FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Vara 2007

«18687888990107»
inches01.08.2007 15:21

@Madfrog:

 

Zaharia/Iacob/Badea

 

Nici unul dintre astia nu mi se pare de "marfa" poate doar Iacob daca isi va reveni la nivelul lui maxim. Badea mi se pare prea inconstant, plus ca cam fuge aiurea, si Zaharia este bun numai de Liga 1 si Cupa Romnaniei atat.

 

Neaga nu are ce cauta in fata.

predatorpulse701.08.2007 18:07

Prioritatea in ceea ce priveste transferurile trebuie sa fie la mijloc,trebuie neaparat un jucator tehnic,ca sa nu zic coordonator si un atacant masiv de valoare,nu sperante cum e zaharia. Nu e posibil ca la o echipa atat de mare cum e Steaua sa ai un singur atacant valid in lot,sperantele noastre o sa stea tot in Dica si Neaga. Dovada ca amatorismul e la mare pret in Ghencea e ca a fost dat Gurita in conditiile in care noi nu avem atacanti. Ne place,nu ne place,fata de rivale mijlocul nostru e de ras,chiar daca am avea toti jucatorii valizi. Ma uitam azi la meciul clujului,echipa ce nu m-a impresionat,insa am ramas impresionat de un compartiment de-al lor si anume mijlocul. Si Semedo si didi sau cum il cheama mi s-au parut 2 jucatori de clasa. Problema cu mijlocul nostru nu este ca nu avem jucatori buni,ci ca toti sunt jucatori de rupere,cum se spune. Radoi abia stie sa puna piciorul pe minge si sa o dea in fata si acelasi lucru putem spune si despre Lovin si ov Petre. Iar jucatorii care au putina tehnica in ei ori nu sunt jucati(Ochirosii,bicfalvi),ori sunt accidentati(Cristocea),ori sunt nulitati(Gigel Coman) sau jucatori de rupere(Lovin,ov Petre,Radoi).Singurul jucator tehnic si jucat de Hagi,adica Bostina,e un jucator indolent plus ca acum nu-l mai place nici jijel.

Si atunci pun si eu intrebarea:cu cine sa construim? Poate ca ar trebui sa-i pun si pe Dica si pe Neaga la mijloc dar ei sunt mereu jucati in fata deci sunt un fel de aripi sau chiar varfuri cateodata.

Plus ca ar trebui sa cautam jucatori tehnici doritori sa vina aici,nu oameni care se gandesc de cinspe ori inainte sa vina,cum ar fi ivic,camus,hera si alti prosti. Desi nu sunt de acord cu politica de transferuri a lui CFR(da-o naibii,11 portughezi,2 argentinieni,1 francez si un suedez) trebuie sa recunosc ca sunt cei mai profesionisti la capitolul investii in transferuri. Au luat ce au vrut,pe posturile deficitare si i-au luat din timp,nu ca noi pe ultima suta de metri. Acolo politica clubului e definita de un plan bine stabilit pe cand la noi totul se intampla dupa toanele lui Jiji,si asta nu e bine deloc.

FORZA Steaua!!!

Intotdeuna superiori.

Wally01.08.2007 19:16

Parerea mea e ca CFR s-a cam intepat cu Fabiani. A dat 2,2 milioane de euro pe el si in meciul cu Otelul n-a aratat nimic. E posibil totusi sa ma insel pentru ca judec dupa un singur meci, dar la banii care au fost dati pe el, trebuia macar sa iasa putin in evidenta.

inches01.08.2007 21:28

Parerea mea este ca macar Clujul a incercat, in timp ce Becali se compoarta ca picsou.jpg

 

Si cumpara jucatori de cum ii plac (adica ieftin si de umplutura) sau care mai gaseste din moment ce nu costa mai mult de 1M€. El vorbeste mult, ca are milioane si milioane, ca va cumpara de 30M€ si nu vedem noi nimic.

 

Preferam 5 jucatori de marfa in loc de 10 panarame (bine exagerez un pic, dar ce cauta Zahar, Gurita care la trimis deja la Buzau ???, Coman samd la Steaua?)

 

Ma rog, vom vedea ce va iesi la sfirsit.

-=Danny=-02.08.2007 09:55

Nu e adevarat ca a fost deja transferat la Steaua . Dar este adevarat ca el a fost ofertat de Steaua , si a zis ca ar fii onorat sa fie antrenat din nou de Hagi , dar a zis ca o sa plece de la Galatasaray numai daca nu mai are echipa nevoie de el .

i-m BaD...02.08.2007 14:11

mah da despre Daddy ce se aude ???? a venit sau nu la Steaua ?? ca am azuit ca e un jucator ff bun.Steaua are mare nevoie de un atacant impins..

c.ronaldo1702.08.2007 14:52

@i'm bad.

 

A venit la Steaua. Trebuie sa primeasca cartea verde din Vatican pentru a avea drept de joc. Abia astept sa il vad la treaba.

-=Danny=-02.08.2007 15:27

@ c.Ronaldo , poate vrei sa zici de Zapata , el nu primea cartea verde , dar a primit-o pana la urma . Transferul lui Dady a picat de mult , ca a cerut echipa lui 3,5 milioane de euro ......... si Becali a dat decat 1 milion si ceva .

bodanelu02.08.2007 15:35

@-=Danny=- era la misto postul lu` c.ronaldo17...

-=Danny=-02.08.2007 15:45
@-=Danny=- era la misto postul lu` c.ronaldo17...

 

Da dar nu e bine sa faci misto de oameni caiti dau moderatorii BAN !!!! Si gata cu oftopicurile . Mai bine zi si tu ce transferuri ai mai aflat .

i-m BaD...02.08.2007 16:56

ce nasol... :angry: lui Becali crek ii lipseste ceva sincer...cum sa nu dai 3,5 mil pe un jucator atat de valoros ...degeaba are bani daca nu investeste in echipa ..ii prindea f bn lu Steaua un jucator ca daddy(parerea mea)

1uLy4Nn02.08.2007 19:03

Golanski asta pare destul de bunicel, sa vedem ce va face.

MadFroG02.08.2007 21:33
mah da despre Daddy ce se aude ???? a venit sau nu la Steaua ?? ca am azuit ca e un jucator ff bun.Steaua are mare nevoie de un atacant impins..

 

Te mint baietii de pe forum ,Daddy e la muntele Athos .

inches02.08.2007 22:42

Mai nou vine un Brazilian !

Steaua cautã un coordonator sud-american dupã ce transferurile lui Herea, Ivici și Camus nu s-au materializat. Transferurile nu s-au încheiat în Ghencea o datã cu aducerea lui Rada și a lui Zaharia. Hagi continuã sã-și doreascã încã un mijlocaș de mare valoare la echipã și i-a solicitat lui Gigi Becali sã mai aducã un fotbalist în zona medianã.

 

"În acest moment, am pornit cãutãrile pe piața sud-americanã și în special pe cea brazilianã. Nu ne-am oprit asupra nici unui nume, deoarece nu dorim sã ne grãbim, vrem sã facem alegerea cea mai bunã. Este vorba despre un coordonator în adevãratul sens al cuvîntului, care sã lege jocul la mijlocul terenului", a dezvãluit ieri unul dintre conducãtorii Stelei.

 

Planurile roș-albaștrilor în privința achizițIonãrii unui mijlocaș au fost date peste cap de tergiversarea lucrurilor în cazul Herea, jucãtor pentru care Steaua a fãcut o ofertã clarã de 2,5 milioane de euro. De asemenea, cu sîrbul Ivici, de la AEK Atena, nu s-a mai avansat nici o negociere, în timp ce Camus, de la Charleroi, a condiționat venirea în Ghencea de calificarea Stelei în grupele Champions League.

 

Sursa GSP.ro

 

==============================================================

 

Hai baieti, vine unu pe care il chiama Giginho sau Becalinho (sau ce vreti voi), va sta patru luni sa se adapteze, din care 2 luni pe banca ca nu este la punct fizic, si cind o sa arate calitatile, si o sa ne placa, o sa zica el Cioban ca este circar si ca el nu vrea circari, si la iarna pleaca la echipa lui Oli.

strezahuzum03.08.2007 05:33

Muahahahaha ..... :biggrin: :biggrin: Umblam dupa mijlocas brazilian ai ?? Nu stiu cum, dar parca am mai vazut filmul asta si anul trecut ?

 

Asta e inca un episod din serialul "Ce tampenii a mai facut patronul meu, Gigi". Dupa ce am avut in echipa un jucator super-tehnic precum Elton, l-am dat afara pe motiv ca "era circar" (si circarul nostru numarul 1, Giginho nu voia concurenta pe post) si pentru ca era prea mic. Apoi am jucat cu fortosul de Lovinho, ca deh, asta era un fel de tanc in stare sa darame totul in fata lui, si am facut rahatul praf. Si am ajuns exact de unde am plecat acum un an si ceva de zile : iar umblam dupa mijlocas brazilian !!

 

Intrebarea-cheie este insa alta : va mai veni cineva la Steaua dupa ce s-a intamplat cu Elton ? Sa nu credeti cumva ca nu se stie in Brazilia povestea !

raducelbun03.08.2007 06:57

In urma aceste campanii de transferari se poate trage o singura concluzie - la Steaua nu a existat NICIO STRATEGIE. A existat o dorinta de improspatare a lotului dar, in absenta unei politici coerente (determinate, poate, si de schimbarile din conducere) aceasta campanie s-a dovedit a fi una scumpa si putin eficienta. Astfel, nu-mi pot explica intarirea excesiva a celui mai bun compartiment al Stelei - apararea - in conditiile in care echipa a suferit si sufera in continuare in atac sau mai bine zis, pe faza ofensiva.

Cred, de fapt, sunt convins, ca nimeni din conducerea Stelei nu a stiut in niciun moment care este bugetul alocat in vederea achizitionarii de fotbalisti.

Pentru mine cel putin, nu este o surpriza ceea ce s-a petrecut in aceasta vara. Becali a luat-o razna de tot. Se baga peste antrenori si manageri, le promite marea ce sarea si nu face decat sa-i puna in niste situatii de-a dreptul jenante. Credeti ca Ad. Ilie a vrut sa plece de la echipa fara sa aiba vreun motiv? Credati ca este placut sa fi pus sa alergi prin toata lumea asta, sa pornesti tratative cu impresari si conducatori de cluburi pentru ca la sfarsit, toata munca si credibilitatea ta sa fie aruncata la cosul cu gunoi de un fanfaron - patron de club? Eu nu cred asta.

bodanelu03.08.2007 07:45

@raducelbun nu ai dreptate in legatura cu apararea. au venit:

Golanski - fundas dreapta, post unde stateam cel mai deficitar. Ii mai puteam juca acolo pe P. Marin sau Banel, dar nici unul dintre ei nu e fundas dreapta de meserie. deci un transfer foarte bun.

Badoi - multi zic ca el e fundas dreapta, dar nu e. el a venit de la rapid din sistemul 3-4-3, unde juca mai mult mijlocas. El cu Banel se bat pe postul de mijlocas dreapta. iar un transfer bun.

Emegara - pe stanga il aveam pe Nesu si pe P. Marin, cel din urma avand deja o varsta, si nu cred ca mai joaca mai mult de un an. deci, o sa ramana Eme si cu Nesu, post foarte bine acoperit.

Rada - fundas central de care aveam mare nevoie. Tin sa-ti aduc aminte cat am patimit pe finalul sezonului trecut, cand se zicea ca Goian e suspendat si singurul fundas de meserie din lot era Baciu. acum avem: Goian, Ghionea (cand se reface) Rada si la nevoie Radoi. deci 3-4 pe 2 posturi, post iar foarte bine acoperit.

 

Problema la noi ramane mijlocasul offensiv... jucator pe care nu`l avem in lot!

i-m BaD...03.08.2007 08:38
Te mint baietii de pe forum ,Daddy e la muntele Athos .

 

@MadFroG ma iei la ...cumva ?

raducelbun03.08.2007 09:11
@raducelbun nu ai dreptate in legatura cu apararea. au venit:

Golanski - fundas dreapta, post unde stateam cel mai deficitar. Ii mai puteam juca acolo pe P. Marin sau Banel, dar nici unul dintre ei nu e fundas dreapta de meserie. deci un transfer foarte bun.

Badoi - multi zic ca el e fundas dreapta, dar nu e. el a venit de la rapid din sistemul 3-4-3, unde juca mai mult mijlocas. El cu Banel se bat pe postul de mijlocas dreapta. iar un transfer bun.

Emegara - pe stanga il aveam pe Nesu si pe P. Marin, cel din urma avand deja o varsta, si nu cred ca mai joaca mai mult de un an. deci, o sa ramana Eme si cu Nesu, post foarte bine acoperit.

Rada - fundas central de care aveam mare nevoie. Tin sa-ti aduc aminte cat am patimit pe finalul sezonului trecut, cand se zicea ca Goian e suspendat si singurul fundas de meserie din lot era Baciu. acum avem: Goian, Ghionea (cand se reface) Rada si la nevoie Radoi. deci 3-4 pe 2 posturi, post iar foarte bine acoperit.

 

Problema la noi ramane mijlocasul offensiv... jucator pe care nu`l avem in lot!

Eu vorbeam de buget si de strategie. Poate ca trebuie sa precizez ca nu am crezut de la bun inceput in sumele aruncate pe piata de Becali si ca eram sigur ca bugetul alocat pentru acest capitol are o limita mult inferioara celei anuntate. Or, in acest conditii consider ca un bun administrator, un strateg adevarat, raporteaza fondurile disponibile la nevoile imediate. Iar in situatia in care ai nevoie mare de jucatori de atac, cred ca se putea renunta ori la Emegara ori la Golanschi, iar suma de bani investita intr-unul dintre ei (cel putin un milion), sa fie dirijata catre un atacant sau mijlocas ofensiv. Eu asa vad lucrurile, si cu riscul de a ma repeta, continuu sa spun ca daca s-ar fi plusat la jucatorul acela argentinian, acum era la noi si nu in B-eul spaniol.

Dj03.08.2007 09:16

e facaut un calcul intr un ziar...cat a cheltuit Steaua pe transferuri..si cat a primit...diferenta e de vreo 2 milioane de euro....deci la mintea ciobanului..2 milioane inseamna 11..cum declara el zilele trecute..ca a dat meleoane pe jucatori..idiot...

bodanelu03.08.2007 09:19

@raducelbun da, ai dreptate. dar nu se putea renunta la unul din cei 2.

ideea e ca s-a renuntat prea usor la Thereau si la Gurita. Gurita trebuia tinut in lot si mai adus un atacant.

la mijloc, s-a incercat un Bostina "reloded". dar... baiatul asta nu-si mai revenea nici daca echipa adversa era numai de fete dezbracate.

si nu cred ca astia sunt toti bani care trebuia sa se cheltuie.

MadFroG03.08.2007 09:37

Baieti , mijlocasul dorit de Gigi e Elton :D

raducelbun03.08.2007 09:52

Acum 2-3 minute Becali a anuntat ca Steaua nu va mai face niciun transfer, chiar daca se va califica in UCL.

Asta asa ca sa ne linistim!

c.ronaldo1703.08.2007 09:58
Baieti , mijlocasul dorit de Gigi e Elton :D

 

Elton John.

MadFroG03.08.2007 11:18
Acum 2-3 minute Becali a anuntat ca Steaua nu va mai face niciun transfer, chiar daca se va califica in UCL.

Asta asa ca sa ne linistim!

 

Va veni camus fular-campionii

«18687888990107»