FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Vara 2007

«18485868788107»
steaua_gloria27.07.2007 09:44

Emre Asik se mai gandeste la oferta Stelei. Banuiesc ca o va face la fel CACAmus.

Wally27.07.2007 10:12
Gandeste-te un pic invers. Daca ar fi fost Rada la Steaua, si Elton la Rapid, iar stelistul ar fi avut aceeasi declaratie, n-ai fi zis "ia uite asta stelist adevarat, luptator adevarat, si-asa mai departe"?

NU, n-as fi zis asa...chiar daca asta gandeste el si asta e tactica lui, nu trebuie sa declare asta...reiese ca nu-i profesionist si ca nu-l intereseaza sa joace mingea, ci doar sa faulteze

raducelbun27.07.2007 11:26

Pentru ca tot se bate atata moneda de tema asta, intreb si eu - oare merita Herea asta atata banet??? Nu stiu de ce dar parca toata nebunia creeata in jurul lui ma duce cu gandul la Radu Niculescu, Cristea, Cursaru, Plesan...

raducelbun27.07.2007 11:28
Daca jjjjjjjjjj da 2,5 mil euro pe Herea,atunci sunt doar trei posibilitatzi:

1-este cu mult mai idiot decat il credeam

2-Herea a fost declarat monument al naturii si il achizitzioneaza pentru colectzia palatului

3-am innebunit eu

In cazul celei de a treia varianta,va rog sa-mi spunetzi si voi anuntza salvarea!

 

Nu anunta salvarea!

c.ronaldo1727.07.2007 11:33

Probabil in suma de 2.5 milioane e inclusa si impresara lui Herea, ca altfel nu imi explic de ce da Gigi atat.

raducelbun27.07.2007 11:41

Cu banii astia ii lua si pe Ivici si pe argentinianul ala care a ajuns in Spania prin B si cred ca eram mai castigati.

Si pana la urma nr. 9 de valoare tot nu avem.

cristi_mold27.07.2007 11:45
Probabil in suma de 2.5 milioane e inclusa si impresara lui Herea, ca altfel nu imi explic de ce da Gigi atat.

 

Pentru impresara as da si eu vreo 3-4 mil de euro :wacko: :tongue: :biggrin: :X:X:X:X:X:X:X:X:X

steaua_gloria27.07.2007 12:27

Ana Maria Prodan, impresarul jucatorului disputat de Steaua si Rapid, a declarat pentru Mediafax ca in cazul in care Herea nu se va intelege cu Steaua fundasul va ramane la FC National.

 

"Daca Herea nu va merge la Steaua, atunci ramane la FC National, in niciun caz nu va ajunge la Rapid", a declarat Ana Maria Prodan.

raducelbun27.07.2007 12:30

...si care-i smecheria?

stebuc27.07.2007 12:37
Rezumat transferuri (notele sunt de la 1 la 5)

 

transferati la Steaua

1. Badoi [mijlocas&aparator dreapta / 32 ani / campionat : 5 / Cupa UEFA : 4 / CL : 2]

2. Bicfalvi [mijlocas central / 20 ani / campionat : 3 / Cupa UEFA : 2 / CL : 1]

3. Emeghara [aparator stanga&dreapta / 24 ani / campionat : 4 / Cupa UEFA : 3 / CL : 2]

4. Golanski [aparator dreapta&central / 25 ani / campionat : 4 / Cupa UEFA : 3 / CL : 2]

5. Gurita [atacant / 34 ani / campionat : 4 / Cupa UEFA : 2 / CL : 1]

6. Iacob Al. [aparator central / 19 ani / campionat : 2 / Cupa UEFA : 1 / CL : - ]

7. Neaga [atacant / 28 ani / campionat : 5 / Cupa UEFA : 4 / CL : 3]

8. Rada [aparator central&stanga / 26 ani / campionat : 4 / Cupa UEFA : 3 / CL : 1]

9. Vatca [portar / 26 ani / campionat : 3 / Cupa UEFA : 2 / CL : 1]

10. Zaharia [atacant / 29 ani / campionat : 4 / Cupa UEFA : 2 / CL : 1]

11. Zapata [portar / 29 ani / ?]

 

transferati de la Steaua

1. Elton [mijlocas central / 22 ani / campionat : 4 / Cupa UEFA : 3 / CL : 1]

2. Oprita [atacant&mijlocas dreapta / 26 ani / campionat : 4 / Cupa UEFA : 3 / CL : 2]

3. Paraschiv [mijlocas central / 27 ani / campionat : 5 / Cupa UEFA : 4 / CL : 3]

4. Saban [aparator dreapta&central / 28 ani / campionat : 3 / Cupa UEFA : 2 / CL : 1]

5. Stancu S.[aparator dreapta / 26 ani / campionat : 3 / Cupa UEFA : 2 / CL : 1]

6. Thereau [atacant / 24 ani / campionat : 5 / Cupa UEFA : 4 / CL : 3]

7-10. Litu + Lungu + Simion + Tudose

 

echipa a doua

11. Andrey [portar / 24 ani / campionat : 4 / Cupa UEFA : 2 / CL : 1]

lol ce note Oprita are la CL 2 si Elton 1 si lui golanski de ce i-ai dat 4 in campionat? si vezi ca mi se pare ca zapata are 28 de ani

c.ronaldo1727.07.2007 12:50

@Stebuc

 

Anul trecut Zapata avea 28 de ani.

stebuc27.07.2007 12:54
@Stebuc

 

Anul trecut Zapata avea 28 de ani.

mea culpa:D

Raul198827.07.2007 13:42

"ASTEPTAM RASPUNSUL LUI CAMUS"

 

Fabien Camus ar putea totusi sa ajunga in Ghencea din spusele lui Gigi Becali. Patronul formatiei din Ghencea spune ca inca asteapta un raspuns din partea jucatorului lui Charleroi.

 

"Inca mai exista posibilitatea sa il luam pe Camus. Momentan asteptam raspunsul jucatorului", a punctat Becali

 

sursa Fanatik

 

acuma ce ii treaba

am crezut ca a declarat ca in moment nu vrea sa vina la Steaua :unsure:

steagsahmic

forever_STEAUA27.07.2007 13:46

Sã-i spunã cineva și lui Jiji!

_yang27.07.2007 14:19

@forever_STEAUA

 

Il sun eu si daca nu inchide pana termin de injurat ii spun si de Camus...

Alex_9128.07.2007 10:17

Nu cred ca Herea va veni la Steaua pentru ca Comunistu de Copos si nebuna aia de Ana Maria Prodan a facut o intelegere sa vina decat la Rapid .

[...] de Ana Maria Prodan daca nu face o intelegere cu Grupare din Ghencea pentru venire lui Herea mai bine sa se duca la calugarit.

colaps28.07.2007 15:07

Adi Ilie a anuntat ca Steaua nu mai e interesata de Herea... in sfarsit si-u dat seama de bataia de joc a jigodiei de Iacov... ala are o pata pusa pe Steaua (o fi suporter al rapidului ca prea se pupa in bot cu matze-fripte ala de Copos) si nu o sa vrea sa-l dea pe Herea la noi cu nici un pret, decat eventual daca il stoarce de bani pe Becali... chiar is curios amu daca netzoiu o sa dea 3,5 milioane pe Herea sau Copos 1.8 pe juma de Herea...

JDERUL28.07.2007 16:37

3,5 milioane Herea?Sa fim seriosi.Au mai ras si altzii de cioban.Daca ar mai face-o si pe asta ar intra in guiness book ca retardatul galaxiei !

Khalid28.07.2007 17:35
Adi Ilie a anuntat ca Steaua nu mai e interesata de Herea... in sfarsit si-u dat seama de bataia de joc a jigodiei de Iacov... ala are o pata pusa pe Steaua (o fi suporter al rapidului ca prea se pupa in bot cu matze-fripte ala de Copos) si nu o sa vrea sa-l dea pe Herea la noi cu nici un pret, decat eventual daca il stoarce de bani pe Becali... chiar is curios amu daca netzoiu o sa dea 3,5 milioane pe Herea sau Copos 1.8 pe juma de Herea...

 

Iacov a declarat ca Netoiu a facut o oferta uriasa pentru Herea. Mi se pare o prostie sa dai 4.1 milioane pe un jucator care nu a confirmat deloc, cu banii astia cumperi un coordonator de joc "bibelou".

stoianadrian29.07.2007 04:23

Daca Herea va ajunge la Dinamo inseamna ca puterea domnului Netoiu este prea mare pentru Romania. 4.1 Milioane pe Herea minus TVA si Comisioane.

stelistu2529.07.2007 08:55

cum puteti sa credeti ca un jucator de divizia B poate sa faca 4,1 milioane de dolari...........miroase a spalare de bani toata ziua

IONUTZ-CIPRIAN29.07.2007 09:27

Nu e prost ala care cere,ci ala care da,oricum este o oferta foarte mare pentru un jucator de divizia B,si nu se merita!Si nu stiu ce are asa de special acel jucator!!

SSK29.07.2007 09:40

Astea sunt scorneli. Netoiu n-o sa dea niciodata 4,1 milioane de Euro pe un jucator, iar daca o da, e cel mai prost om in viata.

ninu9329.07.2007 09:55
Nu o sa vina nimeni.

O sa plece Dica pentru ca incetineste jocul echipei si este ineficient.

Dica este ineficient ????????......atunci de ce a fost votat intre primi 10 jucatori din C.L. sezonu trecut???... dica10

bogd4n29.07.2007 10:56

ninu93...mai bine taci ca habar n-aveai de ce e vb..te bagi ca musca in...

«18485868788107»