FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Pandurii 1-0

«1345678»
bogdan19.05.2007 19:45
Lasati-o mah baiety ati sarit cu totii.....e blonda.....d ce sa ne supram pe ea...????...vai de capul vostru..:)))

 

Nu avem nimic cu ea, este doar stelista, dar trebuia sa i-se raspunda

bogdan19.05.2007 19:46
Voua vi s-a parut ca Pandurii au vrut vreun moment sa puna poarta Stelei in pericol?

 

NOROC ca nu au incercat

leynad7219.05.2007 19:48

Daca te gandesti bine, a avut mare noroc oieru' ca meciul asta s-a jucat fara spectatori.

Ca sa nu mai zic de mandretea noastra de antrenor...

Imi imaginez corul din tribune : "Nuie Gigi, nuie Gigi, augh, augh, augh !",

cu referire, bineinteles, la persoana care se afla undeva pe langa patronul nostru,

persoana care, bineinteles, ca NU ERA Gigi, ci cu totul altcineva !

N-are sens sa mai discutam.

E oripilant.

BlaUGranA19.05.2007 19:50

Mah da voi astia care votati jucatorul meciului sunteti culmea,cum naiba e Elton omul meciului cand el a jucat vreo 10 min si abia daca s-a intalnit de cateva ori cu mingea.Dar va inteleg,votati cu sufletul nu cu mintea.Forza Steaua!

strezahuzum19.05.2007 19:52

Jalnic, rusinos, penibil ... n-am cuvinte... Unde sunteti mai specialistii lui peste, Miaus si Andy ? Hai, sa va aud, explicati-ne si noua astora mai prosti supertactica lui Turcaloiu.

 

Cat despre meci ... ce sa mai zici ? Ce sa mai reprosezi javrelor sau zburatoarelor ? Am primit 2 penaltiuri, unul inventat si altul foarte usor acordat in 3 meciuri. Asa am ajuns ?

 

De fapt meciul asta trebuie inregistrat. Si revazut, pus de 100 de ori tuturor celor care mai cred in calitatile de antrenor ale lui Turcaloiu.

 

Ce am vazut (iarasi!!) din conceptia "ofensiva" a lui Turcaloiu : pasa in lateral, la Cristocea/Croitoru gata marcati/minge bubuita in careu in speranta ca poate face Iacob ceva/deviere spre nimeni sau stelist marcat de 2 adversari/minge pierduta/repliere disperata a intregii echipe, ramane in fata doar Iacob/incepe alergatul cu limba scoasa dupa minge/dupa recuperare, incepe din nou povestea de mai sus.

 

Ca sa nu fiu rautacios trebuie sa recunosc un lucru : maestrul Olaroiu are o surpriza, un as in maneca, si anume urcarile lui Paraschiv. N-a iesit nimic din asta, dar nu-i nimic, noi incercam schema asta de 50.000 de ori ca a vazut-o nea Oli pe DVD-uri si i-a placut mult. Pardon, cred ca i-a iesit exact o data sezonul asta, cu Standard in deplasare. Merita incercata la infinit .. ca tot ii place lui sa vorbeasca de "eficienta" ...

 

Defensiva in schimb a fost beton, fundasii centrali mi s-au parut legati cu coarda elastica de barele portii noastre, sa nu se departeze prea tare. Au fost momente in care 4 jucatori ai Stelei marcau un singur adversar.

 

Mai pe scurt : Steaua "vitezistilor", Steaua care facea spectacol, Steaua lui Lacatus, Galca, Adi Ilie, si mai nou Protasov a murit !! Traiasca Steaua lui Oli, cea care seamana de minune cu National, Jiul, Vasluiul ! Traiasca Steaua care e gata sa simuleze, sa traga de timp, sa cerseasca un penalty, sa se apere cu 9 jucatori de camp la 1-0 ! Orice, absolut orice, numai sa luam punctele alea ! Suporterii ? Ei sa aplaude si sa nu comenteze.

 

 

Din pacate uite exact asa gandeste si el ciobandante. De-aia il tine el pe Oli, ca cineva care sa-i pupe fundul si sa-i execute poruncile atat de fidel nu cred ca mai gaseste.

 

Ce daca jucam prost, ce daca returul asta am tinut-o numai in scandaluri ? Ce conteaza ca in seara asta Steaua n-a tras pe poarta in repriza a 2-a ? Vine Liga, muzica, meciuri, televiziunea, baie de multime, etc, etc. Transferuri ? Pai nu ne trebuie, ca deja avem echipa de CL. A, pardon, vine Gurita. O sa rupem gura targului cu Gurita pe teren.

 

Sa zicem ca ajungem in CL. Si mai departe ? Luam de bune ce-a zis Coubertin si ne gandim ca nu e important rezultatul ci doar sa aparem si noi acolo, ca o ruda saraca si rupta in coate care vine la pomana sa primeasca niste haine gratis de la altii.

leynad7219.05.2007 19:54
E blonda fratilor, nu va mai pierdeti timpul de pomana cu ea....

 

Cert e ca jocurile de culise ce le practicam acum vor avea repercusiuni in Champions League. Nu trecem de turul III.

 

 

Turul 3 ?

HA !

In halul in care ne prezentam acum, nu trecem nici de turul pantalonilor !

lucian10019.05.2007 19:55

Resemnati-va cu totzii, cel mai probabil Olitza va ramane la Steaua si ne va stoarce nervii si sezonul urmator. :-(

AmuntBoy19.05.2007 19:57

A cam fost penalty nu ai ce sa zici

dar ca jucam cel mai prost fotbal din primele 6 echipe, trebuie sa spun

bogdan19.05.2007 19:58
A cam fost penalty nu ai ce sa zici

dar ca jucam cel mai prost fotbal din primele 6 echipe, trebuie sa spun

 

 

Mai adauga cateva.

mengele19.05.2007 19:59

Jale. Nu jucam absolut nimic. Asta nu e Steaua noastra, a ajuns totul o caterinca. Cat sa taci din gura zicand sa ai rabdare ca poate se schimba ceva ? Din pacate aratam ca tarisoara asta debusolata, sfasiata de interese personale, meschinarii ieftine si ambitii de oameni nebuni. A ajuns feuda unui agramat ca Becali si familia lui de cotcari ieftini. Slugile se inghesuie sa linga care si unde poate, doar-doar o iesi ceva. Nu stiu cum poate unul ca Olaroiu sa inghita atata carne de la toata lumea doar sa fie lasat in continuare sa experimenteze cu falimentul in care a adus echipa. Atata lipsa de respect fata de propria persoana n-am mai vazut de mult. E mic, mic de tot, il vad cum isi roade unghiile, nervos si framantat de angoasele lui de rahat. Cum e posibil ca jucatorii sa nu faca ceva cand se intampla ce se intampla ? Ei chiar cred ca daca ajung in CL tot rahatul asta o sa se stearga cu buretele ? E nevoie de schimbare, de curatenie ! Chiar asa la toti le e frica de oier ? Ei chiar nu isi dau seama ca traiesc o mare panarama ?

Sunt sigur ca multi o sa puna iar placa cu lipsa de rabdare si critica la victorie, linistea la echipa si alte basini. Ba, eu m-am saturat de mizeria asta, o sa ajungem iar ca dupa Revolutie cand fotbalul nu ne mai interesa.

EPE19.05.2007 20:02
Resemnati-va cu totzii, cel mai probabil Olitza va ramane la Steaua si ne va stoarce nervii si sezonul urmator. :-(

 

 

Nu o sa ramana.Fac pariu ca pleaca.Nici un om intreg la minte nu poare lucra ca antrenor la Steaua atata timp cat Becali continua sa se implice la echipa.

leynad7219.05.2007 20:05
Mai adauga cateva.

 

 

Macar vreo 8, nu ? :razz:

danielcristian19.05.2007 20:05

Daca Oli nu pleaca,la anul vom avea parte foarte des de meciuri ca cel de astazi!De cand a venit baiatul asta,am vazut maxim 4-5 meciuri bune facute de ai nostri.A distrus fotbalul -spectacol,nici rezultate nu are,nici nu a stiut sa-si atraga publicul de partea sa,nimic,e zero Oli.Il baga pe Elton in min 82, ce idiot poate sa fie!Lasa-l fraiere sa joace macar o repriza ,MM de rahat!

Le reseau pansant19.05.2007 20:05
Mah da voi astia care votati jucatorul meciului sunteti culmea,cum naiba e Elton omul meciului cand el a jucat vreo 10 min si abia daca s-a intalnit de cateva ori cu mingea.Dar va inteleg,votati cu sufletul nu cu mintea.Forza Steaua!

 

 

bine ca nu au votat cu DA sau NU ca era mai rau.

 

Cat despre meci, nu pot sa spun prea multe ca TV-a fost monopolizat de tata ca de, intre 2 etape mai este si un referendum si acuma parca era mai interesanta politica decat fotbalul, plus ca era si fara jj. Si apropo de de jj si voturi stii ceva amigo-NICI EU NU TE VOTEZ.-afara din Ghencea

 

hai ca va las noroace

Blondynutza`_Stelista`19.05.2007 20:08
Nu avem nimic cu ea, este doar stelista, dar trebuia sa i-se raspunda

Hahaha blonda... hai lasa-ma cu chestiile astea cu culoarea parului si bla bla

Stiu ca nu'i bine ce face Olaroiu si Becali.. da macar respectai pentru ce au facut pe echipa ..

Oricum poti sa zici tu pana crapi sa se duca Oli de la Steaua ca daca Becali nu vrea si nici el nu prea sa plece nu pleaca .. asa ca

Cred ca tie ti se potriveste mai bine culoarea mea de la par ... :))

leynad7219.05.2007 20:10
Nu o sa ramana.Fac pariu ca pleaca.Nici un om intreg la minte nu poare lucra ca antrenor la Steaua atata timp cat Becali continua sa se implice la echipa.

 

 

Ce te face sa crezi ca Olaroiu ar fi intreg la minte ?

Ca daca e, atunci reuseste al dracului de bine sa ascunda chestia asta.

Daca te uiti mai atent la el, are o uitatura precum Adrian Iovan cand i s-a descarcat Winchesteru'...

M.P19.05.2007 20:23

Elton nota 8.24

 

 

 

Ma fratilor, acum pe bune , Elton , chiar daca noi il iubim mult, de ce a luat nota asa mare din moment ce a atins mingea doar de 2-3 ori ? Cum votatzi voi ? Pai de Badea ce sa mai zicem sau de Croitoru ? .. Haidetzi sa fim mai realishti si sa nu mai dam note nemeritate ... sa fim obiectivi totushi ... Lovin de exemplu a jucat mult mai bine decat Elton .. In fine ... FORZA Steaua .. Mandru ca sunt stelist

stelist_4_ever9019.05.2007 20:23

,,Scopul scuza mijloacele'' --mai conteaza cum am jucat tinant cont ca acum avem nevoie de puncte ca de aer? ati vrea sa jucam ca rapid si sa pierdem sau sa facem egaluri chiar daca am fi jucat frumos?? Raman doar rezultatele si clasamentul nu ,,campioana morala'' sau alte lucruri de genul asta. Daca ar fi fost suporteri probabil am fi jucat mai bine dar asa ce motivatie sa mai ai?

cristian8619.05.2007 20:24

Meci oribil.

Fara spectatori fotbalul nu are sens.

Fotbalul cu Oli nu are sens.

Nu cred ca se vor intampla miracole pana la preliminariile CL , ne trebuie sange proaspat, jucatori motivati , dornici de performanta , ne trebuie si un antrenor cu mentalitate de invingator . Oli este un invins,din pacate.

bogdan19.05.2007 20:25
Hahaha blonda... hai lasa-ma cu chestiile astea cu culoarea parului si bla bla

Stiu ca nu'i bine ce face Olaroiu si Becali.. da macar respectai pentru ce au facut pe echipa ..

Oricum poti sa zici tu pana crapi sa se duca Oli de la Steaua ca daca Becali nu vrea si nici el nu prea sa plece nu pleaca .. asa ca

Cred ca tie ti se potriveste mai bine culoarea mea de la par ... :))

 

 

Din pacate ai dat cu batul in balta. Eu ti-am raspuns decent (te-am aparat chiar), acum chiar dovedesti ca esti blonda.

Yoyoyoi19.05.2007 20:30

Iar da lumea note aiurea. V-a intunecat mintile Elton asta. Cum l-ati vazut jucatorul meciului cand el a jucat 10 minute si a atins mingea de 4-5 ori?

Croitoru a fost cel mai bun om al nostru. A alergat tot timpul, a contribuit si in atac si in aparare. A facut un meci foarte bun. Cel mai bun meci al lui de cand e la Steaua. La asta a contribuit si jocul foarte slba al celorlalti, mai ales Badea, Paraschiv sau Lovin.

bogdan19.05.2007 20:30
Macar vreo 8, nu ? :razz:

 

La cum jucam.............. :shock:

Mihai@Steaua19.05.2007 20:30

Doar 2 VORBE:

 

-1- Un joc PENIBILLLL!!!

 

-2- Un antrenor(turcaloiu) aka SCALVU'-JUDA mai penibil!!!

 

Noapte buna!

predatorpulse719.05.2007 20:33

As mai comenta si eu dar ce este de zis a fost spus deja si m-am saturat de senzatia de deja-vu pe care o am dupa fiecare meci al Stelei si anume un meci anost,cu minge lunga pe varf,cu 2 inchizatori,cu putine faze de poarte,castigam dintr-o inspiratie individuala sau penalty dar punctele conteaza,nu? Iar cand nu ne iese pasenta sunt de vina arbitrii,gazonul,adversarii ca au jucat tare si alte tampenii.

Acest meci a ilustrat perfect conceptia despre fotbal a d-lui Olaroiu. O echipa incropita a pandurilor vine in Ghencea sa se apere dar Oli i-a surprins pentru ca vai si amar de voi pandurilor ca si noi ne aparam,dar nu oricum ci cu 2 inchizatori!! Meciul a fost extrem de slab,exact cum sunt toate meciurile din era Oli,iar cand avem un meci mai de doamne ajuta ni se pare ca suntem grozavi,ca nu-i asa am obtinut locul 2.

pentru conducere a fost perfect acest meci:

-Oli fiind obisnuit cu atmosfera linistita din tribunele parcului cu platani s-a simtit f bine si a castigat cum stie el cel mai bine,aparandu-se si cu 1-0. Nimeni nu i-a cerut sa-l bage pe Elton si nimeni nu i-a cerut demisia. Ce mai Oli,o partitura tactica perfect jucata nu-i asa?

-Becali o sa laude ca a luat definitiv locul 2 si mai important nu a fost injurat de nimeni,tribunele fiind goale si "huliganii si derbedei" au fost tinuti afara ca sa nu atenteze la siguranta ciobanului.

Sa stiti ca mi-a placut comentariul lui Stoichita,mama cat se abtinea sa-l critice pe Oli,scuza jocul penibil al Stelei prin faptul ca punctele conteaza,dar spunea indirect ca jocul Stelei este in corzi de mai mult timp. N-am fost de acord cu el in privinta lui Elton,cum ca n-ar fi facut fata in meciul cu Dinamo. Pai pustiul le-a dat 3-4 pase de gol celor din atac,daca erau fructificate era 3-3,iar daca Mirel nu gresea le statea morcovul pechinezilor.

Baleanu penibil ca intotdeauna cand a intrat Elton a zis si citez "dar uita-te ce mic este,zici ca este copil". Cum sa nu-ti vina sa-i dai una daca ar fi in fata ta? Diferenta dintre comentatorii din aceasta generatie si generatia lui Topescu este cea dintre generatia lui Hagi si cea a lui Mutu.

Sunt exemplare anti-steliste cum ar fi samuila,baleanu sau fatalaul ala de stiucan care comenteaza abject. Nu-i problema ca nu sunt stelisti dar pun asta in fata in fiecare comentariu,poate nu au auzit tampitii astia dar comentatorii trebuie sa fie impartiali.

Ma uitam azi la Chelsea-Manchester si iar aud tampenia aia cat de mult a suferit Romania ca nu a intrat Dinamo in grupe iar comentatorii tvsport(aceiasi de pe Pro TV) tot spuneau ma cat de slab joaca Manchester si Chelsea,cat de varza e lampard cat de naspa e scholes.

Oricare dintre jucatorii care au fost pe teren astazi in ziua lor cea mai slaba sunt mai buni ca majoritatea fotbalistilor din Romania,asa ca mai bine ar tacea din gura. Meciul a fost oribil intr-adevar dar comentariul a fost penibil.

Cei mai buni dupa parerea mea raman cei de la tvr

La cat de demoralizat e pustiu Elton cred ca o sa plece el,nu cred ca-l da Becali afara.

Puneti-va in situatia lui: ai fost adus ca un star,prezentat ca unul si deodata cel care te-a adus e dat afara,patronul spune ca esti bun ca circar si ca te-ar vinde oricui pe jumatate din suma de transfer a ta,iar antrenorul te pune 10 min pe meci. Voi cum v-ati simti? Ca sa nu mai pun la socoteala faptul ca e f departe de casa si nu stie romana.

Steaua momentan este in rapa iar daca tandemul Jiji-Oli va continua la Steaua si anul viitor eu unul incep sa imi fac griji pentru retrogradare. Noi am castigat chinuit cu echipe care nu aveau motivare,dar daca anul viitor stilul lui Oli va continua la echipa vom lua batai la scor de la rivale,ne vor bate la limita sau vom face egal cu echipele medii iar noi vom "anihila" in Ghencea echipele care se bat la retrogradare.

In mod normal dupa un asemenea meci al Stelei mi s-ar face greata dar m-am obisnuit cu gustul acesta in mandatul Olaroiu. Am trecut in acest sezon de la rabdator,la neradbdator,la nervos,la f nervos,la extrem de nervos si intr-un final m-am calmat si mi-am dat seama ca asta e Oli oricat m-as enerva lui nu ii pasa el va juca asa pana cand crapa el sau crapam noi de nervi. Asa ca de vreo 2-3 luni incoace incerc sa raman calm,aproape indiferent la meciurile Stelei pentru ca ma agit degeaba,Oli nu are mandrie si nu are orgoliu,plus ca nu vad unde sunt dvd-urile cu tactica,el are aceeasi tactica meci de meci,nu vezi o schimbare din mers,o adaptabilitate la ce se intampla in teren,nimic,nimic,nimic.

Singura mea speranta se leaga de sezonul viitor si de faptul ca poate un antrenor nou ii poate motiva pe acesti baieti,iar suporterii adevarati sa-i sustina pana la capat si la nevoie sa-l ia la rost si pe ciobandante. Abia acum imi dau seama ce rol important avea MM ca intermediar intre Jiji si suporteri.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

bogdan19.05.2007 20:37
As mai comenta si eu dar ce este de zis a fost spus deja si m-am saturat de senzatia de deja-vu pe care o am dupa .......................................................

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

 

 

Ai perfecta dreptate. Respect

«1345678»