FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Pandurii 1-0

«1238»
fcsteaua.ro19.05.2007 17:24

Cernea - Nicolita, Baciu, Goian, P. Marin - Croitoru, Paraschiv, Lovin, Cristocea - Badea, Iacob

 

 

 

Antrenor: Cosmin Olaroiu

 

 

 

Prima Repriza

 

 

 

Min 1' - Croitoru executa o lovitura libera spre careul gorjenilor. Iese Guso si boxeaza !

 

 

 

Min 6' - Steaua domina adversarul insa fara rezultat pe tabela de marcaj !

 

 

 

Min 11' - Marius Croitoru rateaza cea mai mare ocazie a Stelei, sutand milimetric pe langa poarta lui Guso !

 

 

 

Min 25' - Pacurar (Pandurii) suteaza periculos din lovitura libera insa Cernea retine cu siguranta !

 

 

 

Min 35' - Vintilescu (Pandurii) rateaza cea mai mare ocazie a meciului reluand peste poarta o minge din 7 metrii !

 

 

 

Min 39' - Florin Lovin suteaza din afara careului insa Guso respinge in corner !

 

 

 

Min 40' - Guso prinde lovitura de cap din 8 metrii a lui Victoras Iacob !

 

 

 

Min 46' - GOL Steaua! Valentin Badea executa un penalty dupa un fault asupra lui Vasilica Cristocea !

 

 

 

A Doua Repriza

 

 

 

Min 55' - Banel Nicolita este surprins in pozitie de offside la o actiune promitatoare pe partea dreapta !

 

 

 

Min 58' - Elton si Dica se incalzesc pe marginea terenului !

 

 

 

Min 67' - Schimbare la Steaua ! Iese Victoras Iacob si intra Nicolae Dica !

 

 

 

Min 77' - Schimbare la Steaua ! Iese Vasilica Cristocea si intra Ovidiu Petre !

 

 

 

Min 81' - Schimbare la Steaua ! Iese Paraschiv si intra Elton !

 

 

 

Min 84' - Dica suteaza putin deasupra portii dintr-o lovitura libera obtinuta de Valentin Badea !

 

 

 

Final de meci

 

 

 

Click aici pentru clasamentul Ligii 1

 

 

Joga Bonito19.05.2007 17:27

Ne asteapta un meci greu...

Sa speram ca vom marca in primele 20 de min.

 

FORZA Steaua!

dr.adrian919.05.2007 17:29

ati facut demonstratie pentru Elton????

x-man270219.05.2007 17:39

fular-campionii

 

 

Elton Elton ELON

Blondynutza`_Stelista`19.05.2007 17:42

Forza Steaua ! steagcruce2

 

 

steagsimplu steagcruce2 steagsimplu

forzzasteaua_alice19.05.2007 17:49
Steaua va castiga cu siguranta;)
emmynem19.05.2007 17:52

forzza Steaua !!! Elton trebuie sa intre , fara el in teren nu castigam !!!

Joga Bonito19.05.2007 17:59
Ne asteapta un meci greu...

Sa speram ca vom marca in primele 20 de min.

 

FORZA Steaua!

 

min. 22 0-0...Am o banuiala ca asta va fii scorul final.

Dodean19.05.2007 18:02
min. 22 0-0...Am o banuiala ca asta va fii scorul final.

Cum sa fie asta scoru final batem 3-0:)

Forta Steaua

stelista2319.05.2007 18:05

astia de la Pandurii se retrag toti in aparare si noi nu putem face nimic! poate dak ar juca Elton ar fii altceva....dar Oli joaca cu Lovin :|

strezahuzum19.05.2007 18:06

Simt nesiguranta in defensiva ... .... au tras Pandurii un sut pe poarta !!

 

Oli, baga-l repede pe Ov. Petre in locul lui Badea ca nu cumva sa dea Pandurii gol ... si lasa-l pe banca pe "ineficientul" de Elton, ca nu face faza defensiva.

 

Edit : In aceasta repriza, jocul Stelei a fost superb, s-a atacat in valuri, gorjenii de-abia mai respira .... ei pe dracu :D !

 

Am vazut iarasi ideile despre ofensiva ale lui Turcaloiu : pasa in lateral, la Cristocea/Croitoru gata marcati/minge bubuita in careu in speranta ca poate face Iacob ceva/deviere spre nimeni sau stelist marcat de 2 adversari/minge pierduta/repliere disperata a intregii echipe, ramane in fata doar Iacob/incepe alergatul cu limba scoasa dupa minge/dupa recuperare, incepe din nou povestea de mai sus.

 

Ca sa nu fiu rautacios trebuie sa recunosc un lucru : maestrul Olaroiu are o surpriza, un as in maneca, si anume urcarile lui Paraschiv. N-a iesit nimic din asta, dar nu-i nimic, noi incercam schema asta pana maine, ca a vazut-o nea Oli pe DVD-uri si i-a placut mult.

Lionheart19.05.2007 18:06

Cred ca si mare parte din baieti sunt multumiti ca sunt goale tribunele!

N-ar fi exclus sa-l vedem si pe maestru' Coman, sa fluidizeze jocul.

Rau am ajuns...sa tot suspende astia terenul, altii fac apel,astia zic bogdaproste!

Mai devreme la TV basescu ii multumea ciobanului pentru sprijin electoral!

Doamne,unde traim!!!!

dr.adrian919.05.2007 18:10

ba sami bag

 

nu jucam iara nimic

zici ca suntem morti

 

jalnic cica vrem Champions League

poate champignons ling

r.ochirosii19.05.2007 18:12

VREM Elton !! Elton ELTO!! :smile:

x-man270219.05.2007 18:15
Forza Steaua ! steagcruce2

steagsimplu steagcruce2 steagsimplu

 

ola-roiu de aici SA INCEAPA Elton MANIA

White_R19.05.2007 18:16

Asta e Steaua ? steagcruce2 steagcruce2

strezahuzum19.05.2007 18:19
Asta e Steaua ? steagcruce2 steagcruce2

 

Steaua lui Oli. Ce, ati uitat ca el a ramas ca "sa suferim impreuna" ? Nu-i putem reprosa nimic in privinta asta, se tine de cuvant.

 

PS : Superba faza de adineauri. 4 jucatori ai Stelei au ramas sa faca marcaj la 1 oltean. Oli, Oli, te iubim !

danut dej19.05.2007 18:20
fularsteaua2 steagcruce2 Oli bagal pe Elton odata altfel suntem pierduti,fara Elton si Dica in teren suntem degeaba!!!!!!!!!Elton Elton titular!!!!!!!!!!!
bogdan19.05.2007 18:20

Mai dar prost mai este Badea. Numai in ofsait si nu se uita deloc pe teren. Vai de mamam noastra. Pleaca Oli, PLECA Jiji. Asta nu este Steaua, este bataia voastra de joc. Sa intre Elton si Dica.

Forza Steaua

Joga Bonito19.05.2007 18:23

NU... NU vreau sa castigam in felul asta....

 

Crsitocea esti un nesimtit!

bogdan19.05.2007 18:23

Iar pomana. Vai de capul nostru. PLEACA Oli, PLEACA Jiji

 

GOOOL, a dat basinosul de Badea

stelista2319.05.2007 18:24

nu zic ca Oli e un antrenor bun,dar nu prea are el vina ca nu intra Elton.Becali are grija sa faca echipa...mda...1-0 noroc cu penalty-ul acordat ca altfel....

Blondynutza`_Stelista`19.05.2007 18:24

Ce fac astia de nu da gol astazi...?

Nu pot sa urmaresc meciul pentru ca nu sunt in tara...:((

Hai totusi un 2-0

f0tball19.05.2007 18:25

Oli bagal pe Elton....lipseste geniul lui Elton Elton Elton Elton steagcruce2

dr.adrian919.05.2007 18:25

ba ati fost la stadion sa manifestati pentru Elton?????

raspundeti

«1238»