FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Football Manager, Championship Manager, Fifa Manager Etc.

«1161718192022»
BAF-kimi29.10.2010 12:23

Pff, am promovat din primul sezon la Hattrick, am 11 victorii din 11 meciuri, mai sunt 3 etape si am avans de 9 puncte si victorii tur-retur cu echipa dp 2. :D

http://www80.hattrick.org/Club/?TeamID=697399

http://www83.hattrick.org/World/Series/Def...p;TeamID=697399

BAF-kimi07.11.2010 09:10

Ce tactica folositi la FM 11? Sa-mi bag pl, nu joaca Steaua bine cu nicio tactica. :| Am incercat 4-4-2 clasic, 4-1dm-2mc-2amr/l-1, 4-2mc-3amc-1st, 4-1dm-2mr/l-2amc-1st, nuj ce plm am mai incercat, nimic. Ma domina toti adversarii, chiar daca castig sau nu. :|

 

LE: hai ca am luat campionatul si sferturi in Europa League, in primul sezon. :)

razvan2807.11.2010 10:56

Fa transferuri !

Steaua1947^08.11.2010 14:53

@Baf kimi

 

EU joc 4-3-1-2 si am obtinut rezultate destul de bune pentru inceput , chiar daca n-am avut meciuri grele. Urmeaza acum 3 meciuri cu Dinamo ( doua cu zagreb si unu cu cainii ) . Nu sunt mare expert , doar de anul trecut am inceput sa joc , dar se pare si sper ca am nimerit-o cu tactica asta. Ca jucatori iti recomand : Cristian Oros , Liviu Antal si Mihai Costea . La mine au dat randament pana acum . Ieftini si buni :D

 

Rezultate : http://postimage.org/image/85w9ogro/

Tactica : http://postimage.org/image/86q1cpno/

 

 

 

 

 

 

BAF-kimi08.11.2010 18:31

Plm, eu joc din 2006. Dar nu stiu de ce nu prea imi mergea echipa, ori e greu ori nu mai stiu sa joc. :|

Primul 11, sezonul II: Tatarusanu-Rapa, Gaman, Papp, Brandan-Gangioveanu, Wesley, Onicas, Tanase-Stancu, Traore (J. Moraes)

pytycrys08.11.2010 20:43

Macar in FM sa joace si Tanase ceva...

Maine sau cand am timp ma apuc si eu de jocu' asta ca vreau ceva sa-mi futa creierii.

aliuta4711.11.2010 15:36

Am inceput si eu FM11 cu Steaua , asta e primu 11 in amicale sau miscat binisor acum sa vedem in campionat.

primu11.jpg

 

aplic planul lui jijel , desifintam otelu...

south-side24.11.2010 14:04

Voi cum va intelegeti cu sistemul asta de agenti din Fm 11 ? Personal nu l-am jucat, am auzit si eu ca e cam aiurea si ca mai preferabil ar fi sa raman la FM 10.

 

Mi-as fi dorit ceva nou ca odata ajuns in 2027 m-a cam luat plictiseala. :)

The_Foxes24.11.2010 18:31

2027 ti-ai luat ceva saptamani de pauza de la munca :yes:

 

 

La partea cu agentii depinde foarte mult de nationalitatea lor. Brazilienii iti cer si 2-3 mil comision lejer pentru un jucator.Totusi poti negocia destul de mult(dureaza ceva si la inceput au pretentii mari si jucatorii) iar daca bagi cateva chestii la contract(gen prime tentante,prima pentru un anumit numar de goluri/sezon si un comision-5 % din viitorul transfer asta daca stii ca nu-l vei vinde e folositor- ai sanse mari sa ajungi la un contract ok. Multi zic ca a fost incarcat prea mult jocul dar eu spun ca e peste fm10.

razvan2824.11.2010 20:07

Foloseste pe Stancu in spatele unui varf autentic si o sa mearga mult mai bine echipa...chiar daca e batran incearca sa il aduci pe Julio Cruz sau pe Hernan Crespo.Chiar daca sunt jucatori vestiti daca le dai contract doar pe 1 an ai sanse mari sa vina.

Steaua1947^06.12.2010 11:58

Fundasu' golgeter . A marcat de 4 ori in 2 meciuri

 

http://postimage.org/image/109pi9y4k/

 

http://postimage.org/image/1098ywh6s/

 

 

P.S Cu victoria aia m-am calificat mai departe in EL :D

 

I-am batut si pe Napoli in ultimu` meci cu 3-1 si m-am calificat de pe primul loc . In 16-imi am cazut cu Fener

 

 

sabin130716.12.2010 07:30

Dupa multi ani am instalat jocul care a dat atatia mari antrenori pe site, FIFA Manager 2011. Cand vreau sa deschid jocul imi da eroarea "Failed to set up graphics system". Am facut ce spunea lumea pe forumuri in ca ar trebui facut in situatia asta: updatat driverele video, am reinstalat DirectX, am instalat si DirectX_SDK, versiunile nov 08 si iun 10, dar eroarea persista.

Ma poate ajuta cu cineva cu vreo sugestie?

razvan2816.12.2010 21:56

E posibil ca jocul sa nu suporte placa ta video sau ceva in genu asta...

Ronnie17.12.2010 10:58

@sabin

 

Instaleaza Football Manager daca vrei un manager adevarat. Fifa Manager si Football Manager sunt 2 jocuri diferite! Si in plus iti cere si mai putine resurse Football Managerul.

 

De preferat 2011 daca vrei sa stai la curent :)

Steaua1947^17.12.2010 12:03

Mie mi s-a bulit salvarea aia care o aveam cu Steaua... In primul sezon castigasem eventul si ma eliminase fenerbahce in 16-imi EL ( 2-0 pentru mine la ei si 3-0 pentru ei la mine ) .

 

Acum am inceput la Liverpool si pot sa zic ca imi merge bine ( infrangerile sunt destul de dure :)) )

 

http://postimage.org/image/hox8fao4/

 

south-side17.12.2010 12:07

@The Foxes

 

Am inceput si eu cu Millwall. M-am descurcat cat de cat cu agentii, e si mai greu ca nu are clubul un renume si nici cine stie ce bani dar momentan la sfarsitul lui noiembrie sunt pe locul 9. Nu-mi place deloc sa joc la cluburile mari din primele ligi.

 

Normal ca fiind ceva nou si cu cateva schimbari iti va parea mai bun ca 2010. Pentru mine oricum e o boala avand in vedere ca il joc de pe vremea vechiului CM 99/00.

 

P.S. ce naiba e cu atatea accidentari, prea multe si prea frecvente !??!

pda17.12.2010 12:26

Am castigat Euro Cup.

 

uefacupd.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Si oarecum si campionatul. :D:|

 

campkk.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Cel putin am avut cel mai bun atac.

Bugetul de transferuri a fost doar de 6 milioane in primul sezon.

 

La inceputul sezonului l-am luat pe:

Christian Giménez (pentru AML, dar poate juca foarte bine si AMR) - 3.8 mil. euro

In fereastra din iarna pe:

Daniel Ludueña (AMC) - 2.5 mil

Gerardo Torrado (MC) - 750k

 

Acum sunt in sezonul 2 pe final. Joc in sferturi cu Real (UCL), ma bate sigur ca mi s-a accidentat Chiellini. In campionat ma bat la locul 2. Un sezon mult mai slab ca primul oricum.

Steaua1947^17.12.2010 12:31

Astea sunt transferurile facute de mine :D

 

 

http://postimage.org/image/l5idwhxg/

sabin130717.12.2010 14:16

@Ronnie

 

Deci am tras ultimul Footbal Manager, 2011, asta de la Sega, nu de la EA Sports. Pare sa se fi rezolvat problema cu eroarea, acum da se intre in joc, dar de fapt da alta eroare, fara detalii, si iese.

Ronnie17.12.2010 15:22

Nu imi dau seama ce ar putea fi. Fa un print cand iti da eroarea respectiva.

sabin130717.12.2010 15:54

L-am dezinstalat azi. Era eroare comuna, de tip inchidere foratata a rularii unui program. Oricum, mc.

Andrei-Cristian14.06.2011 17:53

Nu prea se mai joaca pe aici asa -i ? :))

pytycrys14.06.2011 18:33

Ma apuc io acum de el sa vad ce si cum..

 

Marius14.06.2011 18:49

Am inceput la nationala Romaniei, dar mi-am dat demisia dupa ce am ratat calificarea la Euro 2012, aia de onoare.

 

Am stat vreo 3 luni pe bara dupa care am preluat pe Deportivo, in Segunda, insa m-am certat cu sefii (s-a lasat cu injuraturi, comisii LFP si amenintari cu bataia) si am demisionat dupa vreo 2 sapt si 3 victorii.

 

Surprinzator pentru un non-talent ca mine, m-a ofertat Interul lu' Chivu, un Inter jalnic pe care l-a luat de pe locul 13 in Serie A (isi bagase pl. Benitez in echipa). Am stat acolo 3 sezoane jumate - prima jumatate de campionat am dus echipa pe un onorabil loc 6 si am pierdut finala cupei, a urmat un loc si o alta infrangere in finala cupei si, in ultimul sezon, am terminat pe 2, la un punct de Milan, am luat Europa League, Cupa Italiei si Supercupa Europei (aici am invins campioana Europei, Palermo :blink: ). Moratti a vandut echipa si bulangiul care a venit in locul lui m-a dat afara si l-a adus pe Prandelli.

 

Am stat vreo 8 luni pe bara, perioada in care am refuzat Villareal, Tottenham, Rubin Kazan si vreo doua echipe din Franta. Am ajuns sa fiu ofertat de cea mai jalnica nationala a Braziliei din istorie, ajunsa pe locul 25 in clasamentul FIFA (Camerunul era pe locul 3 iar Rusia castigase Euro 2012 :blink: ). Am luat echipa la inceputul preliminariilor pentru World Cup 2018, am batut Uruguayul si Argentina in deplasare si m-am distrat cu Paraguay si Chile si sunt lider detasat. In amicale am facut scor cu Nigeria, Cipru si Romania, i-am facut meci de retragere lu' Robinho si l-am angajat pe Ronaldinho la nationala Under 20.

Daniel-Ionut14.06.2011 19:56

Despre ce manager vorbesti bah? :wacko:

«1161718192022»