FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Vara 2007

«19293949596107»
Inima-Ros-Albastra08.08.2007 16:10
Din cate am vazut eu(nu mai retin pe ce site) GB a declarat ca il va lua pe Herea si apoi IL VA IMPRUMUTA LA BUZAU! Dar ma intreb, daca tot il ia pe Herea, de ce nu il imprumuta pe Lovin la Buzau?'

 

poate ca are nevoie de el.. :)

Nick09.08.2007 09:16

Stie cineva pe ce posturi la mijloc poate juca baiatu asta?

 

E dreptaci?

 

Later Edit: Da, de Herea e vorba. Sorry.

Inima-Ros-Albastra09.08.2007 09:18
Stie cineva pe ce posturi la mijloc poate juca baiatu asta?

 

E dreptaci?

 

 

Herea ?sau cine ??

ETO'O09.08.2007 09:27

BINE ca A VENIT Herea SA NU-L MAI VAD PE PENIBILUL DE Lovin

Raduccio09.08.2007 09:44

Ce se mai aude de la infirmerie? Cat mau au accidentatii de stat pe tusa?

raducelbun09.08.2007 09:45

"Herea va fi prezentat la ora 14

2007-08-09 11:16:00

 

Steaua a mai reușit un transfer. Ovidiu Herea va fi prezentat astãzi, la ora 14, la reședința lui Gigi Becali din Aleea Alexandru. "Nu puteam sã ne batem joc de bãiat. Am vorbit cu George Copos și i-am spus cã dacã nu-l ia el îl iau eu", a declarat Becali.

 

Ovidiu Herea ar putea ajunge la Gloria Buzãu."

Sursa - gsp.ro

In acelasi timp sport.ro scrie:

"Ovidiu Herea, omul care a facut valva in Liga lui Mitica dupa ce Steaua, Rapid si Mioveni s-au luptat pentru transferul sau, continua astazi negocierile cu Gigi Becali. Desi ieri situatia sa era sigura si astazi urma sa fie prezentat la Steaua impreuna cu Mihaita Plesan, lucrurile s-au schimbat. Impresara jucatorului, Ana Maria Prodan a declarat ca astazi la ora 14:30 se vor continua negocierile"

 

Zau ca te zapacesc astia cu stirile lor care se bat cap in cap.

In alta ordine de ideei, spuneti-mi si mie daca e ceva de capul jucatorului asta dar numai daca l-ati vazut jucand nu din auzite.

MadFroG09.08.2007 10:18

Nu ma incanta transferul lui Herea . Prea multi bani pentru o speranta care are totusi 22 de ani . Iacov ne-a tras cea mai mare teapa din istoria fotbalului romanesc, eu sunt convins . Nu afirm ca Herea nu este peste Lovinho,Ov.Petre sau Gigel ,dar totusi o suma mult prea mare pentru posibilitatile actuale ale lui Herea.

Macar sa stiu ca aducerea acestui jucator ,va insemna scoaterea lui Lovinho din schema . As fi de-a dreptul incantat ,extaziat ce sa mai ...

Inima-Ros-Albastra09.08.2007 10:34
Nu ma incanta transferul lui Herea . Prea multi bani pentru o speranta care are totusi 22 de ani . Iacov ne-a tras cea mai mare teapa din istoria fotbalului romanesc, eu sunt convins . Nu afirm ca Herea nu este peste Lovinho,Ov.Petre sau Gigel ,dar totusi o suma mult prea mare pentru posibilitatile actuale ale lui Herea.

Macar sa stiu ca aducerea acestui jucator ,va insemna scoaterea lui Lovinho din schema . As fi de-a dreptul incantat ,extaziat ce sa mai ...

 

Pentru Becali nu conteaza banii .. la el conteaza.. sa aduca jucatorii kt mai buni .. si sa faca performanta la Steaua ...!

c.ronaldo1709.08.2007 10:45

Mistake.

 

Pentru Becali conteaza doar banii.

Khalid09.08.2007 10:50

Mistake.

 

Pentru Becali conteaza voturile.

bodanelu09.08.2007 11:44

Mistake.

Pentru Becali conteaza voturile si banii! :D

axl2309.08.2007 11:54

Eu nici nu stiu ce sa mai zic.

forever_STEAUA09.08.2007 12:03

Uite mi-a venit mie o idee: încetați cu OFF TOPIC-ul!

MadFroG09.08.2007 12:08

IVIC si-a reziliat contractul cu AEK .

Noi il luam pe Herea = 0 :rolleyes:

I.N.Money09.08.2007 13:02

Transferul lui Herea la Steaua a cãzut!

 

 

Gigi Becali a anunțat, astãzi, dupã întâlnirea cu impresarul Ana-Maria Prodan, cã transferul lui Herea la Steaua nu se va mai realiza: "Am vorbit cu Iacov (n.r. președintele FC Național), pentru cã mie îmi e rușine de jucãtor. Oferta a fost cea inițialã, 1,5 milioane de euro. 500.000 îi plãteam acum, 500.000 la anul și 500.000 peste 2 ani. Apoi, în cazul unui eventual transfer, 50% primea Naționalul. El (n.r. Iacov) a zis cã nu e de acord. Gata, a cãzut transferul, ce sã fac? Eu l-am luat deja pe Pleșan dar fãceam gestul pentru bãiat (n.r. Herea). Oferta de 2,5 milioane a fost o convenție, ca sã se lase Copos. Daca eu îl vindeam dupã aia pe bãiat pe 1 milion de euro, nu îmi scoteam nici banii investiți pe el".

 

Impresarul jucãtorului, Ana-Maria Prodan, a completat: "Iacov trebuie sã își dea acordul și dacã cei de la Rapid au oferit 1,5 milioane, sã dea banii mai repede".

MadFroG09.08.2007 13:06

DOAMNE , ITI MULTUMESC .

I.N.Money09.08.2007 13:08

:biggrin: Frumoasa replica

IONUTZ-CIPRIAN09.08.2007 13:56

Stiti ceva,de Herea ma durea fix undeva unde soarele nu poate ajunge,bina ca nu a venit,decat sa vina si dupa atata tm tam sa nu joace asa cum trebuie ssi sa fie huiduit,mai bine asa,sincer il astept pe CAMUS,oare Steaua mai este interesata de el??

Wally09.08.2007 14:18

Nu cred ca Steaua mai e interesata de Camus. Poate ar trebui sa incercam sa-l luam pe Ivic care tocmai si-a reziliat contractul cu AEK si e liber de contract. NU cred ca ar fi greu de convins sa joace pentru Steaua...

dylo09.08.2007 14:22

nu avem noi nevoie de camus sau ivici sau Herea.... cand il avem pe petarda de Lovin....cel mai slab jucator de pe teren ieri(numa calcaie, craci, suturi de la mijloc....). cat timp Lovin, Coman, Baciu o sa fie la Steaua noi numa cl o sa visam. dak Hagi e destept mai cere un mijlocas. dak nu asta este. luptam cu ce avem. fular-campionii

IONUTZ-CIPRIAN09.08.2007 14:44

LUPTAM CAM PROST!!

zamainmenu09.08.2007 15:39

Imi amintesc ca oficialii de la Steaua au afirmat ca-si doresc cate doi oameni pe fiecare post.

 

Pai lucrurile ar sta cam asa, intr-un sistem 1-4-4-2:

 

portari: Zapata, Cernea, Vatca (total 3)

fundasi dreapta: Golanski, Emeghara (2)

fundasi centrali: Goian, Rada, Ghionea, Baciu(!) (4)

fundasi stg: P. Marin, Nesu (2)

mij. dr.: Nicolita, Badoi (2)

mij. centrali: Radoi, Plesan, Ov. Petre, Bicfalvi, Lovin(!) (5)

mij. stg.: Croitoru, Cristocea, Coman(!) (3)

atacanti: Neaga, Dica, Badea, Iacob, Zaharia (5)

 

Am uitat vreunul?

 

(!) - pentru cei trei muschetari inconfundabili, tripleta de aur a Stelei: Coman, Baciu, Lovin.

 

N-am luat in considerare eventualele permutari (ex: P. Marin poate juca si stg si dr, idem Nicolita, Emeghara etc).

 

Deci, cantitativ suntem acoperiti, pe unele posturi fiind chiar mai multi decat doi pe un loc. Dar calitativ cum stam?

Si aici intervine adevarata problema, iar jocul nostru haotic o demonstreaza. Norocul ne va parasi intr-o buna zi si de atunci incolo ramane numai valoarea, valoare care nu mi se pare deosebita. In continuare, pe langa alte bube, avem un lot fara un coordonator de joc si fara un varf autentic de careu. Timpul va demonstra daca am dreptate.

El Nino_909.08.2007 15:48

@zamainmenu

Ochirosii si Zaharia ;)

zamainmenu09.08.2007 15:50

@El_Nino

 

Corect, pe Zaharia l-am adaugat ulterior, il uitasem pe Ochirosii care-i tot pe stanga!!! deci sunt 4 mijlocasi pe stanga!

Raduccio09.08.2007 16:02

Stam bine cantitativ numai daca uitam ca avem o gramada de oameni indisponibili.

«19293949596107»