FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Oficial: Rada Si Zaharia La Steaua! Vine Si Herea?

«1234569»
joe2125.07.2007 18:52

Ce ti-e si cu viata asta, pana mai ieri Rada se contra cu Radoi si inca ce contre...Acum au ajuns sa joace alaturi ! Sper sa fie de bun augur are ambitie in el si e si meserias, eu i-as ura bun venit in Ghencea !

axl2325.07.2007 18:52

Pana la urma e un om in plus la lot. Ceea ce nu e rau.

EPE25.07.2007 19:02

Eu cred asa: e deja tarziu si golurile din echipa noastre sunt umplute cu jucatori asa si asa sa fie acolo la numaratoare.Exact ca si in cazul Stelian Stancu adus pe ultima suta de metrii.Asta nu mi se pare o atitudine de club profesionist

MoWeed25.07.2007 19:15
Pana la urma e un om in plus la lot. Ceea ce nu e rau.

 

 

depinde si ce om.....nu ne mai trebuie jucatori gen Baciu Lovin Coman

Chaos25.07.2007 19:17

hai sa nu ne grabim totusi cu injuraturile.Dupa ce s-au ratat toate tintele pe postul de fundas central , decat un Baciu sau un Ovidiu Petre mai bine rada. Trebuie sa demonstreze ca poate face fatza la Steaua si sa ne arate ca merita sa joace in tricoul nostru , avand in vedere ca la Rapid injura in gura mare.Dar pana la urma ce putea sa faca? sa injure rrapidu si sa sara inaripatzii pe el?

Am vazut cativa care il injura pe rada si de-abia asteapta sa vina Herea.Pai dupa ce era cu zambetu pana la urechi in carpa aia visinie , nu ar merita nici macar un du-te dreq? Sincer l-as prefera de 100 de ori mi mult pe Camus in echipa

vanfootball25.07.2007 19:19

"Herea este cu un picior la Steaua. Mai sunt de pus la punct mici detalii. Am negociat in acesta seara cu Steaua. Cred ca va fi cel mai mare transfer, ca suma, din Romania. Nu pot fi probleme cu Rapid, deoarece noi nu avem nimic semnat cu Rapid. Probabil maine se va definitiva totul", a spus Ana Maria Prodan, impresarul lui Herea, pentru Mediafax.

 

 

Hai sa incheiem campania de achizitii cu Herea, si sa pornim spre titlu, Cupa si grupele Champions League! Eu cred ca avem cu ce, daca semneaza Herea.

 

@Chaos

Adica e mai grav sa porti un tricou visiniu cateva minute, decat sa injuri Steaua?! :))))) Esti funny!

 

Bineinteles ca Herea vrea sa scape de Liga a II-a, la orice echipa mare din Romania. E absolut normal, nu inteleg care e problema. Si Lacatus ar fi fost entuziasmat sa joace in tricoul lui Dinamo, la 17 ani.

LARI25.07.2007 19:25
"Herea este cu un picior la Steaua. Mai sunt de pus la punct mici detalii. Am negociat in acesta seara cu Steaua. Cred ca va fi cel mai mare transfer, ca suma, din Romania. Nu pot fi probleme cu Rapid, deoarece noi nu avem nimic semnat cu Rapid. Probabil maine se va definitiva totul", a spus Ana Maria Prodan, impresarul lui Herea, pentru Mediafax.

Hai sa incheiem campania de achizitii cu Herea, si sa pornim spre titlu, Cupa si grupele Champions League! Eu cred ca avem cu ce, daca semneaza Herea.

 

Parca totusi am avea nevoie de un coordonator bun. Mai mult, desi calitatile lui Herea mi se par incontestabile, cred ca e cam supraapreciat.

 

P.S. Ma uit cu un ochi la Supercupa si nici una dintre echipe nu mi se pare excelenta. Din ce a aratat in ultimele jocuri, Steaua are mult mai multa agresivitate si viteza in joc...

Chaos25.07.2007 19:29

nu ma refeream la asta :P. Vroiam sa zic ca dupa ce era mandru ca semneaza cu rapid , merita macar un du-te dreq :). Rada merita mai multe dar dupa cum am spus...ce era sa faca? nu sti ca "pasarile" isi urmeaza stolul?

vanfootball25.07.2007 19:37
nu ma refeream la asta :P. Vroiam sa zic ca dupa ce era mandru ca semneaza cu rapid , merita macar un du-te dreq :). Rada merita mai multe dar dupa cum am spus...ce era sa faca? nu sti ca "pasarile" isi urmeaza stolul?

 

 

Pai se temea ca imbatraneste in Liga a II-a.:)

 

Doi rapidisti sunt cam multi :). Dar daca Radoi il poate ierta pe Rada, noi de ce nu am face-o? Mai ales in cazul in care va ajuta echipa sa intre in Champions League.

raul stelistu25.07.2007 19:37

Pe gunoiul asta de rada nu am sa-l accept niciodata.

andreich25.07.2007 19:47

Fratilor uitati-va la ce cumpara Becali nici un jucator de fotbal, cu tot cu Herea. Eu l-am urmarit pe Herea de 1 an pentru. ca am un prieten Nationalist si sincer nu are fata este umflat rau rau de tot este o teapa veti vedea.Rada de bun ce este a plecat de la Rapid? Vedi vedea un Baciu2 cu faulturi grosolane si cu eliminari cand nu trebuie. Este un Duro(scuze daca am gresit) local nu Albanez. Vai de noi ce echipa avem mai bine sa vina Sarbul ala si sa ne rugam si Francezul ca de nu .........

Addy_G25.07.2007 19:48

Singurul criteriu pe care-l accept eu in evaluarea unui jucator sunt evolutiile sale in tricoul echipei steliste . Nu-mi pasa unde a jucat, cum a jucat . Vreau sa fie un jucator bun , vreau sa-l vad jucand la maxim , vreau sa-l laud. Asa ca bine ai venit domnul Rada , si speram de la tine sa devii un jucator important pentru Steaua si sa faci meciuri memorabile !

stoicavlad25.07.2007 19:59
depinde si ce om.....nu ne mai trebuie jucatori gen Baciu Lovin Coman

Rada nu este ca Baciu,Lovin,Coman.

drpablo25.07.2007 20:14

zicu la rapid, alexa la Poli, Danciulescu , denis serban si Catalin Munteanu la Dinamo. adica alte exemple de tansferuri strigaoare la cer, infinit mai strigatoare la cer (ultimele 3) decat rada la Steaua.

pana la urma aveam nevoie de un fundas central ca de aer, iar rada este chiar unul meserias.

e drept ca merita niste injuraturi de incurajare, sa fie mai bine motivat, dar nu trebuie sa exageram.

cred ca va fi un transfer mai reusit decat badoi, pe care nu-l vad facand cariera la noi, cat timp el e cu gandul inca la rapid. ce a declarat badoi la prezentare? ca suporterii rapidului il vor injura de-acum pe el , nu pe Radoi. cu alte cuvinte pe badoi il intereseaza in primul rand ce vor spune suporterii rapidului, abia dup'aia ce-o sa zicem noi. la fel, pe teren pare tare stingher. sper sa se integreze pana la urma ca si de el avem nevoie. din pacate, in cazul lui nu cred ca injuraturile vor avea un efect stimulator.

in schimb pe rupatorul asta tupeist (rada adica) nu-l vad avand astfel de dilmeme morale si ne va fi foarte util de la inceput.

 

si in zaharia am mare incredere, anul trecut era injurat Badea cand abia venise de la Vaslui

 

daca si Hagi l-ar vedea pe Croitoru coordonator, eu nu mi-as face griji pentru intrarea in grupe

axl2325.07.2007 20:29

@mai multa iarba

Sa speram ca nu se incadreaza in categoria alora. Oricum e peste Baciu.

DanStan25.07.2007 20:38

Badoi e in regula. Da' pe Rada nu-l inghit. Poa' sa dea gol pentru Steaua in finala CL si tot nu-l inghit. Asta ne-a injurat fara sa-l provoace cineva. Va trebui sa fie al dreaq de bun ca sa ajunga sa fie tolerat. Da' el nu e atat de bun asa ca va pleca de la Steaua inca din toamna asta. Gloria Buzau il asteapta !

Raul198825.07.2007 20:44

ce ma bucur ca a castigat Rapid steagcruce2 steagsahmic steagsahmic

Rapid pot sa mai suport dar de Dinamo mi chiar greata :biggrin:

le-am furat lor si pe Herea si pe Rada :biggrin:

macar sa aibe si ei ceva de ce se pot bucura :biggrin:

Lucas25.07.2007 20:45

Herea la Steaua!

 

Un realism profilactic este absolut imperativ pentru a ne scuti de o alta mare dezamagire. Cu alte cuvinte, pana nu-l vedem in tricoul Stelei si cu contractul semnat, nu ne putem bucura de cel mai reusit transfer al acestei campanii. Chiara asa, daca Herea vine, putem spune ca am dat lovitura. Nu ma hazardez cand spun asta. L-am urmarit pe baiat special in 4 sau 5 meciuri sezonul trecut si m-a incantat de fiecare data. Calitati incontestabile: o remarcabila stiinta a jocului pentru un fotbalist atat de tanar, tehnica buna, forta si viteza. In plus este un bun pasator.

 

Repet nu trebuie inca sa ne entuziasmam, totusi de data asta, am un sentiment bun. Daca zicea Adi Ilie, Gigi, Argaseala sau Iacov despre transfer nu credeam. Totusi, daca zice Ana Maria Prodan, este deja altceva. :)

SSK25.07.2007 20:47

Ca fotbalist, Rada mi-a lasat o impresie buna, mi se pare oricum peste ceea ce avem noi in lipsa lui Ghionea.

 

Altfel, cand o sa-l vad in tricoul lui Belodedici sau Prodan o sa ma incerce o senzatie de greata.

MoWeed25.07.2007 20:50

@axl23

 

Asa sa fie cum zici tu.......

vanfootball25.07.2007 20:57
Herea la Steaua!

 

Un realism profilactic este absolut imperativ pentru a ne scuti de o alta mare dezamagire. Cu alte cuvinte, pana nu-l vedem in tricoul Stelei si cu contractul semnat, nu ne putem bucura de cel mai reusit transfer al acestei campanii. Chiara asa, daca Herea vine, putem spune ca am dat lovitura. Nu ma hazardez cand spun asta. L-am urmarit pe baiat special in 4 sau 5 meciuri sezonul trecut si m-a incantat de fiecare data. Calitati incontestabile: o remarcabila stiinta a jocului pentru un fotbalist atat de tanar, tehnica buna, forta si viteza. In plus este un bun pasator.

 

Repet nu trebuie inca sa ne entuziasmam, totusi de data asta, am un sentiment bun. Daca zicea Adi Ilie, Gigi, Argaseala sau Iacov despre transfer nu credeam. Totusi, daca zice Ana Maria Prodan, este deja altceva. :)

 

 

 

Si mie imi place Herea, e ceea ce aveam nevoie la mijloc. Din ce am inteles din declaratiile lui Adrian Ilie, chiar daca vine Herea, tot luam unul dintre Ivic si Camus (dar declaratia nu a fost confirmata de Ana Maria:)). Vesti bune, putem visa...pana maine.

ridi25.07.2007 20:59

Mi se pare absurd ca un fotbalist sa fie judecat inainte de a juca. Rada nu trebuie injurat pana nu vedem cum joaca, Herea nu trebuie ridicat in slavi pana cand nu confirma. Oricum, de apreciat ca jucatori de baza de la Rapid ajung la noi (Rada a avut vreo 26 de meciuri in sez trecut la Rapid, Badoi la fel). Despre Herea, o calitate sigur are Hagi (sa speram ca nu singura): stie sa promoveze jucatori tineri (la fel a facut la Galata si Poli), ca urmare, s-ar putea sa fie un transfer bun. Problema e ca omu' inca n-a semnat, vedem maine. Ar fi cu atat mai bine cu cat e un jucator furat rapidului si daca imi aduc bine aminte, asta ni s-a intamplat doar noua pana acum (Mihali, Dorinel Munteanu, Mutu, Frasineanu au plecat de prin cantonamentele Stelei la catei sau la rapid)

Dubios25.07.2007 21:03

ba da io sunt de parere ca rada trebuie luat la **** grav....badoi barem nu declara cand era la Rapid cv rau legat de noi,dar rada in permanentza avea cate ceva de comentat....deci **** rADA

Astristul25.07.2007 21:14
ce ma bucur ca a castigat Rapid steagcruce2 steagsahmic steagsahmic

Rapid pot sa mai suport dar de Dinamo mi chiar greata :biggrin:

le-am furat lor si pe Herea si pe Rada :biggrin:

macar sa aibe si ei ceva de ce se pot bucura :biggrin:

Acelasi sentiment l-am avut si eu in seara asta!

Despre Rada.... mult succes, ca aveam nevoie de un fundas central ca de aer!

FORZA Steaua !!! steag2

Rechinutzu25.07.2007 21:15
Fratilor uitati-va la ce cumpara Becali nici un jucator de fotbal, cu tot cu Herea. Eu l-am urmarit pe Herea de 1 an pentru. ca am un prieten Nationalist si sincer nu are fata este umflat rau rau de tot este o teapa veti vedea.Rada de bun ce este a plecat de la Rapid? Vedi vedea un Baciu2 cu faulturi grosolane si cu eliminari cand nu trebuie. Este un Duro(scuze daca am gresit) local nu Albanez. Vai de noi ce echipa avem mai bine sa vina Sarbul ala si sa ne rugam si Francezul ca de nu .........

 

 

Oameni buni calmati-va nu suntem o echipa vestica inkat sa atragem mari sperante si talente.Daca ne uitam la campaniile de achizitii de anii trecuti asta e de departe cea mai buna.Imposibil ca din numarul de transferuri cativa sa nu confirme.Trebuie sa intelegem ca pentru a atrage adevarate valori trebuie sa fim an de an in grupele CL.E adevarat s-au vehiculat nume mari anul acesta Belushi,Armenteros...etc....dar macar s-au facut inkercari fata de alti ani....din pakate suntem in situatia de a fi refuzati inca de Camus un jucator bun da nu de prima mana....ganditi-va si la asta.Oricum daca se realizeaza transferul lui Herea si inka a unui mijlocas ofensiv(Camus sau Ivici) nu avem voie sa nu ne calificam in grupele CL mai ales din postura capilor de serie.Lotul e peste cel de anul trecut.

«1234569»