Mai nou vine un Brazilian !
Steaua cautã un coordonator sud-american dupã ce transferurile lui Herea, Ivici și Camus nu s-au materializat. Transferurile nu s-au încheiat în Ghencea o datã cu aducerea lui Rada și a lui Zaharia. Hagi continuã sã-și doreascã încã un mijlocaș de mare valoare la echipã și i-a solicitat lui Gigi Becali sã mai aducã un fotbalist în zona medianã.
"În acest moment, am pornit cãutãrile pe piața sud-americanã și în special pe cea brazilianã. Nu ne-am oprit asupra nici unui nume, deoarece nu dorim sã ne grãbim, vrem sã facem alegerea cea mai bunã. Este vorba despre un coordonator în adevãratul sens al cuvîntului, care sã lege jocul la mijlocul terenului", a dezvãluit ieri unul dintre conducãtorii Stelei.
Planurile roș-albaștrilor în privința achizițIonãrii unui mijlocaș au fost date peste cap de tergiversarea lucrurilor în cazul Herea, jucãtor pentru care Steaua a fãcut o ofertã clarã de 2,5 milioane de euro. De asemenea, cu sîrbul Ivici, de la AEK Atena, nu s-a mai avansat nici o negociere, în timp ce Camus, de la Charleroi, a condiționat venirea în Ghencea de calificarea Stelei în grupele Champions League.
Sursa GSP.ro
==============================================================
Hai baieti, vine unu pe care il chiama Giginho sau Becalinho (sau ce vreti voi), va sta patru luni sa se adapteze, din care 2 luni pe banca ca nu este la punct fizic, si cind o sa arate calitatile, si o sa ne placa, o sa zica el Cioban ca este circar si ca el nu vrea circari, si la iarna pleaca la echipa lui Oli.