FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Vara 2007

«19495969798107»
bodanelu10.08.2007 17:39
sigur, lipsea de la apel opinia publica! chiar ma si intrebam cine va fi primul pinguin care se va simti obligat sa ma puna la punct! oricum sunt cam dezamagit, asteptam o interventie mai "grea"!

 

deci domnu' "bodanelu" iti voi raspunde uite asa, cum probabil iti si doresti: eu cred ca e mare pacat ca prostia nu doare! daca ar fi asa, sunt sigur ai umbla pe strada urland cat te-ar tine puterile!

 

te pup dulce!

 

multumesc pentru jigniri. Mods... se poate lua masuri asupra lui?

Cooper11.08.2007 08:08

Dupã ce s-a vãzut nevoit sã schimbe formația cu cîteva ore înainte de returul cu Zaglebie din cauza accidentãrii lui Goian, Gheorghe Hagi se gîndește sã aducã un nou fundaș. Conform Cancan, Stelei i-a fost propus argentinianul Anibal Samuel Matellan.

 

În vîrstã de 30 de ani, Matellan a jucat ultima datã la Gimnastic de Taragona, în Spania. În ultimul sezon a evoluat în 26 de partide. Argentinianul a mai evoluat la Boca Juniors, unde a cucerit trei titluri de campion, douã Cupe Libertadores, Cupa Intercontinentalã și Cupa Sudamericana, și la Schalke 04, cu care a obținut o Cupã a Germaniei.

 

Samuel Matellan este liber de contract.

Sursa : stelisti.ro

axl2311.08.2007 08:16
Samuel Matellan este liber de contract.

 

Al nostru e!!!

JDERUL11.08.2007 10:23

Ljubinkovici a facut si aseara la Mioveni un meci foarte bun.

Ar trebui jjjjj sa trateze cu Porumboiu.Jucatorul asta are cel putzin o clasa peste Herea.

danimarcu11.08.2007 10:56
modul tau de adresare este insa mult prea personal si frizeaza insolenta! de acum chiar imi pare ca esti oarecum obraznic, caci pana una alta nu am urmat amandoi aceeasi scoala!

 

Bravo,i-ai aratat tu lui!

Totusi,hotareste-te: frizeaza insolenta,sau e "oarecum obraznic"?

Ca e acelasi lucru...

Cred ca ai vrut sa ne pui in incurcatura cu "frizeaza insolenta"...bine ca nu ai spus "frezeaza impotenta",ca ne incurcai de tot...

MadFroG11.08.2007 11:00
Al nostru e!!!

 

Nu e ma , ca avem concurenta pe posturi . E Baciu acolo . fular-campionii

Wally11.08.2007 11:16

Cred ca e o noua inventie a presei in legatura cu acest jucator...

SERGIUx11.08.2007 12:38

Accidentarea lui Sorin Ghionea, care va mai sta cel putin o luna jumatate departe de gazon, precum si problemele la spate ale lui Dorin Goian, i-au facut pe oficialii din Ghencea sa porneasca in cautarea unui fundas. Astfel, in cursul zilei de ieri, niste impresario greci l-au propus pe fundasul argentinian Anibal Samuel Matellan, liber de contract in acest moment. In virsta de 30 de ani, Matellan a evoluat de-a lungul carierei la Gimnastic de Tarragona, Getafe, Schalke 04 si Boca Juniors. Fundasul are un palmares impresionant, cistigind trei titluri de campion ale Argentinei, doua Cupe Libertadores, Cupa Intercontinentala si Cupa Sudamericana cu Boca, plus o Cupa a Germaniei cu Schalke. Jucatorul doreste 250.000 de euro la semnatura si un salariu pe masura palmaresului sau, informeaza Cancan.

 

Sursa:Fanatik

forever_STEAUA11.08.2007 12:42

@SERGIUx

 

ªtirea a fost postatã mai devreme de cooper.

c.ronaldo1711.08.2007 14:18
Conform Cancan, Stelei i-a fost propus argentinianul Anibal Samuel Matellan.

 

Mdeah... acelasi site cu Vieri si Abiati.

Za Best11.08.2007 15:22

Cred ca a fost o campanie de transferuri per-total nereusita!Pana la urma,in locul lui Camus,Armenteros,Belluschi(???),ne multumim cu Plesan!De asemenea,atacantul central este un post deficitar la Steaua,cel care a venit,Zaharia,nu este la valoarea lui Thereau!Iar Rada este bun aerian,dar este ca un stalp,asa trec adversarii de el!E foarte rudimentar!Iar Zapata,sper sa nu fie al doilea Carlos...inceputul este deja ezitant...

dylo11.08.2007 15:30

eu zic ca vine camus...... :laugh:

zipper11.08.2007 16:08

Sunteti penibili fratilor, voi astia care spuneti ca transferurile din acest an sunt nereusite. Pai spuneti-mi mie doua echipe din Liga 1 care, la un loc, au facut transferuri mai bune decat noi. Eu ma uit si vad ca avem un Rada care joaca de parca ar fi titular de ani de zile la Steaua, ma uit la un Golanski care e pe zi ce trece mai bun, ma uit la un Zaharia care da un gol vital pentru Steaua, ma uit spre banca de rezerve si-i vad pe badoi si pe nesu, ma mai uit un pic si pe la jucatorii care se recupereaza dupa accidentarile suferite si vad ca la ora actuala avem aproape 2 echipe egale ca valoare, dar al caror potential nu este inca la maxim!

Vad ca multi dintre voi jucati "Manager", oricare ar fi el, dar ar fi bine sa tineti cont ca oricat de real vi s-ar parea, maxim 5% e realitate. Daca voi sunteti genu de oameni care credeti tot ce se scrie prin ziare e treaba voastra, da lasati-ma frate cu parerile voastre penibilie!!!

Cristocea_12.08.2007 18:23

Florin Costea de la Craiova, vai ce jucator bun. Cred ca este cel mai talentat jucator din Liga 1 la ora actuala.

 

Oare de nu le-am transferat noi pe el?

c.ronaldo1712.08.2007 18:26

A reusit si Costea juma' de repriza buna cu CFR-ul si acum il transferam? Parerea mea e ca e sub Eric si Ochirosii.

-=Danny=-12.08.2007 18:33

Nu va zic o noutate , dar sincer cred ca Eric o sa fie noul Lacatusi . Transferul lui Bicfalvi , a fost cel mai bun transfer din vara asta . Si vreau sa contrazic pe cinvea de mai sus , Rada pe mine , chiar m-a impresionat , si-a facut treaba onorabil , dar nu il putem compara cu Ghionea .

axl2312.08.2007 18:40

Am reusit transferuri bune. Cred ca acum putem face fata pe ambele fronturi, cu conditia ca Plesan sa confirme in continuare.

 

off:

Wellcome back, Danny. Iti dau 3 zile. Hai, 4.

P.S. Ia zi, esti liceean acum?

bodanelu12.08.2007 18:41
Florin Costea de la Craiova, vai ce jucator bun. Cred ca este cel mai talentat jucator din Liga 1 la ora actuala.

 

Oare de nu le-am transferat noi pe el?

 

e un mare betiv ;)

 

off:

Wellcome back, Danny. Iti dau 3 zile. Hai, 4.

P.S. Ia zi, esti liceean acum?

si eu sunt curios :D

Cristocea_12.08.2007 18:52
A reusit si Costea juma' de repriza buna cu CFR-ul si acum il transferam? Parerea mea e ca e sub Eric si Ochirosii.

 

Pai la ce am vazut eu, zic ca este singurul jucator care a reusit un dribling spectaculos pana acum in Liga 1

c.ronaldo1712.08.2007 19:15
Pai la ce am vazut eu, zic ca este singurul jucator care a reusit un dribling spectaculos pana acum in Liga 1

 

Si pentru un dribling? :)

 

off:

Wellcome back, Danny. Iti dau 3 zile. Hai, 4.

P.S. Ia zi, esti liceean acum?

 

Arte si meserii :P

raducelbun13.08.2007 07:47

Din toate transferurile efectuate pana acum, singurul care a dezamagit a fost Neaga. In rest consider ca toate au fost bune, utile. (nu ma pronunt asupra lui Emegara pentru. ca nu l-am vazut). Singurul jucator care nu are concurenta pe post este Plesan, lucru car ear trebui sa ingrijoreze pentru ca este un fotbalist destul de capricios si tare imi este ca isi va lua nasul la purtare si nu o sa dea randamentul scontat. Cu toate astea, nu trebuie uitat ca nu avem un inlocuitor de aceeasi valoare pentru. Thereau si ca, la ora asta, suntem descoperiti pe postul de mijlocas stanga.

cristi_mold13.08.2007 08:26

Costea a fost unul dintre cei mai constanti jucatori, daca nu cel mai constant jucator al Craiovei in acest sezon. A jucat excelent cu Farul, la Iasi si aseara cu CFR-ul. Ar fi fost chiar o achizitie buna.

 

Acum ca aceasta campanie furibunda a nostra s-a incheiat as vrea sa imi exprim si eu cateva ganduri:

- campania este una foarte buna, am transferat jucatori valorosi, care ne completeaza lotul si consider ca am reusit o campanie buna atat calitatic cat si cantitativ

- nu au fost transferat numele mari gen Beluschi, Carizzo, Dady, Armenteros, Camus, Tristan si altii insa au venit jucatori de nationala si pe deasupra foarte experimentati Zapata, Badoi, Plesan, Bicfalvi, Alexandru Iacob ( ultimii doi la nationala de tineret sau de juniori)

- am adus doi portari de mare valoare, chiar daca pe Vatca inca nu l-am vazut la lucru si consider ca suntem alaturi de UTA singurele echipe care au 3 portarti care se lupta pentru postul de titular

- in sfarsit am gasit un fundas dreapta care sa il inlocuiasca pe Ogararu, in persoana lui Golanski, in plus ne-am betonat partea dreapta prin aducerea lui Badoi

- dupa mult timp avem 4 fundasi centrali de aceeasi valoare(Radoi, Rada, Goian si Ghionea) creeandu-se o concurenta formidabila pe acest post

- banda stanga a fost si ea intarita prin aducerile lui Emeghara si Neaga, niciunul nu a convins inca, insa sunt sigura cat atat Neaga cat si Emeghara vor fi oameni de baza in echipa Stelei in curand

- la mijlocul terenului am suplinit plecarea lui Para, prin aducerea lui Plesan, ramane insa de vazut daca Plesan va fi acel nr.10 de care avea nevoie, in plus l-am transferat si pe Bicfalvi care poate fi foarte util echipei ( fac pariu cu cine vrea ca in maxim 2 ani acest jucator va fi conducatorul de joc al Stelei si al echipei nationale)

- in atac i-am adus Gurita ( din pacat cedat la Buzau, chiar daca acum aveam mare nevoie de el) si pe Zaharia ( inca pe mine nu m-a convins ca are valoare de Steaua) care pot fi rezerve foarte bune si pot crea o concurenta acerba unor Vali Badea sau Victoras Iacob

- in plus am adus cativa tineri foarte promitatori cum ar fi Alexandru Iacob, Tudose, Litu, Simion ( reveniti dupa imprumuturi la Jiul si UTA) care deocamdata sunt imprumutati la Buzau insa sper sa ii vad in Ghencea din sezonul viitor( cel putin pe primii doi si pe Simion)

- una peste alta am facut una dintre cele mai bune campanii de transferuri din ultimii 10 ani suma cheltuita apropiidu-se de 7 milioane de euro. Daca pune insa la socoteala plecarile lui Paraschiv, Elton, Thereau, Stancu si Saban vom vedea ca de fapt am facut achizitii de doar 2.5 milioane de euro

 

Si acum in final v-as ruga sa faceti un exercitiu de imaginatie. Daca am fi reusit sa ii pastram pe Elton si pe Thereau cum ar fi aratat in acest moment Steaua? Am mai fi avut emotii in Campionat? Sau am mai fi tremurat la meciuri cu Zaglebie sau Bate? .......

IONUTZ-CIPRIAN13.08.2007 09:06

Eu imi imaginez ce ar fii fost doar daca ramanea numai Thereau,in momentul asta un atacant de genul francezului avem nevoie!!Zharia parca se misca cam greu si nu are tehnica,el ar fii doar omul la locul potrivit!Neaga m-a cam dezamagit,la fel ca si Dica,insa imi plac....GOLANSKI,BICFALVI,RADA,PLESAN si ZAPATA!!

MadFroG13.08.2007 11:10

Zaharia n-are tehnica, se misca greu , nu se intelege cu coechipierii - ce cauta aici ?

Raduccio13.08.2007 12:01

Cauta sa se integreze in echipa. Au trecut numai 3 etape si a dat deja un gol esential, nu putem sa ne asteptam de la el sa straluceasca acum cand abia a ajuns la echipa.

«19495969798107»