FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Football Manager, Championship Manager, Fifa Manager Etc.

«119202122»
pytycrys29.12.2011 13:39

Inca o intrebare tampita.

Deci, tre' sa instalez doar update-ul CCA Bucuresti. Fara 1.5. Ca vreau sa joc cu CCA. Right?

Si unde bag fisierele alea doua?

Alexandru H.29.12.2011 14:10

Se pune in C:\Users\nume_user\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2012\editor data

Dacă nu ai acel folder, trebuie să il faci manual.

 

Update-ul Steaua = 1.5 + posibilitatea de a juca cu CCA-ul.

 

Sfatul meu e sa te uiti foarte bine la regulile fiecarei divizii. Toate esaloanele mele au ceva diferit fata de sistemul cu care erai obisnuit. De exemplu, in esalonul 6 (acolo unde incepi), toate contractele sunt de amatori. In esaloanele 5 si 6 se foloseste regula "split divisions", in 2,3 si 4 cea cu playoff de promovare.

Marius29.12.2011 14:43

O intrebare tampita si de la mine - a aparut FM 2012 crack-uit? Parca acum o luna si ceva cand am verificat ultima oara erau ceva probleme cu el.

blindica29.12.2011 15:31

@Marius : a aparut de mai mult de-o luna. ''sr-fm2012.iso- 1.90 GB size on disk''.

Kellerman29.12.2011 16:15

Absolut fascinant. Un redactor al site-ului discutand despre piraterie, care, e interzisa prin regulament.

 

In timp ce altii primesc warn-uri dupa warn-uri pentru jigniri.

 

BOSSI DE BOSSI

Marius29.12.2011 16:29

vezi ca, mai nou, se da ban si pentru off-topic.

la fel de senzational.

iar pentru supararea pe viata se recomanda terapia sau, in caz de forta majora, medicatia.

Marius13.01.2012 12:36

Am inceput de vreo doua saptamani FM12 cu patch-ul CCA.

 

Primul lucru care nu mi-a placut la el a fost faptul ca dupa prima jumatate de sezon am pierdut cred ca 15 jucatori deoarece aveau contracte de amatori. Si mai frustrant e ca jucatorii aia, ajunsi pe contracte semipro la alte echipe, au acum cote ce se invart pe la 80-100 k si ca toti sunt tineri de pana in 25 de ani.

 

In rest, e destul de ok, e o salvare de lunga durata pentru ca e destul de mult de munca pana la promovarea in Liga 1.

 

Un lucru ciudat: imediat dupa ce CCA a promovat m-a ofertat Norwich :)))

Alexandru H.13.01.2012 21:37

Am vrut sa fac ultima divizie una de amatori dintr-un motiv foarte simplu: diversitatea. Nu e greu sa promovezi din prima si nu te vei mai intalni cu o asemenea situatie niciodata, dar e simpatic sa te adaptezi unor conditii diferite. De asta si felul in care se promoveaza din fiecare esalon e diferit.

 

Din nefericire, sistemul romanesc, ala adevarat, e de o banalitate extrema. Cand joci FM iti dai seama prea bine de ce nu vezi nici dracu la stadion.

Marius20.03.2012 11:25

Pot sa spun ca e foarte tare patch-ul CCA. Am reusit, cu chiu cu vai, 5 promovari in 5 sezoane consecutive si in primul sezon de Liga 1 a venit si cireasa de pe tort:

 

cca.jpg

 

:bananadance:

Marius25.03.2012 17:10

Ca sa fiu scurt, m-am pisat pe ei :D

 

cca_steaua.jpg

Marius07.04.2012 12:00

Inca una si gata :)))

 

cca_dinamo.jpg

Ronnie14.04.2012 11:56

Veste mare pentru utilizatorii de Android: click aici

 

Opinia mea este ca nu merita banii, 8-9 euro cat costa in Google Play. L-am luat moca de pe torrente si nu pot spune ca este ceva wow.

blindica14.04.2012 12:15

@Marius: fii atent la combinatia asta.

 

Man2.JPG

Man3.JPG

Man4.JPG

Man7.JPG

Man8.JPG

 

Ronnie07.09.2012 11:08

Mai joaca baietii Football Manager pe aici? Aveti chef de unul online?

 

M-am reapucat cu mare dragoste saptamana asta si am inceput unul cu Juventus, dar am abandonat dupa un sezon si jumatate pentru ca am gasit un edit cu toate transferurile din vara asta. Oricum, i-am demonstrat pe baieti cat am jucat, desi sezonul a fost un chin total :D

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

 

Ieri am inceput o nebunie cu Valencia, echipa la care nu vor sa vina jucatori care se bat la retrogradare in Italia si Anglia.

 

4.jpg

5.jpg

 

Astept doritori care vor sa bagam online :D

cheloo9807.09.2012 12:08

Am si eu o intrebare Football Manager are gameplayul ca la FIFA ????

Ronnie07.09.2012 12:19

Nu, ala e Fifa Manager. O porcarie.

cheloo9807.09.2012 12:28

Are Liga 1 sau exista un patch??? Acum ma duc sa il cumpar,din cate am citit e mai tare ca fifa 12

Ronnie07.09.2012 12:38

Prietene, pot sa folosesti google si sa afli foarte multe detalii, pe cuvant.

Alexandru H.07.09.2012 12:38
Are Liga 1 sau exista un patch??? Acum ma duc sa il cumpar,din cate am citit e mai tare ca fifa 12

 

Daca-l vrei pentru ca il crezi similar cu Fifa, ti-as recomanda sa nu-l cumperi. Daca-l vrei pentru ca iti place fotbalul ca statistici, cifre si dorinta de a ajunge manager al unei echipe (fara putinta de a o controla pe terenul de fotbal), cumpara-l fara probleme.

 

Pentru Romania are in mod oficial Ligile 1 si 2. S-au mai activat de catre patchuri ale comunitatii Ligile III si IV. Eu mi-am permis sa fac un mod care sa elimine plictiseala din actualul sistem si sa creeze un soi de "feeling" anglo-saxon.

Astristul08.09.2012 13:43
Nu, ala e Fifa Manager. O porcarie.

Daca tu nu stii sa-l joci nu inseamna ca e o porcarie! Daca te referi ca nu e realist, ia uita-te mai sus la acel Dinamo-CCA 0-7. :)

Ronnie09.09.2012 09:29

Prietene, citeste mai bine acest topic de la pagina 1 ca te cam contrazici singur.

Sergiu2214.09.2012 08:15

Football Manager mi se pare mai bun ca si FIFA Manager, dar cu toate astea, le joc pe amandoua in fiecare an

alexafa17.09.2012 13:28
Football Manager mi se pare mai bun ca si FIFA Manager, dar cu toate astea, le joc pe amandoua in fiecare an

 

Stie cineva cand iese Football Manager 2013?

SergioAguero17.09.2012 14:19

Care are sa-mi dea si mie un link de download pentru football manager 2012, mi-am facut calculatorul si acum nu imi mai merge niciun fel de fm.Multumesc anticipat :kisstogether:

ebonyc17.09.2012 14:40
Football Manager mi se pare mai bun ca si FIFA Manager, dar cu toate astea, le joc pe amandoua in fiecare an

 

Mie nu mi se pare niciunul mai bun, dar prefer jocul de management bazat pe scouting, adica sa vezi jucatorul la treaba. Nu-mi place sa joc dupa statistici. Deci FIFA Manager imi place mai mult. Buba la FIFA Manager este ca intr-un fel joaca echipa in 3D Mode si in cu totul altul in calculare rapida a rezultatului. Football Managerul pare intr-adevar mai profi. Imi par jocuri total diferite.

«119202122»