»
pytycrys15.06.2011 06:36

Cum dracu caut si io ma jucatori din toata lumea? Ca imi apar doar d-aia "populari".

Am facut 1-1 cu Sportul in prima etapa. 4-4-2 diamond.

Ronnie15.06.2011 06:43

1. Te duci la fiecare club in parte si te uiti la jucatori.

2. Iti angajezi scouteri.

Andrei-Cristian15.06.2011 07:46

Mda..grupa Cu PSV , Austria Viena si Dinamo Tirana..

Ultimele 2 etape trebuie sa bat Austria V si Tirana si Austria sa o ia de la PSV.. Sa vedem ce o fi mai pe seara..

Tatarusanu - Rapa Galamaz Papp Latovlevici - Prepelita( slab..) Brandan Bicfalvi Tanase - Radut - Bilasco

pytycrys15.06.2011 08:02

Multam.

Echipa mea e :

Tatarusanu - Bonfim Gardon Geraldo Latovlevici - Brandan (defensiv) Radut (ofensiv) Tanase Szekely - Bilasco Dica.

 

Sugestii de jucatori noi , ceva?

Steaua1947^15.06.2011 09:37

@pytycrys

 

Cand eram la Steaua il luasem pe Oros ( DC ) , Antal ( AMR sau MR ) , Mihai Costea , Silviu Lung jr si parca si wesley gratis in sez 2 ...

pytycrys15.06.2011 10:08

Cre' ca retrogradez. =))

Andrei-Cristian15.06.2011 11:58
Multam.

Echipa mea e :

Tatarusanu - Bonfim Gardon Geraldo Latovlevici - Brandan (defensiv) Radut (ofensiv) Tanase Szekely - Bilasco Dica.

 

Sugestii de jucatori noi , ceva?

 

Nu ai facut schimbari din ce observ deci ar trebui macar in primele 6 sa fii..

Cred ca Gardos te mananca in aparare acolo si Bilasco Dica atac? Surdu mai bine..sau nu stiu ce solutii ai mai avea tu in lot..

Steaua1947^15.06.2011 14:41

Am primit intr-un meci atatea penalty-uri cate n-am primit in tot campionatu' :))

 

http://postimage.org/image/5c1o4llw/

Astristul16.06.2011 09:16

@ Sabin: Nu exista Football Manager produs de EA Sports. Ala e FIFA Manager! ;)

 

@ Ronnie: Frumoasa povestioara! :)

Ronnie16.06.2011 09:30

@Astristul

 

Ce poveste?:D

 

Marius e cel cu povestea. Un fel de Stoichita al managerului.

Andrei-Cristian16.06.2011 09:47

In sfarsit gata primul sezon.. bun si nu prea .. tinand cont la cate schimbari am facut in echipa sa zicem ca e bun.

Dupa 2-0 acasa cu FC Koper am dat Go on holiday in retur si am luat-o cu 3-0 :| (turul 4 EL)

3-3 in Cupa in sferturi cu Otelul bataie la penaltyuri ( am jucat cu rezervele de destept ce sunt)

Locul 3 in Campionat

 

Tatarusanu

Rapa (Oros) Gaman Papp Latovlvici ( dezastru)

 

Hoban

 

Szekely Varga

 

Wesley(Radut)

 

Stancu Bilasco

 

Sa vedem in sezonul 2 ce reusesc fara prea multe achizitii , sa iti spuna cuvantul omogenitatea pentru ca incepe sa se vada deja.

 

Tactici :-?..

Philisophy - Fluid

Pass - Shorter

Drill Crosses

Andrei-Cristian16.06.2011 12:12

1-1 la Liverpool si suporterii sunt dezamagiti :O

Da ce rai suntem :))

 

Calificat in primavara de pe primul loc din grupa cu Liverpool Basel si Zilina .

Dar in campionat nu reusesc deloc pt locul 1 deocamdata , sa vedem dupa pauza de iarna

 

aaa .. Varga super piesa !

Astristul17.06.2011 10:24
@ Ronnie: da, scuzele mele. Marius era cel cu povestea! Vazusem avatarul tau mai sus si probabil de acolo si confuzia! :)
Steaua1947^23.06.2011 21:10

Am castigat europa league pe National Arena :D

 

http://postimage.org/image/34mhnml44/ http://postimage.org/image/2x4vp6ekk/

south-side24.06.2011 08:18

Din start o sa marturisesc ca nu imi plac echipele mari, nu le suport si nu-mi doresc sa le manage-uiesc. Intodeauna m-am plimbat prin ligi inferioare pe la echipe obscure sau mai putin obscure inca din CM 99/00 cand tin minte ca am inceput cu York City pentru ca imi placea ca aveau culorile ros-albastre.

 

Revenind la FM 2011 dupa ce am jucat vreo 10 ani in Anglia si Olanda (Millwall, Den Haag si QPR) am revenit la febletea mea inca din 2006 Italia.

 

Astfel am inceput din C1A cu Verona si in 3 ani frumusel am reusit sa ajungem si in Serie A. Momentan cu 4 jocuri pana la final echipa este pe locul 8.

 

Speranta este ca sezonul urmator sa apara niste bani si sa ne batem pentru un loc de Europa.

Bogdan24.06.2011 10:27

Mult timp liber m-ai aveti sa va mai si jucati :)

Marius24.06.2011 10:38

Povestea continua :D

 

Imputitul de presedinte al confederatiei braziliene m-a dat afara dupa ce i-am dus echipa la cupa mondiala si i-am promovat niste anonimi de la U21 direct la echipa mare, basca m-am si distrat de cateva ori cu argentina, uruguay si Romania lu' Lucescu.

 

Am ramas pe bara vreo juma de an, perioada in care am refuzat, in ordine, pe Tottenham, United, Liverpool, Arsenal, Milan si Palermo.

 

Ma bate gandul sa ma duc in Liga 2 de la noi sau in Rusia, sa-mi fac o echipa de brazilieni :D

south-side24.06.2011 11:44
Mult timp liber m-ai aveti sa va mai si jucati :)

 

Rautacios mai esti. Mi-am reluat salvarea mai veche nu stau chiar tot timpul. Am perioade in care ma mai plictisesc si ma reapuc.

 

Final de sezon pe locul 8, onorabil pentru o nou-promovata. Din vara reconstructie si jucatori noi, curatenia de vara. Speranta e sa vina si vbanii altfel ca pana acum jucatori liberi de contract. Joc finala cupei cu Inter prima sansa la un trofeu adevarat, pana acum castigand doar serie C1, Cupa Serie C1 si locul 2 in serie B.

 

Last edit: am pierdut cu Inter dar am avut noroc pentru ca iesind campioni ei , Verona a ajuns in UEFA. Sa vina vacanta.

Bogdan24.06.2011 13:47

Nu sunt rautacios.. doar incercam sa fac o gluma ca eu n-am timp nici sa beau apa.. dar sa mai ma si joc :)

south-side26.06.2011 07:47

Cel mai ocupat om din lume...Bogdan :P

 

Revenind la povestea mea, un extra-sezon cam slabut avand in vedere ca renumele echipei nu spune nimic unor jucatori mai de doamne-ajuta. Poate si faptul ca ma zgarcesc la bani ca sa mentin un echilibru al salariilor. Nu sunt adeptul diferentelor mari de salarii.

 

Cat despre sezon in UEFA am ajuns in grupe. Una destul de usoara cu Villareal,Gyor si Rapid. Am trecut de grupa pe primul loc urmeaza sa joc mai departe cu PSG. In campionat merge cam greu treaba momentan pe locul 9 la sfarsitul anului.

 

Este viata grea pentru ca incerc sa fac totul cu tineri.

Andrei-Cristian26.06.2011 08:31

Mereu mi-am dorit sa incep cu o echipa gen PAOK sau , vazand exemplul tau acum , Verona .. dar nu pot pur si simplu nu pot daca nu cunosc jucatorii.. Da-mi un sfat cu privire la asta :))

south-side26.06.2011 09:35

Nu e vorba de jucatori. Nu trebuie sa-i cunosti, e totusi mai usor daca pornesti alt joc dupa ce te-ai plictisit de ala vechi cum am facut eu cu al meu (Verona dupa Millwall) incepi sa-i inveti pe unii. Dureaza ceva vreme trebuie sa cauti, sa cauti, sa cauti...ca sa vezi care ti se potrivesc. e greu la echipele mici trebuie sa te peticesti cum poti, recomand jucatorii liberi de contract la inceput si dupa aia cauta tineri. Cauta la echipe mari cum am facut eu in Italia, la rezerve, sunt o gramada de nemultumiti care vor vrea sa scape sa joace fotbal. Si mie mi-e greu si joc de ani de zile sa stau sa vreau anumiti jucatori si sa nu pot dar cu rabdare si crescand treptat se poate. Singurul lucru care nu il stapanesc pana acum sunt tinerii. Desi am facilitati din ce in ce mai bune an de an echipa de tineret primeste numai terminati.

 

Sfatul meu ca sa inchei aceasta expunere daca vrei sa te apuci este sa cauti jucatori liberi pentru inceput> depinde de ce Liga vrei sa incepi, nici aia nu vin toti acolo. Dupa aia cauta la echipele din campionat tineri si fura cat poti. La mine a mers , nu am putut creste tineri am jefuit vecinii :)

 

Daca nu ai timp si rabdare sa cauti jucatori poti cauta pe net liste cu jucatori. E mai accesibil asa ca sa inveti cum trebuie sa cauti.

 

Si ultimul lucru si cel mai important : sa ai RABDARE !!! Nu te stresa ca n-ai promovat (de exemplu) daca nu simti ca echipa face fata in Liga superioara. Sansele sunt ca odata promovat sa nu poti face mare lucru si sa cazi inapoi.

 

 

Andrei-Cristian26.06.2011 09:48

Mersi mult.

Acum o sa ma gandesc la o echipa cu echipament ros-albastru ca sa imi faca placere :))

Sau cel putin sa fie frumoase..

Si ma apuc

Chit ca maine am BACu=))

south-side26.06.2011 10:32

Parca ma vad pe mine in anul 1 de facultate. :)

 

Vezi ce Liga alegi. Eu in afara de Anglia,Italia,Olanda nu am prea jucat.

 

Olanda e buna ca nu are limite la jucatori. Poti sa aduci fara probleme si din Africa de Sud.

 

Italia are o regula tampita care nu te lasa sa transferi decat un extracomunitar din afara campionatului. Pretuieste bine pe cine aduci.

 

Anglia vechea meteahna cu permisele de munca. Multi din jucatorii care ii vei gasi desi buni nu vor avea destule meciuri incat sa primeasca unul.

 

Si inca ceva sa nu ai incredere in ceea ce iti recomanda scout-ul. Desi poate are rating-uri bune un jucator poate fi bun de nimic. Trebuie sa sti singur ce cifre trebuie pe fiecare pozitie si dupa aia sa citesti raportul lui.

 

Cam atat momentan. Verona se lupta bine in campionat am ajuns pe 4 la sfarsitul lunii ianuarie. Astept UEFA.

 

Bafta la BAC

Andrei-Cristian26.06.2011 10:39

Da stiuuuuu ca am incercat si eu in Turcia o data dar mi-am facut un car de nervi cu extracomunitarii si m-am lasat inainte de vreun meci oficial..

Sa fieeeeeeeee !! Camerele lu' peste :thumbdown:

«1171819202122»