M-am uitat in fisa lui Ivici si m-am convins "mare scula" si asta. Anul trecut a jucat 12 meciuri si a marcat 2 goluri. Acum 2 ani 3 goluri in 27 meciuri. Ce sa mai, ne-an scos!
M-am uitat in fisa lui Ivici si m-am convins "mare scula" si asta. Anul trecut a jucat 12 meciuri si a marcat 2 goluri. Acum 2 ani 3 goluri in 27 meciuri. Ce sa mai, ne-an scos!
M-am uitat in fisa lui Ivici si m-am convins "mare scula" si asta. Anul trecut a jucat 12 meciuri si a marcat 2 goluri. Acum 2 ani 3 goluri in 27 meciuri. Ce sa mai, ne-an scos!
Specialistule, Aek are la jucatori incat isi permita sa-i roteasca . Noi spre finalul campionatului il aveam doar pe Lovin
Si hai sa-ti spun o faza tare :
Ivic > Lovin,Ov.Petre,Bicfalvi,Croitoru,Bostina si restul
1. Nu am pretins ca sunt specialist. Am mai vorbit despre cum sta treaba cu specialistii din forumul asta asa ca nu mai continuu.
2. daca ai vrut sa fii ironic, sa stii ca nu ai reusit, dar poti persevera - e problema ta!
3. daca erai atent la ceea ce am scris ai fii observat ca citam dintr-o stataistica. Daca cifrele respective sunt in masura sa-ti intareasca impresia ca Ivici este ceea ce ne trebuieste, este, din nou, problema ta. Eu cred si in cifre, iar cifrele in cazul nostru...
@Victor
[.........................]. cum ma sa zici ca sa ne facem o punte ?
da cine e ma Gloria Bistrita ? o fi vreo Barcelona ? sau ce ? ca nu prea inteleg ?
[...............................................................................
...............................................]
ai lipsit cateva zile dupa ce au picat transferurile alea bomba si acuma vii iar ?! sa faci pe demagogul pe aici cum ca ar fi benefic transferul lui zaharia ? [...................................] tu crezi ca ala e jucator de UCL ? ala nici de Intertoto nu e si tu o arzi paici cu punti!
ce noi suntem Dinamo sau rapid de ne trebuiesc punti ?
[...............................................................................
........]
asa cum scrii, asa iti raspund: esti o [....................]!
1. Nu am pretins ca sunt specialist. Am mai vorbit despre cum sta treaba cu specialistii din forumul asta asa ca nu mai continuu.2. daca ai vrut sa fii ironic, sa stii ca nu ai reusit, dar poti persevera - e problema ta!
3. daca erai atent la ceea ce am scris ai fii observat ca citam dintr-o stataistica. Daca cifrele respective sunt in masura sa-ti intareasca impresia ca Ivici este ceea ce ne trebuieste, este, din nou, problema ta. Eu cred si in cifre, iar cifrele in cazul nostru...
Vai , m-ai impresionat.
In statistici , Badea avea cinci goluri inainte sa ajunga la Steaua . Aici , a dat vreo 18 .
Macar aia transfera.Gigi transfera arogante . Gata cad si transferurile astea.
V-am spus ca vine Ivic , ca doar e liber de contract
vezi ca pana acum, in vara asta, am transferat deja 9 jucatori! problema la Steaua nu este cantitatea, ci calitatea! ca mai mereu sunt mai dulci strugurii vecinului!
parerea mea este ca pentru. campionatul nostru avem cea mai completa trupa. ce nu inteleg unii colegi este ca in Romania, in timp ce Steaua joaca cam 30 meciuri pe bune, Dinamo de ex. joaca vreo 10. aici apar problemele noastre: cum sa compensezi deficitul si sa-i "obligi" pe Dinamo sa joace mai multe meciuri adevarate. e greu insa sa pricepi daca nu citesti atent, iar mintea unora cutreiera padurile.
eu am mai spus: in campionatul nostru, asa cum s-a jucat anul trecut, si Barcelona ar avea mari dificultati sa se impuna. in mod normal, asa cum sunt valorile aranjate acum, este imposibil daca joci pe bune in toate meciurile sa ai 15 victorii in 17 etp!
solutiile Stelei:
- sa-te intaresti la nivelul lotului cu VALORI!
- sa ii blochezi pe adversari inca din primele jocuri, obligandu-i sa joace la baioneta cat mai mult, asemenea noua! de aceea ai nevoie de "relatii bune" cu cat mai multe cluburi, caci campionatul este si un razboi al influentelor!
Daca la noi conteaza calitatea si nu cantitatea ..ce cauta in lot :
-Vatca,Baciu,Lovin,G.Coman,Gurita ?
-De ce il vrem pe Zaharia ?
Statistica e buna doar pentru trecut !
Baietii astia doi de la nemti , S.Radu si Munteanu , erau niste pramatii pe la noi si au facut treaba buna pe acolo.
V.Badea iarasi a fost dat ca exemplu bun ! Conteaza sa vrea si jucatorul sa alerge si antrenorul sa il bage in teren si mai ales sa stie unde sa il puna !
Pentru mine ar fi perfect sa dea 2 goluri si sa dea vreo 15 pase de gol ! ![]()
Atacanti mai gasim , dar mijocasi cam nu prea avem sa construim cu ei !
Acum orice transfer e bine venit , pentru ca unii vor fi folositi in meciurile mai usoare din campionat si astfel vor fi odihniti titularii de drept pentru meciurile mai grele.
De acord cu voi ca ne trebuie calitate si nu cantitate , dar cel putin jucatorii vor avea concurenta si vor trage de ei , nu vor mai juca in ritmul finalului de campionat fara chef sa alerge.
@MadFrog
Vatca este cam la aceeasi valoare cu Cernea si creeaza o concurenta incredibila pe postul de portar.
Baciu este singura rezerva pe postul de fundas. Daca l-am da si pe asta nu stiu ce s-ar intampla.
Lovin a facut cateva meciuri bune pe finalul sezonului trecut. Ca rezerva este bun, in caz ca nu mai vine altvineva.
G.Coman nu inteleg ce cauta la Steaua???????
Gurita poate fi surpriza placuta a sezonului. Singurul lui dezavantaj, este varsta.
Zaharia este alternativa de rezerva in cazul in care trasferul lui Dady pica.
@MadFrog
Vatca este cam la aceeasi valoare cu Cernea si creeaza o concurenta incredibila pe postul de portar.
Fantastica!!!
Bun ar fii sa ramana Zaharia acolo unde este !
e clar! is curios eu cum a reusit Berbecali sa faca atatia bani dak nu-i in stare sa rezolve doua transferuri de 6 mil(daddy si camus). deja ne-am saturat cu totii de asa zisele "tranferuri bomba". e adevarat ca si presa asta de tot kkt din Ro te baga in ceatza. cu jucatorii astia care-s acuma la Steaua sa ne bucuram dak terminam pe 2, ce sa mai vb de CL. de cand a inceput Steaua DREAM MERCATO le-am facut la astia audienta si ne-am amagit dejaba. in final tot Baciu da cu stangu-n dreptu si Lovin incearca eseuri de la 50m, iar Coman face reclama la Local Kombat, iar Iacob isi aduce aminte ca tre sa alerge. spre cl :laugh:
:biggrin: :biggrin:
Si iata ca dupa ce au urlat toate ziarele pline cu declaratiile lui nea GG despre transferurile super-mega-ultra-extraordinare, dupa ce ne-am laudat cu argentinieni de 10 milioane de dolari, am ajuns sa ne rugam de un sarb de 30 de ani, care a fost sezonul trecut mai mult rezerva la AEK Atena. Servus, marite El Ciobandante ! Sa domnesti peste prostii aia care te-or mai crede !
cu banii pe care e dispus sa-i ofere ciobanu se subatelegea ca n-o sa vina nici un jucator mai bunicel....sumele care le vehiculeaza in fata camerelor sunt doar pentru prostii despre care vb-eai mai devreme
Sunt tare curios ce o sa mai zica JJ daca nu vin nici cei doi jucatori , Camus si sarbul de la AEK , nu stiu ce tot asteapta .
@cris
S'a uitat mai bine la ei si si'a dat seama ca sarbul "ala" si Camus nu au fata de Steaua.
Achizitiile din acesta vara au fost prezentate......deci nu cred ca vom mai aduce nici un jucator. Poate Zaharia(
) ca doar el ciobandante se pricepe la atacanti.
Zapata va purta pe tricou numele "Rufay"
mda
bun si ivici ala , dar sa semneze in plm ca numai gogosi am avut pana acum
In loc de Zaharia trebuia pastrat Vali Simion .. daca nu vine nimeni de valoare de afara
ala e batarn si fara exp
Vali e al nostru , tanar si fara exp
Gigi nu trebuie sa creada ca e singurul cu idei geniale la transferuri.Idei geniale avem toti,problema este d-le Gigi Becali ca nu pe toata lumea poti cumpara tu cu banii tai!
Principe nu trebuie sa te rusinezi ca nu stii sa conjugi verbul "a face". Ai spus zile trecute"Am facut transferuri de 11 milioane la Steaua. Corect era:"Voi face transferuri de 11 milioane la Steaua,daca voi avea vreodata acesti bani lichizi si daca cluburile cu care voi negocia se afla sub tutela MAPN . Unde-s vremurile de altadata cand mergea doar cu trocul???Dadeam repede 2 hectare de teren in zona judetului Buzau(pentru cine nu stie,zona respectiva este cea mai instabila din punct de vedere al terenului de fundare,preturile sunt foarte mici pentru acele terenuri) pentru 2 jucatori mai de valoare."
PS! Conditia de baza este ca impresarul jucatorilor sa fie Victor Babiuc!
Observ ca Steaua si-a pierdut simtul pentru jucatori de valoare.. Aducem jucatori trecuti de 29 de ani care te poti baza pe ei doar pe 2 sezoane.. in fine..
Nu vine nici Dady nici Camus pentru ca la Steaua daca esti strain.. se folosesc de tine si dupaia LIBER! Gen, Elton, Thereau.. jucatori foarte buni care ar fi facut diferentza..
Ma gandesc cum putem sa dam un Atacant de 24 de ani care vine pentru prima data la Steaua si marcheaza 10 goluri.. + este repede un simbol pentru suporterii Stelei.. si noi il vrem pe Zaharia domne ca are 29 de ani si a dat 1 gol ... cu Atletico.. sa fim seriosi.. L-a noi se aduc jucatori dupa vizionarea unui singur meci..
Steaua va aduce vreo 5 jucatori si da pe ei cam vreo 10 milioane de euri
Gata cu transferurile, am avut, dar chiar am avut senzatia la un moment dat ca Hagi stie ce vrea si este ferm pe pozitia lui, dar cu regret observ ca a fost doar o parere, se pare ca GB, il manipuleaza extrem de usor si pe Hagi ,daca atunci cand a spus ca are o lista de 5 achizitii si fara ele nu face fata, a crescut in ochii mei ca antrenor , deja acum cand a anuntat ca face fata cu lotul actual pot pune pariu ce nu ocupa locul 3 in campionat , nu are nici macar verticalitatea ,(regret ca trebuie sa spun asta ) :sad2: unui antrenor clasa
Ca de obicei, Jiji Fernandel ne-a dat cu Pulido prin Gurita. Asta meritam pentru ca suntem naivi.
zamainmenu crezi ca zapata e un transfer bun eu cred ca e un Carlos II pentru. a venit pe 500.000 $ de la o echipa din Liga II din chile ? ![]()